Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=В333.631.2,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Фесенюк О. П. 
Альфвенівські власні коливання та континуум магнітогідродинамічних хвиль у стелараторах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / О. П. Фесенюк; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - К., 2005. - 14 c. - укp.

Досліджено спектр альфвенівських коливань у стелараторах. Відкрито альфвенівські моди нового типу - альфвенівські власні моди, викликані дзеркальними гармоніками магнітної конфігурації. Показано істотність впливу тиску плазми на їх властивості. Виведено редуковані лінійні рівняння ідеальної магнітної гідродинаміки (МГД) для вивчення альфвенівських власних мод у стелараторах з великим аспектним відношенням. Дані рівняння враховують ефекти тиску та стисливість плазми. Розроблено числовий код COBRAS, призначений для дослідження МГД континууму. Здійснено розрахунки для одного з розрядів стеларатора "Вендельштайн". Показано, що ефекти стисливості є істотними у низкочастотній частині МГД континууму. Одержано рівняння для неідеальних альфвенівських власних мод, що враховують ефекти скінченності ларморівського радіуса іонів основної плазми, паралельне електричне поле та дисипативні механізми. За допомогою цих рівнянь показано, що у стелараторах лінії "Вендельштайн" можуть збуджуватися кінетичні альфвенівські власні моди, викликані дзеркальними гармоніками магнітної конфігурації. Досліджено дестабілізацію цих мод альфа частинками, які можуть виникати внаслідок реакцій синтезу в реакторі "Геліас".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.631.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Моісеєнко В. Є. 
Високочастотні плазмові розряди в пробкотронах і стелараторах : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.08 / В. Є. Моісеєнко; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2021. - 28 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.33,022 + В333.631.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449211 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Тихий А. В. 
Хвильові процеси та транспорт надтеплових іонів у квазиізодинамічних стелараторах : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / А. В. Тихий; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2019. - 19 c. - укp.

У дисертаційній роботі з’ясовано особливості транспорту надтеплових іонів у стелараторах, зокрема в оптимізованих (квазиізодинамічних) стелараторах типу Wen¬delstein, отримано умови збудження та згасання альфвенових нестійкостей у пла¬змі таких стелараторів, та вивчено перенесення енергії поперек магнітного поля, пов’язане з цими нестійкостями. Розвинено теорію стохастичної дифузії надтеплових іонів та показано, що сто¬хастична дифузія перехідних іонів у стелараторах типу Wendelstein є у кілька разів сильнішою, ніж передбачалося раніше. Запропоновано метод послаблення негатив¬ного впливу стохастичної дифузії на утримання надтеплових іонів шляхом замика¬ння сепаратрис між локально пролітними та локально захопленими орбітами все¬редині плазми, та вивчено вплив радіального електричнго поля на утримання ло¬кально захоплених надтеплових іонів у стелараторах. Запропоновано використан¬ня резонансного електричного поля для видалення гелієвого “попелу” з реактора- стеларатора Helias. Виявлено сильний стабілізуючий вплив механізму згасання Ландау на альфве- нові моди у стелараторах завдяки існуванню неосесиметричних резонансів та пока¬зано, що збудження ізомонних і тороїдальних альфвенових власних мод у першій експериментальній кампанії з інжекціею нейтральних пучків на Wendelstein 7-Х є малоімовірним. Вперше показано можливість збудження альфвенових власних мод градієнтом температури іонів основної плазми в неосесиметричних системах, що супроводжується перенесенням модами енергії поперек магнітного поля. Описаний механізм може приводити до збудження альфвенової моди з частотою ш ~ 200 кГц на Wendelstein 7-Х, що може пояснити довготривалі високочастотні осциляції, що спостерігалися в експерименті.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.631.2,022 + В333.26,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського