Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=К448.1-02$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Воронцова Д. В. 
Геометричне моделювання профілів роторно-планетарної машини, узгоджених із зубчатою передачею : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.01.01 / Д. В. Воронцова; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Запропоновано нове розв'язання задачі геометричного моделювання графоаналітичного методу розрахунку профілів роторів і корпусів роторно-планетарних маших з урахуванням зубчатих передач внутрішнього зачеплення. Розроблено спосіб опису обвідної сім'ї кривих на площині рівнянням у неявному вигляді, коли вхідними параметрами є описи елемента сім'ї та закону переміщення по площині з зафіксованими межами зміни параметра, що дозволило скласти універсальний алгоритм визначення обвідної параметричної сім'ї, коли її параметр змінюється у фіксованих межах. Розроблено спосіб опису обвідної сім'ї, утвореної в результаті обкатки профілю ротора та кривої з кутовими точками, що дозволило визначати обвідні для негладких кривих. Розроблено опис профілю корпусу рівнянням у неявному вигляді, що дозволило обирати його раціональні параметри. Розроблено спосіб узгодження зубчатої передачі внутрішнього зачеплення з формами профілів ротора та корпусу машини, що дало змогу за допомогою одних і тих же параметрів описати взаємне переміщення двох пар спряжених кривих, а саме: профілів ротора та корпуса, а також зубців пари зубчатих коліс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.1-02 + К448.1-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Русанова О. О. 
Пружно-пластичні деформації корпусу гідроімпульсних приладів з урахуванням хвильових процесів динамічного навантаження : Автореф. дис... канд. техн. наук / О. О. Русанова; Нац. гірн. ун-т. - Д., 2007. - 19 c. - укp.

Наведено рішення актуальних задач теорії пружності та гідродинаміки стосовно до гідроімпульсних конструкцій. Обгрунтовано математичну модель і розроблено методики розрахунку на міцність гідроімпульсних пристроїв з урахуванням динамічних навантажень, пружно-пластичних деформацій та нестаціонарної кавітації. Розроблено алгоритми та програми, проведено комп'ютерне моделювання. Для розрахунку нестаціонарних рухів рідини з кавітацією і пружно-пластичних деформацій корпусу гідропристрою адаптовано числовий метод зі штучною в'язкістю. Розраховано параметри течії рідини, що супроводжується нестаціонарною хвильовою кавітацією. Показано, що у разі знехтування кавітації якійсно й кількісно змінюються параметри течії. Вперше в нестаціонарній постановці розраховано напружено-деформований стан корпусу експериментального зразка порохової гідрогармати з урахуванням динаміки процесу, реальної геометрії пристрою та кавітації рідини. Дану задачу вирішено комплексно на базі спільного розрахунку пружно-пластичних деформацій корпусу та руху ідеальної стисливої рідини. Результати дослідження реалізовано у вигляді робочої методики розрахунку параметрів гідрогармат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К447.3-02 + К448.1-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дубовик В. О. 
Підвищення працездатності та довговічності корпусних деталей з алюмінієвих сплавів шляхом управління внутрішніми напруженнями : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.02.02 / В. О. Дубовик; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2005. - 20 c. - укp.

Розглянуто математичну модель процесу керування внутрішніми напруженнями в корпусі шестеренного насосу, описано метод скінченних елементів, запропоновано модель геометричної форми корпусу. Визначено параметри математичної моделі: температуру нагрівання, охолодження корпусу та кількість циклів і степінь відносної деформації в циклах. Проаналізовано напружено-деформований стан корпусу на базі моделі Боднера-Партома. Відзначено, що межові та початкові умови включають гіпотезу однорідності й ізотропності матеріалу. Виявлено подрібнення мікроструктури матеріалу корпусу. Доведено, що в 1,2 - 1,4 рази підвищується твердість, в 1,2 - 1,5 рази - зносостійкість та в 1,25 - 1,5 рази межі міцності та плинності матеріалу корпусу в порівнянні з відповідними показниками існуючих аналогів. Досліджено зменшення в 1,5 - 1,7 рази величини деформацій корпусу зі сформованим полем напружень за умов експлуатації у порівнянні з відповідними показниками серійного насосу, гама-процентний ресурс шестеренного насосу з корпусом, у якому виконано формування внутрішніх напружень, на 16 - 18 % перевищує ресурс серійного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.148.1 + К448.1-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Смаль С. Н. 
Вероятностная модель процесса конструкторско-технологической разработки корпусной детали / С. Н. Смаль // Авиац.-косм. техника и технология. - 2008. - № 10. - С. 231-233. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Предложен метод расчета времени выполнения комплекса работ с учетом вероятности возврата на изменение технологических параметров. Величина вероятности возврата определяется по результату статистических наблюдений о количестве циклов при создании и экспериментальной отработке одного технологического процесса. Результаты расчета вероятности возврата являются исходными данными для построения стохастической сети и последующего ее расчета. Разработанный алгоритм позволяет получить гистограмму статистического ряда времени выполнения комплекса работ конструкторско-технологического проектирования.


Індекс рубрикатора НБУВ: К448.1-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Титарчук А. О. 
Аналіз можливостей САПР T-Flex при створенні параметричних моделей складних литих деталей / А. О. Титарчук, Є. М. Осінній // Авиац.-косм. техника и технология. - 2011. - № 7. - С. 88-91. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто підхід до створення параметричної моделі деталі типу "Корпус" з можливістю зміни як розмірів, так і форми моделі. В якості базової деталі у ході створення параметричної моделі запропоновано використовувати комплексну деталь, яка використовується у разі написання групових технологічних процесів виробництва. Проведено аналіз можливості застосування такого підходу щодо деталей типу "Корпус". Розглянуто спосіб урахування параметрів форми для деталей типу "Корпус" в системі параметричного моделювання T-Flex. Вказано на переваги та недоліки даного підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К448.1-02 + К61-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бондар О. В. 
Порівняння САПР КОМПАС-3D і PowerSHAPE по критеріям функціональності та економічності / О. В. Бондар, Д. Ю. Кравцова, А. С. Чумак // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 52. - С. 136-142. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета статті - визначення переваг і недоліків використання програмного забезпечення (ПЗ) КОМПАС-3D і PowerSHAPE для побудови корпусних деталей і визначення найбільш вигідного програмного забезпечення для поставлених цілей. У сучасному світі часто виникають питання з приводу актуальності використання того чи іншого програмного забезпечення для автоматизації процесів конструювання деталей та виробів. Тому тема та мета даної статті є досить важливою. Дослідження проведено методами комп'ютерного моделювання у системах автоматизованого проектування (САПР) КОМПАС-3D і PowerSHAPE та порівняння отриманих результатів. Надано опис та порівняння наявного функціонала та особливостей програм, зокрема команд, які забезпечують створення деталі у даних програмних модулях. Аналізуючи в цьому контексті програмні забезпечення встановлено, що КОМПАС-3D - це система нижчого рівня, до якої висуваються мінімальні вимоги щодо компонентів, а PowerSHAPE - система середнього рівня з відповідними ознаками. Наукова новизна полягає в аналізі використання конкретних програмних засобів для побудови корпусних деталей, що може полегшити вибір раціональної системи для конструкторського моделювання та проектування виробів. Практична значимість роботи полягає в тому, що вона може бути використана керівниками підприємств для вибору оптимального програмного забезпечення з метою автоматизації процесів конструювання деталей. Результати показали, що для невеликого підприємства з малим бюджетом, одиничним виробництвом і універсальним обладнанням раціональним буде використання ПЗ КОМПАС-3D, а для великого підприємства з широким спектром задач, середнєсерійним і масовим виробництвом, для верстатів із числовим програмним керуванням, з необхідністю проведення інженерного аналізу та оптимізації конструкції - буде програма PowerSHAPE. Програмне забезпечення PowerSHAPE надає більш широкі можливості подальшої роботи з моделлю в різних пов'язаних програмних продуктах, аналізу моделі, розрахунків і т.д., ніж КОМПАС-3D. При цьому більш дорогим продуктом є PowerSHAPE, його вартість сягає $ 7548,95. Вартість КОМПАС-3D становить $ 2294,58.


Індекс рубрикатора НБУВ: К448.1-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського