Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В655-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Антипов И. Е. 
Развитие теории и совершенствование радиометеорных систем связи и синхронизации / И. Е. Антипов, Ю. А. Коваль, В. В. Обельченко. - Х. : Колегіум, 2006. - 308 c. - Библиогр.: с. 296-303 - рус.

Рассмотрены сферы применения и история метеорной радиосвязи и синхронизации шкал времени. Проанализированы факторы, сдерживающие их развитие. Предложены теоретические и экспериментальные методы исследований, направленные на совершенствование радиометрических систем и синхронизации. Представлена модель метеорного канала синхронизации. Описаны свойства М-оценок центра распределения при известной и неизвестной дисперсии. Изложены особенности применения радиометеорной аппаратуры для оперативной синхронизации стандартов времени и частоты в пределах прямой видимости. Определена методика расчета ориентации антенн.


Індекс рубрикатора НБУВ: В64 + В655-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА688538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Musatenko K. S. 
Transition radiation of relativistic electrons from the interplanetary shock = Перехідне випромінювання релятивістських електронів з міжпланетної ударної хвилі / K. S. Musatenko, I. O. Anisimov // Укр. фіз. журн. - 2008. - 53, № 5. - С. 415-420. - Библиогр.: 16 назв. - англ.

Для пояснення багатосупутникових вимірювань CLUSTER та WIND запропоновано модель перехідного випромінювання релятивістського електрона, що дрейфує через область міжпланетної ударної хвилі. Одержано хвильове рівняння для поздовжньої компоненти вектор-потенціалу. Наведено діаграми напрямленості фур'є-гармоніки вектора Пойнтінга. Обговорено властивості випромінювання, що виникає в такій системі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Розенбуш В. К. 
Властивості розсіяного випромінювання малих тіл Сонячної системи : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук / В. К. Розенбуш; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. - К., 2007. - 37 c. - укp.

Досліджено три популяції малих тіл Сонячної системи - комет, астероїдів і супутників планет, які, не зважаючи на різну фізичну природу, мають багато спільних закономірностей у властивостях розсіяного випромінювання. Проведено поляриметричне та фотометричне спостереження 21-ої комети, 10-ти супутників планет та 6-ти астероїдів протягом 1988 - 2006 р. на різних телескопах з апертурними та панорамними приймачами випромінювання. Наведено результати комплексних досліджень опозиційних ефектів у різних тілах Сонячної системи, зокрема відкрито поляризаційні опозиційні ефекти у деяких високоальбедних об'єктах. На підставі поляриметричних і фотометричних даних на малих фазових кутах виділено клас високоальбедних об'єктів (астероїди 44 Ніза та 64 Ангеліна, супутники Io, Європа, Ганімед і Япет, A і B кільця Сатурна) з унікальними опозиційними властивостями та експериментально доведено, що механізм когерентного підсилення зворотного розсіяння є ефективним фізичним механізмом розсіяння світла у природному середовищі Сонячної системи. Проведено розділення фазових і довготних залежностей поляризації випромінювання супутників Калісто та Япета. Виявлено залишкову поляризацію випромінювання супутників Io, Європи та Ганімеда в точці інверсії, що пояснюється структурною і/або оптичною неоднорідністю поверхні. Запропоновано нову класифікацію комет, яка грунтується на властивостях розсіяного та теплового випромінювання пилу. Виявлено особливості в поляризованому випромінюванні комет, зокрема аномальну спектральну залежність лінійної поляризації, кругову поляризацію випромінювання комет, орієнтацію пилових частинок у кометних атмосферах,

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655-52,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зайцев С. В. 
Від'ємна поляризація розсіяного випромінювання вибраних безатмосферних тіл Сонячної системи : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.03 / С. В. Зайцев; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. - Київ, 2016. - 24 c. - укp.

Підтверджено поляризаційні опозиційні ефекти у вигляді вторинних мінімумів від’ємної поляризації близько опозиції у супутників Юпітера Іо, Європи, астероїдів 44 Ніза і 64 Ангеліна, а також поляризаційний опозиційний ефект у вигляді асиметричної фазової кривої від’ємної поляризації Ганімеда й у веденої півкулі супутника Сатурна Япета. Показано, що у середньоальбедного супутника Каллісто та низькоальбедної ведучої півкулі Япета поляризаційний опозиційний ефект відсутній. Вперше одержано високоточні фазові залежності поляризації відбитого світла супутників Сатурна Енцелада, Реї і Діони та визначено їх параметри. Одержано довготні залежності поляризації Реї і Япета, які відповідають розподілу альбедо по поверхні цих супутників. Виявлено, що фазові залежності поляризації для супутників Сатурна, які спостерігаються у вигляді асиметричних кривих з мінімумом на малих фазових кутах, значно відрізняються за параметрами та формою від фазових залежностей поляризації для супутників Юпітера, що може свідчити про стратифікацію поляриметричних властивостей об'єктів Сонячної системи з віддаленням від Сонця. Створено базу поляриметричних даних супутників планет, що є частиною міжнародної бази даних NASA Planetary Data System. Розроблено програмне забезпечення, необхідне для обробки результатів поляриметричних спостережень і створення пошукових карт, що показують конфігурацію супутників Юпітера, Сатурна й Урана.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655-52,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського