Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=В378.26 в641,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Кутько Х. В. 
Резонансні властивості та магнітна анізотропія багатошарових магнітних плівок Co/Cu (III) : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.11 / Х. В. Кутько; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низьких температур ім. Б.І. Вєркіна. - Х., 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено магніторезонансні властивості та механізми формування магнітної анізотропії в серії зразків багатошарової системи Co/Cu, де змінним параметром є товщина немагнітного шару міді. Експериментально виявлено немонотонні залежності магніторезонансних параметрів в багатошаровій системі, які спричинені немонотонними змінами шорсткості інтерфейсів у разі збільшення товщини немагнітних шарів. Встановлено, що зміна товщини немагнітного шару впливає на формування магнітної анізотропії системи за рахунок двох механізмів - зміни шорсткості інтерфейсів на межі розподілу магнітних і немагнітних шарів та зміни величини псевдоморфних спотворень кристалічної гратки шарів кобальту. Показано, що зростання величини псевдоморфних спотворень кристалічної гратки шарів кобальту приводить до збільшення величини магнітопружного внеску у енергію магнітної анізотропії системи. Встановлено, що температурна залежність магнітної анізотропії багатошарових плівок Co/Cu формується близькими за величиною та протилежними за знаком об'ємним та поверхневим одноіонними і магнітодипольним внесками.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.73 в641,022 + В378.26 в641,022 + К232.026

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ляшенко Ю. О. 
Вплив дифузійних процесів на еволюцію розподілу фаз у контактних зонах бінарних та потрійних металевих систем : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.13 / Ю. О. Ляшенко; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В. Курдюмова. - К., 2014. - 40 c. - укp.

Теоретично описано та змодельовано особливості твердофазних реакцій і взаємної дифузії в бінарних і потрійних металевих системах на підставі загальних термодинамічних принципів. Розроблено підходи до взаємоузгодженої побудови діаграм стану та розрахунку дифузійної взаємодії в потрійних системах із двофазними зонами. Одержано критерії пригнічення/росту фаз, коли у підсумковій дифузійній зоні деякі фази або взагалі не ростуть, або їх ріст можна сповільнити додаванням третього компонента до бінарної системи. На основі розроблених підходів розглянуто задачі низькотемпературних фазових дифузійних перетворень, а саме, коміркового розпаду, фазоутворення за дифузійно індукованої міграції меж, сегрегаційні ефекти на рухомих межах фаз. Розглянуто еволюційні рівняння, що дозволяють однозначно розрахувати товщини ламелей і швидкості руху фронту фазового перетворення. Описання такого типу задач виконано на основі розвинутого підходу за розв'язання рівнянь: дифузійного масоперенесення, балансу потоків ентропії, максимальності швидкості розсіяння вільної енергії. Для розрахунку коефіцієнтів дифузії в потрійних багатофазних системах розроблено методики дослідження зразків спеціальної форми (Т-зразків).


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26 в641,022 + К204.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коломієць В. М. 
Структура, електро- та магніторезистивні властивості багатошарових плівкових структур на основі феромагнітних металів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. М. Коломієць; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2014. - 19 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409866 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського