Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=В378.4,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Стащук В. С. 
Оптичні властивості та електронна структура металевих систем на основі перехідних елементів : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / В. С. Стащук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 29 c. - укp.

На базі вивчення змін в електронній структурі перехідних і благородних (на прикладі міді) металів за умов додавання до їх складу перехідних металів, а також під час структурних і фазових перетворень даних систем досліджено вплив на їх оптичні властивості приповерхневих шарів і стан самої поверхні після різноманітних обробок і дії зовнішніх чинників. Визначено дію стимулюючих факторів (йонної імплантації) на оптичні властивості системи тонка плівка перехідного металу - піроелектрик. Встановлено загальні закономірності формування електронного спектра перехідних металів і міді під час легування їх іншими перехідними металами. На підставі експериментальних даних запропоновано модель електронного спектра невпорядкованих бінарних сплавів перехідних металів, згідно з якою їх енергетичний спектр є суперпозицією спектрів розчинників і домішок, які формують домішкові зони, розташовані вище рівня Фермі або межують з ним. У випадку бінарних сплавів міді з тими ж перехідними металами додаткові смуги, які виникають у спектрах сплавів, пов'язані з переходами електронів на рівень Фермі з домішкових зон, розташованих у цьому випадку за різних енергій нижче рівня Фермі, які, не змінюючи свого положення в енергетичному спектрі, розширюються у разі збільшення концентрації домішок. Визначено параметри s- та d-електронів провідності в чистих перехідних металах та їх зміни у разі додавання до них у вигляді домішок інших перехідних металів. Показано, що у випадку структурних перетворень аморфний - кристалічний стан оптичні властивості металевих систем на основі перехідних металів визначаються,

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.4,022 + В378.71,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Яворский Б. Ю. 
Электронная структура, поверхность Ферми и оптические свойства силицидов переходных металлов : Дис... канд. физ.- мат. наук: 01.04.07 / Б. Ю. Яворский; Национальная академия наук Украины, Институт металлофизики. - К., 1996. - 134 с. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.13,022 + В378.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50215 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Ходько А. А. 
Оптичні характеристики фотохромних молекул діарилетенів та систем фотохромні молекули - наночастинки : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / А. А. Ходько; Національна академія наук України, Інститут фізики. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Досліджено оптичні характеристики та динаміку процесу циклізації розчинів фотохромних молекул нового типу - фуран-вмісних діарилетенів з оптимізованою структурою. Модернізовано установку для фемтосекундної лазерної спектроскопії наведеного поглинання - "збудження-зондування". Створено систему прокачки та реалізовано режим, коли кожен імпульс "збудження" опромінює оновлений об'єм молекул. Розроблено протокол проведення вимірювань для розчинів фотохромних молекул. Для розчинів похідних діарилетенів з ацетилово-вмісними замісниками одержано часову константу циклізації в субпікосекундному часовому діапазоні, яка складає щонайменше 0,2 пс і є найкоротшим оптичним відгуком серед досліджених молекул. Методом оптичної спектрофотометрії досліджено характеристики системи фуран-вмісних діарилетенів - наночастинок золота, зокрема вплив полярності розчинника й оптимальну концентрацію діарилетенів, необхідну для збереження стабільності системи. Проаналізовано вплив функціональних замісників на процеси агрегації наночастинок золота при взаємодії в розчинах. Методами трансмісійної електронної мікроскопії визначено, що для діарилетенів із тіосемікарбазонними замісниками є характерним утворення в 4 рази більших агрегатів наночастинок золота в порівнянні з метил-тіосемікарбазонними замісниками, що пов'язано з більш вираженими донорними властивостями тіосемікарбазонних груп. Зазначено, що одержані результати створюють підґрунтя для розробки гібридних фоточутливих композитів із пікосекундним оптичним відгуком на основі фуран-вмісних діарилетенів з оптимізованою структурою та наночастинок золота.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1 + В378.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Грещук О. М. 
Взаємозв'язок морфологічних та структурних особливостей металевих наноструктур з ефектами підсилення ними раманівського розсіяння : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. М. Грещук; Національна академія наук України, Інститут фізики напівпровідників імені В. Є. Лашкарьова. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.211,022 + В378.4,022 + В344.337,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441791 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського