Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (46)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>K=ЩЕПЛЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 172
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Пелехатий В. М. 
Оцінка нових клонових підщеп яблуні в розсаднику і саду в умовах центрального Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / В. М. Пелехатий; Нац. аграр. ун-т. - К., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено вивченню нових клонових підщеп яблуні в розсаднику і молодому саду. Дано оцінку підщепам за виходом саджанців, встановлено економічну ефективність застосування підщеп у розсаднику. Визначено ступінь морозостійкості кореневої системи клонових підщеп. Вивчений вплив нових підщеп на ріст кореневої та надземної частин дерев яблуні, на їх швидкоплідність та продуктивність. Виявлено, що при збільшенні висоти щеплення до 60 см на клонові підщепи послаблюється ріст дерев, прискорюється вступ їх в плодоношення, збільшується питома продуктивність. За комплексом ознак в розсаднику та саду виділені і рекомендуються для виробничої перевірки підщепи яблуні селекції Інституту садівництва УААН ІС1-9 та ІС2-7, вони ж як штамбоутворювачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-312(2Укр-4Кие),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Алфинцева Р. А. 
Свойства газотермических покрытий, обработанных лазерным излучением / Р. А. Алфинцева, А. В. Паустовский, Е. К. Фень, С. В. Петров, Т. В. Куринная, А. П. Рачек // Порошковая металлургия. - 1998. - № 9-10. - С. 30-34. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Досліджено вплив лазерної обробки на властивості плазмових покриттів зі сплаву ПГСР-3, що самофлюсується, з домішками карбіду титану, жаростійких систем Ni - Cr - Al - Y, а також покриттів з плакованих порошків Ni - Al. Лазерна обробка збільшує міцність щеплення покриттів з основою, збільшує густину поверхневих шарів, а також сприяє формуванню структур з рівномірним розподілом легуючих елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Меметова Е. Ш. 
Розробка способу настільної окуліровки винограду : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / Е. Ш. Меметова; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". - Ялта, 1999. - 18 c. - укp.

Розроблено і вперше запропоновано метод настільного окулірування винограду в бандажі. Встановлено параметри отримання щеплених саджанців винограду методом настільного окулірування: щеплення необхідно виконувати на розвинених боках пагона (брюшному і спинному), на всій довжині міжвузля. Необхідно використовувати для вологоізолювання компонентів щеплення поліетиленову плівку "Рані" завтовшки 15 мкм засобом бандажування у вигляді ВІВАРМ (вологоізолювання високоадгезійним розтягуючим матеріалом). З метою покращання калюсогенезу і збільшення виходу саджанців із школи запропоновано застосовувати біостимулятор гетероауксин у концентрації 0,05 % занурюванням щеплення терміном 2 - 3 с. Розглянуто робочий орган машинки, що виконує окулірування винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П262.453.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Герман Є. В. 
Удосконалення специфічної профілактики вірусних інфекцій при вирощуванні курчат : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / Є. В. Герман; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. - Х., 1999. - 24 c. - укp. - рус.

Робота містить дані про імунологічний статус птахогосподарств різних регіонів України з 9 вірусних інфекцій, наслідки вакцинації курчат за стандартними схемами та відповідно сероконтролю. Доведено доцільність регулярного сероконтролю птиці за віковими періодами 10-14; 27-35; 60-70; 90-120 днів і далі - через кожні 30 днів. Встановлено можливість поєднання вакцини проти хвороби Гамборо зі штаму УМ-93 і хвороби Ньюкасла зі штаму Ла-Сота при першому щепленні курчат. Експериментально досліджено, що щеплення курчат на стадії ембріогенезу проти хвороби Ньюкасла, хвороби Гамборо та інфекційного бронхіту пролонгує у курчат рівень материнських антитіл. Розроблений регламент застосування Українських вакцин проти хвороби Гамборо зі штаму УМ-93 та інфекційного ларинготрахеїту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-8,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Долід А. В. 
Вплив сумісності сорто-підщепних комбінувань на фізіолого-біохімічні процеси та продуктивність груші : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / А. В. Долід; Нац. аграр. ун-т. - К., 1999. - 18 c. - укp.

Досліджено вплив сорту і підщепи та їх сумісності на процеси росту, накопичення і розподіл продуктів асиміляції між компонентами щеплення. Розкрито роль особливостей сорту і підщепи в налагодженні їх взаємовідносин, які впливають на ростові процеси та продуктивність сорто-підщепних комбінувань. Розглянуто вплив сумісності на розподіл біомаси між надземною та кореневою системами саджанців груші. Отримано певні закономірності та кількісні показники, що характеризують різні ступені сумісності щеплених компонентів. За результатами досліджень розроблено експрес-метод визначення ступеня сумісності сорто-підщепних комбінувань груші в розсаднику та плодоносному саду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-312,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Тирсін Р. В. 
Особливості перебігу інфекційного процесу при лейкозі великої рогатої худоби під впливом деяких біотичних факторів : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Р. В. Тирсін; Нац. аграр. ун-т. - К., 1999. - 16 c. - укp.

Дисертацію присвячено вивченню розповсюдження лейкозу серед молодняка в господарствах з різним рівнем інфікованості стада, ролі імунодефіцитного стану новонароджених телят у формуванні специфічної резистентності до вірусу лейкозу, впливу тільності та антигенного навантаження на перебіг лейкозного процесу. На основі одержаних результатів рекомендовано практичним фахівцям ветеринарної медицини проводити дослідження молодняка на лейкоз, починаючи з двомісячного віку. Фізіологічні процеси у тільних корів та щеплення проти гострих інфекційних захворювань забезпечують зниження титру антитіл до вірусу лейкозу великої рогатої худоби нижче порога чутливості РІД.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стріла Т. Є. 
Клональне мікророзмноження iJuglans regia/i L. в культурі ізольованих тканин / Т. Є. Стріла; НАН України. Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. - К., 1999. - 42 c. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.923.26Jug*444*736

Шифр НБУВ: Р89570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Книга М. М. 
Фітогормональна і трофічна стимуляція регенераційних процесів при щепленні / М. М. Книга // Садівництво. - 1999. - Вип. 48. - С. 100-104. - укp.

Обгрунтовано технологічні прийоми, направлені на оптимізацію трофічних і гормональних механізмів забезпечення регенераційних процесів у процесі вирощування саджанців методом зимового щеплення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П252.453

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дика О. В. 
Імунореактивність телят різного віку, щеплених сальмонельозним антигеном : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. В. Дика; Нац. аграр. ун-т. - К., 2000. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-911-8,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Карпюк В. В. 
Вплив низьких доз радіаційного випромінювання на перебіг тільності і отелень у корів поліської м'ясної породи та виникнення ротавірусної інфекції у новонароджених телят : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.07 / В. В. Карпюк; Харк. зоовет. ін-т. - Х., 2001. - 20 c. - укp.

Вивчено вплив тривалого малоінтенсивного радіаційного забруднення на перебіг тільності та отелення виведеної нової поліської м'ясної породи корів, стан і природну резистентність новонароджених телят і рівень їх захворюваності ротавірусною діареєю. Розглянуто профілактичні заходи запобігання, зокрема, щеплення тільних корів вакциною нового покоління, створеною на основі макромолекулярного комплексу платини. На підставі проведених досліджень одержано дані про те, що довготривала дія підвищених доз радіації має негативний вплив на фізіологічний стан організму тільних корів та молодняка. Найбільш вразливими до дії малоінтенсивного іонізуючого випромінювання виявились лейкопоетарна система і гуморальні прояви імунітету: фагоцитарна активність нейтрофілів, бактерицидна активність сироватки крові та Т- і В-лімфоцитарні системи. Встановлено доцільність використання ротавірусної інактивованої платинової вакцини, особливо в господарствах забрудненої радіонуклідами зони, неблагополучних щодо захворювань новонароджених телят на ротавірусну діарею, яка стимулювала підвищення специфічного імунітету в глибокотільних корів та обумовила зростання колострального імунітету у новонароджених телят, що на 70 - 90 % захищає їх від ротавірусів, полегшує перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Попова О. О. 
Вакцинопрофілактика краснухи та удосконалення епідеміологічного нагляду : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.02 / О. О. Попова; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2001. - 21 c. - укp.

Проведено детальний аналіз захворюваності на краснуху в різні роки в різних вікових групах. Визначено найбільш вразливі до хвороби вікові групи дітей та професійні категорії дорослого населення, а також стратегічні напрямки вакцинопрофілактики краснухи. Доведено необхідність щеплення для дівчат віком 15 - 16 років з детальним вивченням анамнезу щодо захворювання на краснуху. Вперше в Україні встановлено безпечність та імунологічну ефективність вакцинації проти краснухи серед різних вікових груп населення з використанням моновакцин і комбінованої вакцини проти кору, краснухи та епідемічного паротиту. Запропоновано заходи щодо удосконалення епідеміологічного нагляду за хворими на краснуху та з випадками вродженої краснухи за рахунок збільшення параметрів статистичної звітності та забезпечення проведення лабораторної диференціальної діагностики випадків вродженої краснухи, організації серологічного обстеження у разі необхідності вагітних жінок з метою запобігання виникненню випадків вродженої краснухи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.26-395

Шифр НБУВ: РА314410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Багмут І. Ю. 
Стан штучного антитоксичного імунітету до дифтерії у дітей, хворих на гострі гломерулонефрит та пієлонефрит : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.02 / І. Ю. Багмут; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2001. - 21 c. - укp.

Вперше з'ясовано вплив гострого гломерулонефриту (ГГН) та гострого пієлонефриту (ГПН) на імунітет дітей, які раніше отримали щеплення проти дифтерії. Встановлено, що відновлення специфічного імунітету дітей, які хворіли на ГГН і ГПН, триває впродовж 6 місяців періоду реконваленсценції. Виявлено, що інтеграційний процес клітинної та гуморальної ланок імунітету у хворих і перехворілих дітей нормалізується за 3 - 6 місяців періоду реконвалесценції. Визначено можливі строки індивідуальної імунокорекції дітей і тактику її проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23-25 + Р733.696.540.112-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мойсеєва Г. В. 
Характеристика імунопрофілактики поліомієліту в Україні та оцінка ефективності використання інактивованої поліомієлітної вакцини : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.02 / Г. В. Мойсеєва; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2002. - 21 c. - укp.

Надано всебічну оцінку стану імунопрофілактики поліомієліту в Україні за період з 1992 - 2000 рр. з урахуванням рівнів охоплення щепленнями дитячого населення та використанням вакцини певного виробника. Виявлено, що стан популяційного імунітету проти поліомієліту в значній мірі залежить від застосування оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ) певного виробника. Доведено недоцільність використання в Україні 20-дозної розфасовки поліомієлітної вакцини. Визначено основні епідеміологічні характеристики вакциноасоційованого паралітичного поліомієліту (ВАПП) і гострих в'ялих паралічів (ГВП) та доведено, що між цими хворобами існує зв'язок. Встановлено, що більшість випадків ГВП, які збігаються у часі зі щепленнями ОПВ, є випадками ВАПП, що не реєструються. Визначено найбільш небезпечні строки після щеплення ОПВ щодо ймовірності виникнення ВАПП та ГВП. Виявлено низьку реатогеність інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ) під час її застосування за умов України. Надано рекомендації щодо використання схем вакцинального комплексу з застосуванням ІПВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.17-533

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Косенко І. С. 
Ліщини (Corylus L.) у плодівництві України / І. С. Косенко // Інтродукція рослин. - 2002. - № 1. - С. 65-69. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П257.2(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Біломеря Т. А. 
Епідеміологічна характеристика кору, епідемічного паратиту, краснухи в умовах урбанізованого регіону та ефективність імунізації вакциною "Тримовакс" : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.02 / Т. А. Біломеря; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Наведено всебічну характеристику кору й епідпаротиту за умов багаторічної вакцинопрофілактики та краснухи в довакцинальний період в урбанізованому регіоні України. Визначено особливості сучасного епідемічного процесу інфекцій. Обгрунтовано необхідність подальшого удосконалення календаря профілактичних щеплень. Вперше в Україні доведено низьку реактогенність, високу імунологічну й епідеміологічну ефективність комбінованої вакцини проти кору, епідпаротиту та краснухи "Тримовакс" (Франція). Випадків серозного менінгіту серед щеплених не виявлено. Досліджено високий рівень сероконверсії у серонегативних до імунізації дітей. Через півроку після щеплення антитіла до кору серед них мали 90 %, краснухи - 91,9 %, епідпапориту - 95,7 % дітей. Індекс і коефіцієнт ефективності краснушного компонента 97,6 %, паротитного - 93,8 %. Хворих на кір серед щеплених не виявлено. Відзначено позитивний вплив планової вакцинації тривакциною на епідпроцес інфекцій. Надано рекомендації щодо застосування вакцини "Тримовакс" для планової вакцинації та ревакцинації у країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.25-3 + Р733.514.29-3 + Р733.514.26-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Рунова Р. Ф. 
Вплив ефірів целюлози на властивості мурувального розчину для блоків з ніздрюватого та легкого бетону / Р. Ф. Рунова, Ю. Л. Косовський // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2002. - № 3-5. - С. 120-125. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Досліджено водоутримувальну домішку - ефір целюлози у процесі розробки сухої суміші для мурування стін з блоків ніздрюватого та легкого бетону. Розглянуто основні показники якості мурувального розчину: водоутримувальну здатність розчину, час утворення кірки (відкритий час) та коригування положення, густину розчину, міцність щеплення з основою, міцність на стиск та згин тощо. На підставі одержаних результатів встановлено, що за основними показниками розчини на відібраних ефірах целюлози відповідають вимогам до мурувальних розчинів та мають високі характеристики, а основним чинником під час вибору домішки до ефіру целюлози є економічний фактор.

Исследована водоудерживающая примесь - эфир целлюлози при разработке сухой смеси для кладки стен из блоков ячеистого и легкого бетона. Рассмотрены основные показатели качества кладочного раствора: водоудерживающую способность раствора, время образования корки (открытое время) корригирование положения, плотность раствора, прочность прищепливания с основой, прочность на сжатие и сгиб. На основании полученных результатов установлено, что по основным показателям растворы на отобранных эфирах целлюлози соответствуют требованием к кладочным растворам и имеют высокие характеристики, а основным фактором при выборе примеси для эфира целлюлози является экономический.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Міроненко А.  
Щеплення проти грипу як стратегічний напрямок збереження здоров'я населення / А. Міроненко, Г. Хмельницька, Н. Федорчук, О. Лисенко, П. Остапчук // Ліки України. - 2003. - № 7-8. - С. 35-37. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Показно високу епідеміологічну ефективність інактивованої субодиничної протигрипозної вакцини "Інфлувак" у 600 щеплених працівників фармацевтичного підприємства. Індекс епідеміологічної ефективності вакцини склав 4,24 за охоплення щепленням 54,5 % працівників підприємства. Імунологічна ефективність вакцини була високою. У 72 - 97 % щеплених після імунізації до вакцинних штамів утворювалися захисні титри антитіл, виявлені під час дослідження в реакції гальмування гемаглютинації.


Ключ. слова: щеплення, протигрипозна вакцина, Інфлувак
Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311-395

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Волосянко О. В. 
Засоби діагностики та профілактики інфекційного ринотрахеїту великої рогатої худоби в Україні : Автореф. дис... д-ра вет. наук : 16.00.03 / О. В. Волосянко; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 2003. - 46 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-8(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Васильєва В. А. 
Моніторинг безпеки специфічної профілактики керованих інфекцій : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.02 / В. А. Васильєва; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2004. - 19 c. - укp.

Вперше в Україні проаналізовано реактогенність моновалентних та комбінованих вакцинних препаратів залежно від їх складу та контингенту щеплених. Встановлено "групи ризику" щодо виникнення сильних післявакцинальних реакцій (ПВР) та ускладнень (ПВУ) за критеріями наявності у дітей пре- або перенатальної патології центральної нервової системи, загрози внутрішньоутробного інфікування, алергопатології, сильних ПВР або ПВУ на попередні щеплення та хронічних захворювань. Після застосування комбінованих вакцин, до складу яких входить кашлюково-дифтерійно-правцева вакцина (АКДП), зафіксовано найбільшу поширеність сильних ПВР та неврологічних ПВУ. Виявлено чинники, які безпосередньо або опосередковано сприяли розвитку сильних ПВР і ПВУ у разі використання вакцинних препаратів, удосконалено систему заходів щодо запобігання даних ускладнень. Визначено показники реактогенності досліджених вакцин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р193.95

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Альфахурі Імад 
Імуностимулюючі властивості чорнушки посівної (Nigella sativa), її препаратів та їх застосування при вакцинації проти ньюкаслської хвороби : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Альфахурі Імад; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Виявлено, що насіння чорнушки посівної та одержані з нього олія та екстракт за різних методів застосування підвищують імунний статус, позитивно впливають на гуморальний та клітинний імунітет. Встановлено можливість посилення імунної відповіді у вакцинованих проти ньюкаслської хвороби курчат у разі щеплення з одночасним застосуванням насіння чорнушки посівної, а також одержаних з нього олії та екстракту. Виявлено загальностимулювальні властивості препаратів чорнушки посівної, застосування яких підвищує природну резистентність курчат, збільшує у сироватці крові вміст загального білку, лізоциму, зменшує кількість серомукоїдів і сприяє підвищенню приросту живої маси у піддослідних курчат.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.8-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332091 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського