Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Г714.211$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Пермякова Н. М. 
Кінетичні закономірності блок-кополімеризації поліакрилової кислоти з монометиловим етером поліетиленгліколю / Н. М. Пермякова // Полімер. журн. - 2008. - 30, № 3. - С. 222-226. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.211 + Л710.146

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Грабчук Г. П. 
Вплив будови поліметинових барвників на радикальну полімеризацію метилметакрилату в розчині : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / Г. П. Грабчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Встановлено закономірності перебігу термоініційованої полімеризації метилметакрилату (ММА) залежно від хімічної будови, йонного характеру поліметинових барвників, природи розчинника, концентрації, температури. Виявлено, що поліметинові барвники залежно від хімічної будови можуть ініціювати й інгібувати термополімеризацію ММА за радикальним механізмом навіть за відсутності стандартного ініціатора. Показано, що для утворення вільного радикалу необхідно, щоб вища заповнена молекулярна орбіталь (ВЗМО) барвника мала нижчу енергію, ніж аналогічна орбіталь ММА. Встановлено, що енергія ВЗМО катіонних поліметинів зростає у випадках подовження поліметинового ланцюга, відхилення електронодонорності термінальних груп від середньої та підсилення електронної асиметрії. Це зумовлює послаблення ініціювальної здатності катіонних барвників за таких змін їх хімічної будови. Зазначено, що в аніонних і внутрішньоіонних мероціанінових з позитивною і негативною сольватохромією барвників енергія ВЗМО значно вища, ніж у катіонних барвників, і перевищує енергію ВЗМО ММА, тому вони не ініціюють радикальну полімеризацію ММА. Доведено, що внутрішньоіонні скварилієві та бородипірометенові барвники є слабкими ініціаторами полімеризації ММА у відсутності та присутності ініціатора, незважаючи на те, що мають вищі енергії ВЗМО ніж ММА. Обгрунтовано припущення, що в даному випадку можуть утворюватись бірадикали за рахунок переносу електрона від акцепторної до донорної частини молекули.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.211 + Г721.62 + Л712.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Компанець М. О. 
Окиснення та полімеризація вінільних мономерів в присутності N-гідроксифталіміду : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / М. О. Компанець; НАН України, Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка. - Донецьк, 2011. - 22 c. - укp.

Встановлено, що N-гідроксифталімід (NHPI) виявляє властивості ініціатора в реакціях полімеризації й окиснення мономерів (метилметакрилату (ММА), акрилонітрилу, стиролу та alpha-метилстиролу). Показано, що ініціювання здійснюється через утворення в системі молекулярних комплексів. Комплексоутворення між NHPI або його похідними, ММА й активним макрорадикалами призводить до створення умов для синтезу синдіотактичних макромолекул з вмістом синдіотактичних діад більше 80 %. Аналіз констант швидкості дозволяє зробити висновок, що фталімід-N-оксильний радикал, що утворюється з молекули NHPI, має виражений електрофільний характер у реакціях приєднання до ?-зв'язку мономеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.211,0 + Г714.3,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ніколаєва О. А. 
Шляхи підвищення селективності при полімеризації (мет)акриламідоарил(мет)акрилатів : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / О. А. Ніколаєва; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Синтезовано ди(мет)акрилоїльні мономери із різноактивними подвійними зв'язками та показано, що в процесі термоініційованої полімеризації в розчині для одержаних мономерів за невеликих ступенів перетворення можна одержати розчинні полімерні продукти з вільними реакційноздатними подвійними зв'язками. Розраховані за стаціонарними ділянками кінетичних кривих параметри термоініційованої полімеризації доводять, що на початковій стадії радикальної гомополімеризації таких біфункціональних мономерів відбувається переважна полімеризація метакрилатного реакційного центру. Для більшості мономерів спостерігається селективність в реакції комополімеризації зі стирилом. Одержані полімери можуть бути використані як принципово нові матеріали для наведення фотоіндукованої анізотропії на поверхні їх плівок. Властивості одержаних полімерів з точки зору фото-наведеної анізотропії залежать від виходу полімеризації та природи ароматичного ядра вихідного мономера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.211,0 + Г721.62-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Магорівська Г. Я. 
Дослідження кінетичних закономірностей радикальної полімеризації дициклопентадієну / Г. Я. Магорівська, Б. О. Дзіняк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 700. - С. 184-187. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.211 + Г721.14-4 + Л710.138

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Бойко В. П. 
Исследование кинетики реакции уретанообразования олигоизопренов радикальной полимеризации, инициированной пероксидом водорода в растворах бутиловых спиртов / В. П. Бойко, В. К. Грищенко, Г. А. Козлова, А. Б. Грузевич, С. М. Остапюк // Полімер. журн.. - 2013. - 35, № 3. - С. 272-277. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Методом Фурье ИК-спектроскопии изучена реакция уретанообразования фенилизоцианата и гидроксилсодержащих олигодиенов ОРД, полученных в растворах бутиловых спиртов под действием пероксида водорода. Определены константы скорости реакции и обсуждены возможные причины разной реакционной способности гидроксильных групп в олигомерах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тюріна Т. Г. 
Міжмолекулярні взаємодії в суміші вінілових, алілових, циклічних мономерів, які містять атоми кисню або азоту : автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.04 / Т. Г. Тюріна; НАН України, Ін-т фіз.-орган. хімії та вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка. - Донецьк, 2012. - 36 c. - укp.

Розглянуто структуру самоасоціатів і молекулярних комплексів акцепторних мономерів - малеїнового ангідриду, акрилонітрилу та донорних - вінілових (стиролу, метилметакрилату, N-вінілпіролідону), алілових (діалілфталату, діетиленгліколь-біс-алілкарбоната), циклічних кисневмісних (8-метил-2-метилен-1,4,6,9-тетраоксаспіро[4,4]нонану, 9-метил-4-метилен-3,5-діоксабіцикло[5,4,0]ундекану, 1-акрилоїлоксиметил-3,4-епоксициклогексану), їх комплексів з пероксидом бензоїлу та вплив цих структур на стадії процесу радикальної кополімеризації. Встановлено, що взаємодія між мономерами проходить за участю груп подвійних зв'язків, протонів одного мономеру з фенільною групою, атомами O або N іншого мономеру, що призводить до утворення π-π-, Н- та змішаних π-Н- комплексів, в яких реакційна здатність мономерів підвищується. Мономери і пероксид бензоїлу утворюють Н-комплекси за взаємодії атомів водню бензольного кільця і кисню пероксиду. Визначено константи утворення комплексів мономерів, мономерів з пероксидом, а також концентрації комплексно-зв'язаних мономерів і пероксиду. Виявлено перебіг кополімеризації у відсутності ініціатора за 313 К в сумішах N-вінілпіролідону з малеїновим ангідридом або метилметакрилатом, запропоновано схему участі комплексів мономерів в утворенні первинних радикалів. Встановлено, що присутність молекулярних комплексів призводить до збільшення швидкості ініціювання і росту ланцюга, впливає на склад кополімерів і структуру ланцюга за кополімеризації у масі двох і трьох мономерів, здатних до гомополімеризації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.20,0 + Г714.211,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Іванченко П. 
Контрольована радикальна полімеризація стиролу за наявності третинних пероксидів та N,N-діетилдитіокарбамату Cu(II) / П. Іванченко, А. Грекова, І. Сейфулліна // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. хім.. - 2012. - Вип. 53. - С. 345-351. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Кінетичними дослідженнями доведено, що розклад термостійких несиметричних третинних пероксидів - гідропероксидів кумолу, третбутилу, третбутилпербензоату - в етилбензолі може бути прискорений за наявності каталітичних домішок N,N-діетилдитіокарбамату міді(II) в інтервалі 333 - 363 К. З'ясовано, що використання систем третинні пероксиди - N,N-діетилдитіокарбамат міді(II) як джерел вільних радикалів надає змогу форсувати полімеризацію стиролу і проводити її в контрольованому режимі "живих" ланцюгів в інтервалі помірно низьких температур, на відміну від застосування ініціаторів з симетричною будовою - пероксиду бензоїлу та азоізобутиронітрилу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/х. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського