Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*444*739.177.54$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Довгань О. В. 
Зміни експресії гена IBc-fosD в ядрах мигдалеподібного тіла та частоти серцевих скорочень при реалізації їжодобувних стереотипних рухів у щурів / О. В. Довгань, О. В. Власенко, Т. В. Бузика, В. О. Майський, О. І. Пілявський, А. В. Мазниченко // Фізіол. журн.. - 2012. - 58, № 5. - С. 44-55. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Досліджено розподіл Fos-імунореактивних (Fos-ір-) і НАДФН-діафоразореактивних (НАДФН-др-) нейронів у під'ядрах мигдалеподібного тіла та інсулярній корі щурів (на рівнях від -2,12 до -3,14 мм від брегми), а також виявлено зміни частоти серцевих скорочень (ЧСС) у інтактних тварин, після харчової депривації та реалізації тваринами їжодобувних рухів. Достовірне збільшення кількості Fos-ір-нейронів виявлено в мозку щурів, які здійснювали оперантні рухи (у порівнянні з іншими групами тварин) як у центральному ядрі мигдалеподібного тіла, так і інсулярній корі на всіх досліджуваних рівнях. Основний фокус локалізації Fos-ір-нейронів у мигдалеподібному тілі був зареєстрований у латеральній частині центрального ядра на рівні -2,56 мм. Більша середня кількість активованих нейронів визначалася також у медіальному та капсулярному під'ядрах центрального ядра. У гранулярній/дисгранулярній інсулярній корі кількість Fos-ір-клітин становила 165,5 од. Однак середня кількість і щільність НАДФН-др-нейронів у досліджених структурах мозку у тварин усіх груп достовірно не відрізнялися. У щурів, що реалізують їжодобувні рухи, були зареєстровані нейрони з подвійним забарвленням (Fos-ір + НАДФН-др) у медіальному, базолатеральному, передньому кортикальному ядрах мигдалеподібного тіла та безіменній субстанції. Виявлено, що виконання тваринами оперантних рухів передньою кінцівкою протягом повторних сеансів тренування супроводжується поступовим зниженням (на 5 - 12 %) усереднених значень ЧСС із наступним відновленням їх до початкових значень (тонічний компонент). Аналіз змін ЧСС протягом реалізації окремих цілеспрямованих рухів виявив період швидкого (500 мс) її


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*444*739.177.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Song M.-Y. 
Possible role of protein CPG15 in hippocampal mossy fiber sprouting under conditions of pentylenetetrazole kindling = Можлива роль протеїну CPG15 у спрутингу моховитих волокон у гіпокампі в умовах пентилентетразолового кіндлінгу / M.-Y. Song, F.-F. Tian, J. Dang, W.-J. Huang, J.-L. Guo // Нейрофизиология. - 2015. - 47, № 4. - С. 325-330. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Досліджено зміни експресії продукту гена CPG15 у зубчастій звивині (ЗЗ) та зоні CA3 гіпокампа в моделі пентилентетразолового (ПТЗ) кіндлінгу та можливу роль цього гена у феномені спрутингу моховитих волокон (СМВ). Піддослідних щурів було розподілено на групи контролю та ПТЗ-кіндлінгу. Модель епілепсії створювали за допомогою внутрішньоочеревинних ін'єкцій пентилентетразолу (ПТЗ); контрольним щурам ін'єкували фізіологічний розчин. На 3-тю, 7-му, 14-ту, 28-му та 42-гу добу після першої ін'єкції ПТЗ оцінювали забарвлення, за Тіммом, у зоні САЗ. Локалізацію протеїну CPG15 у stratum granulosum ЗЗ та зоні CA3 гіпокампа визначали з використанням імуногістохімічної методики. Інтенсивність забарвлення, за Тіммом, у зоні CA3 поступово збільшувалася, починаючи з третьої доби та була вірогідно вищою, ніж така в контролі, протягом усього наступного періоду. Рівень протеїну CPG15 у ЗЗ та полі CA3 поступово зменшувався до 14-ї доби та повертався до нормальних значень на 28-му добу. Одержані результати вперше вказують на те, що CPG15 може бути залученим у процес СМВ. Зрозуміння молекулярних механізмів, на яких базується цей феномен, може призвести до розробки успішних терапевтичних заходів, котрі обмежували б епілептогенез.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*444*739.177.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського