Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ШИЗОАНАЛІЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Куцепал С. В. 
Постсоціальність: шизоаналіз замість психоаналізу / С. В. Куцепал // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2009. - № 1. - С. 9-14. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Проаналізовано відмінності психоаналізу та шизоаналізу. Висвітлено характер сучасного тлумачення соціальності та показано неспроможність психоаналізу відігравати провідну роль у житті людини та соціуму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-667 + Ю3(4АВС)6-674

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кисла Т. М. 
Жанрова семантика фемінних романів у художній системі українського постмодернізму : автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.01 / Т. М. Кисла; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 19 c. - укp.

З'ясовано специфіку поетики творів, пов'язаної з формуванням постмодерністського фемінного мислення, оскільки фемінна проза є невід'ємним явищем постмодерністської доби, що відповідає духу філософії деконструкції Дерриди, філософії шизоаналізу Дельоза та Гваттарі. На підставі поглибленого аналізу робанів О.Забужко "Польові дослідження українського сексу", С.Пиркало "Зелена Маргарита" та Н.Зборовської "Українська Реконкіста" і встановлення загальноестетичних принципів творення множинної цілісності постмодерністського фемінного роману сформульовано визначення жанрового інваріанта даного типу творів та визначено особливості постмодерністської парадигми художності в цілому. Зроблено висновок, що структурно-семантична специфіка постмодерністської парадигми художності базується на чотирьох принципах дифузійної стилістики, а ефект текстового хаосу, оповідної налагодженості постає у межах системи роману на основі принципів художнього синтезування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сторіжко Л. В. 
Структуралістська інтерпретація людини та світу як тексту / Л. В. Сторіжко // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Філософія. Психологія. Педагогіка. - 2015. - № 3. - С. 30-34. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Структуралістське тлумачення людини як тексту відображає новий принцип розуміння природи людини та складає новий структуралістський світогляд, який стверджує себе як ще один спосіб методологічної рефлексії вчення про людину. Ю. Кристєва сформулювала концепцію гено- і фено-тексту. Генотекстом вона називає систему змістів і значень, засвоєну індивідом на ранніх стадіях розвитку, фено-тексти - це реальні тексти, окремі фрази та висловлювання, різні типи дискурсів. Р. Барт розглядав текст як динамічний феномен, який знаходиться у постійному русі та розвитку і який належить дискурсу, що виходить за межі докси (побутової думки). У будь-якому тексті існує 5 кодів, які організують його семіотичний простір. Р. Барт називає кодами асоціативні поля, надтекстову організацію значень, які нав'язують уявлення про певну структуру. Творцем структурного психоаналізу є Ж. Лакан. Саме він сформулював нове розуміння особистості як споконвічно розщепленої, подвійної істоти, яка зазнає бажання внаслідок своєї символічної природи. Нову модель аналізу в межах постструктуралізму запропонував Ж. Дельоз. Він сформулював теорію шизоаналізу, яка полягає в запереченні ідеї зовнішнього впливу (вимушеної каузальності). Психотерапія тільки починає опановувати структуралістську парадигму. Але з часом психотерапевтичний дискурс усе ж таки посяде своє місце в низці мовних практик, які доповнять зміст постмодерністських ідей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-664 + Ш107.70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Філос.Псих.Пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського