Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (55)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>U=В346$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 87
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Danyk A. Yu. 
Physical bases for determination of scattering kernels from incomplete data in grid-less X-ray imaging = Фізичні основи визначення функцій ядра розсіювання за неповним набором даних у безрастровій рентгенографії / A. Yu. Danyk, O. O. Sudakov // Ядер. фізика та енергетика. - 2021. - 22, № 2. - С. 189-196. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Запропоновано та випробувано за допомогою математичного фантома математичну модель форми ядер розсіювання рентгенівських променів на основі неповних даних моделювання. Передбачено використання моделі для потреб низькодозової рентгеноскопії без застосування протирозсіювальних растрів. Запропонована модель підходить для різних типів симетричних та асиметричних ядер розсіювання різних тканин у достатній для практичного використання мірі. Асиметрія ядер здебільшого виникає при опроміненні меж поділу різних тканин. Модель описує широке коло асиметричних ядер завдяки запропонованому "секторному" доданку. Використання запропонованої моделі за компенсації розсіяного випромінювання зменшує результуючу похибку компенсації до 50 % у порівнянні з результатами використання вузьких ядер.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р364.15 + В346

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Столяров Є. В. 
Транспорт фотонів у одновимірних хвилеводах та неадіабатична молекулярна динаміка : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Є. В. Столяров; Національна академія наук України, Інститут фізики. - Київ, 2021. - 28 c. - укp.

Вивчено динаміку розсіяння фотонних та ядерних хвильових пакетів на квантових випромінювачах у одновимірних хвилеводах та на перетинах ізо-енергетичних поверхонь у молекулярних системах. Досліджено взаємодію хвильового пакету в когерентному стані з дворівневим атомом (кубітом) в одновимірному хвилеводі. Встановлено, що за великої середньої кількості фотонів у вхідному імпульсі відбите випромінювання може бути як суб- так і суперпуассонівським залежно від сили зв'язку між кубітом та хвилеводом. Для опису розсіяння хвильових пакетів у одно- та двофотонних станах на кубіті використано метод функції розподілу фотонної густини у координатно-імпульсному просторі. Показано, що середня функція розподілу розсіяного однофотонного хвильового пакету набуває від'ємних значень у певних областях фазового простору навіть за умови позитивної початкової функції розподілу. Отримано аналітичні вирази для просторової та спектральної густини розсіяних фотонів. Досліджено розсіяння двофотонного хвильового пакета на резонаторі, зв’язаному з кубітом. Отримано та розв'язано рівняння руху для амплітуд ймовірностей, що описують квантовий стан системи. Встановлено, що стан розсіяних фотонів є заплутаним, що якісно відрізняє його від сепарабельного стану вхідних фотонів. Розглянуто дисперсне зчитування стану кубіта за допомогою фотодетектора в граничному випадку однофотонного вимірюючого імпульсу. Продемонстровано фундаментальні обмеження на такий метод дисперсного зчитування кубіта. Представлено новий підхід до опису скорельованої електронно-ядерної динаміки в молекулярних системах. Використовуючи гамільтоніан, який описує переходи між адіабатичними електронними рівнями, та формалізм оператора густини, отримано рівняння еволюції населеностей електронних адіабатичних рівнів та рівняння руху ядер. На основі запропонованого теоретичного підходу створено алгоритм для моделювання неадіабатичних процесів у молекулярних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В346.3 + З845.7-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Михайлов А. І. 
Міжатомна взаємодія та ідентифікація сполук легких елементів за суміщеним рентгенівським спектром : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / А. І. Михайлов; Національна академія наук України, Інститут електрофізики і радіаційних технологій. - Харків, 2021. - 28 c. - укp.

Досліджено багатокомпонентні сполуки хімічних елементів з атомним номером менш ніж 12 та розроблено гібридний рентгенівський метод аналізу, який заснований на використанні комплексу ефектів взаємодії рентгенівських фотонів із матеріалом: флуоресценції, дифракції та розсіювання. Ці явища запропоновано вивчати по суміщеному спектру, що вперше отриманий завдяки використанню оригінальних рентгенооптичних схем та вторинних випромінювачів нового типу (багатошарові, комплексні, тощо). Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено розширення можливостей рентгенівського аналізу фізичних явищ по суміщеним спектрам флуоресценції, дифракції та розсіювання. Це дало можливість використання рентгенівських методів у нових галузях: вперше використано співвідношення інтегральних інтенсивностей піків некогерентного (Compton) та когерентного (Rayleigh) розсіювання для кількісного аналізу складу сполук легких елементів та визначено параметри самоузгодженого поля Хартрі електронів в атомах цих сполук. Дифракційні відбиття вперше застосовані з використанням нетрадиційної для XRD довжини хвилі від 3,03 до 4,75 А. Вони налаштовані на "вільніФ діапазони спектру флуоресценції, та дають змогу проводити кількісний рентгенофазовий аналіз сумісно з елементним аналізом по лініям флуоресценції. Надвисока контрастність суміщених спектрів забезпечує рекордні для рентгенофлуоресцентного аналізу межі виявлення (~ 0,07ррт).


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.520.477,022 + В346.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мотолига О. В. 
Мінімізація дозового навантаження при отриманні рентгенівських зображень біологічних систем : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 03.00.02 / О. В. Мотолига; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2021. - 19 c. - укp.

Розроблено та застосовано в комп’ютерній томографії метод, за допомогою якого розраховується мінімальне дозове навантаження на пацієнта, що забезпечує задану точність зображення. Променеве навантаження на пацієнта при виконанні діагностичної комп’ютерної томографії за рентгенівськими проєкціями напряму залежить від їх кількості, тому зважаючи на шкідливість зростання для пацієнта дозового навантаження необхідно обмежувати кількість проєкцій. З іншого боку, зменшення кількості проєкцій веде до зниження точності томографічного зображення. Застосовано підходи теорії некоректних задач для знаходження мінімальною кількістю проєкцій, що відповідає заданій похибці. Саме ця кількість проєкцій і визначає мінімально необхідне дозове навантаження. Показано, що додаткове збільшення кількості проєкцій не вносить додаткового покращення якості томографічного зображення. Створено експериментальну установку, призначену для перевірки запропонованого методу. За допомогою цієї установки отримано зображення тестового реального фантому, що моделює грудну клітину, та акредитаційного мамографічного фантому. Встановлено, що характеристики цих зображень узгоджуються з даними чисельного експерименту за розробленим методом.


Індекс рубрикатора НБУВ: В346.12,022 + Р364.155.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Фізика   
5.

Sajal Sahu 
Peak profile analysis of X-ray diffraction pattern of zinc oxide nanostructure = Аналіз профілю піків рентгенівської дифракційної картини наноструктури оксиду цинку / Sajal Sahu, Pijus Kanti Samanta // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 5. - С. 05001-1-05001-4. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В346.1 + В371.134

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Фізика   
6.

Рудницький О. Г. 
Ітеративний метод корекції артефактів при оптоакустичній реконструкції / О. Г. Рудницький, М. О. Рудницька, Л. В. Ткаченко // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2021. - Вип. 4. - С. 98-107. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Оптоакустична томографія ефективна при її застосуванні до задач візуалізації об'єктів, що мають підвищений коефіцієнт поглинання світла по відношенню до навколишнього середовища. До таких задач належить, наприклад, дефектоскопія, візуалізація кровоносних судин, виявлення і моніторинг пухлин, діагностика пористості композиційних матеріалів, високоточне локальне вимірювання модулів пружності. При цьому, якість оптоакустичних зображень значною мірою пов'язана з такими факторами, як шум (шуми апаратури і навколишнього середовища) і спотворення, зумовлені особливостями самої моделі і розрахунковим алгоритмом. У роботі запропоновано ітеративний алгоритм поліпшення якості оптоакустичних зоб ражень, заснований на припущенні про постійність модельних і численних спотворень і наступному порівнянні (і коригуванні) відновлених зображень з оригінальними даними. Проведено числове моделювання поширення хвиль ультразвукового діапазону в середовищах, наближених до м'яких біологічних тканин. Показано ефективність підходу вже при використанні незначної кількості ітерацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: В346.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079:Фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Mazmanishvili A. 
Formation of optical images with synchrotron radiation flux of relativistic electrons in the X-ray generator "NESTOR" = Формування оптичних зображень потоком квантів синхротронного випромінювання релятивістських електронів в рентгенівському генераторі "НЕСТОР" / A. Mazmanishvili, N. Moskalets // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 3. - С. 97-101. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В346.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Анатичук Л. І. 
Термоелектричні охолоджувачі для рентгенівських детекторів / Л. І. Анатичук, А. В. Прибила // Наука та інновації. - 2020. - № 4. - С. 47-52. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.5 + В346.1в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Носовський А. В. 
Дозиметрія та захист від іонізуючого випромінювання : підруч. для студентів ВНЗ, які навчаються за спец. "Атомна енергетика" / А. В. Носовський, Б. М. Бондар; Національна академія наук України, Інститут проблем безпеки атомних електростанцій. - Київ : Фенікс, 2020. - 406, [1] c. - (Безпека атомних станцій). - Бібліогр.: с. 399-406 - укp.

Розглянуто питання фізичних основ дозиметрії, взаємодії іонізуючих випромінювань із речовиною й принципи нормування радіаційних параметрів. Особливу увагу приділено методам вимірювання іонізуючих випромінювань. Зазначено поняття та визначення у фізиці атомного ядра. Наведено основні дозиметричні величини. Розглянуто взаємодію іонізуючих випромінювань із речовиною. Зазначено біологічну дію іонізуючого випромінювання. Розглянуто методи реєстрації іонізуючого випромінювання; питання радіаційного контролю; основи нормування іонізуючих випромінювань. Наведено джерела іонізуючих випромінювань на АЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: З42 я73-1 + В346.12 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Borcha M. D. 
Features of structural changes in mosaic Ge:Sb according to X-ray diffractometry and electron backscatter diffraction data / M. D. Borcha, M. S. Solodkyi, S. V. Balovsyak, V. M. Tkach, I. I. Hutsuliak, A. R. Kuzmin, O. O. Tkach, V. P. Kladko, O. Yo. Gudymenko, O. I. Liubchenko, Z. Swiatek // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2019. - 22, № 4. - С. 381-386. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2 + В346.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Булавін Л. А. 
Мінімізація дозового навантаження в алгоритмах рентгенівської комп'ютерної томографії / Л. А. Булавін, Ю. Ф. Забашта, О. В. Мотолига // Укр. фіз. журн.. - 2019. - 64, № 4. - С. 280-284. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розроблено алгоритм реконструкції рентгенівського зображення, для якого при заданій точності зображення дозове навантаження на об'єкт дослідження є мінімальним. В цьому алгоритмі поєднані підходи, характерні для методу оберненого проеціювання та методу регуляризації. Зображення формується в результаті накладання фільтрованих проекцій, а параметри фільтрації визначаються із умови мінімуму різниці між нев'язкою та похибкою експерименту.


Індекс рубрикатора НБУВ: В346 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Булавін Л. А. 
Мінімізація дозового навантаження в алгоритмах рентгенівської комп'ютерної томографії / Л. А. Булавін, Ю. Ф. Забашта, О. В. Мотолига // Укр. фіз. журн.. - 2019. - 64, № 4. - С. 280-284. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розроблено алгоритм реконструкції рентгенівського зображення, для якого при заданій точності зображення дозове навантаження на об'єкт дослідження є мінімальним. В цьому алгоритмі поєднані підходи, характерні для методу оберненого проеціювання та методу регуляризації. Зображення формується в результаті накладання фільтрованих проекцій, а параметри фільтрації визначаються із умови мінімуму різниці між нев'язкою та похибкою експерименту.


Індекс рубрикатора НБУВ: В346 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Bomba A. Ya. 
On a method of image reconstruction of anisotropic media using applied quasipotential tomographic data = Метод реконструкції зображень анізотропних середовищ за даними томографії прикладених квазіпотенціалів / A. Ya. Bomba, M. T. Kuzlo, O. R. Michuta, M. V. Boichura // Math. modeling and computing. - 2019. - 6, № 2. - С. 211-219. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Модифіковано алгоритм розв'язання коефіцієнтних задач ідентифікації параметрів анізотропних середовищ за даними томографії прикладних квазіпотенціалів на випадок наявності конкретнішої апріорної інформації щодо власних напрямків відповідного тензора провідності. Застосування доволі поширене на практиці, зокрема в медицині об'єктом таких досліджень можуть бути середовища з ділянками волокнистості чи шаруватості (до яких належать м'язи, кістки тощо), в яких існують потоки некулястих частинок (наприклад, еритроцитів). В основу відповідного алгоритму й надалі покладено почергове розв'язання задач на квазіконформні відображення та ідентифікацію параметрів, проте його доповнено процедурою розпаралелення обчислень і "пришвидшено" задачу оптимізації. Останнє характеризується значним зменшенням кількості проміжних розрахунків та, у разі накладання додаткових обмежень на власні напрямки тензора провідності, призводить до можливості оптимальної пристосовності алгоритму до конкретних випадків практики. Наведено відповідні результати числових експериментів імітаційного відновлення структури середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: В342.2 + В346.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Borcha M. D. 
Features of structural changes in mosaic Ge:Sb according to X-ray diffractometry and electron backscatter diffraction data / M. D. Borcha, M. S. Solodkyi, S. V. Balovsyak, V. M. Tkach, I. I. Hutsuliak, A. R. Kuzmin, O. O. Tkach, V. P. Kladko, O. Yo. Gudymenko, O. I. Liubchenko, Z. Swiatek // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2019. - 22, № 4. - С. 381-386. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2 + В346.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Bomba A. Ya. 
On a method of image reconstruction of anisotropic media using applied quasipotential tomographic data = Метод реконструкції зображень анізотропних середовищ за даними томографії прикладених квазіпотенціалів / A. Ya. Bomba, M. T. Kuzlo, O. R. Michuta, M. V. Boichura // Math. modeling and computing. - 2019. - 6, № 2. - С. 211-219. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Модифіковано алгоритм розв'язання коефіцієнтних задач ідентифікації параметрів анізотропних середовищ за даними томографії прикладних квазіпотенціалів на випадок наявності конкретнішої апріорної інформації щодо власних напрямків відповідного тензора провідності. Застосування доволі поширене на практиці, зокрема в медицині об'єктом таких досліджень можуть бути середовища з ділянками волокнистості чи шаруватості (до яких належать м'язи, кістки тощо), в яких існують потоки некулястих частинок (наприклад, еритроцитів). В основу відповідного алгоритму й надалі покладено почергове розв'язання задач на квазіконформні відображення та ідентифікацію параметрів, проте його доповнено процедурою розпаралелення обчислень і "пришвидшено" задачу оптимізації. Останнє характеризується значним зменшенням кількості проміжних розрахунків та, у разі накладання додаткових обмежень на власні напрямки тензора провідності, призводить до можливості оптимальної пристосовності алгоритму до конкретних випадків практики. Наведено відповідні результати числових експериментів імітаційного відновлення структури середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: В342.2 + В346.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Першин Ю. П. 
Структура и фазовый состав многослойных рентгеновских зеркал W - Si / Ю. П. Першин, И. Г. Шипкова, А. Ю. Девизенко, В. В. Мамон, В. С. Чумак, В. В. Кондратенко // East Europ. J. of Physics. - 2018. - 5, № 3. - С. 32-44. - Библиогр.: 45 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В346.1 + В342.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Лысенков Э. А. 
Структурные модели для описания рентгеновского рассеяния от углеродных нанотрубок / Э. А. Лысенков, С. И. Бохван, В. В. Клепко // Електрон. моделювання. - 2018. - 40, № 3. - С. 105-118. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Представлен обзор наиболее корректных структурных моделей для описания малоуглового рентгеновского рассеяния от углеродных нанотрубок (УНТ). Показано, что модель жестких стержней, в которой нанотрубки представлены как стержни, не учитывает их гибкость и агрегацию, поэтому плохо согласуется с экспериментом, модель гибких цилиндров не учитывает образование больших агрегатов из УНТ. Установлено, что модель гибких спутанных трубок хорошо описывает эксперимент в широком интервале углов рассеяния и позволяет получать исчерпывающую информацию о структурных параметрах УНТ и их агрегации.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21 + В346.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Grigoryev A. N. 
Physico-mathematical model for determining the direction in space to point sources of gamma radiation using spherical absorber = Фізико-математична модель визначення напрямку у просторі на точкові джерела гамма-випромінювання з використанням кульового поглинача / A. N. Grigoryev, Z. V. Bilyk, I. Pettersson, Yu. V. Litvinov, N. E. Polyansky, A. V. Sakun, V. V. Marushchenko, I. Yu. Cherniavskyi, E. F. Voronkin, O. O. Sosnutska, S. Yu. Petrukhin, S. N. Indykov, V. Haydabuka // Functional Materials. - 2018. - 25, № 2. - С. 391-396. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В346 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Danyk A. Yu. 
The problem of scattered radiation in X-ray imaging = Проблема впливу розсіяного випромінювання у рентгенівській діагностиці / A. Yu. Danyk // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2018. - Вип. 1. - С. 72-83. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Розглянуто та порівняно різні методи рішення проблеми впливу розсіяного випромінювання на рентгенівські зображення: простоту та ефективність методів пригнічення розсіяного випромінювання протиставлено гнучкості та безпечності (зменшення дозового навантаження) методів оцінки та компенсації впливу рентгенівського випромінювання. Рішення, в основі яких лежить використання результатів Монте-Карло симуляції у поєднанні із методом суперпозиції ядер розсіювання відзначено як найбільш перспективні.


Індекс рубрикатора НБУВ: В346

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Малахова М. О. 
Метод індивідуалізації типових емісійних характеристик рентгенівського випромінювача / М. О. Малахова, С. М. Рева, М. Г. Стєрвоєдов // Системи озброєння і військ. техніка. - 2017. - № 2. - С. 156-158. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розроблено метод індивідуалізації типових емісійних характеристик рентгенівського випромінювача шляхом їх математичного перетворення з урахуванням емпіричних даних, отриманих при проведенні серії пробних експозицій. Запропонований метод дозволяє проводити калібрування комп'ютеризованої системи управління рентгенівською установкою.


Індекс рубрикатора НБУВ: В346.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського