Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (6)Автореферати дисертацій (42)Книжкові видання та компакт-диски (73)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>K=CТРАТЕГІЧНІ$<.>+<.>K=АЛЬЯНС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 396
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Санжаревський О. І. 
Східноєвропейська політика НАТО кінця 80-х - середини 90-х років XX століття (на прикладі Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О. І. Санжаревський; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Досліджується східноєвропейська політика НАТО, передумови розширення альянсу на Схід. Розглядається взаємозв'язок цього процесу з політикою країн Вишеградської групи. Показано генезис взаємовідносин НАТО і країн регіону в процесі побудови нових загальноєвропейських структур безпеки, чому сприяли програми РПАС і "Партнерство заради миру" (ПЗМ). Встановлено, що розширення альянсу на схід не несе загрози ні одній із країн регіону. Організація НАТО і країни ЦСЄ зацікавлені у співробітництві, що сприяє стабілізації відносин в світі після "холодної війни".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.31 + Т3(45)63-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Довідник НАТО / Орг. Північноатлант. договору. - К. : Молодь, 1999. - 543 c. - укp.

Розглянуто основні інститути Альянсу з розробки політики та прийняття рішень, політику відкритих дверей Альянсу (співпраця з Росією, партнерство з Україною, запрошення нових держав до вступу), а також оперативну роль Альянсу у підтримці миру. Розкрито роль НАТО у здійсненні контролю над озброєннями. Проаналізовано проблеми формування політики та прийняття рішень в оборонному аспекті, а саме, з питань економічної співпраці, ядерної політики. Особливу увагу приділено структурі НАТО, у т.ч. цивільним і військовим організаціям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3 я2 + Т3(0)63-612.31 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Смолянюк В.  
Фактор НАТО у формуванні військової могутності української держави / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2000. - № 3. - С. 24-33. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Висвітлено історію становлення взаємовідносин України та НАТО, основні питання взаємодії сторін. Досліджено участь України у діяльності Ради Євро-Атлантичного Партнерства, у Програмі "Партнерство заради миру". Проналізовано Хартію про особливе партнерство між Україною та НАТО, наслідки її підписання для нашої держави. Взаємодія України з Північноатлантичним альянсом свідчить про перевагу організованого підходу над чинниками стихійності в процесі налагодження стосунків між Києвом і Брюсселем.


Ключ. слова: НАТО, партнерство, європейське самовизначення України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Х915.232.3 + Ц81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вісник Київського інституту "Слов'янський університет". Вип. 7. Історія / ред.: Ю. М. Алексєєв. - К., 2000. - 238 с. - укp. - рус.

Розглянуто вплив ідей діячів культури східнослов'янських країн на формування історичних поглядів кирило-мефодіївців, культурно-освітні та релігійні товариства як гарант добросусідства між Україною та Польщею, політичну структуру Київської держави. Визначено національні моменти у формуванні компартійно-радянського апарату в УРСР на початку 1930-х рр., історичні аспекти становлення федералістських концепцій європейської інтеграції, нові контури північноатлантичного альянсу, ставлення США до європейської інтеграції у другій половині 40-х - 80-х рр. тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Калашніков А. В. 
НАТО і Організація Варшавського Договору: витоки і наслідки протиборства : Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А. В. Калашніков; Держ. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2000. - 18 c. - укp.

Розкрито істинні витоки створення та протиборства Північноатлантичного Альянсу та Організації Варшавського Договору, грунтовно проаналізовано хід, особливості, основні напрями, а також загальнополітичні, військові наслідки цього протиборства. Простежено нову розстановку політичних, військових сил в Європі та світі, що склалася внаслідок припинення дії Організації Варшавського Договору, підвищення ролі НАТО у розвитку глобальних миротворчих процесів, розпаду СРСР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.31 + Т3(0)637-612.22 + Ц81

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кизим Н. А. 
Концентрация и интеграция капитала / Н. А. Кизим. - Х. : Бизнес Информ, 2000. - 102 c. - Библиогр.: 48 назв. - рус.

Раскрыта суть организационно-экономических проблем концентрации и интеграции различных форм капитала в развитых странах мира, включая Россию и Украину. Особое внимание уделено финансово-промышленным группам и стратегическим альянсам как особым организационным формам интегрирования капитала.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Омелян В.  
США та світовий порядок / В. Омелян // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 61-63. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто питання впливу США у світі, який сьогодні є значно більшим, ніж будь-якої з наддержав минулого. Крах СРСР спричинив небезпечний вакуум, який жодна інша держава, окрім США, не спроможна заповнити. Європа прийняла дещо "ковбойські" дії американців під час балканської кризи, але вона важко сприймає американську економічну гегемонію. На думку автора, якщо Вашингтон буде і надалі зберігати такий підхід до розв'язання міжнародних конфліктів, цілком можливе утворення нових альянсів, що будуть протистояти США.


Ключ. слова: США, наддержава, міжнародна спільнота, новий світовий порядок
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)6-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Журба М. А. 
Селянська кооперація радянської України і Міжнародний кооперативний альянс (20-ті рр. XX ст.) / М. А. Журба // Укр. іст. журн. - 2001. - № 2. - С. 61-74. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-205

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Пулим О. В. 
Збройні Сили України як фактор створення та забезпечення існування системи колективної безпеки у Європі : Автореф. дис... канд. іст. наук : 20.02.22 / О. В. Пулим; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2001. - 18 c. - укp.

Досліджено місце і роль Збройних Сил України у миротворчій діяльності української держави, участь у миротворчих операціях під егідою Організації Об'єднаних Націй у складі багатонаціональних сил і в системі міжнародних зв'язків України. Значну увагу приділено налагодженню співробітництва у військовій галузі протягом 1992 - 2000 рр., зусиллям військового відомства України у розвитку відносин рівноправного партнерства з країнами-членами Північноатлантичного Альянсу. Висвітлено участь миротворчих контингентів України у складі багатонаціональних сил ООН у Південно-Західній Європі, в Анголі, Таджикистані та Лівані. Розкрито процес створення нормативно-правової бази участі українських підрозділів у миротворчих операціях. Детально висвітлено хронологію дій підрозділів Збройних Сил України в миротворчих контингентах ООН під час вирішення конфліктів на теренах колишньої Югославії. До наукового обігу введено справжні найменування військових підрозділів, що дає змогу виключити історіографічні помилки під час описання дій українських миротворців у складі різних багатонаціональних військових формувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:64 + Х915.22(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кизим М. О. 
Механізми організації, стійкого функціонування і розвитку великомасштабних економіко-виробничих систем : Автореф. дис... д-ра екон. наук : 08.06.02 / М. О. Кизим; Нац. металург. акад. України. - Д., 2001. - 35 c. - укp.

Досліджено проблему ефективної організації, стійкого функціонування та розвитку великомасштабних економіко-виробничих систем (ВЕВС) виду фінансово-промислової групи (ФПГ) і стратегічних альянсів (СА). Розроблено теоретичні основи та механізм організації ВЕВС двох видів інтегрованих структур: ФПГ і СА, які є найбільш розповсюдженими в економіках розвинутих країн світу. Висвітлено методологію та механізм адаптивного управління стійким функціонуванням ВЕВС, що містять: вимір фінансового стану функціонування, оцінку типу фінансового стану та стійкості їх функціонування, експрес- і фундаментальну діагностики причин змін фінансового стану ВЕВС, механізм параметричного адаптивного управління стійкістю функціонування ВЕВС за результатами з елементами раннього попередження. Розроблено методологічні основи для визначення, прогнозування адаптивного управління градієнтом розвитку ВЕВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рокоча В. В. 
Транснаціональні корпорації : Навч. посіб. з норматив. навч. дисципліни "Транснаціонал. корпорації" / В. В. Рокоча, О. В. Плотніков, В. Є. Новицький, Л. П. Кудирко, О. О. Сльозко. - К. : Таксон, 2001. - 304 c. - (Сер. "Modus Vivendi"). - укp.

З використанням методології дослідження міжнародної економіки розглянуто засади виникнення та становлення транснаціональних корпорацій (ТНК), механізм їх функціонування, а також вплив їх діяльності на світову економіку. Визначено типи, структуру корпорацій міжнародного рівня. Розкрито суть та з'ясовано умови прямого іноземного інвестування. Проаналізовано деякі проблеми фінансів ТНК, наведено теорії корпоративних фінансів, зокрема, Модільяні - Міллера. Обговорено особливості стратегічного менеджменту ТНК, а також запровадження маркетингових стратегій їх діяльності в країнах з розвинутою та перехідною економікою. Висвітлено фактори та мотиви розвитку транснаціональних альянсів, показано переваги їх створення з залученням результатів роботи міжнародних компаній. Наведено неакціонерні форми експансії ТНК.


Індекс рубрикатора НБУВ: У529я73(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА616767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Наукові праці Донецького державного технічного університету / ред.: В. А. Гавриленко. - Донецьк, 2001. - 229 с. - (Сер. екон.; Вип. 37). - укp.

Рассмотрены особенности формирования составляющих экономической эффективности инвестиции. Предложена классификация факторов по признаку направленности и характеру изменения инвестиционных доходов и затрат, а также формулы оценки степени их влияния на эффективность. Освещены вопросы возможности и необходимости развития новых форм интеграционного взаимодействия в Украине - стратегических альянсов. Описаны виды, цели, формы и особенности данного типа сотрудничества, механизм формирования стратегических союзов и основные составляющие успеха. Изложены методические основы оценки конкурентоспособности продукции угольных предприятий на основе сопоставления ряда качественных и количественных параметров с эталонными значениями и с последующим определением комплексного интегрального показателя. Приведена характеристика конкурентоспособности отечественных предприятий на международном и внутреннем рынках.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Соколенко С. И. 
Производственные системы глобализации: сети, альянсы, партнерства, кластеры : Укр. контекст / С. И. Соколенко; Междунар. фонд содействия рынку, Ин-т конкурентноспособности. - К. : Логос, 2002. - 647 c. - рус.

Освещены проблемы мировой экономики. Проанализированы особенности возникновения, формирования и развития новых производственных систем в конкретно-исторических условиях функционирования глобальной и региональной экономики. На многочисленных примерах стран с развитой и переходной экономикой рассмотрена эволюция таких важных видов новых производственных систем, как сети, альянсы, партнерства и кластеры. Проанализированы особенности модернизации и демократизации стран арабского мира, а также мировой консолидации аэрокосмической и авиационной отраслей промышленности в ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА630220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Політологічний вісник. N 12 / ред.: Ф. М. Кирилюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Знання України, 2002. - 259 с. - укp.

Проаналізовано співвідношення індивідуального і загального в моралістичній парадигмі утилітаризму. Визначено шляхи удосконалення антикорупційної політики в суспільстві з перехідною економікою. Описано природу і сутність судової гілки влади, сучасні міграційні процеси. Розглянуто інформацію як соціотехнічну та соціокультурну цінність. Висвітлено особливості міжнародної PR-діяльності держав та державних органів. Викладено концепцію балтійсько-чорноморського альянсу. Розкрито наукові засади визначення предмету геополітики.

Проанализировано соотношение индивидуального и общего в моралистической парадигме утилитаризма. Определены пути усовершенствования антикоррупционной политики в обществе с переходной экономикой. Описаны природа и сущность судебной ветви власти, современные миграционные процессы. Рассмотрена информация как социотехническая и социокультурная ценность. Освещены особенности международной PR-деятельности государств и государственных органов. Изложена концепция балтийско-черноморского альянса. Раскрыты научные основы определения предмета геополитики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж68683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бегма В.  
Проблеми розвитку технологічного маркетингу / В. Бегма, Ю. Терещенко // Економіка України. - 2002. - № 9. - С. 22-25. - укp.

Подано різноманітні класифікації інновацій. Докладно охарактеризовано різновид кооперації - стратегічний альянс. Висвітлено особливості стратегічної та оперативної політики маркетингу високих технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Вісник Луганського державного педагогічного університету ім. Т.Шевченка / ред.: С. Я. Харченко. - Луганськ, 2002. - 245 с. - (Іст. науки; N 2(46)). - укp. - рус. - нім.

Висвітлено актуальні питання всесвітньої історії та історії України. Розглянуто вплив проблеми Гібралтару на інтеграцію Іспанії в НАТО та ЄС у 1980-х рр. Визначено причини та наслідки створення альянсу Грузії, України, Азербайджану, Молдови. Розглянуто історію виникнення поселень донського козацтва на Сіверськодонеччині в XVII - XVIII ст. Показано роль українського радянського міста в процесі соціально-культурних перетворень у 1929 - 1938 рр. Обговорено зміни кількісного складу жінок-робітниць у важкій промисловості України у 1929 - 1938 рр. Проаналізовано основні тенденції етнонаціонального розвитку української діаспори Республіки Башкортостан. Досліджено політичні та економічні аспекти становлення та з'ясовано перспективи розвитку українсько-китайських відносин (1991 - 2001 рр.). Описано особливості формування політичної свідомості українців у період тоталітаризму. Обгрунтовано передумови виникнення Української Православної Церкви Київського патріархату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Брежнєва Т. В. 
Трансформація стратегії НАТО (1949 - 1954 рр.): сучасне бачення : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т. В. Брежнєва; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2002. - 18 c. - укp.

На підставі результатів опрацювання раніше невідомих джерел досліджено основні положення стратегії Альянсу в період з 1949 по 1954 рр. Розроблено періодизацію процесу формування, становлення, еволюції та трансформації стратегії НАТО. Проаналізовано зовнішньополітичні та внутрішньоблокові чинники впливу, які спричинили появу певних стратегічних концепцій та призвели до трансформації стратегії Альянсу від "Оборонної" ("Об'єднаної оборони Північної Атлантики" 1949 р.) до "агресивної" ("Нової моделі стратегії НАТО" 1954 р.). Досліджено обставини та суб'єктивні передумови, причини, суть, наслідки та значення процесу трансформації стратегії НАТО у 1949 - 1954 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.31 + Х915.232.3 + Ц813.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Біла К. О. 
Особливе партнерство Україна - НАТО як проблема національної та європейської безпеки : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / К. О. Біла; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2002. - 16 c. - укp.

Досліджено відносини України з Організацією Північноатлантичного Договору в рамках Хартії про Особливе Партнерство Україна - НАТО. Проаналізовано етапи розвитку та сучасний стан відносин нашої держави з Північноатлантичним Альянсом, зокрема, їх вплив на формування нової системи безпеки в регіоні. Розглянуто співробітництво України з НАТО в контексті радикальної зміни геостратегічного середовища в Європі після оновлення воєнно-політичної доктрини НАТО та затвердження нової стратегії Росії. Зокрема, здійснено аналітичну обробку документів, прийнятих під час Ювілейного Вашингтонського самміту НАТО, а також нової Концепції національної безпеки та Воєнної Доктрини Російської Федерації з урахуванням інтересів безпеки України. Окреслено альтернативні схеми підтримки національного курсу нашої держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф4(4УКР)64 + Х915.232.3 + Х915.22(4)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дорошенко А. Д. 
Фактор транснаціональної злочинності в сучасних міжнародних відносинах : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / А. Д. Дорошенко; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2003. - 24 c. - укp.

Визначено та проаналізовано чинники інтернаціоналізації організованої злочинності наприкінці XX - початку XXI ст., виявлено їх роль як фактора в міжнародних відносинах. Наведено наукові рекомендації щодо удосконалення сучасної системи міжнародного співробітництва у боротьбі з транснаціональною злочинністю. Проаналізовано концептуально-теоретичний доробок західних, російських та вітчизняних науковцій щодо досліджуваної проблеми. Доведено наукову неспроможність концепцій гіперболізації цього явища в актуальних міжнародних відносинах. Визначено домінуючі тенденції інтеграційних процесів між транснаціональними кримінальними організаціями. Проведено систематизацію та класифікацію цих альянсів, з'ясовано особливості їх функціонування. Конкретизовано принципи формування та реалізації державної політики України щодо боротьби з транснаціональною злочинністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф4(0) + Ф4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Журба М. А. 
Громадські об'єднання українського села: етнонаціональні та міжнародні аспекти діяльності (20 - 30 рр. ХХ ст.) : Автореф. дис... д-ра іст. наук : 07.00.01 / М. А. Журба; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2003. - 35 c. - укp.

Виявлено доктринальні засади та функціональні виміри впровадження інтернаціоналізму у селянське середовище України у 1920 - 1930 рр. На базі вперше введених у науковий обіг документів і матеріалів розглянуто історичні обставини створення та діяльності селянських спілок, кооперативних організацій та добровільних товариств національних меншин. У світлі сучасних концептуальних підходів визначено роль міжреспубліканських контактів селянських об'єднань у нав'язуванні уніфікованих форм існування радянської спільноти, виявлено механізми, спрямованість та оцінено ступінь ефективності залучення селянства України до загальносоюзних господарсько-політичних компаній. Розкрито зміст, визначальні чинники та діалектику соціальної рефлексії організованого селянства на події за кордоном. Висвітлено участь громадських об'єднань радянського села у діяльності Міжнародного кооперативного альянсу, МОДРу та Міжнародного Червоного Хреста. Здійснено темпорально-компаративний аналіз функціонування селянських спілок України та країн "народної демократії" у процесі аграрних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-283 + Ф61(2)93(2УКР)486.3 + Ф51(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323201 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського