Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (88)Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=XML$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 160
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Резніченко В. А. 
60 років базам даних (частина третя) / В. А. Резніченко // Проблеми програмування. - 2022. - № 1. - С. 34-66. - Бібліогр.: 754 назв. - укp.

Наведено огляд досліджень і розробок баз даних з моменту їх виникнення в 60-х роках минулого століття і по теперішній час. Виділено наступні етапи: виникнення і становлення, бурхливий розвиток, епоха реляційних баз даних, розширені реляційні бази даних, постреляційні бази даних і великі дані. На етапі становлення описуються системи IDS, IMS, Total і Adabas. На етапі бурхливого розвитку висвітлені питання архітектури баз даних ANSI/X3/SPARC, пропозицій КОДАСИЛ, концепції і мов концептуального моделювання. На етапі епохи реляційних баз даних розкриваються результати наукової діяльності Е. Кодда, теорія залежностей і нормальних форм, мови запитів, експериментальні дослідження і розробки, оптимізація та стандартизація, управління транзакціями. Етап розширених реляційних баз даних присвячений опису темпоральних, просторових, дедуктивних, активних, об'єктних, розподілених та статистичних баз даних, баз даних масивів, машин баз даних і сховищ даних. На наступному етапі розкрита проблематика постреляційних баз даних, а саме, NOSQL-, NewSQL- і онтологічних баз даних. Шостий етап присвячений розкриттю причин виникнення, характерних властивостей, класифікації, принципів роботи, методів і технологій великих даних. Нарешті, в останньому розділі дається короткий огляд досліджень і розробок по базах даних в Радянському Союзі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Резніченко В. А. 
60 років базам даних (четверта частина) / В. А. Резніченко // Проблеми програмування. - 2022. - № 2. - С. 57-95. - Бібліогр.: 288 назв. - укp.

Наведено огляд досліджень і розробок баз даних із моменту їх виникнення в 60-х роках минулого століття і до сьогодні. Виділено наступні етапи: виникнення і становлення, бурхливий розвиток, епоха реляційних баз даних, розширені реляційні бази даних, постреляційні бази даних і великі дані. На етапі становлення описуються системи IDS, IMS, Total і Adabas. На етапі бурхливого розвитку висвітлені питання архітектури баз даних ANSI/X3/SPARC, пропозицій КОДАСИЛ, концепції і мов концептуального моделювання. На етапі епохи реляційних баз даних розкриваються результати наукової діяльності Е. Кодда, теорія залежностей і нормальних форм, мови запитів, експериментальні дослідження і розробки, оптимізація та стандартизація, управління транзакціями. Етап розширених реляційних баз даних присвячений опису темпоральних, просторових, дедуктивних, активних, об'єктних, розподілених та статистичних баз даних, баз даних масивів, машин баз даних і сховищ даних. На наступному етапі розкрита проблематика постреляційних баз даних, а саме NOSQL-, NewSQL- і онтологічних баз даних. Шостий етап присвячений розкриттю причин виникнення, характерних властивостей, класифікації, принципів роботи, методів і технологій великих даних. Нарешті, в останньому розділі подано короткий огляд досліджень і розробок із баз даних у Радянському Союзі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Lozynskyi Yu. 
Smart information board based on PSOC 6 MCU / Yu. Lozynskyi, T. Torubka // Advances in Cyber-Phys. Systems. - 2022. - 7, № 1. - С. 29-37. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Nowadays, the development of electronics and related technologies is very fast. An extremely significant role in the life of moder society is took by information output devices, the development and modernization of which is an urgent task. Using the idea regarding wireless control of remote devices, an information board with remote control was developed. This article provides a reader with the development of universal information board which customers will be able to assemble for the dimensions that they need. The created device displays text news from websites, displays time and important messages. For the convenience of updating information and automation - the board should have WiFi with Internet connection. The information board is a great way to receive news quickly, without using other means to obtain information. The information board is designed on the CY8C624ABZI-D44 microcontroller. Also, important structural elements of this board are: buffer chip - SN74ALS244CN, LED matrix control chip - MAX7219, LED matrix - 1088AS and WiFi module - LBEE5KL1DX. The functional diagram of the module 1088AS and MAX7219 connected to PSoC 6 has been designed.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Кутник І. П. 
Принципи створення візуального редактора XML- та JSON-форматів / І. П. Кутник, О. Л. Лашко // Computer Systems and Networks. - 2022. - 4, № 1. - С. 91-97. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено особливості сприйняття великих обсягів текстової інформації та проаналізовано потреби у візуальному редагуванні. Наведено реалізацію програмного продукту, що працює із XML- і JSON-форматами та забезпечує графічне та кольорове виділення основних елементів синтаксису. Розроблено структуру програми, та розділено її на декілька модулів: зчитування файлів, аналіз вмісту та відображення. Спроєктовано загальний алгоритм роботи програми. Створено функціонал для відкриття файлу та подальшого його аналізу в програмі. Наведено візуалізацію прочитаного та проаналізованого файла. Мета роботи - відображення результатів дослідження проблеми візуалізації даних при обробці інформації користувачами, а також висвітлення результатів реалізації програмного продукту, який забезпечує можливість редагувати, створювати, зберігати вміст файлів XML- і JSON-форматів, і підтримує кольорове та графічне розділення елементів програмного тексту. При цьому гарантується до 7 одночасно відкритих файлів із кількістю рядків у файлі - до 1000.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.620

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пересоляк Р. В. 
Розробка та реалізація будови кадастрових файлів обміну та засобів їх контролю : монографія / Р. В. Пересоляк; Державний вищий навчальний заклад "Ужгородський національний університет". - Ужгород : ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т", 2022. - 151 c. - Бібліогр.: с. 124-136 - укp.

Розкрито питання дослідження та створення кадастрових файлів. Особливу увагу приділено структуруванню інформації, що може містити обмінний файл, а також розробленню нового формату кадастрового файлу обміну та мови розмітки, що базується на XML. Висвітлено зарубіжний досвід побудови кадастрових файлів обміну. Подано інформацію про об'єкти кадастрового файлу обміну, механізм збереження інформації, структуру файла UCML та його реалізацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д143 + Д881

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Точилін С. 
Продуктивність РНР CRUD Web-сервісів при роботі з даними PostgreSQL / С. Точилін // Техн. науки та технології. - 2022. - № 1. - С. 136-141. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розроблені PHP CRUD Web-сервіси для роботи з даними СКБД PostgreSQL, а також програма-тестер для визначення їх продуктивності. За допомогою створених програм отримані дані про продуктивність XML-RPC, SOAP та RESTful РНР Web-службпри виконанні CRUD операцій створення, читання, оновлення та видалення даних PostgreSQL. Отримані результати свідчать як про істотний вплив технології розробки сервісу на його продуктивність, так і про доцільність використання RESTful Web-службу SOA-додатках, які для роботи з даними PostgreSQL застосовують CRUD операції.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-018.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Ратов Д. В. 
Розробка методу та програмного засобу стиснення та шифрування інформації / Д. В. Ратов // Проблеми керування та інформатики. - 2022. - № 1. - С. 66-73. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проведено дослідження предметної галузі стиснення інформації без втрат та з втратами та розглянуто алгоритми стиснення даних із мінімальною надмірністю (кодування Шеннона - Фано, кодування Хаффмана) та стиснення з застосуванням словника (кодування Лемпеля - Зіва). У процесі роботи використано теоретичні основи стиснення даних, проведено дослідження різних способів стиснення інформації, виявлено найкращі способи архівації з шифруванням і зберігання різноманітних даних. Метод архівації даних у роботі використано з метою безпечного та раціонального розміщення на зовнішніх носіях інформації та її захисту від навмисного чи випадкового знищення чи втрати. В інтегрованому середовищі розробки Embarcadero RAD Studio XE8 виконано програмний комплекс архіватора з кодовим захистом інформації. Механізм роботи архіватора засновано на створенні та обробці потокових даних. Ядром архіватора є функції стиснення та розпакування файлів методом Лемпеля - Зіва. Як метод і засіб захисту інформації в архіві використано поліалфавітну підстановку (шифр Віжінера). Результати роботи, зокрема розроблене програмне забезпечення, можуть бути практично використані при архівному зберіганні захищеної інформації. Механізм архівування та шифрування даних може бути використано у системах передачі інформації з метою зменшення трафіку в мережі та забезпечення захисту даних. Отриманий програмний засіб шифрування та архівування використано у модулі програмного комплексу "Дипломи СНУ v.2.6.1", який розроблено у "Східноукраїнському Національному університеті імені Володимира Даля". Цей комплекс призначений для створення в університеті єдиного реєстру дипломів, автоматизації створення файлів-дипломів про вищу освіту у багатофункціональному графічному редакторі Adobe Photoshop. Усі дані для аналізу та формування дипломів контролер експортує з параметрів відповідних XML-файлів, завантажених з єдиної державної бази освіти у стиснених файлах zip-архівів. Розроблений модуль виконує процес розархівування та отримання XML-файлів із параметрами для подальшої роботи комплексу "Дипломи СНУ v.2.6.1".


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Мовознавство   
8.

Фастовець В. І. 
Розроблення мобільного програмного забезпечення для вивчення іноземної мови / В. І. Фастовець // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 94. - С. 155-159. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено аналіз середовищ програмування і мов розробки застосунків із вивчення іноземних мов. Проаналізовані практичні методи розроблення логіки та інтерфейсу мобільного застосунку. Розроблено інтерактивний мобільний застосунок мовами Java та XML з використанням середовища програмування AndroidStudio.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Гайко С. І. 
Підхід до автоматизованої структуризації освітніх ресурсів на основі методу рекурсивної редукції / С. І. Гайко, В. В. Приходнюк // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр. - 2021. - № 1. - С. 28-38. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
10.

Sergiyenko A. 
Microcontroller for the logic tasks = Мікроконтролер для логічних задач / A. Sergiyenko, O. Molchanov, M. Orlova // Information, Computing and Intelligent Systems. - 2021. - № 2. - С. 64-72. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Запропоновано нову архітектуру мікроконтролера SM16, яка призначена для логічно інтенсивних програм у програмованій вентильній матриці (FPGA). Мікроконтролер має стекову архітектуру, яка забезпечує реалізацію більшості команд за один такт. Короткі, але швидкі програми виводяться завдяки 16-бітним інструкціям, які кодують до трьох незалежних операцій, і інтенсивному використанню стилю потокового коду. Розроблено структуру, яка компілює програму, моделює її та перекладає на ПЗП. Розроблене ядро SM16 з додатковими блоками з трьох стеків, хеш-таблицею та інструкціями, які прискорюють виконання операцій синтаксичного аналізу, використовується для ефективної обробки XML-документів і може часто перелаштовуватися відповідно до набору граматики документа. Швидкість розбору дорівнює одному байту за 24 такти.



Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Резніченко В. А. 
60 років базам даних (частина друга) / В. А. Резніченко // Проблеми програмування. - 2021. - № 4. - С. 36-61. - Бібліогр.: 438 назв. - укp.

Наведено огляд досліджень і розробок баз даних з моменту їх виникнення в 60-х роках минулого століття і по сьогодні. Виділено наступні етапи: виникнення і становлення, бурхливий розвиток, епоха реляційних баз даних, розширені реляційні бази даних, постреляційні бази даних і великі дані. На етапі становлення описуються системи IDS, IMS, Total і Adabas. На етапі бурхливого розвитку висвітлені питання архітектури баз даних ANSI/X3/SPARC, пропозицій КОДАСИЛ, концепції і мов концептуального моделювання. На етапі епохи реляційних баз даних розкриваються результати наукової діяльності Е. Кодда, теорія залежностей і нормальних форм, мови запитів, експериментальні дослідження і розробки, оптимізація та стандартизація, управління транзакціями. Етап розширених реляційних баз даних присвячений опису темпоральних, просторових, дедуктивних, активних, об'єктних, розподілених та статистичних баз даних, баз даних масивів, машин баз даних і сховищ даних. На наступному етапі розкрита проблематика постреляціонних баз даних, а саме NOSQL-, NewSQL- і онтологічних баз даних. Шостий етап присвячений розкриттю причин виникнення, характеристичних властивостей, класифікації, принципів роботи, методів і технологій великих даних. Нарешті в останньому розділі дається короткий огляд досліджень і розробок із баз даних у Радянському Союзі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Резніченко В. А. 
60 років базам даних (частина перша) / В. А. Резніченко // Проблеми програмування. - 2021. - № 3. - С. 40-71. - Бібліогр.: 211 назв. - укp.

Наведено огляд досліджень і розробок баз даних з моменту їх виникнення в 60-х роках минулого століття і по теперішній час. Виділено наступні етапи: виникнення і становлення, бурхливий розвиток, епоха реляційних баз даних, розширені реляційні бази даних, постреляційні бази даних і великі дані. На етапі становлення описуються системи IDS, IMS, Total і Adabas. На етапі бурхливого розвитку висвітлені питання архітектури баз даних ANSI/X3/SPARC, пропозицій КОДАСИЛ, концепції і мов концептуального моделювання. На етапі епохи реляційних баз даних розкриваються результати наукової діяльності Е. Кодда, теорія залежностей і нормальних форм, мови запитів, експериментальні дослідження і розробки, оптимізація та стандартизація, управління транзакціями. Етап розширених реляційних баз даних присвячений опису темпоральних, просторових, дедуктивних, активних, об'єктних, розподілених та статистичних баз даних, баз даних масивів, машин баз даних і сховищ даних. На наступному етапі розкрита проблематика постреляційних баз даних, а саме, NOSQL-, NewSQL- і онтологічних баз даних. Шостий етап присвячений розкриттю причин виникнення, характерних властивостей, класифікації, принципів роботи, методів і технологій великих даних. Нарешті, в останньому розділі дається короткий огляд досліджень і розробок по базах даних в Радянському Союзі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Holub S. V. 
Model synthesizer for cyberattack monitoring system = Синтезатор моделі для системи моніторингу кібератак / S. V. Holub, O. M. Mykhailyk // Мат. машини і системи. - 2020. - № 1. - С. 94-98. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Описано метод моніторингу стану безпеки локальних корпоративних мереж, який об'єднує процеси синтезу та аналізу моделей поведінки вхідних даних, прогнозування їх значень і моделювання процесів кібератак. Створено моделі-класифікатори кіберзагроз. Характеристики потоків даних надходять у мережу за допомогою датчиків, встановлених у заздалегідь запланованих точках-пастках комп'ютерної мережі. Відбувається класифікація векторів із показників, що характеризують ці кібератаки. Отримані результати представлені у вигляді кількісних і якісних оцінок відповідно до основних положень теорії складних систем. Для підвищення ефективності захисту мережі запропоновано централізувати обчислювальний процес із використанням грід-інфраструктури та хмарної платформи. Проведено попереднє порівняння грід і хмарної технологій. Трудомістка і обчислювально складна процедура переноситься з локальних обчислювальних мереж у високопродуктивні середовища. За допомогою імітаційних моделей проведено дослідження змін станів схеми обробки запитів, виходячи з вибірки атак, що надійшли до комп'ютерних систем. Модель, при надходженні вхідних потоків даних, враховує їх вид, а також інтенсивність, запобігаючи використання однотипних атак для здійснення задуманої зловмисником схеми, таким чином нейтралізуючи їх вплив, дозволяючи аналізувати більш складні види кібератак. Крім кібербезпеки, прискорення завдання множинного розпізнавання є актуальним і для багатьох інших важливих додатків, таких як інтелектуальний аналіз даних, прискорена обробка XML-запитів, управління технологією QoS, фільтрація в IP-телефонії, оптимізація кешування тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Журавель О. Г. 
Використання мови XML для створення бази даних опису метаданих файлів зображень / О. Г. Журавель // Страхов. фонд документації. - 2020. - № 1. - С. 33-45. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто проблемні питання створення бази даних опису метаданих файлів зображень з використанням мови XML. Показано переваги використання ієрархічної моделі даних при побудові бази даних опису метаданих за рахунок простого адміністрування, безоплатності, масштабованості, можливості інтеграції з компонентами реляційної моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч245

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сергієнко А. М. 
Апаратно-програмна обробка XML-документів / А. М. Сергієнко, М. М. Орлова, О. А. Молчанов // Електрон. моделювання. - 2020. - 42, № 1. - С. 33-50. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Розглянуто існуючі алгоритми та засоби обробки XML-документів. Встановлено необхідність використання високопродуктивних пристроів аналізу XML-запитів, які швидко переналаштовуються на інші граматики. Розроблено процесорне ядро SM16, яке ефективно виконує стекові алгоритми парсингу XML-документів і реалізується у програмованих логічних інтегральних схемах (ПЛІС). Процесорне ядро має архітектуру стекового процесора, до якого додано три блоки стекової пам'яті, хеш-таблиця та команди, що прискорюють виконання операцій парсингу. Запропоновано апаратно-програмну систему на основі ПЛІС, яка має ведучий процесор та від десятків до сотень виконавчих процесорних елементів SM16. Ця система не тільки ефективно обробляє XML-документи, але й швидко переналаштовується на обробку документів з іншими граматиками.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-018.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бабич Ю. 
Исследование детерминированных регулярных выражений с использованием структуры данных XML-типа / Ю. Бабич, Н. Бабич, Е. Павлышко, В. Наконечная // Техн. науки та технології. - 2020. - № 2. - С. 167-174. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Проведен глубокий анализ большого набора данных с помощью поисковых систем и хостинговых платформ. Использованы четыре стратегии сбора данных: анализ поисковой системы Google, сканирование адресного пути, анализ веб-сайтов, поиск потенциальных данных для получения большего количества файлов-схем из сети Интернет. Получил дальнейшее практическое исследование набор данных для изучения детерминированных регулярных выражений. Современные языки описания структур данных XML-типа требуют применение детерминированных регулярных выражений, позволяющих считывать строки посимвольно. Поэтому исследование данных выражений позволит ускорить процесс обработки данных и получить более точный результат. Проведенный анализ современных литературных источников и публикаций на данную тематику показал, что большинство из них используют небольшие объемы данных, что является недостаточным для проведения эффективного анализа. Для эффективного анализ данных из сети Интернет был использован большой набор данных и четыре стратегии его сбора и анализа. Цель статьи - исследование детерминированных регулярных выражений, которые все чаще применяются в структурах данных XML-типа. Разработка четырех стратегий сбора данных в сети Интернет дала возможность получить больше XML-схем, что в 35 раз больше, чем в ранее проведенных исследованиях. Применение детерминированных регулярных выражений в целом и их подклассов для анализа больших наборов данных. Выводы: впервые применены детерминированные регулярные выражения с использованием структуры данных XML-типа. Получен большой объем данных - 276371 файлов с помощью четырех стратегий их сбора.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Додонов О. Г. 
Моделювання сценаріїв аналітичної діяльності на основі нотації BPMN та OWL / О. Г. Додонов, В. Р. Сенченко, О. В. Коваль, А. В. Бойченко // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2020. - 22, № 1. - С. 31-48. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Запропоновано теоретичний підхід до моделювання сценаріїв аналітичної діяльності (АнД) із залученням технологій, які притаманні BPM-системам із так званою керованою моделлю (model driven), а також за допомогою веб-мови онтологій (OWL). Особливість підходу з керованою моделлю полягає в тому, що розробка сценаріїв ведеться в термінах предметної області, а не комп'ютерного середовища для їхнього виконання. За аналогією з бізнес-процесами, сценарії АнД можуть бути представлені сукупністю процесних моделей у нотації BPMN. Моделі взаємодіють між собою в межах загального сценарію, а кожна модель має початок і кінець. Для формування додаткового формального опису запропоновано використання семантичної OWL-моделі сценарію мовою XML, що сприяє концептуалізації неструктурованій інформації, яка присутня в OWL-моделі. Описано процес конвертації BPMN-моделі в OWL-модель. Це продемонстровано на прикладі моделювання сценарію АнД у редакторі BizAgi Process Modeler. Розроблений BPMN-сценарій за допомогою технології BPMN-to-S-BPM-Ontology конвертується в OWL-файл, який досліджується засобами Protege 5. Запропонований підхід надає низку переваг, починаючи з суттєвого спрощення самого процесу моделювання та валідації сценаріїв в інтегрованому середовищі BPMN-OWL і закінчуючи реалізацією моделі в середовищі стандартних BPM-систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-018.1 + У9. в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Хамдамов Р. Х. 
Методы блокирования уязвимостей вида XSS на основе сервис-ориентированной архитектуры / Р. Х. Хамдамов, К. Ф. Керимов // Проблемы упр. и информатики. - 2019. - № 6. - С. 86-91. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Веб-приложения разрабатываются на нескольких языках и развертываются в различных операционных системах. Это связано с различными функциями, которые веб-приложение предоставляет своим пользователям. Приложения электронной коммерции должны учитывать различные интерфейсы, необходимые для взаимодействия, безопасности и доступности веб-приложения. Следовательно, приложения разрабатываются с использованием различных языков, таких как PHP, ASP, JSP, .NET, Python и т.д., на основе требований веб-приложения. Приложения постоянно проверяются на наличие уязвимостей, и когда они оказываются уязвимыми, могут подвергаться атакам. Данные исследований показывают, что около 70 % веб-приложений уязвимы для атак вида XSS. Это связано с тем, что пользователям разрешено вводить данные в текстовых полях в формах веб-приложений. Это увеличивает угрозу для веб-приложения и позволяет хакерам внедрять вредоносное содержимое в веб-приложения. Предложено новое решение для блокирования атак XSS, которое не зависит от языков, на которых разрабатываются веб-приложения, и устраняет уязвимости XSS, возникающие из других интерфейсов. Решение направлено на предоставление независимых сервисов с определенными интерфейсами, которые могут быть вызваны для выполнения их задач стандартным способом, без предварительного знания сервисом вызывающего приложения и без знания приложением того, как сервис фактически выполняет свои задачи. Решение основано на подходе сервис-ориентированной архитектуры SOA. Разработан метод блокирования уязвимостей вида XSS, в основе которого лежит возможность защиты приложений от XSS-атак с помощью XML и XSD. Это включает в себя создание XML-документа на основе всех элементов управления формы, представленных пользователем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Хамдамов Р. Х. 
Методы блокирования уязвимостей вида XSS на основе сервис-ориентированной архитектуры / Р. Х. Хамдамов, К. Ф. Керимов // Проблемы упр. и информатики. - 2019. - № 6. - С. 86-91. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Веб-приложения разрабатываются на нескольких языках и развертываются в различных операционных системах. Это связано с различными функциями, которые веб-приложение предоставляет своим пользователям. Приложения электронной коммерции должны учитывать различные интерфейсы, необходимые для взаимодействия, безопасности и доступности веб-приложения. Следовательно, приложения разрабатываются с использованием различных языков, таких как PHP, ASP, JSP, .NET, Python и т.д., на основе требований веб-приложения. Приложения постоянно проверяются на наличие уязвимостей, и когда они оказываются уязвимыми, могут подвергаться атакам. Данные исследований показывают, что около 70 % веб-приложений уязвимы для атак вида XSS. Это связано с тем, что пользователям разрешено вводить данные в текстовых полях в формах веб-приложений. Это увеличивает угрозу для веб-приложения и позволяет хакерам внедрять вредоносное содержимое в веб-приложения. Предложено новое решение для блокирования атак XSS, которое не зависит от языков, на которых разрабатываются веб-приложения, и устраняет уязвимости XSS, возникающие из других интерфейсов. Решение направлено на предоставление независимых сервисов с определенными интерфейсами, которые могут быть вызваны для выполнения их задач стандартным способом, без предварительного знания сервисом вызывающего приложения и без знания приложением того, как сервис фактически выполняет свои задачи. Решение основано на подходе сервис-ориентированной архитектуры SOA. Разработан метод блокирования уязвимостей вида XSS, в основе которого лежит возможность защиты приложений от XSS-атак с помощью XML и XSD. Это включает в себя создание XML-документа на основе всех элементов управления формы, представленных пользователем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дорожинська А. В. 
Парсинг тексту термінологічних словників / А. В. Дорожинська // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - Вип. 5. - С. 90-100. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Окреслено коло завдань, підходів та етапів розроблення технології парсинга тексту багатомовного тлумачного термінологічного словника. Дослідження проведено для "Словника української біологічної термінології". Серед усього словникового розмаїття цей словник обрано тому, що термінологічні словники надають лексико-семантичну базу для подальшого створення систем інтелектуального опрацювання фахових текстів, у яких подається інформація з тих чи інших предметних галузей. Ця термінографічна праця обіймає нормативну загальнонаукову та широковживану термінологію біологічних наук, зафіксовану в сучасних енциклопедичних, загальномовних і спеціальних словниках, у науковій, науково-популярній, навчальній та інформативно-реферативній літературі. Дослідивши обраний словник, можна узагальнити модель його лексикографічної системи на інші предметні галузі, що створить передумови для формування цілісного багатогалузевого цифрового лексикографічного простору. Робота зі словниками, переведеними у комп'ютерні текстові формати, є дуже неефективною і потребує конвертування їх у формати лексикографічних баз даних, що є спеціальним завданням, не відомим класичній лексикографії. Це і складає зміст терміна "парсинг словників". У процесі роботи побудовано модель лексикографічної системи, яку покладено в основу XML. Подальша робота з перетворення паперової версії словника на онлайн-систему будується на XML-файлі. Проаналізовано поліграфічне оформлення, організацію та структуру друкованого тексту словника з метою ідентифікації елементів концептуальної моделі Л-системи СУБТ. На базі концептуальної моделі побудовано структуру XML-документа, який пропонується використовувати як посередника між паперовою версією словника та його реалізацією як онлайнової лексикографічної системи. Надалі планується побудова універсальної процедури парсингу з удосконаленням структури XML-документа.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.620 + Ш141.14-434:Е5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського