Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=В333.26,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Сидоренко Д. Ю. 
Збудження інтенсивних коливань в гібридно-плазмових та електронно-іонних системах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / Д. Ю. Сидоренко; Харк. держ. ун-т. - Х., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено питанням збудження електромагнітних хвиль сильнострумовими пучками електронів у плазмі. Досліджено збудження коливань з широким частотним спектром під час взаємодії сильнострумового релятивістського пучка електронів з плазмою. Досліджено електродинаміку гофрованого коаксіального плазмовозаповненого хвилевода, в якому розповсюджується сильнострумовий електронний пучок. Побудовано теорію збудження електромагнітних хвиль електронним потоком в плоскій уповільнюючій лінії з магнітною самоізоляцією. Досліджено вплив обмеженості електронного потоку на параметри нестійкості відносного руху просторово розділених електронних та іонних потоків, яка може виникати під час пропускання сильного струму крізь плазму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.26,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гірка В. О. 
Поверхневі азимутальні та циклотронні хвилі у магнітоактивних плазмових структурах : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.08 / В. О. Гірка; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2003. - 35 c. - укp.

З використанням кінетичного наближення теоретично досліджено властивості поверхневих циклотронних хвиль різної поляризації, які можуть залежно від орієнтації зовнішнього магнітного поля відносно поверхні плазми та поляризації хвилі, поширюватися вздовж межі плазма - діелектрик або плазма - метал. У гідродинамічному наближенні досліджено поширення електромагнітних поверхневих азимутальних мод поперек зовнішнього аксіального магнітного поля в металевих хвилеводах, що повністю заповнені плазмою. Розглянуто можливість параметричного збудження поверхневих циклотронних хвиль з урахуванням можливої немонохроматичності зовнішнього змінного електричного поля накачки. Побудовано нелінійну теорію взаємодії потоків електронів, що обертаються за азимутом в металевих хвилеводах з плазмовим наповненням, та поверхневих азимутальних мод. Досліджено електродинамічні моделі джерел плазми, що можуть використовувати поширення різних поверхневих циклотронних і азимутальних мод. При цьому враховано можливість передачі енергії поверхневих хвиль до газового розряду не тільки внаслідок омічного механізму дисипації, а також через кінетичне загасання поверхневих циклотронних хвиль та резонансне загасання поверхневих азимутальних мод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.26,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мануйленко О. В. 
Регулярна і хаотична динаміка хвиль та частинок у плазмово-пучкових системах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / О. В. Мануйленко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2000. - 20 c. - укp.

Дисертацію присвячено проблемі розвитку динамічного хаосу в плазмових і пучкових системах під час взаємодій типу хвиля - хвиля та хвиля - частинка. Одержано критерій розвитку динамічного хаосу під час слабонелінійної взаємодії хвиль. Показано, що модифікований розпад є стохастично нестійким. Продемонстровано можливість керування функцією розподілу заряджених частинок за енергіями за умов розвинутого динамічного хаосу у разі взаємодії типу хвиля - частинка. Знайдено умови "необмеженого" стохастичного прискорення заряджених частинок полем регулярної електромагнітної хвилі у зовнішньому магнітному полі. Показано, що у разі авторезонансу стохастична нестійкість не розвивається. Досліджено збудження коливань у короткому резонаторі повільних хвиль електронним пучком, а також стохастизацією коливань в замагніченому пучково-плазмовому хвилеводі під дією зовнішнього монохроматичного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.28,022 + В333.26,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Паньків В. В. 
Поширення електромагнітних хвиль у запорошеній магнітоактивній плазмі з феромагнітними гранулами : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В. В. Паньків; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2010. - 19 c. - укp.

Знайдено компонент тензора магнітної проникності феромагнітних гранул, що знаходяться у сильному зовнішньому магнітному полі. На підставі одержаного тензора магнітної проникності розраховано та проаналізовано дисперсійні співвідношення для низькочастотних хвиль у запорошеній магнітоактивній плазмі з феромагнітними гранулами. За допомогою виразу для тензора магнітної проникності однорідно намагніченого сферичного феромагнетика розраховано та проаналізовано дисперсійні співвідношення високочастотних хвиль. Одержано аналітичні вирази для групової та фазової швидкостей високочастотних хвиль у випадку повздовжнього та поперечного поширення відносно напрямку зовнішнього магнітного поля, а також для гібридних резонансних частот, що виникають у запорошеній магнітоактивній плазмі з феромагнітними гранулами. Результати розрахунку фазової та групової швидкостей високочастотних хвиль для загального випадку поширення подано графічно. Показано, що запорошена магнітоактивна плазма з феромагнітними гранулами виявляє властивості лівих середовищ поблизу резонансних частот, зумовлених присутністю феромагнітного компонента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.26,022 + В333.63,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тихий А. В. 
Хвильові процеси та транспорт надтеплових іонів у квазиізодинамічних стелараторах : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / А. В. Тихий; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2019. - 19 c. - укp.

У дисертаційній роботі з’ясовано особливості транспорту надтеплових іонів у стелараторах, зокрема в оптимізованих (квазиізодинамічних) стелараторах типу Wen¬delstein, отримано умови збудження та згасання альфвенових нестійкостей у пла¬змі таких стелараторів, та вивчено перенесення енергії поперек магнітного поля, пов’язане з цими нестійкостями. Розвинено теорію стохастичної дифузії надтеплових іонів та показано, що сто¬хастична дифузія перехідних іонів у стелараторах типу Wendelstein є у кілька разів сильнішою, ніж передбачалося раніше. Запропоновано метод послаблення негатив¬ного впливу стохастичної дифузії на утримання надтеплових іонів шляхом замика¬ння сепаратрис між локально пролітними та локально захопленими орбітами все¬редині плазми, та вивчено вплив радіального електричнго поля на утримання ло¬кально захоплених надтеплових іонів у стелараторах. Запропоновано використан¬ня резонансного електричного поля для видалення гелієвого “попелу” з реактора- стеларатора Helias. Виявлено сильний стабілізуючий вплив механізму згасання Ландау на альфве- нові моди у стелараторах завдяки існуванню неосесиметричних резонансів та пока¬зано, що збудження ізомонних і тороїдальних альфвенових власних мод у першій експериментальній кампанії з інжекціею нейтральних пучків на Wendelstein 7-Х є малоімовірним. Вперше показано можливість збудження альфвенових власних мод градієнтом температури іонів основної плазми в неосесиметричних системах, що супроводжується перенесенням модами енергії поперек магнітного поля. Описаний механізм може приводити до збудження альфвенової моди з частотою ш ~ 200 кГц на Wendelstein 7-Х, що може пояснити довготривалі високочастотні осциляції, що спостерігалися в експерименті.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.631.2,022 + В333.26,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Левчук І. П. 
Збудження несинусоїдальних хвильових збурень у нерівноважній плазмі : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / І. П. Левчук; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2019. - 22 c. - укp.

Дисертаційну роботу присвячено теоретичному дослідженню збудження несинусоїдальних хвильових збурень у нерівноважній плазмі, механізмам збудження кільватерних полів у плазмі резонансною та нерезонансною послідовностями релятивістських електронних згустків, а також у випадку суцільного пучка релятивістських електронів. Методом числового моделювання визначено умови збудження кільватерних полів у плазмі, що забезпечують однорідне фокусування послідовності згустків релятивістських електронів. Знайдено способи підвищення коефіцієнта трансформації з метою збільшення темпу прискорення. Визначено умови реалізації однорідного фокусування для послідовності релятивістських електронних згустків і для випадку суцільного пучка. Визначено властивості солітонного збурення великої амплітуди та механізм його збудження поблизу фольги при взаємодії з нею лазерного імпульсу. Виконано аналітичний опис збудження солітону нестаціонарним електричним полем. Теоретично досліджено властивості та збудження вихрових збурень, які збуджуються в циліндричній радіально неоднорідній плазмі у схрещених радіальному електричному та поздовжньому магнітному полях. Визначено умови пригнічення вихрової турбулентності в такій системі. Одержано дисперсійне рівняння, що дозволяє визначити діапазон параметрів експериментальної установки, для яких вихорова турбулентність пригнічується.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.26,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441847 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського