Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Б1 в05,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Гончаренко М. М. 
Екологічна криза як чинник трансформації соціоприродної системи (соціально-філософський аналіз) : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / М. М. Гончаренко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено феномен екологічної кризи як чинника трансформації соціоприродної системи. Базуючись на принципі коеволюційного розвитку системи "суспільство - природа" розкрито зміст екологічної кризи та форми її виявлення. Розглянуто основні пізнавальні моделі дослідження коеволюції супільства та природи, обгрунтовано ефективність саме синергетичної моделі у дослідженні соціоприродних суперечностей. За цього головну увагу приділено аспекту ознак екологічної кризи та її розгортання у процесі глобалізації. Наголошено, що подолання соціоприродних протиріч можливе за умови зміни парадигм техно-економоцентричної на культуродомінантну, згідно з якою екологічна свідомість та відповідальність є основою мінімізації екологічних небезпек. Показано, що пріоритетність екологічних імператив у всій сфері людського буття обумовлена механізмами політико-правового регулювання і є основною умовою розв'язання екологічних проблем сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63*328.912 + Б1 в05,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Добридень О. В. 
Соціально-екологічні відносини: сутність, формування та шляхи вдосконалення : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О. В. Добридень; Запоріз. держ. ун-т. - Запоріжжя, 2004. - 15 c. - укp.

Викладено теоретико-методологічні основи дослідження соціально-екологічних відносин як соціоприродного феномену. Виявлено та обгрунтовано категоріальний ряд, що висвітлює фактори й структуру функціонування зазначених явищ за умов екологічної та соціально-політичної трансформації в соціоприродній системі. Проаналізовано об'єктивні та суб'єктивні фактори морально-культурних шляхів удосконалення соціально-екологічних відносин в українському та світовому суспільстві. Обгрунтовано визначну роль синтезу екологічного знання, віри й екологічних переконань у формуванні активної соціально-екологічної позиції та сталої системи екологічних цінностей. Розкрито сутність біологічної, соціально-економічної та духовно-культурної детермінації системи екологічних цінностей соціального суб'єкта. Охарактеризовано ціннісно-орієнтаційний, когнітивний, мотиваційний та практично-особистісний виміри екологічних переконань. Підкреслено, що культурно-моральні засади удосконалення соціально-екологічних відносин є особливо актуальними і перспективними для сучасної епохи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 + Б1 в05,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гайналь Т. О. 
Єдність гносеологічного та соціально-практичного в контексті гуманістичного відношення людини до природи : Автореф. дис... канд. філософ. наук / Т. О. Гайналь; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено питання гуманістичного відношення людини до природи у філософсько-культурному аспекті: утилітаризм відношення до природи у "західній" парадигмі; єдність екофільної й утилітарної форм відношення до природи, що визначає особливість "східної" парадигми. Здійснено аналіз засад і специфіки відношення до природи в Україні, що становить основу сучасної природоохоронної діяльності. Проаналізовано єдність гносеологічного та соціально-практичного аспектів. Досліджено синкретизм міфологічних уявлень, ідейне підгрунтя природокористування у християнстві, синтез науково-технічного мислення та відношення до природи на індустріальному та постіндустріальному етапі розвитку суспільства. Показано необхідність уникнення опозиції у системі природа - людина - культура з метою збереження її складових за умов екологічної, антропологічної криз і глобалізаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 + Б1 в05,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сулацкова О. Ф. 
Екологічна культура в аспекті становлення цінностей сучасного суспільства : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.04 / О. Ф. Сулацкова; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. - К., 2012. - 16 c. - укp.

Проблематика дослідження перебуває на межі методології науки, філософської теорії цінностей, соціальної екології та теорії культури, що дозволяє розкрити діалектику гносеологічних та аксіологічних аспектів екологічної культури й екологічної свідомості, визначити екологічну культуру як цілісний коадаптивний механізм людини та природи, запропонувати новий підхід до формування екологічної культури суспільства через екоцентричний тип формування цілісної системи цінностей. Обгрунтовано значення екологічних цінностей як інтонуючого фактора становлення світової екологічної культури й як критерію життєздатності цивілізації. Ціннісні орієнтири суспільства є складними структурними утвореннями, здатними через посередницьке регулювання впливати на формування орієнтації груп і конкретних особистостей, направляючи їх діяльність у те чи інше русло. Розглядаючи ціннісні орієнтири, що склалися на початок XXI ст., встановлено, що вони є скерованими на збереження сенсу та моральності життя, утворюють стержень духовності особистості, ними визначається міра її здатності до активної та водночас екологічно безпечної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 в055 + Б1 в05,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Анацька Н. В. 
Екологічна освіта: знання і життєво-ціннісні орієнтації сучасної людини : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.10 / Н. В. Анацька; НАПН України, Ін-т вищ. освіти. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Розкрито екологізацію сучасної освіти. Одержано наукові та практичні результати, які в сукупності вирішують проблему побудови нової концепції екологічної освіти та теоретичної інтерпретації її основних понять. Висвітлено комплексний філософський аналіз глобальних екологічних проблем сьогодення, вирішення яких пов’язано з екологізацією сучасної освіти на засадах духовності, відповідальності, ековіталізму з метою подолання екологічної кризи. Проаналізовано філософські аспекти екологічного знання в процесі освіти. Доведено, що екологічні знання повинні бути засадничими в технічних, економічних, гуманітарних дисциплінах, розкривати розуміння зв’язків людини з природою з метою її збереження й оновлення. Доведено, що лише взаємозв’язок технократичного, гуманітарного й екологічного мислення має забезпечити випереджуючу систему освіти, де екологічні питання будуть засадничими в навчальних програмах усіх без винятку спеціальних і професійно орієнтованих дисциплін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 р(4УКР),022 + Б1 в05,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423134 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського