Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (52)
Пошуковий запит: (<.>U=В343.43,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Богатирьова Г. В. 
Властивості голограм Юнга : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Г. В. Богатирьова; Ін-т фізики НАН України. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено розвитку наслідків юнгівської моделі дифракційних явищ у голографії та кореляційно-оптичній обробці інформації. Обгрунтовано оригінальний голографічний спосіб формування контурних зображень. Виявлено зображаючі та асоціативні властивості безопорного запису картин дифракції ближнього та дальнього полів - голограм Юнга, а також лінійних та нелінійних позавісевих юнгівських голограм, зареєстрованих із простими або комбінованими опорними хвилями. Передбачено та реалізовано ефект оконтурювання фазоспряженого асоціативного відгуку, відновлюваного за статичною нелінійною голограмою Юнга у режимах самообертання хвильового фронту та подвійного фазового спряження. Запропоновано оптимальний алгоритм реалізації оптичного вейвлет-перетворення за умов детектування краю на основі нелінійної юнгівської голограми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.43,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коновчук О. В. 
Голографічні та кореляційні методи обробки сигналів у фрактальній оптиці : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О. В. Коновчук; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2000. - 20 c. - укp.

Дисертацію присвячено розвитку та дослідженню ефективності удосконалених методів обробки оптичних фракталів. Запропоновано два оригінальні фрактологічні методи, один з яких базується на безопорній голографічній реєстрації фраунгоферового дифрактала, другий - на використанні зображених властивостей тонких позавісевих фракталограм. Продемонстровано, що дані методи дозволяють проводити попередню обробку сигналів, які містять фрактальну компоненту, зокрема, вилучати дану компоненту з її суміші з нефрактальною складовою оптичного сигналу, що характеризується цілою (евклідовою) розмірністю. Виявлено можливість оцінки розмірності регулярних фракталів за виміряними спектрами потужності дифрагованих ними полів. Встановлено, що фрактальна розмірність регулярного фрактала визначається нахилом обвідної амплітудного спектра дифрагованого поля (у випадку рандомізованих фракталів спектра потужності). Доведено, що використання запропонованого алгоритму обробки експериментальних даних ефективне для оцінки розмірності недосконалих фракталів, отриманих з регулярного шляхом підкреслювання, згладжування країв його структурних елементів та асиметрації фрактала.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.43,022 + В343.14,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Полянський П. В. 
Нелінійно-голографічна асоціативна пам'ять фазового спряження : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / П. В. Полянський; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2000. - 38 c. - укp.

Досліджено проблему реалізації голографічної асоціативної пам'яті у режимі фазового спряження (самообертання) об'єктного хвильового фронту. Розвинуто оригінальний напрямок у голографії та кореляційно-оптичній обробці інформації, який грунтується на відбивних властивостях голограми, зумовлених наявністю нелінійної складової її амплітудного відгуку - відхиленням властивостей детектора оптичного випромінювання від квадратичного за полем комплексних амплітуд. Встановлено, що наявність вищих за лінійну компонент розкладу амплітудного відгуку голограми у ряд за степенями експозиції зумовлює виникнення у нелінійної голограми властивостей дзеркала фазового спряження, використання яких у задачі голографічної асоціативної пам'яті є доцільним внаслідок кутового розділення асоціативного відгуку та об'єктного пучка, що у свою чергу зумовлює відновлення обвідної координатного розподілу інтенсивності у зображенні, близької до обвідної координатного розподілу інтенсивності в об'єкті-оригіналі. Теоретично обгрунтовано та експериментально реалізовано ефективні алгоритми авто- та гетероасоціативного відновлення інформації, у тому числі з використанням взаємно некогерентних сигналів, на основі стандартних голографічних фотоматеріалів. Обгрунтовано ефективність використання нелінійних голограм у сучасних задачах кореляційно-оптичної обробки інформації, зокрема, у галузях голографічної криптографії фазового спряження та фрактальної оптики.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.43,022 + З973-045.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бугайчук С. А. 
Структура динамічних пропускаючих граток в фоторефрактивних кристалах з нелокальним відгуком : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / С. А. Бугайчук; НАН України. Ін-т фізики. - К., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена теоретичному дослідженню структури об'ємних пропускаючих динамічних граток, що формуються при зустрічній чотирипучковій взаємодії (ЗЧПВ) в фоторефрактивному (ФР) середовищі з нелокальним відгуком. Гратка показника заломлення є локалізованою у товщині ФР середовища. Вперше описується профіль огинаючої амплітуди цієї гратки, отриманий у вигляді функції секанса гіперболічного. Визначено, як залежить форма профілю амплітуди гратки та місцеположення її максимуму від параметрів вхідних взаємодіючих хвиль - співвідношення їх інтенсивностей і фаз. Роз'яснені умови існування багатозначних стаціонарних станів, їм відповідають різні структури граток. Створена і застосована нова теоретична модель для отримання стаціонарних розв'язків при ЗЧПВ, яка базується на формуванні двостороннього обертаючого хвильовий фронт дзеркала всередині ФР середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.43,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шугайло Ю. Б. 
Формування тривимірних дифракційних структур і визначення анізотропії механічних властивостей матеріалів листової форми методами оптичної голографії : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Ю. Б. Шугайло; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2005. - 20 c. - укp.

Установлено особливості взаємодії зовнішніх інтерференційних полів з об'ємними амплітудно-фазовими голограмами (АФГ) залежно від впливу амплітудного й фазового компонентів та їх відносного фазового зсуву. Одержано залежності, які використано для створення нових пристроїв: системи активної просторової стабілізації інтерференційної картини під час запису тривимірних пропускних голограм (ТПГ) у фотохромних середовищах, пристрою для амплітудної модуляції й фазово-амплітудного перетворення світлової хвилі, пристрою для безконтактного виміру лінійних переміщень у нанометровому діапазоні. Показано можливість застосування емульсій з ГМК для запису високоефективних ТПГ великої площі. Одержано голограми-генератори світлових пучків з топологічними дефектами хвильового фронту. Розроблено голографічні методи діагностики структурних неоднорідностей і внутрішніх механічних напруг у композитних листових матеріалах (фольгованому гетинаксі та склотекстоліті), прокаті титанового сплаву ВТ5-1 і монокристалічних кремнієвих шайбах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.43,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Морозовська Г. М. 
Фотоіндуковані процеси розсіювання світла та мікродоменоутворення в сегнетоелектриках : Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Г. М. Морозовська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Розглянуто динамічні нелінійно-оптичні процеси у фоторефрактивних матеріалах без центру інверсії за умови їх стаціонарного опромінення лазерним світлом. Запропоновано аналітичний опис періодичного та нестаціонарного аксіально-симетричного фотоіндукованого розсіювання світла у фоторефрактивних кристалах. З використанням термінів теорії зв'язаних хвиль пояснено характерні риси даних ефектів: конічну просторову структуру та імпульсну часову поведінку, враховуючи не тільки поздовжній, але й поперечний фотогальванічний струм, поперечну нестійкість взаємодіючих пучків та ізотропний розподіл об'ємних флуктуацій діелектричної проникності. Досліджено процес утворення мікродоменів у сегнетоелектриках під впливом лазерного опромінення. Встановлено, що фото-мікродоменоутворення відбувається поблизу заряджених кластерів на межі освітленої області. Виявлено, що просторовий заряд локалізується на них завдяки фотогальванічному ефекту. За умови наближення густини заряду кластера до критичної, поздовжній розмір мікродомена значно перевищує поперечний, який визначається розміром кластера, в результаті мікродомен набуває голкоподібної форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022 + В379.371.4,022 + В343.43,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Держипольська Л. А. 
Голографічна інтерферометрія сфокусованих зображень в умовах фазових шумів оптичного тракту : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Л. А. Держипольська; НАН України, Ін-т фізики. - К., 2013. - 21 c. - укp.

Подано результати досліджень з передачі оптичної інформації за наявності статистичних завад на шляху її поширення. Розроблено математичну модель для пояснення впливу флуктуацій фази на якість інтерференційних смуг для схеми з передачею сигналу у вигляді сфокусованого зображення. Встановлено, що для розсіюючого середовища пікове значення просторової кореляційної функції двох хвильових фронтів пропорційне видності інтерференційних смуг. Створено оригінальну концепцію панорамного корелятора з інтерференційним представленням сигналу. Запропоновано новий голографічний метод непрямої передачі інформації про стан хвильового фронту, що не залежить від флуктуацій фази, які виникають на шляху передачі сигналу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.43,022 + В344.6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Солтис І. В. 
Взаємозв'язок та перетворення поляризаційних і кореляційних параметрів оптичних полів із використанням отриманої інформації в поляризаційній діагностиці середовищ : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / І. В. Солтис; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2013. - 20 c. - укp.

Запропоновано метод оцінювання когерентних властивостей суперпонуючих взаємоортогонально лінійно-поляризованих у площині падіння хвиль, коли просторова модуляція поляризації репрезентована через модуляцію об'ємної густини енергії в площині падіння. Встановлено зв'язок між зміною швидкості поляризаційно-індукованого руху тестових частинок різних розмірів та ступенем когерентності початкових взаємоортогонально лінійно-поляризованих в площині падіння хвиль. Наведено метод оцінювання ступеня когерентності взаємоортогонально лінійно-поляризованих у площині падіння хвиль із використанням величини нормованого значення усередненої швидкості руху тестових наночастинок Релея в енергетично-неоднорідному оптичному полі. Розроблено модель поляризаційної оптичної бістабільності для поляризаційно-чутливих середовищ, з реалізацією керованого багаторівневого сигналу на виході, динаміка якого залежить від стану поляризації збуджуючого випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022 + В343.43,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кохтич Л. М. 
Закономірності формування об'ємних періодичних структур полімер-наночастинки голографічним методом : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Л. М. Кохтич; НАН України, Ін-т фізики. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В343.43,022 + Л719.2-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406567 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Щербін К. В. 
Підвищення нелінійно-оптичного відгуку фоторефрактивних напівпровідників в інфрачервоній області спектра : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / К. В. Щербін; Інститут фізики Національної академії наук України. - Київ, 2021. - 34 c. - укp.

Розглянуто проблеми збільшення нелінійно-оптичного відгуку напівпровідникових кристалів та гібридних елементів на їх основі в інфрачервоній області спектра. За допомогою комплексних досліджень ідентифіковано фоторефрактивні центри в перспективних напівпровідниках, визначено енергії їх активації. Продемонстровано підвищення фоторефрактивного відгуку при оптичному перезаселенні рівнів у забороненій зоні CdTe:Ge. Отримано найбільші для напівпровідників коефіцієнти взаємодії в дифузійному режимі при зустрічній двопучковій взаємодії. Нестаціонарну фотоелектрорушійну силу використано для розширення характеризації процесів переносу заряду в фоторефрактивних напівпровідниках. Поєднання в гібридних комірках чутливості напівпровідників в інфрачервоній області спектра з великими нелінійностями рідинних кристалів зробили можливим запис ефективних динамічних голограм в інфрачервоному діапазоні. Вперше в фоторефрактивному напівпровіднику отримано генерацію просторових субгармонік. Продемонстровано нові і покращено характеристики вже існуючих пристроїв, в яких застосовано фоторефрактивні напівпровідники та гібридні елементи на їх основі з підвищеним відгуком в інфрачервоній області спектра.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022 + В343.43,022 + В379.24,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Тюрин А. В. 
Физико-химические процессы в щелочногалоидных кристаллах и халькогенидных стеклообразных полупроводниках, определяющие регистрацию трехмерных голограмм : Дис... д-ра физ.-мат. наук: 01.04.17 / А. В. Тюрин; Одесский гос. университет имени И. И. Мечникова. - О., 1995. - 413 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.43,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49860 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського