Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Г461.313-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Базель Я. Р. 
4-диметиламінофеніл-4'-метилбензиламінофеніл-антипірилкарбінол - новий реагент для спектрофотометричного визначення бісмуту / Я. Р. Базель, О. Г. Воронич // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Сер. Хімія. - 2005. - Вип. 13-14. - С. 117-120. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

The complex formation of bismuth with thiocyanate and basic dye 4-dimethilaminophenyl-4-methylbenzilaminophenyl-antypirylcarbonyl have been studied. The main chemical-analytical characteristics of ion par have been determined. The new method photometric determination of bismuth with thiocyanate and basic dye 4-dimethilaminophenyl-4-methylbenzilaminophenyl-antypirylcarbonyl is propose.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/хім. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кеда Т. Є. 
Твердофазні аналітичні реагенти на основі адсорбованих на кремнеземі похідних дифенілкарбазону у комбінованих спектроскопічних і візуальних тест-методах аналізу : автореф. дис... канд. хім. наук / Т. Є. Кеда; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Розроблено методологічні підходи щодо способу одержання аналітичних твердофазних реагентів на основі модифікованих похідними дифенілкарбазону силікагелів. На прикладі 1,5-дифенілкарбазону встановлено, що залежно від природи розчинника адсорбційне закріплення реагенту на поверхні силікагелю може відбуватись за рахунок різних типів взаємодії. Показано, що сорбований з донорно-активного розчинника дифенілкарбазон зберігає комплексотвірні властивості, іммобілізований на поверхі силікагелю цинк(II) дитизонат у кислому середовищі взаємодіє з Pd(II) і Cu(II) з утворенням координаційно насичених інтенсивно забарвлених комплексів. Доведено, що за збільшення концентрації металів у розчині на поверхні зростає концентрація комплексів найпростішої стехіометрії, іммобілізований на силікагелі манган(II) дитизонат у слабкокислому середовищі вилучає Co(II), Cu(II), Cd(II), Zn(II), і Ni(II). Зазначено, що найбільш контрастною є твердофазна реакція на Ni(II) завдяки наявності у спектрі поглинання "поверхневого" комплексу довгохвильового максимуму. Показано, що методики визначення Mo(VI) у морській солі та лікарському препараті є екобезпечними та простими у виконанні, визначення Pd(II) можливе в присутності металів платинової групи у технологічних сульфатних розчинах з високим вмістом важких металів. Встановлено, що за чутливістю методики сорбційно-спектроскопічного та тест-визначення Cu(II) у грунтах і овочах у 10 разів перевищують атомно-абсорбційну методику. Іммобілізований манган(II) дитизонат запропоновано для контролю вмісту нікелю у стічних водах і ювелірному сплаві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Делеган-Кокайко С. В. 
Аналітичне використання комплексів Al, Ga, In та Cr з гідразидами та гідразонами карбонових кислот : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / С. В. Делеган-Кокайко; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". - Ужгород, 2013. - 22 c. - укp.

Дослідження присвячено аналітичному використанню комплексів тривалентних металів (АІ, Ga, In, Сг) з органічними похідними гідразину, зокрема гідразидами та гідразонами карбонових кислот. Показано, що йонні асоціати металів з ацилгідразонами піровиноградної кислоти (та саліцилового альдегіду) та ціаніновими барвниками є ефективними аналітичними формами для спектрофотометричного та екстракційно-фотометричного визначення цих металів. Знайдено оптимальні умови проведення визначення металів. Визначено хіміко-аналітичні характеристики запропонованих аналітичних форм. Встановлено склад комплексів і спосіб координації лігандів до центрального атома. Запропоновано механізм утворення та екстракції йонних асоціатів металів. Пояснено механізм дії пропонованих модифікаторів матриці. Апробовано нові методики визначення Al(III), Ga(III), In(III) та Cr(III) методами атомно-абсорбційної спектроскопії та спектрофотометрії, які впроваджені у діючих аналітичних лабораторіях контролю стану довкілля та у навчальний процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г273-4 + Г461.313-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Олексів Л. В. 
Нові похідні азолідонів у молекулярній абсорбційній спектроскопії : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Л. В. Олексів; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2017. - 20 c. - Бібліогр.: с. 15-18 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430211 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Жукова Ю. П. 
Спектрофотометричні, протолітичні, сольватохромні властивості 4-гідроксистирилових барвників та їх аналітичне застосування : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Ю. П. Жукова; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2018. - 22 c. - укp.

Проведено дослідження спектрофотометричних, протолітичних та сольватохромних властивостей 4-гідроксистирилових барвників (ГСБ) та проаналізовано їх застосування в аналітичній хімії. Представлено результати дослідження 12 представників 4-гідроксистирилових барвників - похідних 1,3,3-триметил-3Н-індолію, бензтіазолію, 4-піридинію, 2- і 4-хінолінію. Спектрофотометричним методом досліджено протолітичні перетворення барвників, встановлені константи кислотності барвників та запропоновано схему їх протолітичних перетворень. З використанням 4-гідроксистирилових барвників як індикаторів розроблено прості та доступні титриметричні методики аналізу, а саме: визначення кислотних чисел харчових продуктів - рослинних олій і тваринних жирів, а також палив на основі біодизелю. Досліджено сольватохромні властивості ГСБ, і на основі аналичного сигналу - сольватохромних зміщень мероціанінових форм ГСБ запропоновано спектрофотометричні та кольорометричні методики визначення складу водно-органічних систем на базі апротонних розчинників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438563 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського