Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>U=Г213.42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Головач Н. М. 
Органокаталітичний асиметричний синтез і перетворювання бета-трифторометил-бета-амінокетонів : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / Н. М. Головач; Ін-т орган. хімії. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Проведено квантово-хімічне дослідження механізму знайденої органокаталітичної реакції та показано, що вона реалізується через стадію утворення єнаміну ацетону та L-проліну з наступним приєднанням до кетіміну та стереоконтрольованим утворенням продуктів S-конфігурації. Встановлено, що відновлення ?-трифторометил-?-амінокстонів та їх оксимів проходить з невеликою діастерсоселективністю та призводить до відповідних аміноспиртів і діамінів. Досліджено реакції 4-аміно-4-арил-5,5,5-трифторопентан-2-онів з низкою електрофільних реагентів: хлороангідридами арилоцтових кислот, ацетооцтовими естерами, солями ціанової та тіоціанової кислоти арил-, хлорокарбоніл- та 1-хлоробензилізоціанатими. Розроблено ефективні методи синтезу оптично активних похідних 5,6-дигідропіридин-2(1H)-ону, 3,4-дигідропіримідин-2-ону, 3,4-дигідро-1,3-оксазин-2-ону. Запропоновано новий підхід щодо одержання хіральних трифторометилвмісних 4Н-1,3-окса(тіа)зинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.42 + Г247.352-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ткачук В. М. 
(S)-(+)-1-(2-піролідинілметил)піролідин - ефективний органокаталізатор асиметричного синтезу / В. М. Ткачук, В. М. Шоба, В. А. Сукач, М. В. Вовк // Журн. орган. та фармац. хімії. - 2014. - 12, вип. 1. - С. 3-16. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Колодяжна О. О. 
Асиметричний синтез модифікованих природних сполук - функціоналізованих фосфонатів та циклоалканів : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.10 / О. О. Колодяжна; НАН України, Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. - К., 2014. - 20 c. - укp.

Знайдено нове віришення наукової проблеми, яка полягає в розробці зручних методів асиметричного синтезу фосфорорганічних сполук. Розроблено методи синтезу хіральних зазначених сполук (фосфоаспарагінової кислоти, фосфоглутамінової кислоти, бетагомопроліну та ін.) на основі природних амінокислот і за допомогою ферментативного каталізу. Запропоновано препаративний метод синтезу функціоналізованих фосфонатів і біс-фосфонатів на основі реакції C=X - електрофілів із триалкілфосфітами, що каталізуються піридиній перхлоратом. Синтезовано хіральні біс-фосфонати, що є похідними природних амінокислот і містять асиметричний центр у бічному ланцюзі, й усі можливі стереомери [(1S, 2S), (1S, 2R), (1R, 2S), (1R, 2R)] віцинальних циклічних галогеналканолів, а також хіральні похідні дизаміщених інданів, що є важливими хіральніми синтетичними блоками тонкого органічного синтезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.42 + Г275.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Колодяжна А. О. 
Асиметричний синтез модифікованих аналогів природних сполук : автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.10 / А. О. Колодяжна; Національна академія наук України, Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії. - Київ, 2017. - 43 c. - укp.

Увагу приділено асиметричному синтезу модифікованих аналогів природних сполук - функціоналізованих фосфонатів і циклоалканів. Наведено нове вирішення наукової задачі, яка полягає в розробці методів асиметричного синтезу сполук із потенційною біологічною активністю з використанням природних амінокислот, терпенів, а також біокаталізу. Розроблено препаративний метод синтезу функціоналізованих фосфонатів на основі реакції С = Х нуклеофілів з піридиній-перхлоратом. Вперше синтезовано хіральні біс-фосфонати, що є похідними природних амінокислот і мають асиметричний центр у бічному ланцюзі. Синтезовано енантіомерно збагачений фосфоновий аналог аспарагінової кислоти з використанням реакції Арбузова на ключовій стадії. Також синтезовано хіральні фосфонові аналоги глутамінової кислоти, фосфоновий аналог гомопроліну з використанням реакції Бартона-Маккомбі на ключовій стадії синтезу. Розроблено метод розділення на енантіомери рацематів α-гідроксифосфонатів з використанням біокатализу ферментом Burkholderia cepacia. Синтезовано хіральні фосфонієві солі з оптично активних галогеногидринів, отриманих біокаталітичним методом. Вперше отримано всі можливі стереомери (1S,2S), (1S,2R), (1R,2S) і (1R,2R) віцинальних циклічних галогеноалканолів. Розділено на енантіомери похідні заміщених інденів, що є хіральними синтетичними блоками для тонкого органічного синтезу. Розроблено препаративний метод синтезу оптично активних 1- циклоалкіл(арил, гетарил)етанолів за допомогою ензиматичного каталізу. Здійснено порівняльний аналіз ефективності ацилаз Burkholderia cepacia ліпази та Candida antarctica ліпази В в біокаталітичних реакціях ацилювання та гідролізу. Показано вплив розміру та природи замісників біля хірального центру вторинного спирту на селективність ензиматичного розділення. Отримано оптично активні структурні аналоги хроман-4-олу з високими енантіомерними надлишками (ее ≥ 95 %) та встановлено залежність швидкості реакції від природи гетероциклу. Знайдено умови кінетичного ензиматичного розділення 1-гетарилетанолів за допомогою ензимів Burkholderia cepacia ліпази та Candida antarctica ліпази В. Проведено синтез ряду рацемічних 2,2,2- трифторо-1-гетарилетанолів і розроблено препаративний підхід для їх розділення на енантіомери. Вперше продемонстровано перспективи застосування методу хіральної сольватації в присутності цинхонідину для 2,2,2-трифторо-1-гетарилетанолів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г29-4 + Г213.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432222 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського