Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Ж.е(4УКР) л5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Пилипчук О. О. 
Історія Київського відділення Російського технічного товариства (1871 - 1919) : Автореф. дис... канд. іст. наук / О. О. Пилипчук; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено історію Київського відділення Російського технічного товариства (КВ РТТ) (1871 - 1919 рр.). Розглянуто процес його становлення та функціонування як особливої форми організації науки. Висвітлено викладацько-просвітницьку діяльність товариства, визначено основні напрямки досліджень учених-інженерів. З'ясовано, що наукова та педагогічна творчість КВ РТТ відповідала назрілим потребам перебудови науки та системи освіти в Україні та була спрямована на розв'язання найголовніших соціально-наукових завдань. Показано значення науково-технічного доробку КВ РТТ як цінного джерела ідей та думок, які стосуються цукрової промисловості, залізничного транспорту, комунальної справи, архітектури, будівництва, електрознавства та фотографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.е(4УКР) л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Звонкова Г. Л. 
Міжгалузеві науково-технічні комплекси в Україні: історія створення, напрями і результати діяльності (1960 - 1980-ті рр.) / Г. Л. Звонкова // Наука та наукознавство. - 2015. - № 3. - С. 138-148. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано фактори, що вплинули на створення міжгалузевих науково-технічних комплексів (МНТК) в Україні, особливості їх організаційної структури, їхні права і функції. Висвітлено основні напрями діяльності таких крупних МНТК як "Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона" та "Порошкова металургія", а також наведено інформацію про результати діяльності інших МНТК в Україні та їх роль у вирішенні науково-технічних проблем країни. Показано причини зниження ефективності діяльності МНТК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.е(4УКР) л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кушлакова Н. М. 
Інженерно-технічні товариства Катеринослава на початку ХХ століття як прояв науково-технічної консолідації інженерного співтовариства / Н. М. Кушлакова // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 22. - С. 37-42. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Виявлено наявні науково-технічні товариства Катеринослава в кінці ХIХ - на початку ХХ ст. Досліджено основні етапи їх організації та діяльності. З'ясовано характерні риси їх організаційної структури та форми інженерно-технічної діяльності. Визначено внесок інженерно-наукових товариств Катеринославщини в розвиток науково-технічного потенціалу південного регіону держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.е(4УКР) л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кушлакова Н. М. 
Громадсько-наукові об'єднання інженерів промислових регіонів України: друга половина XIX - початок XX ст. : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.07 / Н. М. Кушлакова; Держ. екон.-технол. ун-т транспорту. - Київ, 2017. - 44 c. - укp.

Висвітлено історичні передумови та законодавчі основи виникнення й функціонування громадських науково-технічних об'єднань у промислових регіонах України другої половини XIX - початку XX ст. На основі широкого кола фактографічних джерел розглянуто процес створення та визначено основні етапи розвитку й вектори діяльності даних товариств. На основі контент-аналізу значної кількості наукових документів, що розкривають організаційні форми комунікації в середовищі технічної інтелігенції промислових регіонів України, з'ясовано основні напрями та результати діяльності зазначених об'єднань інженерів і техніків, їх роль у розвитку професійної освіти й розповсюдженні новітніх досягнень з різних галузей науково-технічного знання. Значну увагу приділено вивченню видавничої та інформаційно-технічної діяльності науково-технічних товариств і гуртків, доведено високий професійний рівень їх друкованих видань. Розкрито внесок вітчизняних інженерів у розвиток інженерних наук та міського господарства в контексті їх діяльності в науково-технічних об'єднаннях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.е(4УКР) л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського