Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (438)Автореферати дисертацій (14)Книжкові видання та компакт-диски (989)Журнали та продовжувані видання (385)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.312$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 880
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Камышин В. В. 
Виртуальная научно-технологическая выставка в Интернет "новейшие технологии и инновационные проекты" / В. В. Камышин, А. Л. Сухой // Электронные информационные ресурсы: проблемы формирования, обработки, распространения, защиты и использования - 2003. - К., 2003. - С. 63-64. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1

Рубрики:



      
2.

Golovko G. 
Specifics of implementation of the asymmetric encryption algorithm on elliptic curves = Особливості реалізації алгоритму асиметричного шифрування на еліптичних кривих / G. Golovko, M. Kalynovych // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2023. - Вип. 1. - С. 84-90. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Сучасний світ нерозривно пов'язаний з інформаційними технологіями. З кожним роком Інтернет розширюється, створюються тисячі сайтів, які надають різноманітні послуги. Завдяки стабільному Інтернет-з'єднанню можна вирішити більшість життєвих проблем, не виходячи з дому - від замовлення обіду до отримання державних послуг. В час, коли через пандемію навчальні заклади та бізнес змушені були перейти на дистанційну форму роботи, питання захисту інформації є актуальним як ніколи. Існує багато криптографічних алгоритмів, які десятиліттями захищали інформацію в Інтернеті, але зі зростанням обчислювальної потужності зростають і вимоги до таких алгоритмів. Деякі з них не впоралися з викликом часу і більше не використовуються. Тому виникає потреба в розробці нових алгоритмів, які використовують більш складні математичні принципи та забезпечують вищій рівень безпеки. Існує цілий клас алгоритмів, які використовують принципи еліптичних кривих для забезпечення більшої безпеки з відносно меншим використанням системних ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Марченко Н. А. 
Технологія CSS : навч.-метод. посіб. для студентів спец. 124 "Системний аналіз", 186 "Видавництво і поліграфія" / Н. А. Марченко, М. М. Малько, Г. Ю. Сидоренко; Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". - Ужгород : РІК-У, 2023. - 107 c. - Бібліогр.: с. 105 - укp.

Вміщено опис базових понять CSS, механізмів підключення таблиць стилів до html-документів, опис синтаксису та правил форматування різних типів html-елементів та css-селекторів, принципи позиціювання елементів у потоці HTML. Зазначено, що CSS дозволяє представляти один і той же документ у різних стилях або методах виводу, таких як екранне уявлення, друковане подання, читання голосом (спеціальним голосовим браузером або програмою читання з екрана), або при виведенні пристроями, що використовують шрифт Брайля.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-018.2 CSS я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Долгих С. М. 
Інформаційна технологія розпізнавання мережевих даних Інтернет на основі генеративних нейромережевих моделей : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / С. М. Долгих; Національний авіаційний університет. - Київ, 2023. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1-015

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453637 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
5.

Коваленко А. А. 
Моделювання процесу обробки транзакцій у середовищі тактильного Інтернету / А. А. Коваленко, Р. О. Ярошевич // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2023. - Вип. 1. - С. 104-107. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Тактильний Інтернет - це одна з основних технологій, що визначає чергову еволюцію мережі Інтернет, яка дозволяє передавати тактильні відчуття в режимі реального часу. Транзакція є основною процесу комунікації та обслуговування в Тактильному Інтернеті та використовується для передачі даних між різними вузлами в мережі. Моделюючи процес обробки транзакцій у Тактильному Інтернет-середовищі, можна спрогнозувати продуктивність роботи за різних сценаріїв і визначити області для подальшого вдосконалення. Це надасть змогу забезпечити надійність та доступність, а також низьку затримку у вузлах мережі Тактильного Інтернету. Мета роботи - моделювання процесу обробки транзакцій для забезпечення надійності, доступності та низької затримки при передачі даних у середовищі Тактильного Інтернету. Об'єктом дослідження є процес обробки транзакцій у середовищі Тактильного Інтернету. Предметом дослідження є методи оптимізації архітектури Тактильного Інтернету. Описано кроки процесу обробки транзакцій у Тактильному Інтернет-середовищі, включаючи збір даних, аналіз і генерацію команд керування. Розглянуто основні складові архітектури Тактильного Інтернету, а саме ведучий, ведений та мережний домени, і пропонується використання програмно-конфігурованих мереж для керування мережним трафіком та підвищення продуктивності мережі Тактильного Інтернету. Крім того, розглядаються питання масштабування ресурсів, на основі трирівневої архітектури Тактильного Інтернету та зменшення кількості керованих інтелектуальних контролерів з використанням протоколу OpenFlow. Висновок: розглянута модель процесу обробки транзакцій в середовищі Тактильного Інтернету здатна забезпечити тактильний зворотний зв'язок з низькою затримкою та покращити ефективність мережі, що буде мати позитивний вплив на взаємодію з користувачем і дозволить створювати нові програми та сценарії в таких сферах, як медицина, робототехніка, віртуальна та доповнена реальність.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Юскович-Жуковська В. І. 
WEB-програмування : підручник [для студентів та аспірантів галузі 12 "Інформаційні технології"] / В. І. Юскович-Жуковська, О. М. Богут; Міжнародний економіко-гуманітарного університет імені академіка Степана Дем'янчука. - Рівне : Волинські обереги, 2023. - 383 c. - Бібліогр.: с. 379-380 - укp.

Розкривато найважливіші теми навчальної дисципліни “Web-програмування». Значну увагу приділено програмуванні CMF Drupal. Велика кількість ілюстративного матеріалу відображає програмні коди. Досконала структурованість розділів підручника допоможе швидше оволодіти технологією web-програмування у середовищі CMF Drupal. В кінці кожного розділу підручника наведено фрагменти програм розв’язування практичних задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-018.1 web я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Кириченко О. Л. 
Аналіз кластерної структури інтернет-мереж на основі випадкових матриць / О. Л. Кириченко, І. В. Малик, С. Е. Остапов // Проблеми керування та інформатики. - 2022. - № 1. - С. 37-46. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
8.

Тарасенко А. Д. 
Веб-сервіс для систем управління ресурсами підприємства / А. Д. Тарасенко, А. Ю. Дорошенко // Проблеми програмування. - 2022. - № 2. - С. 47-56. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розроблено веб-сервіс для систем управління ресурсами підприємства, що дозволяє створювати та управляти швидкими захищеними системами управління ресурсами підприємства на основі необхідних користувачеві модулів. Унікальність сервісу полягає в тому, що окрім наявності більшості вже існуючих стандартів та можливостей інших ERP систем від інших ІТ-компаній, він має суттєву перевагу - в його використанні відсутня необхідність звертання до ІТ-спеціалістів задля розробки та налаштування ERP системи під потреби кінцевого користувача. Здійснено розробку головного веб-сайту веб-сервісу, який передбачає автентифікацію та авторизацію; додатку інсталятору для створення і запуску ERP системи; додаток серверу ERP системи, та клієнтського додатку для взаємодії із сервером ERP системи. Передбачено створення облікових записів працівників компанії у ERP системі, їх розподіл за відділами для доступу до встановлених модулів, а також створення системи як у локальному дата-центрі, так і у хмарному середовищі. Проведено функціональне тестування розробленого веб-сервісу через тестування кожного додатку окремо та у спільному взаємозв'язку.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-018.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Фастовець В. І. 
Дослідження та реалізація технології розподіленого доступу для вебсайту / В. І. Фастовець, А. О. Матвієнко, В. М. Шуляков // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 98. - С. 13-18. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено аналіз існуючих методів розподіленого доступу до вебсайту, опрацьовано матеріал з питань принципів та технологій створення сайтів із розподіленим доступом. Проаналізовано створення таких модулів як: реєстрація, авторизація, відновлення пароля, розподілений доступ до курсів. Розглянуто інструментальні засоби, які використовувалися для написання сайту, а саме редактор коду, база даних та мови програмування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-016

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Гуляєв К. Д. 
Застосування абстрактних автоматів Мілі та Мура для реалізації алгоритмів рекомендації та вибору / К. Д. Гуляєв, К. С. Ющенко, О. М. Купрін // Міжнар. наук.-техн. журн. Проблеми керування та інформатики. - 2022. - № 6. - С. 14-24. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Інформатизація суспільства та проникнення Інтернету у повсякденне життя вимагають вдосконалення різноманітних сервісів, що працюють на вебплатформах. Серед таких сервісів окремо можна виділити сервіси, пов'язані з можливістю вибрати деяку дію або продукт і рекомендаційні системи, що надають можливість запропонувати користувачу товар або послугу. Задача роботи - представлення підходу до створення алгоритмів рекомендації та вибору з використанням абстрактних автоматів для реалізації рекомендаційних систем, 3D-резюме та сервісів добору спеціалістів і пошуку роботи за заданими параметрами, реалізації інструментів оцінювання знань і вмінь, здійснення переборів характеристик товарів і послуг, представлених на вебплатформах. Задача реалізується за допомогою використання в алгоритмізації рекомендаційних систем та алгоритмів вибору абстрактних автоматів Мілі та Мура. Запропоновано алгоритми з використанням зазначених автоматів, які надають змогу отримати відповідь у вигляді алфавіту, символів або слів за наявності декількох елементів (алфавіту, символів, слів) на вході та їх перебору (алфавіту станів, отримання словосполучень, конструкцій відповідей). Особливістю вирішених задач є те, що запропонований підхід можна використовувати в розробці штучного інтелекту для опису поведінки користувача Інтернет, коли на початку є деякі вхідні слова, які описують відношення особи до товарів, послуг, виконання робіт, вчинення конкретних дій, а на виході, після складного перебору обмежень, є вибір конкретного об'єкта або дії, стосовно якої прийняти рішення може як користувач, так і стороння особа, яка щось пропонує користувачу. Запропоновані алгоритми можна використовувати при розробці інтерактивних сервісів відбору персоналу, визначення необхідності навчання кадрів і підвищення кваліфікації, рекомендаційних систем фінансово-кредитних установ, інтернет-магазинів для проведення агресивного маркетингу, а також реалізації онлайн-сервісів оцінки знань.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Трофимчук О. М. 
Метод обробки неструктурованої інформації на веб-ресурсах / О. М. Трофимчук, О. О. Кряжич // Міжнар. наук.-техн. журн. Проблеми керування та інформатики. - 2022. - № 4. - С. 106-115. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Із часом стає складно знайти інформацію в мережі Інтернет, яка зацікавила раніше, навіть якщо відомо, на якому ресурсі вона була розміщена. Пошук відбувається за заданими параметрами, якщо інформація, яка знаходиться на ресурсі, є структурованою та систематизованою. Якщо ж це не так, пошук значно ускладнюється, часто й уповільнюється, через що користувач перериває сесію пошуку та оновлює параметри вибору. Тому багато інформації, яка знаходиться в мережі, не потрапляє до результатів запитів користувачів. Задача роботи - представлення методу обробки обсягу неструктурованої неперервної, дискретизованої, регулярної та випадкової інформації на веб-ресурсах у вигляді чітко структурованого набору розподілених даних. Проаналізовано можливість формування масиву інформації як кількості точок - джерел інформації. У цьому випадку для реалізації процесу структуризації найбільш універсальним є адаптивний алгоритм, який додаватиме нові точки - джерела інформації для її обробки веб-сервісом або для пошуку в масивах неструктурованої та слабко систематизованої інформації залежно від розподілу вхідних даних. Зокрема, запропоновано Z-перетворення, оскільки методи Z-апроксимації початково базуються на адаптивних алгоритмах, здатних змінювати свої функціональні особливості та при цьому надавати змінну точність обчислень. Особливістю вирішення поставленої задачі є приведення неперервної, дискретизованої, регулярної та випадкової інформації з її обробкою в цьому процесі до необхідного формату, що математично можна описати окремими функціями, які й використовуватимуться в алгоритмах обробки. Зазначене може бути використане для розробки веб-сервісів обробки ін- формації для довідкових, пошукових, рекомендаційних систем та платформ дис- танційного навчання, а також для вдосконалення алгоритмів обробки та відобра- ження інформації для прикладного програмного забезпечення роботи браузерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Дивак Ю. 
Інтеграція і композиція веб-сервісів на основі моделі / Ю. Дивак, Т. Мамедов // Проблеми програмування. - 2022. - № 2. - С. 37-46. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Представлено новий підхід для розробки застосунку і архітектури для роботи із семантичними веб-сервісами який інтегрує декілька корпоративних застосунків та поєднує результати з різних сервісів через застосування технік, методологій та анотацій, забезпечених технологіями розробки програмних систем і моделюванням бізнес-процесів. Я пропоную застосовувати існуючі техніки моделювання бізнес-процесів (BPMN, BPLWS, OWL-S, WSDL, WebML) для моделювання процесів, які проходять через декілька застосунків, для інтеграції програмних систем та композиції веб-сервісів. Головна мета - знайти методологію для розробки семантично багатих веб-застосунків з напівавтоматичним визначенням семантичного опису сервісу для моделі бізнес процесів. Це підвищить якість проєктування та зменшить обсяг додаткової роботи при розробці застосунків з обробкою семантично анотованої інформації, що проходить через корпоративні застосунки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-018.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Клим В. Ю. 
Тестування веб-ресурсів на інклюзивність: аудит для реінжинірингу / В. Ю. Клим, Ю. С. Тарасенко // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2022. - № 3. - С. 60-66. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано тестування на інклюзивність веб-сайтів для користувачів із порушенням зору та слуху, які застосовують спеціалізовані програми та пристрої для зчитування або відповідного представлення інформації на веб-ресурсах. Проаналізовано вимоги в європейських країнах та на Україні щодо створення інформаційних веб-порталів з урахуванням доступності цих ресурсів для людей з інвалідністю. Наведені аспекти основних документів, визнаних на міжнародному рівні, що обумовлюють стандарти та рекомендації доступності веб-сайтів для людей з обмеженими можливостями. Згідно з затвердженими вітчизняними вимогами на створення або модернізацію офіційних сайтів сформульовані основні критерії, за якими побудовано сценарій тестування. На прикладі існуючих регіональних веб-ресурсів проведена перевірка практичної аплікації цього сценарію. Результати тестування чотирьох веб-сайтів на інклюзивність зведені в порівняльну таблицю, для кожного з веб-сайтів сформульовані конкретні рекомендації щодо можливого реінжинірінгу дизайн-коду. Показана доцільність застосування запропонованого тестування для попередньої комплексної оцінки обсягу реінжинірингу або модернізації веб-сайту за основними параметрами дизайну та функціоналу з метою підвищення рівня інклюзивності. Визначені головні переваги проведеного тестування: можливість замовнику веб-сайту або пересічному користувачу інтернет-простору перевіряти веб-ресурси на доступність з мінімальними технічними, часовими та фінансовими витратами. Зроблено висновок, що проведення тестування веб-ресурсів на відповідність основним сучасним вимогам інклюзивності сприяє розширенню та удосконаленню його функціоналу, тобто визначає напрями реінжинірингу на етапі підтримки веб-сайту або доповнення use case складових на етапі розробки для підвищення якості вихідного продукту.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1 + С493

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Басюк Т. 
Інформаційні технології підвищення популяризації комерційних інтернет-ресурсів / Т. Басюк, А. Василюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Інформ. системи та мережі. - 2022. - Вип. 11. - С. 1-12. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Дослідження показало, що на сучасному етапі розвитку інформаційних технологій саме на портативні пристрої припадає більша частина всього інтернет-трафіку, який обов'язково потрібно враховувати під час популяризації комерційних інтернет-ресурсів. Проаналізовано основні підходи до популяризації та показано, що важливим аспектом просування є підтримка технології Mobile First. Під час дослідження проаналізовано механізми роботи відомих пошукових систем із акцентом на роботі системи Google, найпоширенішої на теренах України. Аналіз комерційного сегмента показав, що необхідність створення мобільної версії визначається такими трьома чинниками: пошукове видавання, лояльність і конверсія. Проведено визначення та дослідження параметрів, які найбільше впливають на ранжування мобільної версії ресурсу. Серед них визначено та математично описано відповідно до Mobile First: швидкість інтернет-ресурсу; розмір та оформлення сторінок; кількість та якість зворотних посилань; динамічне відображення контенту. Сформовано дві стратегії з популяризації комерційних інтернет-ресурсів із використанням технології Mobile First. Початкова стратегія охоплює перелік рекомендацій, якими доцільно керуватися, створюючи новий інтернет-ресурс, адаптивна - спрямована на клієнтів, у яких ресурс уже працює. Описано особливості методу прийняття рішень - дерева рішень, що використовується у проєктованій системі для формування рекомендацій. Застосовано апарат алгебри алгоритмів для синтезу моделей, що демонструють основні етапи популяризації комерційних інтернет-ресурсів за технологією Mobile Friendly. Результатом дослідження став розроблений програмний продукт, який працює у демонстраційному режимі та у якому реалізовано вказані стратегії популяризації відповідно до Mobile First.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:ІСМ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Парфьонов Ю. Е. 
Вибір служби вебхостингу для застосунків на базі фреймворку DJANGO / Ю. Е. Парфьонов, О. Г. Колгатін // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 96. - С. 66-70. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто питання вибору провайдера хостингу для вебзастосунків на базі фреймворку Django. Розглянуто використання мови Python для розроблення вебзастосунків, особливості створення серверної частини таких застосунків, використання для цього серверного вебфреймворку Django, показники якості функціонування застосунків, що розгорнуті на будь-якому вебхостингу, етапи вибору вебхостингу на прикладі вебзастосунку KnAS4Web. Виконано порівняльний аналіз служб вебхостингу Heroku та PythonAnywhere. Зроблено висновок про доцільність використання служби PythonAnywhere для хостингу вебзастосунку KnAS4Web.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Lopakov O. S. 
Analysis of technologies for personalized content recommendations on the Internet = Аналіз технологій рекомендацій персоналізованого контенту в Інтернеті / O. S. Lopakov, L. V. Prokopovych, D. Solodkyi // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2022. - Вип. 1. - С. 83-89. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Впровадження нових технологій у соціально-інформаційний сектор Інтернету спричинено, першою чергою, зростанням конкуренції за увагу користувачів. Щоб утримати увагу людини у своїй соціальній мережі необхідно постійно пропонувати лише цікавий, різноманітний контент, і для різних користувачів він має відрізнятися. Для вирішення цих практичних завдань розробляються технології рекомендацій персоналізованого контенту. Актуальність теми зумовлена широким застосуванням в Інтернеті технологій рекомендацій персоналізованого контенту та появою публікацій (аналітичних матеріалів, статистики), в яких йдеться про недоліки цих технологій. Мета дослідження - аналіз сучасних технологій рекомендацій персоналізованого контенту з виявленням позитивних і негативних наслідків їх практичного застосування. Проаналізовано алгоритми ранжування контенту, до яких вдаються різні соціальні мережі, відео-хостинги та інші медіа ресурси. Надано теоретичне обгрунтування ризиків, пов'язаних із створенням "інформаційних коридорів". В результаті дослідження встановлено, що ці технології здатні полегшити користувачам процес пошуку та споживання інформації через: рекомендації тільки цікавого контенту; персоналізації реклами, полегшення таргетінгу; зменшення кількості шкідливої інформації або травмуючого контенту. Разом із тим, ці технології призводять й до негативних наслідків: проблеми цензури; інформаційного обмеження, або "інформаційних коридорів"; вплив на концентрацію уваги та спосіб мислення. Наявність цих проблем не надає змоги назвати актуальні технічні досягенння у сфері, що доліджувалася, ультимативними. Втім, це стосується будь-яких технологій, які потребують не лише визнання їх користі, а й ретельного аналізу недоліків задля вчасного їх виправлення та встановлення принципів відповідального використання цих технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Колгатін О. Г. 
Інформаційна система управління навчальною діяльністю як засіб опанування технологій програмування сервісів Інтернет / О. Г. Колгатін, Ю. Е. Парфьонов // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 96. - С. 54-58. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У дослідженні побудовано модель реалізації технології навчання програмування сервісів Інтернет. Модель передбачає вибір способу опрацювання навчального матеріалу згідно з наявними загальними компетентностями, знаннями, уміннями та очікуваним розвитком студента в процесі опанування освітньої дисципліни. Варіанти реалізації технології навчання передбачають застосування методу проєктів та використання інтерактивних елементів системи Moodle, таких як Lesson (Урок), Workshop (Семінар), Quiz (Тест).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.253 + З970.312-018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Кращенко Д. В. 
Дослідження методів підвищення енергоефективності в мережах Інтернету речей (IоT) / Д. В. Кращенко // Зв'язок. - 2022. - № 1. - С. 25-29. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Останнє десятиліття стало свідком зростання кількості пристроїв із підтриманням інтернету. Інтернет речей (IoT) набуває дедалі більшого поширення в повсякденному житті, об'єднуючи невпинно зростаючу різноманітність фізичних об'єктів. ключове бачення IoT полягає в тому, щоб забезпечити взаємодію величезної кількості розумних пристроїв разом, в інтегрованій та взаємопов'язаній гетерогенній мережі. В межах статті зроблено короткий екскурс з історії та еволюції мережі "Інтернет". Висвітлено технології, на яких базується IoT, та встановлено факт, що безпроводова сенсорна мережа (WSN) є одним із важливих елементів IoT, описано взаємозв'язок між WSN та Інтернетом речей. Загалом статтю присвячено дослідженню розроблення методів енергоефективності для WSN. Після виявлення джерел втрат енергії було розглянуто дослідження, в яких перевіряються найбільш актуальні методи мінімізації споживання енергії IoT і WSN. Надано підсумок та рекомендації щодо широкого діапазону енергоефективних методів, які допоможуть у майбутніх дослідженнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сучасні технології інтернету речей та кіберфізичних систем в комп'ютерній інженерії : навч. посіб.-практикум / Г. І. Воробець, О. І. Воробець, В. Е. Гордіца, O. O. Пшеничний, І. С. Хамула, В. С. Бучакчійський; ред.: Г. І. Воробець; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : ЧНУ ім. Ю. Федьковича : Рута, 2022. - 109, [2] c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp. - англ.

Наведено методичні рекомендації щодо самопідготовки та перевірки знань з дисципліни, критерії їх оцінювання. Матеріал подано послідовно для формування цілісної картини сучасного стану, синергії, перспектив дослідження та розвитку технологій Інтернету речей (ІоТ) і кібер-фізичних систем (CPS). Розглянуто концептуальні питання моделювання, аналізу, синтезу та практичної реалізації CPS, а також роль ІоТ на всіх етапах життєвого циклу складних комп'ютеризованих систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1 я73 + З970.4 я73 + З970.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Точилін С. 
Продуктивність РНР CRUD Web-сервісів при роботі з даними PostgreSQL / С. Точилін // Техн. науки та технології. - 2022. - № 1. - С. 136-141. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розроблені PHP CRUD Web-сервіси для роботи з даними СКБД PostgreSQL, а також програма-тестер для визначення їх продуктивності. За допомогою створених програм отримані дані про продуктивність XML-RPC, SOAP та RESTful РНР Web-службпри виконанні CRUD операцій створення, читання, оновлення та видалення даних PostgreSQL. Отримані результати свідчать як про істотний вплив технології розробки сервісу на його продуктивність, так і про доцільність використання RESTful Web-службу SOA-додатках, які для роботи з даними PostgreSQL застосовують CRUD операції.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-018.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського