Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (95)Книжкові видання та компакт-диски (100)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦЕОЛІТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 510
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кривенко П. В. 
Бесконтейнерная локализация твердых радиоактивных отходов / П. В. Кривенко, Ж. В. Скурчинская, В. А. Ракша, П. А. Корчагин, Л. В. Ракша // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 6. - С. 51-54. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Запропоновано нову концепцію локалізації радіоактивних відходів за безконтейнерною технологією, що базується на розробці комбінованих в'яжучих на основі портландцементу та лужного алюмосилікатного зв'язуючого у різних співвідношеннях. У основу цієї концепції покладено принцип зв'язування твердих радіоактивних відходів у хімічно нерозчинні сполуки за рахунок направленого синтезу у складі продуктів твердіння низькоосновних гідросилікатів кальцію та лужних гідроалюмосилікатів типу цеолітів. На основі комбінованих в'яжучих розроблено склади композитів для надійного поховання твердих радіоактивних відходів, які при ступеню наповнення за твердими радіоактивними відходами 80% мають високі фізико-механічні та спеціальні властивості.


Ключ. слова: твердые радиоактивные отходы, бесконтейнерная локализация, комбинированное вяжущее, портландцемент, щелочное алюмосиликатное связующее, супесь, компаунд
Індекс рубрикатора НБУВ: Л363.093

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ветеринарна медицина / ред.: О. М. Царенко. - Суми, 2000. - 143 с. - (Вісн. Сум. держ. аграр. ун-ту; Вип. 5). - укp. - рус.

Розглянуто особливості специфічної профілактики хвороби Марека, етіологію кишкової форми ешеріхозу, а також сучасну концепцію діагностики і профілактики сальмонельозів у птахівництві. Досліджено біологічні властивості польових ізолятів вірусу синдрому зниження несучості - 76, вміст лімфоїдних клітин у паренхімі тимуса курей у постнатальному періоді онтогенезу. Детально проаналізовано вплив природного цеоліту у раціоні курей-несучок на баланс і засвоюваність поживних речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П8я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69302/Вет.мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тарасевич Ю. И. 
Взаимодействие воды и других полярных веществ с различными адсорбентами по данным калориметрии и хроматографии / Ю. И. Тарасевич // Теорет. и эксперим. химия. - 2001. - 37, № 4. - С. 199-215. - Библиогр.: 132 назв. - рус.

Узагальнено літературні та власні дані автора з калориметричних і хроматографічних теплот сорбції води, метанолу, оксиду вуглецю, аміаку та деяких інших полярних речовин на широкому колі адсорбентів: графітованій сажі та активних вуглях, кремнеземі та оксиді алюмінію, шаруватих силікатах, синтетичних і природних цеолітах, мезопористих молекулярних ситах. Результати проаналізовано з позицій енергетичної стехіометрії. Показано важливість такого підходу для розвитку науки про поверхневі явища й адсорбцію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Швец А. В. 
Влияние введения алюминия на структуру и адсорбционные свойства цеолитов типа VPI-8 / А. В. Швец, Г. М. Тельбиз, П. С. Яремов, В. Г. Ильин // Теорет. и эксперим. химия. - 2000. - 36, № 5. - С. 317-321. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Синтезовано силікатні та алюмосилікатні цеоліти типу VPI-8 з широким діапазоном співвідношення атомів Si і Al. Показано, що введення алюмінію в цеолітну гратку супроводжується переходом тетраедричної сингонії в орторомбічну зі збереженням первинної архітектури каркаса, а також збільшенням сорбційної ємності та характеристичної енергії адсорбції метанолу і гексану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г741

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бобонич Ф. М. 
Влияние межфазного переноса воды на свободную энергию реакций ионного обмена на цеолитах / Ф. М. Бобонич // Теорет. и эксперим. химия. - 1999. - 35, № 3. - С. 171-176. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Для цеолітів з високою гідрофільністю міжфазний перенос води є одним з факторів, що визначають ряд селективності обміну катіонів. Вільна енергія реакцій іонного обміну на цеолітах з низькою гідрофільністю змінюється симбатно величині різниці вільних енергій гідратації катіонів, що обмінюються, і співпадає з нею за знаком незалежно від заряду, природи та об'єму катіонів металів та алкіламонію з причини незначного внеску міжфазного переносу води до вільної енергії реакцій іонного обміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Павленко Н. В. 
Влияние степени кристалличности в системах HZSM-5-аморфный алюмокремнезем на их каталитические свойства в реакции синтеза диметоксиметана / Н. В. Павленко, Ю. Н. Кочкин, Н. В. Власенко, К. Н. Хоменко, В. В. Брей // Теорет. и эксперим. химия. - 2000. - 36, № 2. - С. 111-115. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

На основі високодисперсного алюмовмісного кремнезему одержано гранульовані каталізатори з різним вмістом фази H-ZSM-5 (3 - 59 %), які було застосовано для синтезу диметоксиметану (ДММ) з метанолу та формальдегіду. Активність одержаних каталізаторів перевищує активність чистого цеоліту. Знайдено лінійну залежність виходу ДММ від вмісту кислотних центрів Бренстеда в каталізаторах. Запропоновано механізм утворення ДММ за участю кислотних центрів поверхні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Олексенко Л. П. 
Влияние условий получения медьсодержащих цеолитов Cu/ZSM-5 и Cu/эрионита на их каталитическую активность в реакции окисления CO / Л. П. Олексенко, И. В. Кузьмич, В. К. Яцимирский, В. Я. Зуб // Теорет. и эксперим. химия. - 2000. - 36, № 5. - С. 301-306. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Вивчено каталітичні властивості Cu/ZSM-5 і Cu/еріоніту в реакції окиснення монооксиду вуглецю. Показано, що досліджені каталізатори, які попередньо оброблено у струмі водню, мають більш високу каталітичну активність у порівнянні з вихідними мідьвмісними цеолітами. Встановлено, що різницю в каталітичних властивостях одержаних систем обумовлено особливостями стану фіксованих у них катіонів міді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г741

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мальований М. С. 
Гнучка енергоощадна технологія фізичної активації природних цеолітів / М. С. Мальований // Хім. пром-сть України. - 2000. - № 6. - С. 6-10. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено випробування сумісного мелення та сушіння природних цеолітів у млині самоподрібнення "Аерофол". Установлено, що режимними параметрами процесу, зміна яких може регулювати продуктивність млина за окремими фракціями, є завантаження млина матеріалом і витрата сушильного агента. На підставі даних випробувань розроблено статистичну модель, використання якої дає змогу прогнозувати продуктивність за окремими фракціями за умов змінних значень режимних параметрів процесу.


Ключ. слова: сумісне мелення, сушіння, природний цеоліт, статистична модель
Індекс рубрикатора НБУВ: Л293.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Патриляк Л. К. 
До питання про стабільність Н-форм цеолітів / Л. К. Патриляк, Р. В. Ліхньовський, А. В. Кукушкіна, П. І. Бартош, В. Й. Випирайленко, К. І. Патриляк // Укр. хим. журн. - 2000. - 66, № 1-2. - С. 100-103. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вивчено стабілізуючий вплив матриці на водневу форму цеоліту типу У. Показано, що за однакових умов декатіонування воднева форма на основі чистого цеоліту У за активністю в модельній реакції крекінгу кумолу поступається формі НУ на основі цеоліту, синтезованого в каоліновій мікросфері способом "in situ", тобто безпосередньо з матричного матеріалу - каоліну, коли цеолітна фаза не втрачає генетичного зв'язку з матричною. Зроблено висновок, що спосіб "in situ" для одержання цеолітвмісних каталізаторів має переваги перед способом змішування, коли каталізатор готують через попередню гомогенізацію чистого цеоліту та матричного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лєдовских В. М. 
Дослідження стану води в гідратах сульфату кальцію / В. М. Лєдовских, В. П. Сербін, О. Б. Алейнер // Укр. хим. журн. - 1999. - 65, № 7. - С. 17-22. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Методами диференційно-термічного аналізу, ІЧ-спектроскопії і квазірівноважної термогравіметрії досліджувався стан води в гідратах сульфату кальцію та особливості її видалення. Встановлено, що у двоводному гіпсі є два типи зв'язаної води: координаційний та кристалізаційний. Дегідратація напівводного гіпсу носить цеолітний характер.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.76

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Хомутецька Т. П. 
Дослідження і розрахунок водознезалізнюючих установок з пінополістирольно-цеолітовими фільтрами / Т. П. Хомутецька // Меліорація і вод. госп-во. - 1999. - Вип. 86. - С. 161-165. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29055 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Рутковский А. Е. 
Использование плазменной технологии при создании катализаторов на носителях / А. Е. Рутковский, Л. Р. Вишняков, А. А. Чеховский, Н. И. Киркун // Порошковая металлургия. - 2000. - № 3-4. - С. 116-119. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Запропоновано використовувати плазмову технологію для створення каталізаторів на носіях (кіркових каталізаторів) сферичної та близької до неї форми (діаметр 3 - 30 мм). Число технологічних операцій суттєво скорочується (до 1 - 2) у порівнянні з технологією просочення. Наведено приклади випробовувань і використання кіркових каталізаторів (срібного, нікелевого та нікельхромового) у різних хімічних реакціях. Активність і селективність цих каталізаторів вища, ніж каталізаторів, отриманих за технологією просочення.


Ключ. слова: низькотемпературна плазма, каталізатори, срібло, нікель, ніхром, носії, фарфор, цеоліт, корундомуліт
Індекс рубрикатора НБУВ: Л292

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гумницький Я. М. 
Кінетичні особливості фізичної активації цеолітів у млині самоподрібнення "Аерофол" / Я. М. Гумницький, М. С. Мальований, В. А. Ларін // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 3. - С. 41-45. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати досліджень фізичної активації природних цеолітів - сумісного процесу мелення та сушіння в млині самоподрібнення "Аерофол". Розроблено математичну модель такого процесу, яка грунтується на припущенні про те, що сушіння, завдяки суміщенню його з подрібненням, реалізується тільки в першому періоді (сушіння з поверхні частинок). Розроблено технологічну схему промислового виробництва цеолітової продукції, яка виготовляється в широкому асортименті з використанням млина самоподрібнення "Аерофол".


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мальований М. С. 
Модифікація природних цеолітів та перспективи їхнього використання / М. С. Мальований, З. С. Одноріг, І. О. Гузьова // Хім. пром-сть України . - 1999. - № 5. - С. 10-12. - укp.

Наведено результати досліджень модифікації природних цеолітів та описано шляхи використання готових продуктів. Досліджено модифікацію природних цеолітів розчинами соляної кислоти та КCl з метою отримання продукту для заміни частини триполіфосфату в синтетичних мийних засобах, а також модифікацію природних цеолітів іонами міді для отримання добрив пролонгованої дії.


Ключ. слова: модифікація цеоліта, відпрацьований розчин травлення, іонообмінна ємність
Індекс рубрикатора НБУВ: Л293.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Патриляк К. И. 
Особенности протекания некоторых карбоний-ионных реакций на кислотных формах фожазитов / К. И. Патриляк, Л. К. Патриляк, О. М. Тарануха, И. А. Манза, А. В. Яковенко // Теорет. и эксперим. химия. - 2000. - 36, № 5. - С. 313-316. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Виявлено коливальний перебіг газофазних реакцій алкілування ізобутану бутенами та крекінгу кумолу на цеолітних каталізаторах. Запропоновано трактування природи коливань через явище конкурентної коливальної адсорбції. Кокс, що утворюється, розглянуто як один із конкуруючих компонентів в обох реакціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Вибранська Н. В. 
Прийоми підвищення м'ясної продукції птиці в умовах взаємодії "генотип times середовище" / Н. В. Вибранська // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 179-182. - укp.

Подано теоретичний і практичний матеріал щодо вивчення взаємодії факторів "генотип times середовище" в бройлерному птахівництві. Встановлено: за умов підвищення температури навколишнього середовища необхідно збільшувати концентрацію протеїну в раціонах курчат до 20 %. Це підтверджено показниками їх росту та м'ясної продуктивності. З метою зниження негативного впливу підвищення температури на продуктивність бройлерів необхідно в їх раціон включати цеоліти в кількості до 8 % (за масою), що дозволяє покращити продуктивність птиці, а також підвищити економічні показники їх вирощування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Колобродов В. Г. 
Разделение компонент биогаза методами физической адсорбции на украинских цеолитах / В. Г. Колобродов, Л. В. Карнацевич, Т. К. Григорова, М. А. Хажмурадов, В. И. Жуковин, Н. В. Тимохина // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2001. - № 4. - С. 29-36. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Розроблено два лабораторні стенди для вивчення статичних і динамічних адсорбційних характеристик різних адсорбентів у широкому інтервалі температур і тисків. Проведено експериментальні дослідження адсорбентів з адсорбції біогазу та його основних компонент (метану й діоксиду вуглецю). Одержано рівноважні ізотерми адсорбції метану, діоксиду вуглецю та біогазу для деяких адсорбентів за кімнатних температур. Обрано найбільш ефективний адсорбент для адсорбційного розділення біогазу - цеоліт СаА(к) без сполучного. На цьому цеоліті досліджено динамічні адсорбційні характеристики розділення біогазу за різних умов регенерації цеоліту та температур процесу адсорбції.


Ключ. слова: возобновляемые источники энергии, биогаз, адсорбция, цеолиты
Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бобонич Ф. М. 
Связь между эффективностью aдсорбента в системе охлаждения и изотермой его гидратации / Ф. М. Бобонич, В. Н. Соломаха, Л. А. Чубирка // Теорет. и эксперим. химия. - 2001. - 37, № 2. - С. 113-117. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Для різного типу селікагелів, цеолітів і кристалічних мікропористих алюмофосфатів визначено їх ефективність в адсорбційній системі охолодження. На підставі одержаних результатів запропоновано метод оцінки ефективності адсорбенту за ізотермою його гідратації без експериментального визначення температурної залежності параметрів адсорбційної рівноваги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гольцов Ю. Г. 
Синтез и свойства соединений включения - цеолитов с капсулироваными комплексами переходных металлов / Ю. Г. Гольцов // Теорет. и эксперим. химия . - 1999. - 35, № 4. - С. 199-214. - Библиогр.: 115 назв. - рус.

Узагальнено літературні дані та оригінальні результати з синтезу, будови та властивостей нового типу сполук включення на основі пористих речовин - цеолітів з капсульованими комплексами перехідних металів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г115.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дідик О. Г. 
Синтез метил-трет-бутилового ефіру / О. Г. Дідик, О. Е. Барановська, В. М. Жизневський // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 6. - С. 35-38. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено алкілювання метанолу ізобутиленом з метою одержання метил-трет-бутилового ефіру - екологічно чистого, високооктанового компонента для автомобільного бензину різних марок. Вперше як каталізатор процесу застосовано природний цеоліт - клиноптилоліт карпатського походження Сокирницького родовища. Вивчено вплив способу модифікування вживаного каталізатора на основні параметри реакції.


Ключ. слова: етильовані бензини, каталізатори, модифікування протарюванням, соляна кислота
Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.22-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського