Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Вісник Інституту економіки та прогнозування<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 117
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Жерновий Д. В. 
Інноваційна активність у секторі послуг: передумови оптимальної державної підтримки / Д. В. Жерновий // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2017. - № . - С. 21-28. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Проаналізовано основні підходи щодо обгрунтування необхідності державних інтервенцій в інноваційні процеси сектора послуг. Розглянуто 2 найбільш поширені підходи: неокласичний - провали ринку та еволюційний - провали системи. Узагальнено європейський досвід використання policy-mix для стимулювання інноваційної активності у секторі послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)442.0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Юхта О. І. 
Активізація кредитного механізму підтримки малого та середнього бізнесу в Україні / О. І. Юхта // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2017. - № . - С. 29-35. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання підтримки малого та середнього бізнесу через кредитний механізм. Проаналізовано та співставлено обсяги наданих банківських кредитів з обсягами реалізованої продукції в розрізі розміру підприємств, обсяги кредитування юридичних осіб та обсяги реалізованої продукції в розрізі розміру підприємств у 2012 - 2016 рр. Визначено, що за останній час обсяги кредитів юридичних осіб значно скоротилися за стійкої тенденції до зростання обсягів реалізованої продукції, встановлено основні фактори, які впливають на скорочення кредитування. Виявлено проблеми, які призвели до скорочення кредитування, особливо в сегменті позичальників - підприємств малого та середнього бізнесу. Зазначено, що в Україні кредитний механізм практично не функціонує та окреслено основні причини, які до цього призвели. Надано практичні рекомендації щодо відновлення та стимулювання кредитного механізму для забезпечення потреб у кредитуванні малого та середнього бізнесу в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 + У9(4УКР)291.9-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мартишев П. А. 
Суперцикли ринку сировини як фактор розвитку агропродовольчого комплексу України / П. А. Мартишев // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2017. - № . - С. 15-20. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто динаміку світових цін на сировину протягом останніх десятиріч. Охарактеризовано поняття сировинних суперциклів та їхню роль у розвитку світового ринку продовольства. Проаналізовано вплив цінових циклів на розвиток агропродовольчого комплексу України, обгрунтовано прогнози та рекомендації щодо майбутнього розвитку аграрного сектора національної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рижкова Ю. О. 
Нова парадигма індустріального розвитку / Ю. О. Рижкова // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2017. - № . - С. 2-9. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто формування нової промислової політики країн ЄС у контексті реіндустріалізації економіки. Визначено характерні особливості Індустрії 4.0 і зміни у процесі виробництва, пов'язані з її імплементацією. На прикладі країн Європи проаналізовано досвід щодо впровадження Індустрії 4.0. Здійснено оцінку можливостей України бути в тренді нових змін економічної реальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)300-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Трофимчук О. А. 
Функції державного регулювання економіки: нові аспекти у нинішніх реаліях / О. А. Трофимчук // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2017. - № . - С. 10-14. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розкрито сутність державного регулювання економіки та обгрунтовано нову класифікацію його основних функцій. Розрізнено основні (аналітична, методологічна та коригувальна) та похідні функції, які структуровано за метою (стимулювальна, обмежувальна та балансувальна) та за предметом впливу (структурно-інноваційна, соціально-коригувальна та функція забезпечення інституційних умов підвищення конкурентоспроможності національної економіки).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ткаченко Д. О. 
Тенденції та особливості діяльності транснаціональних корпорацій на внутрішньому ринку України / Д. О. Ткаченко // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2017. - № . - С. 36-41. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Виявлено тенденції та особливості взаємодії транснаціональних корпорацій із національною економікою, владними інституціями, бізнес-одиницями і домашніми господарствами України. Запропоновано комплекс заходів щодо оптимізації такої взаємодії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чернецька Л. В. 
Економічний еквівалент вартісної оцінки втрат робочої сили на макрорівні / Л. В. Чернецька // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2017. - № . - С. 71-82. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано методику для аналізу втрат робочої сили на макрорівні, що базується на економічному значенні різних статево-вікових груп у суспільному виробництві, споживанні, перевищенні виробництва над споживанням. Здійснено порівняння вікових коефіцієнтів продуктивності праці та споживання за періодами розробки в різних країнах (кінець XX ст. і початок XXI ст.). Із використанням шкал виробництва та споживання, розроблених для Білорусі, здійснено порівняльний розподіл валового чистого продукту та кінцевих споживчих витрат за демографічними групами в Україні. Визначено вклад середньостатистичних зайнятих чоловіка та жінки у перевищення виробництва над їх споживанням.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(0)64-233 + У524.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Фраєр О. В. 
Процеси корпоратизації сільського господарства: виклики для України / О. В. Фраєр // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2017. - № . - С. 83-91. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На підставі порівняльного аналізу надано характеристику процесів корпоратизації сільського господарства, виокремлено роль і місце інтеграції та контрактного фермерства за умов функціонування крупних аграрних корпорацій. Виокремлено основні переваги та загрози цих процесів для аграрної структури в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Січкаренко К. О. 
Участь наукових установ України у програмах ЄС: основні тенденції та проблеми / К. О. Січкаренко, Г. П. Дубинський // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2017. - № . - С. 62-70. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто аспекти науково-технічної співпраці українських науково-дослідних установ із зарубіжними партнерами. З огляду на те, що інтеграція української наукової спільноти до світового інформаційного нині є надважливим завданням, а досвід участі великої кількості українських наукових установ у міжнародних наукових програмах сягає понад двадцять років, його проаналізовано та виявлено бар'єри, що стримують інтеграцію української наукової спільноти до європейського наукового простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР)7 + Ч214(0)ж

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шинкар О. І. 
Обгрунтування гіпотези природного рівня наукомісткості ВВП країни / О. І. Шинкар // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2017. - № . - С. 42-52. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Запропоновано гіпотезу існування природного рівня наукомісткості ВВП країни та виконано економетричний аналіз її релевантності. Проведено статистичний аналіз для визначення природної пропорції відношення загальних витрат на дослідження та розробки до ВВП для кожної країни, залученої до аналізу. Знайдені пропорції природного рівня наукомісткості ВВП порівняно з фактичними витратами на дослідження та розробки за період 1998 - 2012 рр. Аналітична панель включала Україну та обрані розвинені країни Європейського Союзу з різним рівнем інноваційного розвитку: інноваційних лідерів (Німеччину та Фінляндію), інноваційних послідовників (Францію та Естонію) і помірних інноваторів (Польщу, Португалію та Іспанію). Проведений аналіз надав можливість оцінити ефективність державної науково-технічної політики в аналізованих країнах у різні конкретні періоди, включаючи період економічної кризи з 2008 р. Аналіз по Україні показав, що фактичний рівень фінансування досліджень і розробок не тільки є значно меншим у порівнянні з іншими країнами, але й не досягає розрахованого природного рівня витрат на дослідження та розробки, що відповідає рівню економічного розвитку України. Для досягнення сталого економічного розвитку та процвітання фактичний рівень фінансування досліджень і розробок в Україні має перевищувати його розрахований природний рівень, який відповідає стану економічного розвитку країни. Доведено циклічність фінансування науково-технічної та інноваційної проводилась рестрикційна державна науково-технічна та інноваційна політика, коли фінансування науково-технічної сфери не досягало розрахункового природного рівня, що гальмувало економічне зростання. Починаючи з 2009 р. уряди цих європейських країн почали проводити активну інноваційну політику, збільшивши фінансування науково-технічної сфери вище розрахованого природного рівня, що сприяло виводу економіки країн з кризового стану. І тільки активна державна науково-технічна політика допоможе вивести країну з економічної кризи та досягти сталого економічного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-961 + У9(4УКР)0-961

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Герасімова О. А. 
Інвестиційна презентабельність як чинник ефективності інформаційної діяльності агенцій із просування інвестицій / О. А. Герасімова // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2017. - № . - С. 53-61. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Виокремлено основні напрями діяльності агенцій із просування інвестицій. Розроблено методику оцінювання інформаційної діяльності цих агенцій щодо залучення інвестицій, що базується на системі показників, отриманих під час аналізу бази їхніх Інтернет-сайтів, об'єднаних у світову організацію WAIPA. Уводиться комплексний індекс ефективності діяльності таких агенцій, завдяки якому можна проаналізувати якість надання інформації на сайтах агенцій і здатність цих агенцій до ефективної взаємодії з інвесторами, рівень застосування інноваційних елементів і сучасних засобів комунікації з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Здійснено оцінку діяльності агенцій із просування інвестицій на базі комплексного індексу ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бурковський П. А. 
Диспаритет цін як об'єктивна обумовленість: аналіз та оцінка / П. А. Бурковський // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2016. - № . - С. 23-31. - укp.

Проаналізовано проблему цінового диспаритету у вітчизняному аграрному секторі. Розкрито сутність терміну "паритетність". Визначено зміст та сторони прояву проблеми диспаритетності економічних відносин. Розкрито об'єктивну сторону існування диспаритету цін. Запропоновано заходи пом'якшення диспаритетності відносин в аграрному секторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Федяй Н. О. 
Портове господарство України: стратегічні пріоритети розвитку / Н. О. Федяй // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2016. - № . - С. 32-39. - укp.

Узагальнено аналіз статистичних показників розвитку портової інфраструктури, на підставі чого окреслено позитивні та негативні тенденції розвитку портів України. Визначено пріоритети розвитку морських портів України на середньострокову перспективу та надано основні рекомендації розвитку портового господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.610.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мартишев П. А. 
Фундаментальні чинники посилення волатильності цін на агропродовольчому ринку / П. А. Мартишев // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2016. - № . - С. 15-22. - укp.

Виокремлено основні причини виникнення цінових коливань на ринку сільськогосподарської продукції. Проаналізовано вплив нестабільності світового ринку на динаміку внутрішніх цін. Продемонстровано зв'язок між формуванням цінових коливань на агропродовольчому ринку та циклічним розвитком світової економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.51-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Айвазовський В. В. 
Принципи податкової системи, спрямованої на інклюзивне економічне зростання / В. В. Айвазовський // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2016. - № . - С. 2-5. - укp.

Розглянуто роль податкової системи для досягнення інклюзивного економічного зростання. Показано динаміку трендів нерівності у світі та в окремих країнах за останні три десятиліття. Досліджено принципи податкової системи для моделі інклюзивного економічного зростання та запропоновано практичні напрями реалізації зазначених принципів для податкових систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шулакова К. І. 
Макроекономічний контекст розвитку валютного регулювання в Україні / К. І. Шулакова // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2016. - № . - С. 6-14. - укp.

Досліджено вплив макроекономічних показників на динаміку валютного курсу та розвиток валютного регулювання в Україні. Встановлено, що показниками, які мають найбільший зв'язок із курсом гривні, є ВВП, ціни на сировинні товари українського експорту, індекс споживчих цін та іноземні інвестиції. Доведено, що макроекономічний контекст визначає політику валютного регулювання шляхом впливу на динаміку обмінного курсу гривні. Обгрунтовано, що НБУ потрібно визначати напрям політики валютного регулювання на підставі моніторингу макроекономічних індикаторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Чмирьова Л. Ю. 
Організаційна та техніко-технологічна модернізація автомобільного транспорту України / Л. Ю. Чмирьова // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2016. - № . - С. 40-46. - укp.

Обгрунтовано важливість та основні напрями організаційної модернізації автомобільного транспорту України, що мають бути спрямовані на підвищення якості автомобільних доріг; будівництво нових доріг; підвищення транзитного потенціалу; використання передових інноваційних технологій, підвищення рівня безпеки дорожнього руху та вдосконалення стратегічного управління транспортним процесом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.30-15 + О3,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шаповал Ю. І. 
Міжнародні санкції та їхні наслідки для фінансового ринку РФ / Ю. І. Шаповал // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2016. - № . - С. 72-83. - укp.

Обгрунтовано необхідність введення економічних санкцій. Наведено огляд нинішньої економічної ситуації РФ і падіння цін на нафту як основного фактора. Досліджено міжнародний досвід застосування економічних санкцій і виявлено умови їх ефективності. Виокремлено 3 етапи впровадження санкцій проти РФ. Узагальнено західні та українські санкції за ступенем впливу на економіку РФ. Досліджено реакцію органів державної влади та економічних суб'єктів РФ на санкції. Проаналізовано наслідки міжнародних санкцій, насамперед для фінансового ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4РОС)262.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Трофимчук О. А. 
Перерозподільна функція держави в XXI ст. / О. А. Трофимчук // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2016. - № . - С. 84-87. - укp.

Показано основні причини проблем бідності та зростаючої соціальної нерівності на початку нового тисячоліття. Проаналізовано статистичні дані, що розкривають негативний вплив неолібералізму в контексті боротьби з бідністю та соціальною нерівністю. Обгрунтовано важливість перерозподільної функції держави в XXI ст. і показано основні напрями її реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Курченко О. О. 
Державна підтримка стартапів у країнах ЄС: уроки для України / О. О. Курченко // Вісн. Ін-ту економіки та прогнозування. - 2016. - № . - С. 65-71. - укp.

Розглянуто європейський досвід запровадження програм підтримки стартапів та аналіз їх результатів. Наведено основні результати пілотного дослідження "ДУ Інституту економіки та прогнозування НАН України" щодо опитування стартапів. Обгрунтовано необхідність запровадження державної програми їх підтримки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-55 + У9(4УКР)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24156 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського