Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Е40*441.226-64$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Яловенко О. І. 
Генетично змінені штами мікроорганізмів у системі етапної оцінки мутагенної активності косметичних засобів і їхніх інгредієнтів : Автореф. дис... канд. біол. наук / О. І. Яловенко; АМН. Наук. центр радіац. медицини. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Вивчено особливості індукції генних мутацій у генетично змінених за допомогою генно-інженерних методів мікроорганізмах у системі етапної оцінки мутагенної активності косметичних засобів та їх інгредієнтів. Досліджено закономірності прояву здатності відтінкових бальзамів, стійких крем-фарб для волосся та їх інгредієнтів, шампунів та їх інгредієнтів індукувати генні мутації за різними механізмами мутагенної дії. Установлено, що деякі з досліджуваних відтінкових бальзамів виявилися як мутагени "середнього" ступеня активності ("Червоне дерево", "Чорний" і "Каштановий"), властивості яких обумовлені наявністю в їх рецептурах рачовин, здатних індукувати мутації у тест-системи різного рівня організації. Стійкі крем-фарби, які містять фарувальний та окиснювальний компоненти, у порівнянні з відтінковими бальзамами, є більш потужними мутагенами, зокрема, 13 з 23-х вивчених фарб проявили генетичну активність "середньої" сили ("Коричневий", "Рубін", "Темно-каштановий", "Божоле", "Синьо-чорний", "Баклажан", "Синій оксамит", "Рожеве дерево", "Вишневий", "Попелястий", "Махагон", "Червоне золото", "Каштановий"). Система метаболічної активації у деяких випадках "прямих" і "непрямих" мутагенно-активних речовин. У всіх випадках тест-штам ТА 98 був більш чутливим до дії хімічних речовин. Установлено, що генетична активність стійких фарб залежить від двох складових, а саме: наявності у їх складах мутагенів (барвників і модифікаторів кольору) та від створення комплексу хімічних речовин, що утворюються у процесі додавання пероксиду водню перед її застосуванням. Показано, що шампуні не мають мутагені властивості, незважаючи на наявність у їх рецепторах

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*441.226-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Черепенко Е. И. 
Множественная лекарственная устойчивость: обнаружение кассеты генов в клетках IEscherichia coliD / Е. И. Черепенко // Доп. НАН України. - 2002. - № 11. - С. 163-166. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*441.226-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Тігунова О. О. 
Використання мутантним штамом Clostridium acetobutylicum лігноцелюлозної сировини як субстрата / О. О. Тігунова, С. М. Шульга // Мікробіологія і біотехнологія. - 2015. - № 3. - С. 41-49. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - одержати мутантний штам з підвищеним накопиченням бутанола за допомогою хімічного мутагенезу (мутаген - N-метил-N-нітро-N-нітрозогуанідин) для культивування на заторі біомаси дротовидного проса. Для одержання мутантного штаму використовували метод індукованого мутагенезу. Для визначення продукції спиртів застосовували газову хроматографію. Оброблення культури C. acetobutylicum ІМВ B-7407 (IFBG C6H) за допомогою мутагену N-метил-N-нітро-N-нітрозогуанідину призвело до загибелі 99 % клітин. Одержано стійкий мутантний штам C. acetobutylicum IFBG C6H 5М, який продукував на 45 % більше бутанола на лігноцелюлозній сировині (біомаса дротовидного проса Panicum virgatum L) у порівнянні з вихідним штамом. Показано, що штам не змінював властивості до підвищеного синтезу бутанола протягом 10-ти пересівів. Штам C. acetobutylicum IFBG C6H 5М мав аналогічну до вихідного штаму морфологію, але набув здатності до використання трегалози та аскуліну як субстрату. Знайдено оптимальні параметри попередньої обробки сировини (ступінь подрібнення, концентрація у ензиматичному середовищі, температура та час розварювання) для культивування мутантного штаму. Показано, що оптимальна концентрація біомаси дротовидного проса у ензиматичному середовищі склала 60 г/л. Встановлено, що найбільша концентрація бутанола (2,6 г/л для мутантного, та 1,8 для вихідного штаму) нагромаджувалася у культуральній рідині за умови використання попередньо обробленої сировини (знаходження під тиском 2 атм. протягом 2 год). Висновки: використовуючи методи індукованого мутагенезу одержано перспективний штам, який в сукупності з оптимізацією параметрів культивування має підвищений вихід цільового продукту в порівнянні з вихідним штамом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*441.226-64 + Е422.252*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського