Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=В692,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Кузьмичов В. В. 
Гравітаційне поле квазізамкненого світу та квантування метрики замкненої космологічної моделі : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / В. В. Кузьмичов; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 16 c. - укp.

Дисертацію присвячено побудові теорії гравітаційного поля квазізамкненого та замкненого світів та застосуванню її у вирішенні проблем загальної теорії відносності та квантової гравітації. Знайдено точні розв'язки рівнянь Ейнштейна для гравітаційного поля аксиального джерела та вивчено граничні випадки. Запропоновано новий підхід до проблеми зшиття гравітаційних полів на основі представлення умов з'єднання у вигляді скалярних інваріантів. Побудовано класичну та квантову теорії гравітації для всесвіту Фрідмана зі скалярним полем та випромінюванням із добре визначеною часовою змінною. Показано, що квантовий всесвіт може знаходитись у квазістаціонарних станах. Досліджено його властивості у планківську добу та у станах з великими квантовими числами. Обчислені параметри порівняно з даними нашого Всесвіту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В692,022 + В313.38,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Демчик В. І. 
Дослідження електрослабкого фазового переходу в інтенсивних зовнішніх полях : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В. І. Демчик; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2004. - 17 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.24,022 + В692,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329348 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Апуневич С. Є. 
Флюктуації температури реліктового випромінювання та формування великомасштабної структури в інфляційних моделях Всесвіту : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / С. Є. Апуневич; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. - К., 2002. - 18 c. - укp.

Розроблено напіваналітичний підхід до обчислення кутового спектра потужності на великих масштабах для точного й ефективного здійснення процедури нормування. Визначено локалізацію накопичення внеску до пізнього інтегрального ефекту Сакса - Вольфа у часовому інтервалі. Вдосконалено та розширено аналітичні апроксимації, використані для передбачення положень та амплітуд акустичних особливостей кутового спектра залежно від космологічних параметрів. Проаналізовано дані експериментів з вимірювання флюктуацій температури BOOMERanG, MAXIMA та DASI; модельно-незалежним методом встановлено присутність акустичних особливостей у дослідженому спектрі, оцінено достовірність їх визначення та його похибки. Тестовано інфляційну космологічну модель щодо відповідності проаналізованим даним. Визначено обмеження на значення космологічних параметрів: густини енергії речовини та баріонів, нахилу післяінфляційного спектра потужності збурень густини, вмісту густини енергії космологічної константи, сталої Габбла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В692,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сергієнко О. М. 
Динаміка розширення та великомасштабна структура Всесвіту в космологічних моделях із скалярним полем як темною енергією : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. М. Сергієнко; НАН України, Голов. астроном. обсерваторія. - К., 2011. - 24 c. - укp.

Проаналізовано динаміку розширення однорідного ізотропного Всесвіту та формування його великомасштабної структури в багатокомпонентній космологічній моделі з темною енергією, що моделюється мінімально зв'язаним скалярним полем з двома різними типами лагранжіана (класичним і тахіонним) та узагальненим лінійним баротропним рівнянням стану. Показано, що минула динаміка розширення та майбутнє Всесвіту - вічне прискорене розширення або зупинка розширення та колапс - повністю визначаються сучасною густиною енергії скалярного поля та співвідношенням між його теперішнім і попереднім параметрами рівняння стану. Зазначено, що здатність таких моделей темної енергії до кластеризації та їх вплив на спектр потужності збурень густини матерії залежать від того самого співвідношення й "ефективної швидкості звуку" в скалярному полі, яка визначається його лагранжіаном. Зроблено висновок, що такі скалярні поля з різними значеннями цих параметрів можуть бути принципово розрізненими. На параметри космологічних моделей з такими типами темної енергії накладено обмеження шляхом порівняння теоретичних передбачень з відповідними спостережувальними даними. Проаналізовано властивості таких скалярно-польових моделей темної енергії з найоптимальнішими параметрами та можливості їх розрізнення за даними спостереженої космології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В692,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Буц С. В. 
Неоднородные космологические модели в общей теории относительности : Дис... канд. физ.-мат. наук: 01.04.02 / С. В. Буц; Днепропетровский государственный университет. - Днепропетровск, 1995. - 103 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В692,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50230 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Бургазлі А. Ю. 
Космологічні моделі з невзаємодіючими та взаємодіючими ідеальними рідинами і скалярними полями: фонові моделі та їх збурення = Cosmological models with non-interacting and interacting perfect fluids and scalar fields: background and perturbations : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / А. Ю. Бургазлі; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса, 2020. - 22 c. - укp.

Увагу приділено вивченню космологічних моделей з ідеальними рідинами та скалярними полями, їх фонових моделей, а також збурень. Досліджено скалярні збурення Фрідман-Робертсон-Уокер метрики глибоко всередині комірки однорідності для моделі Всесвіту, заповненого неоднорідно розподіленими дискретними структурами (галактиками, групами та кластерами галактик), космологічною константою й ідеальною рідиною з від'ємним сталим параметром рівняння стану. В рамках використаного підходу такі рідини є сумісними з теорією скалярних збурень у випадку неоднорідності (кластеризованості) та відповідності параметра рівняння стану значенню ω = - 1 / 3. Зазначено, що відповідні фізично обґрунтовані розв'язки рівняння для нерелятивістського гравітаційного потенціалу мають місце для плоскої, відкритої та закритої топології Всесвіту. Для космологічної моделі Всесвіту, заповненого скалярним полем, мінімально з'єднаним із гравітацією, а також пилоподібною речовиною та радіацією, зв'язане скалярне поле в рамках механічного підходу поводиться як двокомпонентна ідеальна рідина (космологічна константа та мережа фрустрованих космічних струн), а потенціал такого скалярного поля в даний момент часу є дуже плоским для даної моделі. Показано, що флуктуації густини енергії скалярного поля зосереджуються навколо галактик, екрануючи їх гравітаційні потенціали. В рамках підходу космологічного екранування вивчено вплив пекулярних швидкостей на гравітаційний потенціал для моделі Всесвіту, наповненого ідеальною рідиною з постійним параметром рівняння стану - наприклад, радіацією. Для радіації одержано вираз для гравітаційного потенціалу в інтегральній формі, а також продемонстровано модуляцію гравітаційного потенціалу акустичними осциляціями через наявність пекулярних швидкостей (чисельний розрахунок). Крім того, показано, що пекулярні швидкості впливають на гравітаційний потенціал у випадку фрустрованої мережі космічних струн із ω = - 1 / 3.


Індекс рубрикатора НБУВ: В31,022 + В692,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446787 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського