Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=К634.02-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Королева О. В. 
Фрезерный станок с ЧПУ Sinumerik 840D : интенс. курс для оператора и программиста: метод. пособие / О. В. Королева, А. В. Осичев; Нац. техн. ун-т "ХПИ" . - Х. : Підручник НТУ "ХПІ", 2010. - 188 c. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Дано описание вертикально-фрезерного станка, инструмента, а также процессов подготовки его к работе и обслуживания. Представлен материал по работе с HMI-интерфейсом, по подготовке прораммного обеспечения, параметризации, программированию в G-кодах, выполнению стандартных операций металлообработки. Раскрыты возможности автоматизации программирования станков с числовым программным обеспечением (ЧПУ).


Індекс рубрикатора НБУВ: К634.02-52-082 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА730141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тимчик Г. С. 
Ресурсозбереження фрезерного обладнання: теорія та практика : монографія / Г. С. Тимчик, В. І. Скицюк, Т. Р. Клочко; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - Київ : НТУУ "КПІ", 2014. - 263 c. - Бібліогр.: с. 246-263 - укp.

Проаналізовано методи відновлення ресурсу та контролюточності роботи верстатів у гнучкому виробництві. Розроблено аналітичні моделі морфології поверхні торкання різального інструмента до поверхні деталі, а також процесу одержання точності введення зворотнього зв'язку. Обгрунтовано принципи визначення динамічних навантажень на обробне обладнання за різних типів торкання технологічних об'єктів. Запропоновано алгоритм забезпечення процесу вимірювання координати торкання різального інструмента до поверхні деталі. Побудовано систему контролю торкання для зношеного металообробного обладнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-125 + К634.02-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА790201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Петраков Ю. В. 
Управление 2,5D фрезерованием на станке с ЧПУ при использовании CAM систем / Ю. В. Петраков, А. М. Клавак, Р. Р. Симута // Прогресив. технології і системи машинобуд. : міжнар. зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 44. - С. 198-205. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Представлен новый подход к управлению процессом фрезерования при использовании интегрированных CAD/CAM систем, который состоит в параллельном проектировании управления подачей с целью стабилизации условий резания. При подготовке чертежа детали и заготовки в CAD системе эти данные используются в специальном модуле моделирования процесса срезания припуска, затем согласуются с управляющей программой, спроектированной в CAМ системе. При генерации управляющей программы через постпроцессор технологу-программисту предлагается заменить код подачи на код, спроектированный параллельно. В результате достигается повышение производительности на 50 - 70 % при выполнении требований по качеству.


Індекс рубрикатора НБУВ: К634.02-52-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Петраков Ю. В. 
Моделювання системи адаптивного управління фрезеруванням на верстаті з ЧПК / Ю. В. Петраков, О. С. Мацківський // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Машинобудування. - 2015. - № 2. - С. 146-152. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено систему адаптивного управління фрезеруванням на верстаті з ЧПК. Система призначена для стабілізації потужності різання у разі зміни умов фрезерування складних поверхонь деталей. Розроблена структура системи складається з модуля управління, модуля зворотного зв'язку і модуля формування сигналу управління. Модуль зворотного зв'язку підключений до стійки ЧПК через інтерфейс RS232, а модуль формування сигналу управління підключений через спеціальний апаратний блок к енкодеру ручної корекції подачі. Виконання експериментів з використанням спеціально створеної цифрової моделі процесу фрезерування надало змогу уникнути риски і провести дослідження в широкому діапазоні зміни параметрів аж до втрати сталості функціонування системи. Виконано експериментальні дослідження з метою визначення коефіцієнта передачі каналу управлення, який забезпечує стале функціонування всієї системи. Підтверджено можливість стабілізації потужності різання за рахунок автоматичного управління подачею.


Індекс рубрикатора НБУВ: К634.02-52-043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/маш. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Недобой В. А. 
Затискні механізми високошвидкісних шпиндельних вузлів на модульному принципі для фрезерних верстатів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / В. А. Недобой; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя. - Тернопіль, 2016. - 21 c. - укp.

Створено та дослідженовисокошвидкісний шпиндельний вузол (ШВ) з електромеханічним затискним механізмом (ЗМ). Порівнянно його параметри з відомою конструкцією гідромеханічного інструментального затискного патрону (ІЗП). Створено ШВ на модульному принципі. Праналізовано теоретичні дослідження ІЗП, спрямованні на удосконалення налаштування його на роботу в залежності від змін параметрів хвостовика інструмента. Експериментально досліджено вплив конструкції хвостовика інструмента на характеристики ІЗП та якість оброблених деталей з використанням багатофакторного планування експерименту та регресивного аналізу одержаних результатів. Вперше доведено експериментально, що використання конструкції хвостовика інструмента з отвором знижує відцентрові сили. Теоретично й експериментально доведено працездатність високошвидкісного ШВ з самогальмівним електромеханічним ЗМ та встановлено, що в порівнянні з гідромеханічним ЗМ він має кращі показники в 1,5 - 3,5 раза. Розроблено на основі теоретичних та експериментальних досліджень рекомендації щодо модульного принципу створення ШВ з використанням готових або модернізованих модулів, які значно підвищують техніко-економічні показники ШВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К634.02-52-041.51 + К634.02-541.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кальченко Віт. 
Модернізація універсально-заточувального верстата з ЧПК ВЗ208Ф3 для високошвидкісного фрезерування поверхонь обертання / Віт. Кальченко, Вол. Кальченко, В. Венжега, В. Винник // Техн. науки та технології. - 2020. - № 1. - С. 72-80. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Технологія високошвидкісного фрезерування є однією з найбільш сучасних і ефективних альтернатив класичним методам обробки, що значно відрізняється якістю і швидкістю обробки,а також можливістю виготовлення виробів із важкооброблюваних матеріалів. Швидкісне фрезерування переважно реалізується за допомогою багатокоординатних верстатів із числовим програмним керуванням (ЧПК), проте стійкий процес різання неможливо забезпечити на наявному обладнанні без модернізації системи ЧПК, приводу головного руху, який би забезпечував необхідну швидкість різання та використання спеціального інструменту. Основними вимогами до системи ЧПК при високошвидкісній обробці є її швидкодія, можливість забезпечення гладких траєкторій руху інструменту для рівномірного навантаження на нього без численних врізань і виходів. Використання ефективного змащувально-охолоджувального середовища зменшує пружні віджимання в технологічній системі при її фіксованій жорсткості. Впровадження високошвидкісного фрезерування на верстатах із ЧПК стримується відсутністю практичних рекомендацій і потребує додаткових досліджень, зокрема жорсткості верстата. Досліджено можливість модернізації універсально-заточувального верстата з ЧПК моделі ВЗ208Ф3 з метою розширення його технологічних можливостей для високошвидкісного фрезерування поверхонь обертання дисковою фрезою, оснащеною різальними елементами з кубічного нітриду бору. Високошвидкісне фрезерування - сучасний високотехнологічний метод обробки, що дозволяє отримувати найменші перетини зрізу металу при використанні високих швидкостей знімання. Сутність цієї технології полягає у використанні певного діапазону швидкостей різального інструменту, що веде до істотного зниження опору матеріалу при його обробці, чим забезпечується обробка важкооброблюваних матеріалів. Особливістю такої технології є те, що тепло, яке виділяється при обробці, практично повністю зосереджено в стружці і не перебуває тривалий час у зоні обробки, через що фреза й деталь мало схильні до термічного впливу. Висновки: досліджено технологічні можливості універсально-заточувального верстата з ЧПК моделі ВЗ208Ф3 з метою його використання для високошвидкісного фрезерування поверхонь обертання дисковою фрезою, оснащеною різальними елементами із кубічного нітриду бору та обгрунтовано модернізацію його системи ЧПК та вузлів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К634.02-52-09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського