Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Е70*698.131.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Землянський І. Л. 
Анатомічна мінливість і морфометрична характеристика турецького сідла для тривимірного комп'ютерного моделювання : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / І. Л. Землянський; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2009. - 17 c. - укp.

Уперше проведено комплексне вивчення анатомічної мінливості форми та розмірів турецького сідла (ТС) та його елементів у взаємозв'язку з формою черепа та статтю. Виявлено крайні умови та діапазон анатомічної мінливості конфігураці ТС і клиноподібної пазухи (КП) у людей з брахі-, мезо- та доліхоцефалічною формою черепа. Виділено рентгенометричі показники ТС, обчислено передньозадній, поперечний і глибинний розмір ТС, які зіставлено з морфометричними даними, що дозволило обчислити коефіцієнт проекційного збільшення. Встановлено, що форма та довжина передніх, середніх і задніх нахилених відростків зумовлені формою черепа людини. У брахіцефалів дані відростки не з'єднуються. У мезоцефалів вони не формують цілісних арок, як це має місце у доліхоцефалів. Установлено, що конфігурація та співвідношення елементів ТС, а також КП знаходяться у прямій залежності від форми черепа, а морфометричні параметри більшою мірою залежать від статі людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*698.131.1 в661.2 + Р634

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шаюк А. В. 
Комп'ютерно-томографічні параметри анатомічних структур передньої черепної ямки та зорового нерва у осіб різних конституціональних типів : автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.01 / А. В. Шаюк; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - К., 2011. - 21 c. - укp.

Досліджено найбільшу кількість (НК) достовірних тенденцій відмінностей комп'ютерно-томографічних розмірів (КТР) анатомічних утворень передньої черепної ямки (ПЧЯ) та зорового нерва (ЗН) між дівчатами різного віку на Поділлі, а також найменшу - між дівчатами різних краніотипів; НК відмінностей у юнаків різного віку та краніотипів, найменшу - між юнаками різних соматотипів. Визначено прояви статевого диморфізму КТР зазначених структур мозку (ЗСМ) між однаковими за віком, краніотипом і соматотипом юнаками та дівчатами (практично в усіх випадках більші значення встановлені у юнаків). Проаналізовано особливості взаємозв'язків між КТР анатомічних утворень ПЧЯ та ЗН і антропометричними та соматотипологічними параметрами організму здорових юнаків і дівчат, описано регресійні рівняння індивідуальних розмірів ЗСМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*698.131.1 + Е70*699.177.3 + Р364.155

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шмаргальов А. О. 
Індивідуальна анатомічна мінливість розмірів, форми та положення потиличної кістки : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / А. О. Шмаргальов; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2014. - 18 c. - укp.

Вивчено індивідуальну анатомічну мінливість розмірів, форми та положення потиличної кістки. Дослідження виконано на ста кісткових препаратах черепів і шестидесяти розпилах потиличних кісток дорослих людей. Встановлено мінливість абсолютних і відносних морфометричних показників потиличної кістки за різних форм черепу. Виділено крайні форми луски й основної частини потиличної кістки, описано їх взаємовідношення. Уточнено та доповнено дані з розподілу товщини потиличної кістки та її структурних шарів у топографічному аспекті. Доповнено та встановлено нові дані з мінливості кутових параметрів, визначено особливості просторового положення потиличної кістки. Наведено морфометричні показники та особливості будови і форми потиличної кістки людей зрілого віку, які можуть бути використані для оптимізації нейрохірургічних доступів та реконструктивних втручань, а також у судовій медицині та антропології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*698.131.1 + Р457.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дубина С. О. 
Характеристика морфометричних показників очної ямки дорослих людей за статевою ознакою / С. О. Дубина, М. І. Яблучанський // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2015. - 3, № 2. - С. 206-213. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Оскільки в статистиці травматизму краніофаціальної області наявні статеві відмінності, то оцінка полового диморфізму в морфометричних показниках є важливою передумовою планування хірургічних реконструктивних операцій, імплантації структур очної ямки. В дослідженні з метою встановлення морфометричного еталону норми очних ямок у чоловіків та жінок та виявлення відмінностей між чоловічою та жіночою вибірками у 96-ти осіб (48 чоловіків, 48 жінок) без патологій краніофаціальної області з використанням КТ-візуалізації здійснено оцінку морфометричних показників очних ямок з обробкою результатів за допомогою статистичних методів. Визначено їх середні значення та довірчі інтервали (p = 0,05), виявлено відсутність вірогідних відмінностей між морфометричними показниками очної ямки чоловіків і жінок і між статистично значущими коефіцієнтами кореляції морфометричних показників у кожній статевій групі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*698.131.1 + Р457.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Omair Shah 
Styloid process: what length is abnormal? / Omair Shah, Faiz Shera, Naseer Choh, Tariq Gojwari, Fahad Shafi, Jan Suhail, Musadiq Rafiq // Галиц. лікар. вісн. - 2021. - 28, № 1. - С. 16-20. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*698.131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Колесник В. В. 
Вікові особливості будови бічних шлуночків головного мозку людини : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / В. В. Колесник; Івано-Франківський національний медичний університет. - Івано-Франківськ, 2021. - 24, [1] c. - укp.

Уперше за допомогою морфологічних методів послідовно досліджено складові компоненти судинних сплетень бічних шлуночків (БШ) головного мозку (ГМ), вивчено їх макро-, мікро- та ультрамікроскопічну будову в поєднанні з дослідженням складових судинних сплетень третього і четвертого шлуночків людей різних вікових груп. Установлено загальні закономірності й індивідуальні особливості структурно-функціональної організації судинного русла і тканинного субстрату шлуночків ГМ людини в постнатальному онтогенезі, необхідні для пояснення ряду механізмів регуляції функціональної діяльності даних утворень. Подано порівняльно-морфологічну характеристику структурної організації компонентів судинних сплетень БШ ГМ людей різних вікових груп у нормі. Вперше проведено морфометричний аналіз діаметра кровоносних судин, мікроциркуляторного русла судинних сплетень на різних етапах онтогенезу. Водночас представлено вирішення наукового завдання сучасної нейроанатомії - вивчення прижиттєвих морфометричних характеристик БШ ГМ на різних етапах постнатального онтогенезу з урахуванням статевої та міжпівкульної мінливості. Вперше за допомогою МРТ і КТ методів на великій кількості обстежень із достатнім ступенем точності встановлено багатолінійні розміри БШ ГМ і мозкового відділу черепа (МВЧ), визначено морфометричні показники вікової та статевої їх мінливості. Одержано нові дані про особливості росту ГМ і МВЧ, установлено їх кореляційну залежність. Зазначено, що сукупність уперше з'ясованих фактів розкриває статево-вікові закономірності морфогенезу БШ ГМ людини упродовж постнатального онтогенезу, що дало змогу одержати нові науково обґрунтовані дані, які суттєво доповнюють сучасні уявлення про закономірності онтогенетичної хронології постнатального розвитку людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*699.177 + Е70*698.131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451111 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського