Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (9)Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В378.2,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Білоус О. А. 
Внутрішній розмірний ефект в електрофізичних властивостях металевих матеріалів з різним ступенем дисперсності : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. А. Білоус; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2001. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022 + В378.71,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Юр'єв С. О. 
Вплив діамагнітного заміщення у феримагнітних плівках на їх магнітні властивості : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.18 / С. О. Юр'єв; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2001. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022 + В378.73,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пенюх Б. Р. 
Вплив неоднорідностей поверхні на перенос заряду в тонких плівках металів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / Б. Р. Пенюх; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2005. - 19 c. - укp.

Встановлено закономірності змін електричних властивостей тонких плівок Fe, Mn, Pb, Pd, Ho та Dy під впливом поверхневого та зерномежового розсіювання носіїв струму та наявності на поверхні діелектричної підкладки сурфактантного підшару (Al або Ge) в процесі зміни їх товщини. Розроблено та удосконалено методики одержання плівок металів з відтворюваними структурою та електрофізичними властивостями. Проведено комплексні експериментальні дослідження структури, морфології поверхні та розмірних залежностей кінетичних коефіцієнтів плівок, здійснено розрахунок параметрів переносу заряду в плівках на основі квазікласичних та квантових модельних уявлень про даний процес. З'ясовано вплив сурфактантних підшарів на електропровідність плівок в області малих товщин (до 10 нм). Досліджено вплив поверхневого та зерномежового розсіювання носіїв струму на перенос заряду в плівках. На основі існуючих теоретичних моделей кінетичних явищ у зразках обмежених розмірів пояснено залежності від товщини шару питомого опору та абсолютної диференціальної термоелектрорушійної сили плівок. Визначено параметри переносу заряду в плівках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022 + К202.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Годлевська О. О. 
Електронна структура та умови існування впорядкованих фаз сплавів перехідних металів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. О. Годлевська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мельник О. Б. 
Кластерна будова неупорядкованих металічних систем : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. Б. Мельник; НАН України; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. - К., 2000. - 34 c. - укp.

Вивчено атомну структуру металічних невпорядкованих середовищ (НС): розплавів, аморфних сплавів. Запропоновано цілісний комплекс рентгенографічних методик та методів машинного моделювання, що дозволяє дослідити особливості просторового розміщення атомів, встановити його зв'язок із фізичними властивостями НС. Детально вивчено ряд рідких і аморфних металічних систем і зроблено висновок про характер будови та структурні перетворення, що в них відбуваються. Встановлено, що металічні НС мають мікронеоднорідну будову. За допомогою формалізмів координаційних багатогранників і кутових кореляцій отримано статистику типів атомного впорядкування, та міжатомних порожнин. У НС ідентифіковано кластери, що мають кристалоподібну та некристалічну будову та зони вільного об'єму, які розглянуто як міжкластерні області. Досліджено роль меж (внутрішніх і зовнішніх) у формуванні структури НС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022 + К202

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Нечитайло В. Б. 
Оптичні і електрохімічні властивості структур змінного складу і валентності на основі оксидів і ціанофератів перехідних металів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. Б. Нечитайло; Ін-т фізики НАН України. - К., 2004. - 21 c. - укp.

Проведено експериментальні дослідження структури, оптичних та електрохімічних властивостей ціанофератів заліза, кобальту, нікелю, міді та триоксиду вольфраму. Розроблено новий підхід щодо створення пентаціанофератів перехідних металів - аналогів гексаціаноферату заліза (ГЦФЗ). Виявлено та досліджено електрохромний ефект у плівках аквапентаціаноферату заліза (АПЦФЗ). Обгрунтовано імовірні причини відмінностей електрохромної поведінки АПЦФЗ і ГЦФЗ. Показно утворення наноструктур гекса- та аквапентаціанофератів кобальту, нікелю та міді у мезопоруватих матрицях МСМ-41. Досліджено фактори впливу на швидкодію та довговічність електрохромних пристроїв на базі аморфних плівок триоксиду вольфраму та протонного електроліту. Розроблено новий електрохромний пристрій для забезпечення стабільності характеристик триоксиду вольфраму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мазілова Т. І. 
Тонка структура поверхонь поділу в металах і сплавах : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Т. І. Мазілова; НАН України. Наук.-техн. центр електрофіз. обробки. - Х., 2004. - 32 c. - укp.

Проведено дослідження тонкої структури меж зерен і двійників, міжкластерних меж, а також вільних поверхонь у металах і сплавах. Розроблено новий метод розрахунків структурних і енергетичних характеристик поверхонь поділу в оберненому просторі. Досліджено зв'язок структури й енергії ядер меж зерен з мікро- та макроскопічними параметрами межі, проведено кристалогеометричний аналіз нанотопографії меж зерен. Уперше розв'язано задачу про атомну будову меж зерен загального типу. Побудовано узагальнену аналітичну модель скомпенсованих лінійно розподілених поверхневих сил, що задовільно описує поля пружних деформацій поблизу меж зерен. Зафіксовано явище некінкового польового випаровування атомів на щільноупакованих межах, яке можна використати для визначення диференціального зсуву поверхневих атомів. На атомному рівні досліджено елементарні акти ерозії поверхні за низьких температур під дією бомбардування прискореними атомами та іонами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К202 + В378.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Усов В. В. 
Фрактальна природа анізотропії фізичних властивостей деформованих металевих систем з кубічними решітками : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.01 / В. В. Усов; Одес. нац. політехн. ун-т. - О., 2002. - 36 c. - укp.

Досліджено природу виникнення анізотропії макроскопічних властивостей (електро- та теплопровідності, теплове розширення, які є ізотропними у бездефектних кристалах), що описуються тензорами другого рангу, в деформованих металевих системах з кубічними гратами. Розроблено фізичну модель структури деформованих металевих систем, яка базується на понятті фрактала. Проаналізовано методику розрахунку електро- та теплопровідності, теплового розширення, пружних властивостей деформованих матеріалів, яка базується на фрактальній моделі та ідеях ренорм-групових перетворень. На підставі проведеного комп'ютерного моделювання поширення крихкої тріщини в металевих системах виявлено, що конфігурація тріщин є фракталом. Доведено, що кристалографічна текстура та її неоднорідність є однією з основних причин виникнення анізотропії ударної в'язкості та зниження опору руйнування у разі розвитку шарувато-крихких тріщин нормального відриву в низьколегованих сталях з феритною структурою після контрольованої прокатки за умов зниження температури випробувань. Виявлено анізотропію повернення дефекту модуля Юнга у разі відпалу деформованих металевих систем з кубічними гратами. Відзначено, що анізотропія є виявленням фрактальної природи формування кристалічних дефектів у процесі деформування та їх ліквідації в процесі відпалювання. Встановлено механізми повернення модуля Юнга у разі дорекристалізаційного відпалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кравченко В. О. 
Фазовий і елементний склад та електрофізичні і магніторезистивні властивості плівкових сплавів на основі Co, Fe та Ni : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. О. Кравченко; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2011. - 19 c. - укp.

Досліджено закономірності формування структури, фазового складу, електрофізичних і магніторезистивних властивостей плівкових сплавів CoNi (в інтервалі концентрацій від 0 до 100 мас.%) і FeNi (за концентрації 50 мас.%) в інтервалі товщин 5 - 20 нм і температур 300 - 700 К, та магніторезистивні властивості тришарових плівок на основі цих сплавів. Зазначено, що плівкам з ефективною товщиною до 10 нм властива експоненціальна залежність опору з від'ємними значеннями температурного коефіцієнта опору (ТКО), що вказує на термічно активовану провідність та обумовлене структурною й електричною несуцільністю плівок. Одержано розмірну залежність енергії активації провідності. З'ясовано, що для плівок сплавів CoNi і FeNi з товщинами більше 20 нм характерні додатні значення ТКО та квадратична залежність питомого опору від температури. Визначено параметри електропереносу на базі теоретичних моделей розмірних ефектів електропровідності. Досліджено концентраційні та розмірні залежності магнітоопору даних плівкових сплавів. Максимальна величина магніоопору (3,5 % для поздовжнього та 2,5 % для поперечного ефекту) спостерігається для плівок CoNi у разі вмісту Co 40 мас.%. Встановлено, що для невідпалених тришарових плівок CoNi/Cu(Ag)/FeNi, CoNi/Cu(Ag)/Co, FeNi/Cu(Ag)/Co з товщиною немагнітного шару 3 - 15 нм спостерігається гігантський магнітоопір. Термічна обробка до температури 500 - 700 К сприяє переходу від гігантського до анізотропного магнітоопору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022 + К202.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Торяник І. М. 
Структурний стан і фізико-механічні властивості іонно-плазмових покриттів AlN-TiBsub2/sub-TiSisub2/sub, (Zr-Ti-Cr-Nb)subx/subNsub1-x/sub і (Ti-Al-Zr-Nb-Y)subx/subNsub.1-x/sub : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / І. М. Торяник; НАН України, Ін-т електрофізики і радіац. технологій. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Наконечна О. І. 
Особливості формування і властивості інтерметалідів, карбідів перехідних металів та нанокомпозитів на їх основі : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. І. Наконечна; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2020. - 36 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022 + В371.21,022 + Ж620

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Федоров О. П. 
Кристаллографические особенности роста и взаимодействия кристаллов с включениями в расплаве : Дис... д-ра физ.-мат. наук: 01.04.07 / О. П. Федоров; Академия наук Украины, Институт металлофизики. - К., 1992. - 320 c. - Библиогр.: л. 300-320. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС48991 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Вовк А. Я. 
Структура та електрофізичні властивості реактивно напилених тонких плівок хрому і його сплавів : Дис...канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / А. Я. Вовк; Національна академія наук України, Інститут металофізики. - К., 1995. - 141 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49180 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Федоров О. П. 
Кристаллографические особенности роста и взаимодействия кристаллов с включениями в расплаве : Дис... д-ра физ.-мат. наук: 01.04.07 / О. П. Федоров; Академия наук Украины, Институт металлофизики. - К., 1992. - 320 c. - Библиогр.: л. 300-320. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС48991 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Вовк А. Я. 
Структура та електрофізичні властивості реактивно напилених тонких плівок хрому і його сплавів : Дис...канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / А. Я. Вовк; Національна академія наук України, Інститут металофізики. - К., 1995. - 141 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49180 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського