Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (41)
Пошуковий запит: (<.>U=К297.04$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 96
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гіржон В. В. 
Структурно-фазові зміни в кристалічних та аморфних сплавах на основі перехідних металів при термоциклічних обробках : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. В. Гіржон; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 1999. - 32 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено дослідженню процесів структуроутворення в металевих сплавах на основі перехідних металів при різних видах термоциклічної дії на них: жорсткого термоциклування за участю фазових перетворень, що відбуваються за зсувним механізмом, термоциклування навколо точки Кюрі, лазерного термоциклування з надвисокими швидкостями нагріву та охолодження. Отримано нові результати, які в сукупності розв'язують важливу наукову проблему - встановлення фізичних закономірностей формування структури в кристалічних та аморфних сплавах на основі Fe, Ni, Co під час термоциклування за участю фазових переходів I та II роду з врахуванням кінетичних факторів теплової дії. Встановлено механізми релаксації пружних напруг при багаторазовій обробці в Fe - Ni сплавах, досліджено вплив легуючих елементів на повноту мартенситних перетворень при термоциклічній обробці, пояснено зміну реакції кристалізації в аморфних сплавах при лазерному термоциклуванні, встановлено механізми підвищення коерцитивної сили в сплавах системи Fe-Nd-B при термоциклуванні навколо точки фазового переходу II роду. Результати можуть бути використані при розробці матеріалів для кріогенної техніки, що зазнають багаторазових теплозмін в процесі експлуатації, при розробці технологій виготовлення надсильних постійних магнітів тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.24,022 + К297.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ильинский А. Г. 
Метод определения объемной доли кристаллической фазы в аморфно-кристаллических материалах / А. Г. Ильинский, А. П. Бровко, В. В. Маслов, В. К. Носенко, И. К. Евлаш // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 12. - С. 38-45. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Запропоновано метод визначення об'ємної частки кристалічної фази в аморфно-кристалічних матеріалах. Метод базується на аналізі рентгенограм у широкій області кутів розсіяння, одержаних під час вивчення структурно-фазових змін у нанокристалічних сплавах типу Finemet. Перевірку методу проведено з використанням даних рентгенодифракційних досліджень (у т.ч. малокутового розсіяння рентгенівських променів) зразків у вихідному аморфному стані, а також після різних температур відпалу, що забезпечили утворення та ріст у аморфній матриці кристалів у інтервалі розмірів від 2 до 15 нм. Найбільш ефективним метод є за розмірів нанокристалів, починаючи з 5 - 6 нм, коли подальше їх зростання не впливає на висоту та ширину дифракційних рефлексів.


Ключ. слова: рентгеноструктурный анализ, аморфные и нанокристаллические сплавы, кристаллизация
Індекс рубрикатора НБУВ: К297.040

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Стефанович Л. И. 
Корреляционный анализ кинетики упорядочения и распада быстроохлажденных сплавов / Л. И. Стефанович, Э. П. Фельдман // Физика и техника высоких давлений. - 1999. - 9, № 1. - С. 96-98. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Дан краткий обзор цикла работ авторов, посвященных теоретическому исследованию процессов распада и упорядочения в металлических стеклах и упорядочивающихся сплавах.


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Смоляков О. В. 
Вплив лазерної обробки на структурний стан аморфних сплавів на основі заліза та кобальту : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / О. В. Смоляков; Запоріз. держ. ун-т. - Запоріжжя, 2000. - 18 c. - укp.

Досліджено процеси релаксації та кристалізації в амфорних металевих сплавах системи перехідний метал - металоїд на основі заліза та кобальту під час дії лазерних нагрівів. Наведено нові результати стосовно встановлення фізичних закономірностей структуроутворення в амфорних металевих сплавах відповідно до кінетичних факторів термічного впливу. Розглянуто структурні зміни в амфорних сплавах під впливом лазерних обробок у докристалізаційних режимах, а також зміну типу кристалізації в амфорних сплавах за швидкісних нагрівів. Встановлено, що лазерна обробка у докристалізаційних режимах призводить до підвищення термічної стабільності аморфних сплавів системи Fe - B. На основі побудови експериментальної та модельної функцій радіального розподілу атомів запропоновано пояснення даного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Юргелевич І. В. 
Еволюція магнітних та оптичних властивостей аморфних сплавів перехідний метал-металоїд при термічних та лазерних обробках : Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук : 01.04.07 / І. В. Юргелевич; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043 + К297.091

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Маслов В. В. 
Рентгенодифракционные исследования структурных изменений в термообработанных аморфных сплавах типа Finemet / В. В. Маслов, А. Г. Ильинский, В. К. Носенко, А. П. Бровко, И. К. Евлаш // Металлофизика и новейшие технологии. - 2000. - 22, № 3. - С. 43-54. - Библиогр.: 32 назв. - рус.

Проведено рентгенодифракційні дослідження (у тому числі методом малокутового розсіяння рентгенівських променів - МКР) структурних змін у зразках трьох нанокристалічних сплавів типу Finemet (FM) різних складів, відпалених у температурному інтервалі 350 - 700 °C. Експериментальні дані за вихідним структурним станом стрічок, а також з динаміки кристалізаційних процесів, які в них протікають в залежності від товщини стрічок та вмісту у сплавах ніобію, свідчать на користь того, що схильність до аморфізації та термічна стійкість вивчених, а також інших аморфних сплавів визначаються однаковими процесами і механізмами утворення та росту кристалів. За даними вивчення МКР помітні структурні перебудови у досліджених FM-сплавах проходять вже за 350 - 400 °C. У температурному інтервалі інтенсивної кристалізації (500 - 550 °C) крім первинних нанокристалів alpha-Fe(Si) в аморфній матриці додатково утворюються нові кристали (припускається збагаченої ніобієм фази), розмір яких не перевищує 4,5 нм за температур відпалу до 700 °C. З аналізу характеристик повних функцій радіального розподілу атомів та структурних факторів зроблено висновок про тотожність переважної упаковки атомів (за типом ОЦК) у вихідному аморфному і аморфно-кристалічному станах вивчених FM-сплавів.


Ключ. слова: жидкие, аморфные и нанокристаллические сплавы, атомная структура, кристаллизация
Індекс рубрикатора НБУВ: К297.040

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Герцик О. М. 
Оборотні явища в аморфних металевих сплавах / О. М. Герцик, М. О. Ковбуз, Л. М. Беднарська // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2000. - 36, № 2. - С. 118-120. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Ильинский А. Г. 
О природе атомных микрообразований в расплавах и их роли в процессах кристаллизации / А. Г. Ильинский, А. П. Бровко, С. И. Слюсаренко // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 9. - С. 1279-1288. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

На підставі узагальнення даних рентгенографічних досліджень багатокомпонентних рідких та аморфних сплавів запропоновано експеримент, щодо визначення шарів початку росту кристалів в аморфних стрічках різного складу під час їх відпалу. Для цього одержано дифрактограми з контактної та вільної поверхонь стрічок. Порівняння дифрактограм показали, що під час відпалу аморфних стрічок одного складу кристали раніше з'являються на контактній поверхні, другого - на вільній поверхні, третього - на обох поверхнях одночасно. Місце появи перших кристаликів добре узгоджується з величиною інтегральної ширини головного максимуму дифрактограм чисто аморфних зразків, яка характеризує розмір атомних мікроугруповань в аморфних станах.


Ключ. слова: жидкие и аморфные сплавы, атомная структура, микрообразования, кристаллизация
Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Каверін Ю. Ф. 
Мікронеоднорідність металевих рідин евтектичних систем на основі нікелю і заліза та вплив її на реакційну спроможність металевих стекол, одержуваних із рідкого стану : Автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.04 / Ю. Ф. Каверін; Одес. держ. політех. ун-т. - О., 2001. - 16 c. - укp.

Вивчено мікронеоднорідність металевих рідин евтектичних систем на основі нікелю та заліза, її вплив на реакційну спроможність одержуваних з них металевих стекол. Показано, що структурна та хімічна мікронеоднорідності метелевих розплавів і одержуваних з них склоподібних фаз можна описати в межах єдиної квазіполікристалічної моделі звичайних і засклованих рідин. Встановлено, що все різноманіття специфічних властивостей металевих стекол необхідно аналізувати, насамперед, з урахуванням особливостей структурної та хімічної неоднорідностей тих розплавів, з яких їх отримано. Підтверджено, що стуктурне модифікування рідкої фази дозволяє одержувати у вихідному стані розплави з різноманітним видом структурних складових і співвідношенням їх відносних часток, а також значно змінювати реакційну спроможність одержуваних з них металевих стекол. Зроблено висновок, що реакційна спроможність структурних складових досліджуваних металевих стекол істотно неоднакова - вона мінімальна для кластерів і максимальна для розупорядкованої зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.04 + К35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Белоус М. В. 
Термомагнитный анализ аморфных сплавов Fe - B / М. В. Белоус, О. В. Григорьева, А. М. Лахник, Ю. Н. Москаленко, С. И. Сидоренко // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 12. - С. 1639-1650. - Библиогр.: 6 назв. - рус.


Ключ. слова: фазовые превращения, аморфные ленты, намагниченность, магнитометрические исследования, температуры кристаллизации
Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Олексеюк І. Д. 
Склоутворення в квазіпотрійній системі Agsub2/subSe - Gasub2/subSesub3/sub - GeSesub2/sub / І. Д. Олексеюк, Г. П. Горгут, Ю. Я. Продоус // Укр. хим. журн. - 2001. - 67, № 5-6. - С. 68-69. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Ліхторович С. П. 
Еволюція дефектної структури аморфних сплавів на основі заліза та нікелю у процесі структурної релаксації та кристалізації : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / С. П. Ліхторович; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН УКраїни. - К., 2001. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.143,022 + В378.22,022 + К297.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315953 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Зелинская Г. М. 
Влияние низкотемпературного отжига на структуру и стабильность аморфного состояния многокомпонентных сплавов на основе железа / Г. М. Зелинская, Т. М. Христенко, А. В. Романова // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 7. - С. 961-972. - Библиогр.: 16 назв. - рус.


Ключ. слова: аморфные сплавы, атомная структура, низкотемпературный отжиг, аномальная взаимосвязь структурных параметров
Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043.62

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Белоус М. В. 
Аналіз магнітних ефектів при нагріванні аморфних сплавів методом внутрішнього еталона / М. В. Белоус, О. В. Григор'єва, А. М. Лахник, С. І. Сидоренко, Л. Д. Демченко // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2002. - № 3. - С. 133-137. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Рассолов С. Г. 
Влияние релаксации на структуру и термическую устойчивость аморфной фазы в быстроохлажденных лентах сплава FeV80DBV2020 / С. Г. Рассолов, В. И. Ткач, В. В. Попов, А. И. Лимановский // Физика и техника высоких давлений. - 2002. - 12, № 3. - С. 116-126. - Библиогр.: 20 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К297.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14388 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Sezonenko A.  
The Evolution of the Structure and Mechanical Properties Near Glass Transition Temperature in (Ti, Hf, Zr)(Ni, Cu)-Based Shape-Memory Melt-Spun Ribbons = Эволюция структуры и механических свойств вблизи температуры стеклования в сформованных из расплава лентах на основе (Ti, Hf, Zr)(Ni, Cu) с памятью формы / A. Sezonenko, V. Kolomytsev, A. Pasko, M. Babanly, Yu. Koval, A. Shpak, P. Ochin, R. Portier, P. Vermaut // Металлофизика и новейшие технологии. - 2003. - 25, № 12. - С. 1553-1562. - Библиогр.: 12 назв. - англ.


Ключ. слова: glass-transition temperature, crystallization, superplasticity, deformation rate
Індекс рубрикатора НБУВ: К297.03 + К297.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Немошкаленко В. В. 
Образование аморфно-кристаллических, аморфных и нанокристаллических структур в микропроводах сплавов типа Finemet / В. В. Немошкаленко, Г. П. Брехаря, А. П. Шпак, Н. А. Куцева, В. Ф. Башев, В. С. Ларин // Металлофизика и новейшие технологии. - 2003. - 25, № 3. - С. 275-287. - Библиогр.: 13 назв. - рус.


Ключ. слова: ближний порядок, напряжения, скорость охлаждения, микропровод, коэрцитивность
Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Сезоненко А. Ю. 
Структура та функціональні властивості швидкоохолоджених фольг багатокомпонентних сплавів на основі NiTi : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / А. Ю. Сезоненко; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. - К., 2003. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378,022 + К297.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шпак А. П. 
Моделирование аморфных сплавов с использованием случайных плотных упаковок твердых сфер / А. П. Шпак, А. Б. Мельник, В. К. Сульженко, О. В. Коломиец // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2004. - 2, вип. 2. - С. 689-694. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Запропоновано метод моделювання багатокомпонентних аморфних сплавів випадковими щільними пакуваннями твердих сфер (DRPHS), який враховує хімічну взаємодію між компонентами сплаву. Побудованo DRPHS-моделі аморфних сплавів Fe - B, що описують рентгенівські дифракційні характеристики та густину аморфних сплавів Fe - B. Установлено взаємозв'язок між щільністю пакування атомів розчинника в DRPHS-моделі та термічною стабільністю аморфних сплавів Fe - B.


Ключ. слова: случайная плотная упаковка твердых сфер, плотность упаковки, аморфные сплавы, термическая стабильность
Індекс рубрикатора НБУВ: К297.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Шпак А. П. 
Нанослоистые фрагменты в быстрозакаленных сплавах / А. П. Шпак, В. П. Майборода, Ю. А. Куницкий, А. Л. Зухина, Г. М. Молчановская // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2004. - 2, вип. 3. - С. 1091-1101. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Наведено результати субструктурних досліджень багатокомпонентних металевих швидкозагартованих стрічок і покриттів, що свідчать про наношарувату мезобудову останніх, яка успадкована із розплаву. Інтенсивна турбулентна плинність у разі набризкування та спінігування виключає повсюдне пошарове упорядкування шаруватих мезофрагментів у разі затвердіння. Цей фактор є причиною виникнення "вільного" об'єму в аморфних стрічках та появи "венного" візерунка на поверхні руйнування.


Ключ. слова: аморфные материалы, нанослои, кластеры
Індекс рубрикатора НБУВ: К297.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського