Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Е621.158.261Bom$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Кривда Л. С. 
Вплив змін у структурі популяцій шовковичного та непарного шовкопрядів на динаміку їх життєздатності і продуктивності : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 16.00.10 / Л. С. Кривда; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 2002. - 20 c. - укp.

На підставі аналізу впливу змін у структурі популяцій шовковичного та непарного шовкопрядів на динаміку їх життєздатності встановлено, що будь-яке зменшення ступеня структурованості популяції веде до зниження її життєздатності. За умов оптимального фону культивування дія добору особин супроводжується зниженням загальної гетерогенності культури, що веде до зниження життєздатності шовковичного та непарного шовкопрядів. Розглянуто можливість прогнозування життєздатності шовковичного шовкопряда під час культивування на оптимальному фоні за максимальною кількістю великих коконів самок з масою, що перевищує середню масу коконів даної статі. Доведено можливість прогнозування динаміки чисельності непарного шовкопряда за даними фенотипової структури популяції, а також визначено біологічні особливості та характер реакції особин різних фенотипів на умови середовища, що змінюються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261Bom*990.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Панченко О. М. 
Способи збереження та покращення генофонду шовковичного шовкопряду на різних стадіях онтогенезу за використання маркерних ознак : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. М. Панченко; Національна академія аграрних наук України, Інститут тваринництва. - Харків, 2021. - 24 c. - укp.

Розроблено способи підтримки показників життєздатності та продуктивності порід і ліній колекції шовковичного шовкопряду як об'єкта Національного надбання України, з використанням маркерних ознак на різних стадіях онтогенезу в ряду поколінь. Представлено модифіковану методику Струннікова В. О., за якою вперше виведено марковані за статтю лінії шовковичного шовкопряду на основі порід вітчизняної (Мерефа 6 і Мерефа 7) та зарубіжної (Враца 35, Враца 36, Враца 54) селекції. Доведено економічну ефективність технологічного процесу виробництва гібридів шовковичного шовкопряду за використання цих ліній. На основі високошовконосної лінії Г6 виведено 2 генотипи, які відрізняються тільки за геном white (оскільки використовували повних сибсів) - гомогенні та гетерогенні. Досліджено вплив маркерного гена white на життєздатність і продуктивність шовковичного шовкопряду. Експериментально доведено моногенний характер успадковування ознаки "рисунок гусениць" шляхом обчислення частоти алелів А і а, а також частки генотипів АА, Аа та аа у високошовконосній популяції Г7. Доведено можливість ведення незалежної селекційної роботи за ознакою "рисунок гусениць" у двох напрямах: наявність або відсутність рисунка, що дає змогу використовувати цю ознаку при підтримці колекційних порід шовковичного шовкопряду в чистоті. Встановлено, що формотворення коконів відбувається за рахунок зміни їх довжини. За використання показника "співвідношення довжини до ширини кокона" виведено лінії, які вірогідно відрізняються за формою кокона.


Індекс рубрикатора НБУВ: П692.3 + Е621.158.261Bom*990.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451184 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського