Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=В365.3,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Феоктистов А. В. 
Малокутове розсіяння нейтронів з варіацією контрасту на магнітних рідинних системах : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.14 / А. В. Феоктистов; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 19 c. - укp.

Акцентовано увагу на застосуванні нового методу базисних функцій у варіації контрасту для інтерпретації експериментальних даних, який було узагальнено на випадок багатокомпонентних полідисперних, суперпарамагнітних та супермагнітних систем. Із використанням даного методу для інтерпретації експериментальних даних малокутового розсіяння нейтронів з варіацією контрасту на органічних магнітних рідинних системах магнетит - міристинова кислота - бензол і магнетит - олеїнова кислота - бензол визначено розмір частинок магнітної рідинної системи зі стабілізацією міристиновою кислотою, який вдвічі менший за розмір частинок у випадку стабілізації олеїновою кислотою. Цей факт вказує на різну ефективність даних поверхнево-активних речовин як стабілізаторів магнітних наночастинок. Встановлено, що водні магнітні рідинні системи характеризуються існуванням у них значних за розміром агрегатів. Агрегати в магнітній рідинній системі магнетит - лауринова кислота - вода складаються з частинок, які мають стабілізаційну оболонку завтовшки 3,5 нм. На підставі дослідження біологічно сумісної магнітної рідинної системи магнетит - олеат натрію - вода з додаванням поліетиленгліколю виявилено, що шляхом заміщення олеату натрію поліетиленгліколем в системі формуються фрактальні агрегати з розміром більше 120 нм і з'являються міцели олеату натрію. Доведено проведеними експериментами його малокутового розсіяння поляризованих нейтронів, що різниця даних розмірів є наслідком значної Ван-дер-Ваальсової взаємодії між магнітними наночастинками за умов незначної взаємодії їх магнітних моментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.3,022 + Г534.6,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кузнєцова Г. О. 
Спектральні прояви структурної упорядкованості пристінних шарів органічних полярних рідин : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / Г. О. Кузнєцова; Одес. нац. мор. акад. - О., 2007. - 20 c. - укp.

Запропоновано нову теоретичну модель, що пояснює просторову та відносну концентраційну залежності мономерів і димерів у межах орієнтаційно впорядкованого пристінного шару (ОВПШ) та ізотропній рідкій фазі. Проведено розрахунок коливальних й електронних спектрів молекул і димерів анізолу та нітробензолу. Встановлено, що під час переходу від мономера до димеру коливальні й електронні рівні розщеплюються на два компоненти з різною силою осцилятора. На підставі результатів спектральних досліджень підтверджено, що за певних умов поблизу поверхні твердої підкладки утворюється ОВПШ, відділений від об'ємної ізотропної фази різкою межею розділу. Одержано нові дані про структуру пристінного шару, зокрема, встановлено, що до складу ОВПШ входять в основному димери, а в ізотропній фазі переважають мономери. Показано, що з підвищенням концентрації розчинів нітробензолу й анізолу у полярних і неполярних розчинниках товщина ОВПШ зростає, що обумовлює збільшення частки димерів. Виявлено, що під час переходу від газу до ізотропної рідини, а потім до ОВПШ форма смуги електронного поглинання стає асиметричною, навіть якщо у газовій фазі вона описувалася симетричним контуром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.3,022 + В344.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Самойленко С. О. 
Вплив допування на процес наноутворення, зміни структури та властивостей конденсованих середовищ : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.14 / С. О. Самойленко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Методом малокутового розсіяння рентгенівських променів вперше знайдено розміри нанонеоднорідностей, які формуються в алюмінієвій матриці, опроміненій іонами гелію та заліза. Вперше встановлено зміну фрактальної розмірності кристалічних та аморфних матриць внаслідок їх допування. Запропоновано гетерогенний механізм формування наноутворень в скляних матрицях, дотованих оксидами, який полягає в тому, що додавання саме оксидів церію та титану спонукає до формування наноутворень у скляній матриці. Вперше, використовуючи дані малокутового розсіяння нейтронів, визначено середнє значення елементного складу наноутворень в досліджуваних аморфних скляних матрицях. Методом нейтронної дифракції знайдено зміни структури алюмолютецієвого граната, дотованого іонами церію за різних умов термообробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В369,022 + В365.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Петренко В. І. 
Структура та фізичні властивості магнітних рідинних систем : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.14 / В. І. Петренко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2017. - 36 c. - укp.

Досліджено структуру та фізичні властивості магнітних рідинних систем (МРС) різного типу: неполярні та полярні (водні) ферофлюїди; МРС при додаванні біологічних макромолекул. Розглянуто питання необхідної кількості ПАР для одержання найбільш стабільної МРС. Методом МКРН та доповнюючих методів проведено структурну характеризацію початкових водних МРС, а також біосумісних МРС після їх модифікації ПЕГ. Досліджено вплив домішку полімеру на водні рідинні міцелярні системи, зокрема показано зменшення числа агрегації міцел та міжміцелярної взаємодії. Проведена структурна діагностика МРС при додаванні біологічних макромолекул. Знайдено вплив фактору завантаження магнітного матеріалу на структуру та стабільність водних рідинних систем магнетоферитину, проведено структурну характеризацію рідинних систем амілоїдів та вивчено вплив магнітних частинок на структуру специфічних білкових амілоїдних агрегатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.3,022 + В253.346,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кизима О. А. 
Структура і механізми агрегації та комплексоутворення в рідинних системах з фулеренами : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.14, 03.00.02 / О. А. Кизима; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 36 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.3,022 + Г124.1-18 + Г562.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435267 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського