Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=В377.151,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Вихор Л. М. 
Теорія функціонально-градієнтних термоелементів і модулів на їх основі : автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук / Л. М. Вихор; НАН України та М-во освіти і науки України. Ін-т термоелектрики. - Чернівці, 2007. - 39 c. - укp.

Розвинуто теорію функціонально-градієнтних термоелементів і термоелектричних модулів на їх основі. Досліджено характеристики таких модулів у системах охолодження та генерування електричної енергії. Визначено шляхи підвищення ефективності термоелектричного способу перетворення енергії завдяки створенню та використанню термоелектричних батарей з неоднорідних матеріалів. Побудовано узагальнену теорію проектування оптимальних функціонально-градієнтних термоелектричних матеріалів (ФГТМ), що утворюються під дією одного або декількох факторів і підвищують ефективність каскадних, секційних, проникних термоелектричних структур в режимах охолодження та генерування електричної енергії. Розвинуто теоретичні засади та створено комп'ютерні способи розв'язання задач оптимізації термоелементів і модулів з ФГТМ для охолоджувачів і генераторів. Установлено оптимальні розподіли концентрації носіїв струму в матеріалах на основі Bi - Te, Pb - Te, Si - Ge та індукції магнітного поля для Bi - Sb. Досліджено умови підвищення ефективності модулів з таких ФГТМ в режимах охолодження та генерації електричної енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.151,022 + З32-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ільїнська О. О. 
Квантові електромеханічні та термоелектричні ефекти у наносистемах зі спін-поляризованими електронами : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / О. О. Ільїнська; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низьких температур ім. Б.І. Вєркіна. - Харків, 2018. - 20 c. - укp.

Теоретично досліджено нові ефекти у таких наноелектромеханічних системах як електричний і магнітний одноелектронні шатли з частковою поляризацією електронів і термоіндуктований одноелектронний шатл, а також побудові теорії термоелектричних ефектів у спінтронних молекулярних транзисторах. Вивчено вплив неповної поляризації на області нестійкості електричного і магнітного шатлу. Показано принципову можливість створення одноелектронного шатлу з тепловим джерелом енергії. Запропонований новий механізм тертя в наноелектромеханічних системах. Оптимізовано термоелектричну добротність спінтронного транзистора на основі квантової точки та молекулярного транзистора на основі пружно деформованої металічної вуглецевої нанотрубки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.151,022 + В371.21,022 + З852.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Горічок І. В. 
Дефектна підсистема гетерофазних термоелектричних матеріалів на основі сполук А4В6 та їх властивості : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / І. В. Горічок; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці, 2019. - 40 c. - укp.

Досліджено закономірності впливу хімічного та фазового складу на термоелектричні властивості та дефектну підсистему легованих і гетерофазних матеріалів на основі напівпровідників групи А4В6 для використання у перетворювачах теплової енергії в електричну. Встановлено, що досягнення високих значень термоелектричної добротності досліджуваних пресованих матеріалів забезпечується, в першу чергу, низькими значеннями коефіцієнта теплопровідності за рахунок наявності структурних дефектів різної розмірності (границі зерен, мікро та нановключення додаткових фаз, точкові дефекти). Встановлено переважаючий тип точкових дефектів у досліджуваних матеріалах та їх концентрацію в залежності від технологічних умов приготування зразків, що забезпечує можливість створення матеріалів з наперед заданими властивостями та прогнозування властивостей нових матеріалів на їх основі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 + В377.151,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441370 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського