Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Личко С. О. 
Колоніальна політика Вільгельма II: Гельголанд-Занзібарський договір 1890 року / С. О. Личко // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 75-82. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено передумови та головні причини укладення між Великобританією та Німецькою імперією Гельголанд-Занзібарського договору 1890 р. Висвітлено основні умови пакту та реакцію на них з боку різних політичних сил Німеччини, а також німецької преси та громадськості. Проаналізовано економічні та політичні наслідки укладення договору. Зазначено щодо впливу Гельголанд-Занзібарського пакту на подальший розвиток німецької колоніальної політики, у якому, на думку Вільгельма II, провідну роль мав відігравати могутній військово-морський флот.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)54-6 + Т3(4НІМ)53-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Маркова М. О. 
Ідея "Єдиної Європи": віхи розвитку від періоду Середньовіччя до початку XX століття / М. О. Маркова // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 83-88. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто та проаналізовано проекти та ідеї об'єднання Європи, що передували формуванню сучасного Європейського Союзу. Охоплено період від Середньовіччя до початку XX ст., відзначено найбільш цікаві та значущі плани європейського об'єднання. Розглянуто картину міжнародних відносин в Європі, що складалася протягом вказаного часового періоду, зазначено основні перешкоди, що виникали на шляху розвитку інтеграційних процесів у Європі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4)0-611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Карпенко М. М. 
Концептуальні підходи до дослідження процесу "розкозачування" донських козаків / М. М. Карпенко // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 52-56. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано концептуальні підходи у сучасній історіографії відносно радянської політики "розкозачування" донських козаків у роки Громадянської війни та після її закінчення. Обгрунтовано доречність використання базових термінів. Уточнено географічні та хронологічні межі дослідження зазначеної теми. Порівняно законодавчі документи щодо підтримки козацтва у Російській Федерації та Україні на сучасному етапі. Зазначено щодо необхідності внесення коректив у концепцію дослідження процесу розкозачування на базі нової термінологічної бази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СОЮ)6-294 + Т3(4УКР)6-294

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Степанчук О. П. 
Основні проблеми українського населення Холмщини в 20 - 30-х роках XX ст. / О. П. Степанчук // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 160-168. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Проаналізовано освітньо-культурне та соціально-економічне становище українського населення Холмщини. Розкрито основні аспекти полонізаційної політики польського уряду щодо національних меншин. Досліджено стан польсько-українських міжнаціональних відносин на території Люблінського воєводства в міжвоєнний період. Зроблено висновок, що в 20 - 30-х рр. XX ст. польська влада проводила відверто дискримінаційну політику щодо національних меншин з метою їх повної полонізації та асиміляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ9=УКР)61-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Фоміна О. В. 
Мемуарна література як джерело з історії життя та творчості Редьярда Кіплінга / О. В. Фоміна // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 195-200. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано змістовну складову мемуарної літератури про Кіплінга, а також спогади самого письменника та двотомну збірку документальних матеріалів "Кіплінг: інтерв'ю та спогади" під редакцією професора Г. Орела. Вивчення цих та інших видань показало, що мемуарна література є дуже важливим джерелом з історії життя, літературної та політичної діяльності Р. Кіплінга, особливо зважаючи на те, що особистий архів письменника не зберігся.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пилипенко В. В. 
Еволюція політики США щодо Ірану (1989 - 2009 рр.) / В. В. Пилипенко // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 95-100. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено історію американської політики щодо Ірану в 1989 - 2009 рр. На підставі аналізу історіографії та джерельної бази виокремлено основні цілі та етапи іранської політики США. Зроблено висновок, що у спробах досягнення всебічного контролю над цією країною у Білому домі поступово змінювали концепції політики щодо ІРІ: від підтримки лібералізації, впровадження прямих економічних санкцій, або безпосереднього тиску на вищі ешелони іранської влади до пропаганди американського способу життя, провокацій антиурядових виступів, що входили в перелік основних заходів доктрини превентивної війни несиловими методами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)64-64(5ІРК)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гребенюк В. С. 
Англо-іспанське колоніальне протистояння під час прем'єрства Р. Уолпола, 1721 - 1742 рр. / В. С. Гребенюк // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 31-39. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано англо-іспанське колоніальне протистояння в період 1721 - 1742 рр., коли всією повнотою влади в Великобританії користувався Р. Уолпол. Дослідження показало, що більшість часу його прем'єрства боротьба за колоніальні ринки мала характерні всій зовнішній політиці в цілому ізоляціоністські риси невтручання у військові конфлікти, однак наприкінці свого правління під тиском опозиції, що зміцніла, він був змушений уступити, оголосивши війну іспанії, що стало перемогою політичних кіл, які відстоювали ідеї експансіонізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)513-64(4ІСП)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Марченко Д. В. 
Амрітсарський договір 1809 року та його вплив на розвиток британсько-сикхських відносин / Д. В. Марченко // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 89-94. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено початковий період становлення політики Великої Британії щодо Пенджабської держави. Проаналізовано події, які пізніше призвели до британо-сикхського протистояння в цьому регіоні. Висвітлено історичні факти, пов'язані з процесом підписання Амрітсарського договору 1809 р. між Британською імперію та сикхською державою Ранджит Сингха у період заключного етапу експансії правлячих кіл Альбіону у північно-західній Індії. Зроблено висновок, що укладання Амрітсарської угоди заклало основу для подальшої експансії Великої Британії в Центральній Азії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)52-64(5ІНД-4П)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гомонай Н. О. 
Багатовекторна зовнішня політика - необхідна умова реалізації нової геостратегії України після президентських виборів 2010 р. / Н. О. Гомонай // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 137-144. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено основні закономірності, тенденції та перспективи сучасної багатовекторної зовнішньої політики України як основного геостратегічного курсу нашої держави та визначено на цій основі її основні зовнішньополітичні пріоритети. Сформульовано основні проблеми на шляху реалізації зовнішньополітичної стратегії України та окреслено можливі шляхи їх вирішення, а також виокремлено позитивні та негативні тенденції в розвитку цього процесу. Зроблено висновок, що визначення зовнішньополітичних інтересів нашої держави потребує врахування як усієї системи глобальних зацікавлень різних країн, так і фактичного розкладу сил - економічних, політичних, військових, ідеологічних - у своєму регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Ф4(4УКР),03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сєднєв С. С. 
Виникнення англо-російського суперництва у Центральній Азії: перша половина XVIII століття / С. С. Сєднєв // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 101-111. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто проблему виникнення англо-російського суперництва у Центральній Азії в першій половині XVIII ст. Досліджено та проаналізовано основні етапи зовнішньої політики Російської та Британської імперій в цьому регіоні. На підставі аналізу документів і джерельної бази виділено головні цілі та завдання Лондона та Петербурга на Сході. Зазначено щодо розвитку англо-російських протиріч у наступний період та впливу міжнародного становища на міждержавні відносини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)51-64(54) + Т3(4РОС)46-64(54)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Банті Р.  
Британський Закон про громадянство 1981 р. (British Nationality Act) та його наслідки для "кольорових" іммігрантів / Р. Банті // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 12-22. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано зусилля консервативного уряду М. Тетчер зі скорочення "кольорової" імміграції громадян з колишніх британських колоній у Великобританію. Прийняттям Закону про нове британське громадянство і зміною визначення поняття громадянства, сформульованого ще у 1948 р., уряд М. Тетчер намагався не лише зупинити потік в країну іммігрантів, в основному, азійського походження, але й привести британське законодавство у відповідність до загальних вимог імміграційних законів решти країн Європейської спільноти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)64-5 + Х809(4ВЕЛ)30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Щербатюк Д. В. 
Основні проблеми формування та розвитку Шанхайської організації співробітництва / Д. В. Щербатюк // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 122-130. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто основні проблеми розвитку Шанхайської організації співробітництва (ШОС) за весь період її діяльності. Зроблено висновок, що незважаючи на значну кількість наявних економічних і геополітичних проблем, ШОС змогла затвердитися як субрегіональна структура. Фактично йде формування нового полюса геополітичного впливу. У зв'язку зі зміною геополітичної ситуації в регіоні Центральної Азії існує необхідність внести поправки в принципи співпраці між країнами-учасницями ШОС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)6-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Скиба А. Ю. 
Участь полковника Е. М. Хауза у створенні та діяльності науково-аналітичного центру "Інквайрі", 1917 - 1918 рр. / А. Ю. Скиба // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 112-121. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Вивчено діяльність аналітичної групи "Інквайрі" у 1918 - 1918 рр. Проаналізовано ключові кроки полковника Е. М. Хауза, який за допомоги створеної ним групи "Інквайрі" зміг виробити та привести в дію основні положення американської миротворчої ініціативи. Зроблено висновок, що радник Хауз не тільки брав безпосередню участь у формуванні концепції нового світового порядку, а й багато в чому зумовив взаємодію уряду США та американського істеблішменту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)542-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Артьомов І. В. 
Сучасні концепції міжнародних відносин / І. В. Артьомов // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 5-11. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано основні теоретичні концепції міжнародних відносин. Охарактеризовано систему та структуру сучасних міжнародних відносин. Виділено основні групи їх класифікацій. Зазначено щодо позитивних і негативних тенденцій сучасних міжнародних відносин. Розглянуто місце України у процесі формування концепцій міжнародних відносин, зокрема виходячи з того, що вона лежить на перехресті різновекторних геополітичних інтересів у безпосередній зоні суперечливого стратегічного трикутника США - ЄС - Росія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ладига О. І. 
Участь угорського військового контингенту у війні з СРСР (27.06.1941 - 8.05.1945 рр.) / О. І. Ладига // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 57-67. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено матеріали, підготовлені на базі нових наукових розробок вітчизняних і зарубіжних учених, а також архівних джерел. Розглянуто проблеми участі армій європейських союзників Німеччини у війні проти СРСР. Розглянуто малодосліджені аспекти участі угорських військ у війні проти Радянського Союзу: проаналізовано деякі важливі битви, що відбувалися на різних етапах війни, окупаційну діяльність угорських військ, роль угорських технічних формувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СОЮ)622 + Т3(4УГО)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сидорович Є. С. 
Французькі підприємці, мігранти та переселенці на території Новоросії наприкінці XVIII - першій половині XIX ст. (за документами Повного Зібрання Законів Російської імперії) / Є. С. Сидорович // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 154-159. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Розглянуто переселенську політику уряду Російської імперії в освоєнні Новоросійського краю наприкінці XVIII - першій половині XIX ст. Досліджено та проаналізовано нормотворчі документи Російської імперії, що надають змогу конкретизувати вплив французьких переселенців на економічний розвиток півдня України. На базі законодавчих актів виділено основні економічні сфери, де були задіяні іноземці. Юридичний базис надає змогу також встановити географію розселення французів на півдні України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)47-272 + Т3(4УКР9=ФРА)47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Волкова Є. С. 
Формування російської політики стосовно Османської імперії в останній третині XVIII - на початку XIX ст. / Є. С. Волкова // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 23-30. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто процес формування турецької політики Російської імперії в останній чверті XVIII - на початку XIX ст. На підставі аналізу джерел і робіт вітчизняних і зарубіжних вчених висвітлено головні етапи формування політики Санкт-Петербургу в Східному питанні, виділено основні цілі та завдання, які ставила російська дипломатія. Зазначено, що головною перешкодою на шляху реалізації поставлених цілей було протистояння з Великобританією, яка перешкоджала встановленню російського впливу в Османській імперії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС)471-64(5ТУЄ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Чортенко А. М. 
Студентство в діяльності українських політичних партій та молодіжних позапартійних організацій Наддніпрянщини напередодні Лютневої революції (середина 1914 - лютий 1917 рр.) / А. М. Чортенко // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 169-178. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто діяльність студентства Наддніпрянщини в українських політичних партіях. З'ясовано його форми та методи боротьби. Досліджено молодіжні позапартійні утворення, що об'єднували національно свідомих студентів і учнів. На підставі аналізу наведеного комплексу фактів і виявлених тенденцій доведено думку про ключове місце студентства у активізації українського національного руху Наддніпрянщини напередодні Лютневої революції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)524-45 + Ф75(4УКР)252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Зуєва А. О. 
Політика США щодо Османської імперії (1830 - 1914 рр.): основні етапи / А. О. Зуєва // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 40-51. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто зовнішню політику США щодо Османської імперії у 1830 - 1914 рр. На підставі аналізу різноманітних джерел, а також робіт вітчизняних і зарубіжних вчених виокремлено головні етапи американської політики в Туреччині, Сирії, Палестині, Лівані та Вірменії в XIX - на початку XX ст. Надано характеристику кожного з етапів близькосхідної політики Білого дому та показано їх зв'язок з зовнішньо- та внутрішньополітичним становищем США.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)542-64(5ТУЄ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ласкавий Д. В. 
Перська затока: "британське озеро" та/або "американське озеро"? / Д. В. Ласкавий // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6, ч. 2. - С. 68-74. - Библиогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено концептуальний аспект англо-американської боротьби за нафту Перської затоки на підставі аналізу англійських парламентських дебатів і думок таких всесвітньовідомих теоретиків і практиків зовнішньої політики та дипломатії, класиків геополітики, як З. Бжезінський і Г. Кіссінджер. Доведено, що якою б важкою, виснажливою та витратною для Великої Британії і США не була боротьба за нафту Перської затоки, втрата її коштувала б їм набагато дорожче.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)63-68(539) + Т3(4ВЕЛ)63-64(539)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського