Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (62)Книжкові видання та компакт-диски (206)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В372.6,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Пиц М. В. 
Вплив атомних і структурних дефектів на електронні процеси в епітаксійних плівках телуридів олова і свинцю : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.18 / М. В. Пиц; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2001. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + К232.402.6 + К232.702.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дідоборець О. Й. 
Вплив катіонної нестехіометрії та структурної невпорядкованості кисню в епітаксіальних YBaV2DCuV3DOV7D плівках на надлишковий шум нормальної фази : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. Й. Дідоборець; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2002. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В368.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Нагал А.  
Вплив поляризації індукуючого випромінювання на формування спонтанних періодичних структур у світлочутливих плівках : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / А. Нагал; Харк. держ. ун-т. - Х., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено вивченню процесів зародження і росту періодичних структур, індукованих лазерними пучками різної поляризації у світлочутливих хвилеводних плівках AgCl, які містять гранулярне срібло. Розроблено методи, що дозволяють вивчати еволюцію у часі періодичних структур. При дії нормально падаючого еліптично поляризованого світла в плівках формуються спонтанні мікрогратки, орієнтація вектора яких залежить від величини і знака еліптичності і, як показано, пов'язана з розсіюванням ТЕ-мод на анізометричних частках Ag, що виникають на стадії, яка передує зародженню мікрограток. У складній еволюції структур при послідовній дії лінійно і циркулярно поляризованого світла вирішальну роль відіграє двовимірна дифракція Брега ТЕ-мод на вихідних, індукованих лінійно поляризованим світлом, мікрогратках. Визначено роль фотоіндукованої гіротропії в подальшому розвитку мікрограток під дією лінійно поляризованого пучка. З'ясовані нові особливості розвитку граток на випромінювальних ТЕ-модах при дії похило падаючих циркулярно поляризованих пучків. Запропоновано методи оптичного запису поляризованих спектрів у видимому діапазоні, засновані на ефекті Вейгерта і зародженні спонтанних граток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Комащенко О. В. 
Вплив стану міжфазної поверхні на властивості гетероструктури сульфід міді - сполука Аsub2/subВsub6/sub при збудженні ультрафіолетовим та бета-випромінюванням : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / О. В. Комащенко; НАН України. Ін-т хімії поверхні. - К., 2000. - 18 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В372.7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309036 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Проценко С. І. 
Вплив температурної і деформаційної залежності параметрів електроперенесення на електрофізичні властивості багатошарових плівок на основі Cr, Cu і Sc (Co) : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / С. І. Проценко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2004. - 21 c. - укp.

Досліджено електрофізичні властивості (термічний коефіцієнт опору (ТКО) та коефіцієнт поздовжньої тензочутливості (КТ)) одно-, дво- і тришарових плівкових систем на основі Cr, Cu і Sc (Co). Описано напівкласичні моделі ТКО і КТ для двошарових плівок, напівфеноменологічні моделі для багатошарових плівкових систем, які враховують температурну та деформаційну залежність середньої довжини вільного пробігу електронів, коефіцієнтів дзеркальності, проходження меж зерен і поділу шарів. Проаналізовано внесок об'ємного, поверхневого та зерномежового розсіювання у величину ТКО та температурну залежність КТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В377.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рувінський Б. М. 
Вплив технологічних факторів на дефектну підсистему і електронні процеси у плівках халькогенідів свинцю PbTe, PbSe і PbS : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.18 / Б. М. Рувінський; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2003. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В372.31,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кутько В. І. 
Динаміка низькоенергетичних збуджень в шаруватих ян-теллерівських кристалах : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.09 / В. І. Кутько; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. - Х., 2002. - 31 c. - укp.

Описано результати експериментальних досліджень динаміки низькоенергетичних збуджень подвійних лужно-рідкісноземельних молібдатів за низьких температур. Встановлено особливості механізмів формування низькочастотних фононних збуджень, зумовлені шаруватою структурою цих матеріалів. Показано, що структура низькочастотного фононного спектра за певних обставин може досить точно описуватись одновимірною моделлю. Виявлено, що у формуванні низькоенергетичних електронних збуджень рідкісноземельних іонів визначальну роль відіграє їх динамічний зв'язок з акустичними або оптико-акустичними коливальними гілками. Вивчено механізми формувань низькоенергетичних станів змішаних кристалів, у яких ян-теллерівські центри (рідкісноземельні іони) розбавлені діамагнітними іонами. Визначено, що розбавлені шаруваті ян-теллерівські кристали мають складні фазові діаграми, зумовлені різною електрон-фононною взаємодією. Експериментально вивчено особливості динамічної електрон-фононної взаємодії низькочастотних збуджень у зовнішньому магнітному полі. Виявлено, що зовнішнє магнітне поле може індукувати ян-теллерівське впорядкування в цих матеріалах. Досліджено нелінійну динаміку низькоенергетичних збуджень у сильно нерівноважному стані. Визначено послідовність нерівноважних фазових переходів під дією НВЧ накачки. Запропоновано механізм переходу до детермінованого хаосу, що спостерігався за певних високих рівнів потужності мікрохвильового поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В377,022 + В372.6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Клевець П. М. 
Динамічні властивості та фазові стани двовимірних гейзенбергівських та негейзенбергівських магнетиків : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / П. М. Клевець; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2004. - 16 c. - укp.

Розвинуто теорію переорієнтаційних фазових переходів у двовимірних феромагнітних плівках та досліджено фазові стани двовимірних негейзенбергівських магнетиків. Побудовано модель переорієнтаційних фазових переходів, що враховує вплив магнітодипольної та могнітопружної взаємодій і одноіонної анізотропії, яка залежить від температури. За даною моделлю переорієнтація намагніченості з легковісної фази в площинну відбувається через кутову фазу. З'ясовано, що кількісні оцінки температурного інтервалу існування кутової фази складають приблизно 105 K. У моделі за умов урахування магнітодипольної взаємодії й одноосьової анізотропії може реалізуватися переорієнтаційний фазовий перехід за температурою з легковісної фази в площинну. Відзначено, що вплив магнітопружної взаємодії на формування доменної фази виявляється в гібридизації пружних і магнітних збуджень та у збільшенні інтервалу полів існування доменної фази. Якщо "похила" анізотропія діє в площині плівки, то в системі може реалізуватися п'ять типів фазових станів. Знайдено спектри квазічастинок у негейзенбергівському феромагнетику для випадків "об'ємної" та "плоскої" магнітопружної взаємодій. У випадку "плоскої" магнітопружної взаємодії у разі фазового переходу з феромагнітної фази у квадрупольну відбувається розм'якшення поздовжньо поляризованих квазіфононів. Показано, що в ізотропних негейзенбергівських антиферомагнетиках квадрупольна фаза не реалізується ні за яких співвідношень між константами білінійного та біквадратичного обмінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В377.34,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Поварчук В. Ю. 
Дослідження впливу іонізуючої радіації на властивості аморфних та нанокристалічних сплавів на основі системи Fe - Si - B : Автореф. дис... канд. фіз-мат. наук : 01.04.07 / В. Ю. Поварчук; НАН України. Ін-т фізики. - К., 2005. - 19 c. - укp.

Проведено експериментальне дослідження впливу електронного та гамма-опромінення на структуру та магнітні властивості аморфних і нанокристалічних сплавів системи Fe - Si - B. Показано, що динаміка змін структурного фактора аморфних сплавів даного виду під дією електронного та гамма-опромінення якісно однакова. На базі одержаних результатів обгрунтовано два механізми впливу опромінення на структуру аморфних металевих сплавів: радіаційно-стимульовану релаксацію та розупорядкування. Встановлено, що величина та напрям змін висоти першого максимуму структурного фактора, температури Кюрі та кристалізації сплавів Fe - Si - B під дією опромінення істотно залежать від концентрацій кремнію та бору в їх складі. Показано, що відмінність впливу опромінення на ближній порядок і процес кристалізації в аморфних сплавах Fe - Si - B імовірно пов'зана з різними механізмами радіаційно-стимулювальної дифузії атомів кремнію та бору. Встановлено, що в результаті легування сплавів Fe - Si - B нікелем і молібденом відбувається зменшення радіаційної чутливості структурного фактора, температури Кюрі та кристалізації, а також збільшення чутливості - магнітної проникності. Запропоновано якісну модель впливу легування даними елементами на радіаційно-стимульовані структурні зміни в аморфних сплавах на основі Fe - Si - B. Доведено вплив електронного опромінення за кімнатної температури на подальшу кристалізацію аморфно-кристалічного сплаву на основі Fe - Si - B, яка відбувається за механізмом зростання кристалів. Встановлено, що радіаційна чутливість магнітних характеристик нанокристалічних сплавів на базі системи Fe - Si - B - Cu - Nb

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + К222.091 + К297.091

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Литвин Ю. М. 
Дослідження електронних властивостей шаруватих структур з алмазо-подібними вуглецевими та оксидними плівками на кремнії : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Ю. М. Литвин; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. - К., 2001. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сіпатов О. Ю. 
Епітаксіальні надгратки та квантові структури з монохалькогенідів свинцю, олова, європію та ітербію : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук / О. Ю. Сіпатов; НАН України. Ін-т монокристалів. - Х., 2006. - 32 c. - укp.

Завдяки використанню багатошарових плівок халькогенідних напівпровідників з невідповідністю грат суміжних шарів у широких межах (0,5 - 13 %) розширено коло надграткових матеріалів та уможливлено створення одно-, дво- та тривимірних надграткових наноструктур, що призвело до відкриття нових ефектів. Для двовимірних (дислокаційних) надграток виявлено надпровідність, яка взаємопов'язана з присутністю періодичних сіток дислокацій невідповідності на міжфазних межах (відсутність дислокацій призводить до відсутності надпровідності). Для тривимірних надграток PbSe - PbS знайдено спектри люмінесценції з квантових точок, створених модуляцією структури періодичними дислокаціями у площині композиції та модуляцією складу в ортогональному напрямку. Для одновимірних (композиційних) надграток знайдено резонансне тунелювання електронів через феромагнітні бар'єри EuS, а також антиферомагнітне впорядкування магнітних шарів, зумовлене їх взаємодією через діамагнітні прошарки PbS та YbSe. Таке впорядкування спостережено для великого діапазону товщини прошарків вузькозонного напівпровідника PbS (від 0,4 до 40 нм) та широкозонного YbSe (від 1 до 3 нм).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022

Шифр НБУВ: РА345984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Островська Л. Ю. 
Закономірності змочування аморфних, нанокластерних, мікро-, нанокристалічних плівок вуглецю та ряду бінарних сполук : автореф. дис... д-ра хім. наук / Л. Ю. Островська; НАН України. Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка. - К., 2008. - 38 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г582.2 + В372.6,022 + В372.5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Вербицька Т. І. 
Закономірності фазоутворення та термічна стабільність силіциду нікелю NiSi в тонкоплівкових системах Co - Ni, Ni - Ti, Ni - Si на монокристалах кремнію : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.01 / Т. І. Вербицька; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2004. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.1,022 + В372.6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лісник Н. А. 
Зв'язок статичних, високочастотних, релаксаційних властивостей та магнітної анізотропії низьковимірних магнетиків з їхнею мікроструктурою : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Н. А. Лісник; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. - К., 2004. - 40 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022 + В372.6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Джаган В. М. 
Комбінаційне розсіювання світла в структурах з тонкими SiGe шарами та самоіндукованими SiGe наноострівцями : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. М. Джаган; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. - К., 2004. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Маковецький Є. Д. 
Конкуренція спонтанних граток на ТЕ- та ТМ-модах у світлочутливих хвилеводних плівках AgCl - Ag : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / Є. Д. Маковецький; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2006. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гаврилюк С. В. 
Кристалічна структура та фізичні властивості інтеркалатів шаруватих сполук $Eroman {A sup 3 B sup 6 } і $Eroman {A sup 5 sub 2 B sup 6 sub 3 } : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / С. В. Гаврилюк; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2004. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.3,022 + В372.6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Алєксєєчкін М. В. 
Кінетика фазових перетворень при конкурентному утворенні декількох фаз : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / М. В. Алєксєєчкін; НАН України. Ін-т монокристалів. - Х., 2004. - 24 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В375.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Калініченко О. А. 
Кінетика і механізм дегідроксилації в шаруватих неорганічних матеріалах за даними магнітного резонансу : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. А. Калініченко; НАН України. Ін-т проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. - К., 2004. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022 + В372.6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Робул Ю. В. 
Люмінесцентні явища в окисних плівках алюмінію, обумовлені участю іон-радикалів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / Ю. В. Робул; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2004. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374.9,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331061 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського