Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=В365,0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Слободницький О. С. 
Цілісна сукупність рівнянь щодо моделі реального газу : [монографія]: у 2 ч. / О. С. Слободницький. - К. : Милосердя України, 2008. - 312 c. - Бібліогр.: с. 202. - укp.

Наведено теоретичні відомості про гази з неполярними та полярними молекулами. Знайдено вирази статистичного інтеграла для моделей реального газу з неполярними/полярними молекулами. Досліджено випадки критичного стану та аліабатичного дроселювання газу з неполярними/полярними молекулами (диференціального ефекту Джоуля - Томсона). Визначено коефіцієнти ізопроцесів, розглянуто гіббсову ентропію та молярні теплоємності. Запропоновано аналітичні вирази для основних термодинамічних потенціалів, зовнішнього тиску та коефіцієнта стиснення газу з неполярними/полярними молекулами. Розкрито особливості та наведено методи визначення теплопровідності газу з полярними молекулами.

Даны теоретические сведения о газах с неполярными и полярными молекулами. Найдены выражения статистического интеграла для моделей реального газа с неполярными/полярными молекулами (дифференциального эффекта Джоуля - Томсона). Определены коэффициенты изопроцесов, рассмотрены гиббсовая энтропия и молярные теплоемкости. Приведены аналитические выражения для основных термодинамических потенциалов, внешнего давления и коэффициента сжимания газа с неполярными/полярными молекулами. Раскрыты особенности и даны методы определения теплопроводимости газа с полярными молекулами.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА718378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гаврюшенко Д. А. 
Вплив обмеженості системи та радіаційного опромінення на властивості рідин і рідинних систем : автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.14 / Д. А. Гаврюшенко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 36 c. - укp.

Досліджено вплив просторової обмеженості та радіаційного опромінення на термодинамічну поведінку рівноважних і нерівноважних властивостей рідинних систем. Узагальнено теорію обмежених неоднорідних рідин, яка дозволяє враховувати кореляційні властивості таких систем для випадку бінарного розчину. Обгрунтовано можливість проведення обчислення просторового розподілу концентрації бінарної рідинної системи у широкому інтервалі зміни термодинамічних параметрів. На базі фундаментальних положень статистичної фізики та рівноважної термодинаміки у межах гратчастої моделі розроблено загальний підхід, який дозволяє визначити енергію міжмолекулярної взаємодії адсорбованих молекул і критичну температуру двовимірного фазового переходу на поверхні адсорбенту шляхом виявлення стрибка концентраційної залежності коефіцієнта адсорбції. Для температур однорідного розчину, які значно перевищують критичну температуру двовимірного фазового переходу, встановлено зв'язок між концентраційною залежністю коефіцієнта адсорбції й активністю бінарного розчину. Запропоновано підхід, який дозволяє визначити параметри міжмолекулярної взаємодії у випадку одношарової адсорбції на циліндричну поверхню. Виявлено зсув параметрів точок фазових переходів першого роду для рідинних систем під опроміненням та описано зміну розчинності в таких системах. На підставі загальних принципів термодинаміки нерівноважних процесів сформульовано рівняння дифузії, які коректно враховують концентраційну залежність її коефіцієнта.

Запропоновано спосіб виробництва ентропії для розчинів різних типів у процесах полегшеної стаціонарної дифузії. Розроблено термодинамічну теорію стаціонарного процесу полегшеної дифузії в обмежених системах, яка дозволяє враховувати існуючі звортні хімічні реакції шляхом розгляду відповідних коефіцієнтів активності розчину. Для дифузійного процесу випаровування краплини запропоновано підхід, який дозволяє обчислити виробництво ентропії як функцію градієнта концентрації речовини. Показано, що в околі критичної точки рідина-пара вздовж кривої співіснування температурна поведінка дельта-поправки Толмена описується скейлінговим законом, встановлено значення відповідного критичного індексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В361,022 + В365,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кутаров В. В. 
Універсальні залежності рівноважних адсорбційних характеристик невпорядкованих середовищ : автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук / В. В. Кутаров; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2008. - 32 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано доцільність введення у двопараметричний закон про відповідні стани додаткових параметрів, які мають чіткий фізичний сенс, що дозволяє розробити новий метод прогнозування константи Генрі під час адсорбції молекул довільної конфігурації на адсорбентах довільної природи. У межах теорії графів вперше введено індекс повної складності молекулярного графа. На базі використання результатів його дослідження у вигляді визначального параметра побудовано універсальну залежність для константи Генрі. У межах феноменологічної термодинаміки опуклих тіл вперше розроблено основи теорії та фізичний механізм поведінки молекул довільної конфігурації у двовимірній критичній області, з використанням яких у межах термодинамічної теорії подібності розроблено новий метод прогнозування константи Генрі. Запропоновано єдине узагальнене трипараметричне рівняння адсорбції для опису ізотерм I типу за класифікацією IUPAC і методи апріорного розрахунку його параметрів. Для опису ізотерм полішарової адсорбції запропоновано модифіковану форму рівняння Піккета, на базі якої побудовано універсальну залежність для ізотерм полішарової адсорбції. Запропоновано аналітичний метод розщеплювання спектра термодесорбції. У межах теорії множин, міри та випадкових процесів розроблено новий метод визначення фрактальної розмірності адсорбенту за даними адсорбційного експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355442 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського