Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=К412.556$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Мирсалимов В. М. 
Трещины со связями между берегами во втулке фрикционной пары / В. М. Мирсалимов // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2006. - 42, № 2. - С. 53-61. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Розглянуто задачу про контактне деформування втулки фрикційної пари. У втулці на поверхні тертя розташовані прямолінійні тріщини з кінцевими областями, в яких береги тріщин взаємодіють. За багаторазового зворотно-поступного руху плунжера матеріал втулки руйнується внаслідок контактної взаємодії. Крайову задачу про рівновагу втулки фрикційної пари з тріщинами зі зв'язками між берегами зведено до розв'язання системи нелінійних сингулярних інтегрально-диференціальних рівнянь з ядром типу Коші. З розв'язку цієї системи знайдені нормальні і дотичні зусилля у зв'язках. Умову граничної рівноваги тріщини з кінцевою областю сформульовано з урахуванням критерію граничної витяжки зв'язків матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.556 + К445.6-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шалапко Ю. І. 
Еволюційні моделі фретинг-процесу у номінально-нерухомому фрикційному контакті : автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.02.04 / Ю. І. Шалапко; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельниц., 2009. - 38 c. - укp.

Вирішено науково-технічну проблему підвищення довговічності номінально-нерухомих фрикційних з'єднань, що має важливе значення у забезпеченні довготривалої експлуатації відповідальних конструкцій і вузлів, які експлуатуються в полі вібраційного навантаження. З використанням методів математичного моделювання та комп'ютерної симуляції розроблено еволюційну модель динамічної поведінки контакту. Модель базується на математичних формулюваннях особливостей фрикційної взаємодії поверхонь за умов малих швидкостей проковзування (менше 1 мм/с), а саме - в околицях нульової швидкості у разі реверсивного руху поверхонь. Досліджено динамічні передумови виникнення й еволюції фретинг-процесу у контакті металевих поверхонь. Описано якісні та кількісні характеристики фретингостійкості конструкційних матеріалів у разі циклічних мікрозміщень менше 15 мкм. Досліджено питання міцності поверхневих шарів для змішаного контакту. Визначено та підтверджено експериментально режим динамічного зчеплювання - проковзування для фретинг-процесу як самий небезпечний у аспекті максимальної концентрації комплексу фрикційної та вібраційної активності у контакті. Осцилограми у вигляді масиву часових рядів проаналізовано на основі Фур'є-перетворень, вейвлет-перетворень, шляхом проведення розрахунку показника Ляпунова, побудови перерізів Пуанкаре. Запропоновано спосіб підвищення фретингостійкості номінально-нерухомих фрикційних з'єднань комбінованою обробкою поверхонь електроіскровим легуванням твердими сплавами з наступним лазерним опромінюванням. За цього щільність покриття поверхні лазерним опромінюванням створює комірки різних розмірів, що призводить до армування

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.556 + К413.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365634 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського