Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (40)Автореферати дисертацій (626)Книжкові видання та компакт-диски (17856)Журнали та продовжувані видання (98)
Пошуковий запит: (<.>M=Київський національний університет імені Тараса Шевченка<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1298
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бондаренко І. П. 
Японська література : курс лекцій : [у 4 ч.]. Ч. 2. Період шьогунатів / І. П. Бондаренко, Ю. В. Осадча Феррейра. - Київ, 2015. - 438 c. - укp.

Висвітлено розвиток жанрової системи японської поезії доби шьогунатів і вплив релігії на цей процес. Приділено увагу середньовічним військовим повістям гункі-моногатарі. Розглянуто тему самітництва в японській літературі жанру дзуйхіцу. Охарактеризовано діяльність школи національних наук кокугаку-ха і Мотоорі Норінага. Подано інформацію про міську літературу чьомін-бунгаку як дзеркало доби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5ЯПО)4 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355774/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Навчальний посібник з англійської мови для студентів-хіміків. Ч. 2 / В. І. Давидов, О. О. Литвинов; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2017. - 182 c. - Бібліогр.: с. 179-181 - укp. - англ.

Наведено автентичні тексти для читання й обговорення, тематика яких охоплює теоретичні та практичні питання сучасної хімії. Вміщено підстановчі, тренувальні та творчі вправи на засвоєння лексики, у тому числі спеціальної термінології, а також фонетичні та граматичні вправи, завдання на переклад.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-923.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357094/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Покровська І. Л. 
Діалектика релігійного і світського в турецькій лінгвокультурі : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.13 / І. Л. Покровська; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2017. - 36 c. - укp.

Досліджено термінологічні та семантичні прояви діалектики релігійного і світського у сучасному лінгвістичному дискурсі. Увагу зосереджено на з'ясуванні взаємозв'язку мови і мислення, що дає змогу проаналізувати семантику лексем, детерміновану культурою етносу. Осмислено дихотомію релігійного /світського в турецькій лінгвокультурі; здійснено в аспекті ментальних репрезентацій понять "сакралізація"/"десакралізація", що характеризують психологію та когнітивні процеси мовців. З'ясовано особливості сакралізації в коранічних та суфійських текстах, десакралізовано релігійну лексику в турецькомовних художніх, фольклорних і публіцистичних текстах, терміносистемах різних галузей знань. Найпродуктивнішими засобами семантичних змін у лексемах і словосполученнях турецької мови, пов'язаних з релігійною сферою, визначено їх метафоризацію та метонімізацію. Зазначено, що антономазія найбільш часто використовується у процесі сакралізації лексичних одиниць у турецькомовному релігійному дискурсі. Доведено перспективність подальшого аналізу діалектики світського та релігійного, актуалізовано необхідність подолання етноцентричних конотацій у діалогах культур, вивчено мовні моделі їх репрезентації. Спрогнозовано нові горизонти дослідження сакралізованих/десакралізованих компонентів окремих мов у лінгвоконтрастивному і крос-культурному аспектах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш163.12-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Соколова О. А. 
Особливості оплати праці державних службовців у сучасних умовах : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О. А. Соколова; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430294 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Іваницький С. О. 
Теоретичні основи організації адвокатури в Україні: принципи та система : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.10 / С. О. Іваницький; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2017. - 36 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)8-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430790 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Заярний О. А. 
Адміністративна деліктологія в інформаційній сфері: проблеми теорії та практики : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. А. Заярний; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 35 c. - укp.

Досліджено адміністративні деліктології в інформаційній сфері (ІС) як окремого напряму в структурі науки адміністративної деліктології, визначено особливості її предмета, об’єкта та запропоновано систему цього наукового напряму. Окреслено перспективи його трансформації у більш широку за предметом дослідження юридичну науку - інформаційну деліктологію. Розглянуто державну адміністративно-деліктну політику як стратегію практичної реалізації теоретичних здобутків адміністративної деліктології в ІС. Визначено предмет, завдання, цілі реалізації відповідного напряму державної політики. Охарактеризовано його внутрішню структуру, висвітлено з доктринальних і правозастосовчих позицій особливості застосування засобів адміністративно-деліктного регулювання публічно-правових інформаційних відносин. Розроблено проект Концепції державної адміністративно-деліктної політики України в ІС. Сформульовано конкретні зміни та доповнення до адміністративно-деліктного законодавства, норми якого поширюються на публічно-правові інформаційні відносини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР) + Х849(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Макарчук В. В. 
Правовий статус реєстрового козацтва в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. В. Макарчук; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 17 c. - укp.

Досліджено правовий статус реєстрового козацтва. З’ясовано, що інститут реєстрового козацтва в Україні є своєрідним аналогом військової служби за контрактом. Її своєрідність полягає у тому, що найм на військову службу у досліджувану епоху здебільшого здійснювався країнами-агресорами, котрі укладали реєстр щодо військової служби з козацьким населенням. На нього покладалися обов’язки по охороні кордонів держави у віддалених від центру місцях. Період Української гетьманської держави відзначений службою реєстрового козацтва власній українській державі. Досліджено поєднання історичного досвіду з сучасними підходами до поліпшення правового статусу та покрашення соціального забезпечення захисників Вітчизни, які в умовах військової агресії з боку Росії на початку XXI ст., є вкрай витребуваними як у практичній, так і в науково-дослідницькій площині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)44 + Т3(4УКР)510

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Спіцина В. Є. 
Лінгвокультурні та лінгвокогнітивні особливості відтворення концептосфери "ВЛАДА" у перекладах філософських творів Х. Арендт : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / В. Є. Спіцина; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 19 c. - укp.

Розглянуто філософський текст як засіб ідентифікації концептосфери «ВЛАДА» в текстах оригіналу та перекладу. На матеріалі філософських текстів визначено ключові соціо- та лінгвокультурні складники концепту ВЛАДА та виявлено мовні засоби їх відтворення мовою перекладу. Окреслено труднощі, що стоять на заваді адекватному відтворенню концепту ВЛАДА у перекладі та визначено й описано оптимальні прийоми, засоби та контекстуальні можливості їх подолання. Проаналізовано перекладацькі стратегії, які домінують у перекладах зазначеної концептосфери. З’ясовано мовні та позамовні фактори, що впливають на вибір тих чи інших стратегій та зазначених тактик перекладу текстів-ідентифікаторів філософського дискурсу. Використано різні підходи до вивчення концепту ВЛАДА в англійській, українській, російській та німецькій лінгвокультурах, що дозволило виявити структурно-змістовну специфіку досліджуваного концепту як одиниці мовної свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.775.2:Ю0 + Ш143.21-77

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Курбан О. В. 
Сучасні інформаційні війни у соціальних онлайн-мережах : автореф. дис. ... д-ра наук із соц. комунікацій : 27.00.06 / О. В. Курбан; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 29 c. - укp.

Досліджено сучасні інформаційні війни у соціальних онлайн-мережах із історичною ретроспективою та урахуванням специфіки й особливостей російсько-українського військово-політичного конфлікту (2014 - 2016 рр.). Проаналізовано історичні передумови та технологічні особливості розвитку сучасних методів і засобів інформаційного супроводження військових, економічних, політичних, культурних та іншого роду конфліктів, що мають місце на міждержавному та внутрішньо національному рівнях. Опрацьовано теоретико-методологічні та прикладні аспекти аналізу, планування та реалізації інформаційних процесів. Акцентовано увагу на розкритті механізмів інформаційних онлайн мережевих війн і визначенно можливості їх застосування для розбудови системи національної інформаційної безпеки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Цимбал С. В. 
Вербалізація концептів ПРОСТІР і ЧАС у сучасній китайській мові (на матеріалі фразеологізмів чен'юй) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.13 / С. В. Цимбал; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Уперше застосовано методику польового моделювання та принципи теорії концептуальної метафори для вивчення процесу вербалізації концептів ПРОСТІР і ЧАС, а також концепту ЧАС-ПРОСТІР як результату сприйняття китайським мовцем феноменів часу та простору. Уперше класифіковано китайські фразеологізми чен’юй, що об'єктивують концепти ПРОСТІР, ЧАС і ЧАС-ПРОСТІР за тематичним та семантичними критеріями. Уперше досліджено особливості текстової актуалізації аналізованих концептів у ФО чен'юй на матеріалі роману “Подорож на Захід”.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш171.13-310

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Стрекаль О. О. 
Модернізація державного фінансового контролю національних нафтогазових корпорацій України : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. О. Стрекаль; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Сутність державного фінансового контролю корпорацій та теоретичні підходи до його визначення обумовлюються різним розумінням мети державного фінансового контролю й підходів до оцінки його ефективності. Визначено особливості класифікації форм, видів та методів державного фінансового контролю корпорацій та розроблено рекомендації стосовно застосування європейського досвіду побудови систем державного фінансового контролю корпорацій для надання рекомендацій щодо його модернізації в Україні. Узагальнено особливості контролю фінансово-господарської діяльності національних нафтогазових корпорацій України, де виявлено надзвичайно важливу роль успішної інтеграції в організаційну структуру підприємств підрозділів фінансового контролю. Визначено державний фінансовий контроль нафтогазових корпорацій як складову фінансової політики України (на прикладі НАК «Нафтогаз України»). Визначено стратегічні пріоритети модернізації механізмів державного фінансового контролю національних нафтогазових корпорацій України. Розроблено основні напрями вдосконалення організаційно-інституціональної структури органів державного фінансового контролю та їх функцій у відповідності до вимог INTOSAL. Визначено основні шляхи впровадження автоматизованих інформаційних систем державного фінансового контролю національних нафтогазових корпорацій України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)830.565.2-149.3 + У052.9(4УКР)830.565.3-149.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бондаренко Б. Д. 
Закономірності як предмет загальної теорії права : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Б. Д. Бондаренко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 19 c. - укp.

Здійснено комплексне наукове дослідження природи і змісту державно-правових закономірностей як категорії, що детермінує предмет загальної теорії права. З’ясовано функціональне призначення та механізм дії закономірностей права та держави, обґрунтовано критерії їх типології та методологічну основу дослідження. Проаналізовано історію зародження та розвитку уявлень про предмет загальнотеоретичної юридичної науки, еволюцію становлення закономірностей як філософсько-правової категорії. Обґрунтовано залежність категоріального виміру закономірностей від типів праворозуміння, запропоновано авторське розуміння категорії державно-правових закономірностей. Розглянуто системність права як нормативну основу правової системи, предмет теорії права і держави та його вплив на юридичну практику. Досліджено закономірності як філософсько-правову категорію у праві та суміжні наукові категорії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Цюпа І. В. 
Використання різнорівневої геолого-геофізичної інформації для моніторингу небезпечних природно-техногенних процесів на урбанізованих територіях : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.05 / І. В. Цюпа; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 21 c. - укp.

Розроблено технологію використання різнорівневої геолого-геофізичної інформації для оцінки стану та тенденцій розвитку природного середовища урбанізованих територіях на основі сучасних геоінформаційних технологій з метою підвищення ефективності та інформативності моніторингу небезпечних природно-техногенних процесів. Показано можливість застосування методів статистичного моделювання Монте-Карло для підвищення кондиційності картографічних побудов при нерівномірній мережі спостережень (на прикладі дослідження процесів підтоплення на лівобережжі м. Києва). Створений та постійно поновлюється блок геофізичної інформації в ArcGIS як елемент загальної системи моніторингу природного середовища Київської міської агломерації та окремих населених пунктів України. Досліджено можливість використання експресних магнітних методів для вивчення забруднення важкими металами ґрунтів на урбанізованих територіях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.41 + Д491.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Александров А. В. 
Біохімічні та імунологічні показники в організмі щурів на експериментальній моделі прогестерон-індукованого ожиріння : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / А. В. Александров; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 21 c. - укp.

Досліджено біохімічні й імунологічні показники за умов розвитку прогестерон-індукованого ожиріння та потенційний вплив на ці процеси меланіну. З'ясовано, що у щурів експериментальних груп розвивалося ожиріння за умов довготривалого введення прогестерону. Про це свідчать збільшені показники маси тіла, індексу маси тіла (ІМТ), кількості гонадального жиру та збільшене споживання корму. Аналіз рівнів ліпідів і ліпопротеїнів різного ступеню щільності у сироватці крові щурів за умов довготривалого введення прогестерону показав значні порушення у метаболізмі цих речовин. Установлено, що система обміну серотоніну залучена до розвитку прогестерон-індукованого ожиріння у щурів. Відзначено високий рівень прозапальних цитокінів (IL-1 та IFN-γ) і низький рівень протизапальних цитокінів (IL-4, IL-10, TGF-β), що підтверджує виникнення системного запалення на тлі прогестерон-індукованого ожиріння у щурів. Спостережено посилення продукції NO і зменшення аргіназної активності перитонеальних макрофагів щурів, яким вводили прогестерон, що свідчить про їх поляризацію за прозапальним М1 фенотипом. Зазначено, що введення тваринам меланіну з дріжджів Nadsoniella nigra штаму Х1 перешкоджає розвитку ожиріння у щурів при сумісному введенні з прогестероном, нормалізуючи органометричні параметри, вміст серотоніну в головному мозку, усуваючи дисліпідемію, а також проявляючи протизапальні властивості через усунення дисбалансу між рівнями про- та протизапальних цитокінів і запобігаючи поляризації перитонеальних макрофагів за М1 типом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.381.424 + Р415.202.1-1 + Р415.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ставицький А. В. 
Моделювання економічної безпеки держави в умовах сучасних глобалізаційних викликів : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.11 / А. В. Ставицький; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 38 c. - укp.

Розроблено теоретичні та методологічні засади дослідження й економіко-математичні моделі економічної безпеки країни в умовах глобалізованого середовища. Запропоновано комплекс економіко-математичних моделей для визначення впливу ключових показників економічної безпеки на стан економічного, соціального, технологічного розвитку країн Європи, який базується на авторській концепції розрахунку індексу економічної безпеки держави на основі уніфікованого порівняння параметрів економічного та соціального розвитку всіх країн світу, що дало змогу відійти від використання сигнальних підходів та усунуло суб'єктивізм при обчисленнях, а також надало базу для динамічного порівняння економічної безпеки країн, яка на відміну від існуючих методик використовує геополітичні фактори при аналізі. Такий підхід дозволив врахувати напрями змін у країнах світу та визначити зовнішні загрози і ризики для економічної безпеки України на сучасному етапі розвитку. Рекомендовано використання комплексу економіко-математичних моделей для ухвалення управлінських рішень органами державної влади, що зацікавлені у підвищенні рівня економічної безпеки України в умовах глобалізованого світу та геополітичних викликів сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Чехович Т. В. 
Конституційний принцип рівності громадян перед законом у публічному управлінні : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.02, 12.00.07 / Т. В. Чехович; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2020. - 35 c. - укp.

Охарактеризовано принцип рівності громадян перед законом із теоретико-правових позицій. Розглянуто ґенезис та еволюцію змісту принципу рівності в різні епохи та в різних суспільствах. Окремо вивчено особливості становлення ідеї рівності та принципу рівності перед законом у вітчизняній політико-правової думці та праві. З'ясовано сутність конституційного принципу рівності громадян перед законом. Досліджено публічне управління як сферу гарантування та реалізації конституційного принципу рівності. Опрацьовано конституційно-правові засади принципу рівності громадян перед законом. Проаналізовано міжнародні стандарти визнання та нормативного закріплення принципу рівності громадян перед законом. Досліджено співвідношення принципу рівності громадян перед законом із принципами належного врядування. З'ясовано особливості застосування принципу рівності громадян перед законом в окремих сферах публічного управління. Вивчено адміністративно-правові й адміністративно-процесуальні засоби гарантування реалізації принципу рівності перед законом у сфері публічного управління. Проаналізовано можливості інститутів адміністративного оскарження, адміністративної відповідальності, адміністративної юстиції та громадського контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х819(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сепетий Д. П. 
Інтеракціонізм як напрям сучасної філософії свідомості: психофізична проблема в аналітичній перспективі : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.01 / Д. П. Сепетий; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2020. - 36 c. - укp.

Здійснено філософський аналіз змісту й аргументативних підстав психофізичного інтеракціонізму в порівнянні з іншими основними підходами до вирішення психофізичної проблеми. Проаналізовано та розвинуто основні лінії сучасної аргументації на користь засадничих для інтеракціонізму положень: про онтологічну нередуковність свідомості до фізичної основи, про незалежне від свідомості існування фізичної реальності та про взаємодію між свідомістю й мозком. Обґрунтовано погляд, що нередуковність свідомості до фізичного включає інтенційність психічних станів і раціональність як спроможність оцінювати слушність аргументів і зважувати підстави. Розвинено аргументацію на користь погляду на психічного суб'єкта як на онтологічно фундаментальну й неподільну сутність (субстанцію або квазісубстанцію), що є носієм свідомих психічних станів, радже ніж потік чи в'язку таких станів. Розкрито тісний взаємозв'язок між інтеракціонізмом та ідеями свободи волі й відповідальності. Обґрунтовано можливості інтеграції інтеракціонізму із сучасним природничо-науковим знанням на основі припущення про існування психофізичних законів природи та відбір у процесі біологічної еволюції тих форм життя, у яких психофізична взаємодія за цими законами створювала селективні переваги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Наконечна О. І. 
Особливості формування і властивості інтерметалідів, карбідів перехідних металів та нанокомпозитів на їх основі : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. І. Наконечна; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2020. - 36 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022 + В371.21,022 + Ж620

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Мельников К. П. 
Синтез та властивості функціоналізованих гем-дифлуороциклоалканів : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / К. П. Мельников; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г251.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444219 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Йосипенко С. Т. 
Медіація як спосіб вирішення спорів у приватно-правових відносинах : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / С. Т. Йосипенко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 19 c. - укp.

Проведено системний науковий аналіз питання щодо можливості застосування медіації при врегулюванні приватно-правових спорів, визначенні ефективності правового регулювання цього способу врегулювання приватно-правових спорів. Розроблено пропозиції та рекомендації щодо подальшого вдосконалення і правильного застосування законодавства про медіацію. Досліджено питання, присвячені теоретико-правовим основам формування медіації як самостійного способу врегулювання спорів у приватно-правових відносинах. Установлено історичні передумови виникнення та розвиток інституту медіації, поняття та правову природу медіації, види та моделі медіації. Визначено учасників медіації, принципи медіації й аргументовано порядок застосування медіації. Досліджено особливості запровадження медіації як самостійного способу врегулювання окремих категорій приватно-правових спорів - у сімейних правовідносинах, при врегулюванні корпоративних спорів і спорів у сфері інтелектуальної власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)182

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444313 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського