Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 680
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Личковська М. 
Сучасні особливості трансформації форм зайнятості у новій економіці / М. Личковська // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 8. - С. 72-91. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано існуючі проблеми в дослідженні впровадження та розвитку гнучких форм зайнятості (ГФЗ) за умов трансформаційної економіки, перехідний, в якої одночасно співіснують індустріальна та постіндустріальна конфігурації системи. Зазначено щодо суперечливості трактування поняття гнучкої зайнятості (ГЗ) за цих умов. Запропоновано здійснювати аналіз ГФЗ з урахуванням моделей ГЗ. Охарактеризовано 3 моделі ГЗ, кожна з яких має свої причини розвитку ГЗ, які не є однозначними. Виявлено, що одні і ті ж форми залежно від моделі ГЗ будуть мати різні економічні наслідки. Встановлено, що розвиток ГФЗ не є тимчасовою вимогою або відхиленням від "норми" у перехідний період. Їх поява та подальше широке впровадження обумовлено, перш за все, економічними причинами. Доведено, що безперспективно боротись з ГЗ шляхом заборон або обмежень. Обгрунтовано потребу розбудови нової концепції соціально-трудового аналізу, нової парадигми теоретичних знань про людину, її працю та відносини, що виникають у процесі трудової діяльності. Запропоновано систему заходів, спрямованих на оптимізацію структури та вдосконалення управління ГФЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Михайлюк О. 
Туристичні кластери в оздоровчому туризмі Одеської області / О. Михайлюк // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 8. - С. 92-106. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Висвітлено питання розвитку оздоровчого туризму в Одеській області. Проаналізовано види кластерів, які можуть утворюватися ситуаційно або залежно від мети підприємницької діяльності. Наведено позитивні приклади створення туристичної картки гостя області. Проналізовано варіанти привабливості такого маркетингового заходу як "Одеса за півціни", до якого фактично входять різні підприємницькі структури і таким чином створюють кластер. Підприємства туристичного бізнесу, об'єднавшись в туристичний кластер у межах регіону, одержують змогу ефективніше відстоювати свої інтереси на рівні місцевих органів влади, а також брати участь у великих інвестиційних програмах. Важливими аспектами є розроблення та вдосконалення законодавчої бази організації туристичних кластерів в Україні, становлення системи навчання та підготовки фахівців зі створення і запровадження кластерної моделі у сфері туризму з урахуванням потреб і перспектив розвитку регіонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ОДЕ)441.358.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Нияз Аднан Мохаммед Али 
Государственное регулирование развития предприятий здравоохранения / Нияз Аднан Мохаммед Али // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 8. - С. 106-114. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Рассмотрены основные черты системы здравоохранения Иракского Курдистана. Проанализированы процессы государственного управления и финансирования системы здравоохранения в Иракском Курдистане. Проведен сравнительный анализ уровня государственного регулирования предприятий здравоохранения в Иракском Курдистане, Турции, Украине, Германии.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5ІРК)495.0-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іщенко О. 
Досвід Європейського Союзу в сфері організації програмування та проектування територіального розвитку / О. Іщенко // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 8. - С. 28-41. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено результати аналізу змісту та форм реалізації територіального розвитку у ЄС. Доведено, що сприйняття територіального розвитку перебуває на стадії переосмислення та пошуку нових, більш ефективних форм його реалізації на базі принципів інклюзивності, сталості та інновативності. Проілюстровано, що сучасний територіальний розвиток спирається на підвищення ролі територіальних громад і сприяння активному громадянству та використання потенціалу волонтерського руху. Доведено, що формування стратегічних пріоритетів національного розвитку стає необхідною умовою ефективного соціально-економічного розвитку держави та наскрізним імперативом під час формування територіальних політик, програм і проектів. Зроблено висновок, що Україна має всі передумови для того, щоб долучитись до процесу оновлення підходів до територіального планування та прогнозування з використанням останніх теоретичних і практичних напрацювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лемішовська О. 
Функціональний зміст та роль інвентаризації як елемента методу бухгалтерського обліку: історичний аспект / О. Лемішовська // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 8. - С. 41-55. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто теоретико-методичні підходи та наукові обгрунтування у розкритті сутності та процедурній спрямованості інвентаризації як визначального елемента методу бухгалтерського обліку. Встановлено, що історичний досвід проведення інвентаризації, формулювання в процесі еволюції різноманітних поглядів на методику відображення її результатів в обліковій системі призвело до появи в практиці обліку достатньо різних позицій теоретиків і практиків щодо її важливості серед елементів методу бухгалтерського обліку, технічно-процедурної організації процесів її проведення. Наведено та узагальнено погляди науковців на зміст інвентаризації, її функціональну значимість у системі елементів методу обліку, визначену відповідно до основних завдань цієї системи в різні історичні періоди. За результатами дослідження виокремлено функції інвентаризації, залежні від мети обліку та етапів історичного розвитку його методології: інформаційну, контрольну, облікової процедури, оцінювальну, соціальну.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Леонова О. 
Проведення реформ у детінізації економіки / О. Леонова // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 8. - С. 55-71. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто вплив результатів розвитку неофіційної економічної діяльності на економіку держави та визначено детінізаційні заходи, які спрямовані на побудову незалежної, сучасної, стійкої, відкритої та конкурентоспроможної на світовому рівні економіки. Існуючий стан тінізації національної економіки сягнув критичної межі, внаслідок чого руйнується держава як інституція, відбувається відчуження влади від суспільства, знижується імідж країни, ефективність політичних і судових інститутів, неефективно розподіляються та використовуються державні кошти і ресурси. Вирішення проблеми подолання негативних явищ тіньової економіки потребує нової якості економічних відносин, нових інститутів в суспільстві для пошуку механізмів зменшення її обсягу. Запропоновані заходи спрямовані на сприяння досягненню визначених державою темпів розвитку економічного потенціалу, на стимулювання приватної ініціативи, малого підприємництва та невідкладні заходи для обслуговування поточних боргових зобов'язань і зменшення частки зовнішнього боргу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Проскуріна Н. 
Методичні підходи до класифікації нематеріальних активів / Н. Проскуріна, Ю. Гороховець // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 8. - С. 114-127. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні підходи щодо визначення сутності дефініції "класифікація". На підставі наукових розробок вітчизняних і зарубіжних корифеїв в області бухгалтерського обліку узагальнено та доповнено класифікаційні ознаки нематеріальних активів (НА) для цілей бухгалтерського обліку. З'ясовано, що на практиці НА обліковують за Планом рахунків, який на сьогоднішній день не є досконалим і потребує доопрацювання на законодавчому рівні. Доповнено існуючий перелік функцій НА.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.712

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Румянцева А. 
Идеологические основания предпринимательской деятельности в Украине / А. Румянцева // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 8. - С. 163-172. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Рассмотрена одна из наиболее актуальных проблем в современной Украине, а именно: сущность и основы политических идеологий, наиболее распространенных в современном украинском обществе. Как известно, политика и экономика всегда идут рука об руку, а потому и в данной ситуации, когда наше общество проходит первые основные этапы становления, результаты которых в будущем будут оказывать значительное влияние на дальнейшее развитие нашего государства, целесообразно рассмотреть политические идеологии, которые чаще других встречаются в нашем обществе и выявить сферу их влияния на его развитие. Отслеживается процесс становления и развития предпринимательства на территории Украины и факторы, оказывающие на него значительное влияние на различных временных промежутках.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шумский Л. 
Теоретико-методологические основы формирования политического смысла германского самоуправления / Л. Шумский // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 8. - С. 172-184. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Рассмотрены политико-правовые идеи немецких ученых в период с первой половины XIX до середины XX вв., которые легли в основу возникновения и развития самоуправления в Германии. Пришедшее из глубины веков эвристическое решение о распределении прав и обязанностей в государстве трансформировалось в высокоэффективное политическое средство управления с двумя основными инструментами: выборы и самоуправление. Последнее стало со временем важнейшим политическим институтом для корреляции партикулярных и общественных интересов в государственном строительстве.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4НІМ)5/6 + Х819(4НІМ)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Артюх О. 
Процедури податкового аудиту: питання визначення та класифікації / О. Артюх // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 9. - С. 5-15. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

На підставі критичного огляду наукових джерел та аналізу діючих законодавчо-правових актів виявлено проблематику визначення та класифікації процедур податкового аудиту. Відмічено, що вільне тлумачення процедури в теорії та практиці наукових досліджень безпосередньо пов'язано з відсутністю інституційного закріплення цієї дефініції як на національному, так і міжнародному рівні. У контексті взаємозв'язку та певної трансформації понять "процедура" та "методичний прийом" компонентів методологічної бази фінансового контролю позначено власне розуміння дефініції "процедура", розкрито специфіку угрупування процедур у сфері податкового аудиту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)826.13 + Х829(4УКР)031

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ролінська А. 
Стан та динаміка фіскально-бюджетної політики у системі державного регулювання агропромислового сектору економіки України / А. Ролінська, О. Вечірко // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 8. - С. 128-139. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Ефективність розвитку аграрного господарства та здійснення зовнішньоекономічної діяльності сільськогосподарських підприємств України є одним із основних завдань фіскально-бюджетної політики в контексті інтеграції національної економіки в світову економічну гілку. Підписання Угоди про всеохоплювальну зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, відміна мит на продукцію на визначений термін в односторонньому порядку, складні стосунки з Росією підкреслюють необхідність в переоцінці загроз і розвитку національного аграрного сектору за сучасних умов. За умов сьогодення необхідність оцінити вплив євроінтеграційних процесів на розвиток аграрного сектору економіки. Це надасть можливість запобігти загрозам, пов'язаним із реалізацією євроінтеграційних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Хазар Хамад Хуссейн 
Современные трансформационные процессы в экономике Иракского Курдистана / Хазар Хамад Хуссейн // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 8. - С. 140-149. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Экономическая модель развития экономики Иракского Курдистана призвана решать задачу преодоления кризисных явлений при условии организации безопасного бизнеса на основе инвестирования технологического перевооружения промышленности и обеспечения финансовой устойчивости активов предприятий. Предложенный подход к определению особенностей трансформационного процесса в экономике раскрывает процесс эволюции промышленности Иракского Курдистана с позиций антикризисного управления и ее отраслей с привлечением инвестиций на предприятия. Дана основная характеристика и раскрыты особенности развития промышленности в Иракском Курдистане в условиях инвестиций, обеспечивающих прибыльность предприятий. Современная экономика Иракского Курдистана трансформируется путем индустриализации промышленности в условиях антикризисной политики и под влиянием научно-технического прогресса.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5ІРК)0-151

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Хомутенко А. 
Критеріальний апарат для оцінювання ефективності контрольно-перевірочної діяльності органів державної аудиторської служби України / А. Хомутенко, А. Пашура // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 8. - С. 150-162. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено формування критеріального апарату для оцінювання ефективності контрольно-перевірочної роботи органів Державної аудиторської служби України (ДАСУ). Проаналізовано діяльність органів ДАСУ за період з 2010 по 2015 рр. Узагальнено та згруповано методичні підходи до визначення ефективності контрольно-перевірочної діяльності урядового органу фінансового контролю. Запропоновано авторський підхід до оцінювання ефективності роботи органів ДАСУ. Визначено чинники, які впливають на ефективність контрольно-перевірочної роботи урядового органу фінансового контролю. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення методичних підходів до оцінювання ефективності діяльності органів ДАСУ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8 + У052.9(4УКР)826.13 + Х829(4УКР)031

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Продіус О. 
Основи формування системи економічної безпеки підприємства / О. Продіус, Г. Бусигіна, Т. Постова // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 7. - С. 66-82. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено основи формування системи економічної безпеки, її вплив на ефективність діяльності підприємства та національну безпеку держави. Проаналізовано публікації щодо формування економічної безпеки підприємства (ЕБП); засвідчено багатий спектр досліджень з цієї проблематики. Сформовано основні етапи побудови системи ЕБП. Проаналізовано напрямки забезпечення ЕБП в інших державах, приділено увагу розвитку та захисту сучасних інформаційних і комунікаційних технологій підприємства. Надано рекомендації щодо формування системи ЕБП з урахуванням чинників внутрішнього та зовнішнього середовища та реалій глобального економічного простору, що вимагають застосування новітніх форм захисту інформації та впровадження інновацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Рулінська О. 
Інноваційна діяльність вітчизняних підприємств / О. Рулінська, М. Каліна // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 7. - С. 82-94. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено аналітичне дослідження сучасного стану інноваційної діяльності мікроекономіки України, яке грає невід'ємну роль в ефективному функціонуванні суб'єктів господарювання в ринковій економіці та в підтримці необхідного рівня конкурентноспроможності. Розглянуто сутність інноваційної діяльності в системі науково-технічного прогресу і відображено значимість інноваційної діяльності для мікроекономіки України. Проведено оцінку поточного стану інноваційного функціонування мікроекономіки, та наведено приклади вітчизняних підприємств, що здійснюють інноваційну діяльність. Наведено фактори розвитку та процвітання інноваційної активності. Присутні відомості про джерела фінансування інноваційної діяльності, простежено динаміку інноваційної активності підприємництва України. Виявлено основні труднощі, які виникають при здійсненні інноваційної діяльності. Визначено вплив державної підтримки та стан законодавчої бази інноваційної діяльності. На основі виявлених сильних і слабких сторін інноваційного потенціалу вітчизняних підприємств надано SWOT-аналіз інноваційної активності підприємств. Запропоновано основні кроки, які необхідні для покращання інноваційного клімату українських підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Уханова І. 
Міжнародна конкурентоспроможність Одеського регіону: стан та перспективи підвищення / І. Уханова, О. Бондаренко // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 7. - С. 94-112. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано сучасний стан зовнішньоекономічних зв'язків Одеського регіону, визначено його місце як суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності у розрізі торговельних, інвестиційних операцій та міжнародних переміщеннях вантажів. Визначено роль міжнародних транспортних коридорів, що проходять територією Одеського регіону, та транскордонного співробітництва в межах єврорегіону "Нижній Дунай" у активізації євроінтеграції на регіональному рівні. Проаналізовано міжнародну конкурентоспроможність Одеського регіону за допомогою SWOT-аналізу чинників міжнародної конкурентоспроможності, побудовано багатокутник конкурентоспроможності; виявлено чинники, що протидіють підвищенню позицій Одеського регіону як суб'єкта зовнішньоекономічних відносин. Визначено напрямки та заходи, реалізація яких має сприяти поліпшенню показників регіональної конкурентоспроможності та підвищенню її загального рівня.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ОДЕ)80-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Клепікова О. 
Моделювання діяльності аффіліейт маркетингу / О. Клепікова, Ю. Сільвестрова // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 7. - С. 31-44. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено основні засади, напрями та процес діяльності аффіліейт маркетингу. Проаналізовано переваги та недоліки, можливості планування маркетингових кампаній, технічні вимоги для ефективної роботи, можливі фінансові ризики. Розроблено імітаційну модель одержання прибутку від діяльності аффіліейт маркетинга, яка надає можливість оцінити ефективність і результативність роботи офферу (товару або послуги). Проаналізовано розподіл фінансових потоків фірми-аффіліейту, найбільш дохідні оффери. Проведено імітаційні експерименти, на основі яких надано рекомендації щодо підвищення конкурентоспроможності аффіліейт фірми.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Короленко Н. 
Перспективи розвитку світового ринку послуг / Н. Короленко, О. Крекова // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 7. - С. 44-55. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні основи розвитку світового ринку послуг, поняття "послуга", її основні характеристики, основні риси та відмінності від торгівлі товарами, сучасний стан розвитку світового ринку послуг. Увагу приділено сучасним тенденціям розвитку світового ринку послуг, проаналізовано найбільш конкурентоздатні сектори, а також сучасні рейтингові позиції провідних експортерів та імпортерів на даному ринку. В останній час основні позиції посідають високо розвинені країни світу, але в рейтингу лідерів представлено і країни, що розвиваються, про що свідчить те, що частка та роль цих країн в експорті послуг на міжнародних ринках щорічно зростає. Перспективним напрямом є збільшення кількості великих інтегрованих компаній, що постачають споживачеві "пакет послуг" і надають йому можливість використовувати одного постачальника послуг, а також виникнення та розвиток інноваційних видів послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У544.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Михаць С. 
Основні зміни у вимогах до освіти як галузі економіки в XXI столітті / С. Михаць // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 7. - С. 55-66. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Освіта впливає на продуктивність праці та розвиток декількома шляхами. Освіченіша людина швидше сприймає нову інформацію та ефективніше застосовує невідомі раніше засоби виробництва та нові процеси. Коли впроваджують новий продукт або процес, необхідно багато знати про те, як він працює і як його застосувати у специфічних обставинах і середовищі. У нестабільному динамічному середовищі технологічних змін освіченіші робітники мають більше переваг. Освітня підготовка є вирішальним фактором якості праці. Від неї залежить те, які види робіт здатна виконувати людина, і те, як вдало вона буде це робити.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Хомутенко А. 
Адаптація зарубіжного досвіду оподаткування прибутку підприємств до вітчизняної практики / А. Хомутенко, Ю. Бзова // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 7. - С. 112-131. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто податок на прибуток підприємств в Україні як фіскальний і регулювальний інструмент податкової системи. Доведено недостатню фіскальну ефективність податку на прибуток. Виявлено, що регулювальний потенціал податку на прибуток в Україні використовується не повною мірою. Розглянуто досвід зарубіжних країн у сфері прибуткового оподаткування підприємств і можливості його запровадження у вітчизняну податкову практику. Визначено основні ставки податку на прибуток у країнах світу. Встановлено, що регулювальний потенціал податку на прибуток проявляється у оптимізації податкових ставок, наданні пільг, через механізм податкового кредиту. На підставі проведеного дослідження зарубіжного досвіду запропоновано шляхи реформування вітчизняної податкової системи через встановлення диверсифікованих ставок податку на прибуток, знижених ставок для малих підприємств, запровадження фіксованого мінімального податку, встановленні податкових пільг, широкого застосування методу прискореної амортизації та інвестиційного податкового кредиту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського