Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=К641.71-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Болотов М. Г. 
Застосування тліючого розряду з порожнистим катодом для нагрівання при дифузійному зварюванні та паянні : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.06 / М. Г. Болотов; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2011. - 19 c. - укp.

Розроблено нове джерело нагріву для дифузійного зварювання (ДЗ) та паяння на основі тліючого розряду (ТР) з застосуванням порожнистого катоду (ПК). Проведено комплексні дослідження електричних, енергетичних та теплових характеристик ТР ПК як джерела зварювального нагріву (ЗН). Встановлено, що для забезпечення тривалого стабільного існування ТР ПК за умов ЗН, його живлення здійснюється від джерел з жорсткими та пологопадаючими зовнішніми характеристиками. Визначено ефективний к.к.д. нагріву ТР ПК та вплив на його енергетичну ефективність геометричних характеристик вузла катод - деталь (КД), зокрема величини проміжку КД. Обгрунтовано доцільність керування процесом нагріву ТР ПК напругою холостого ходу джерела методами математичного моделювання, що спрощує процес керування та підвищує його ефективність. Розкрито передумови застосування ТР ПК як джерела нагріву (ДН) за ДЗ та паяння, а також доведено, що ТР ПК - високотехнологічний, енергетичний та економічно ефективний, допомагає одержати з'єднання з металічних та неметалічних матеріалів з якісними показниками; визначено місце ТР ПК в існуючих ДН для ДЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.71-5 + К643.7-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Болотов М. 
Тліючий розряд як джерело поверхневого нагріву в процесах з'єднання різнорідних матеріалів (огляд) / М. Болотов, І. Прибитько, І. Нагорна // Техн. науки та технології. - 2020. - № 2. - С. 22-36. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Тліючий розряд, відомий своїми яскравими світловими ефектами, знайшов значне поширення в різних галузях науки і техніки, зокрема, для отримання електронних та світлових пучків, поверхневої обробки матеріалів, для отримання захисних покриттів тощо. Як джерело зварювального нагріву тліючий розряд застосовується порівняно нещодавно, і його розвиток у цій галузі пов'язаний із дуже цікавими, а іноді й зовсім суперечливими фактами. Мета роботи - ознайомити читача з основними історичними віхами становлення тліючого розряду як джерела поверхневого нагріву в процесах зварювання та паяння матеріалів, а також із труднощами, з якими стикалися вітчизняні дослідники на шляху досягнення своєї мети. Основні етапи розвитку тліючого розряду як джерела поверхневого нагріву в процесах дифузійного зварювання та паяння. Історично перші спроби застосування тліючого розряду в процесах з'єднання матеріалів припали ще на 60-і роки ХХ ст. Уже тоді вітчизняні вчені відмічали цілий спектр його особливостей, таких як рівномірний нагрів, можливість регулювання технологічних параметрів у досить широких межах, можливість здійснювати обробку та модифікування поверхонь перед зварюванням. Але водночас було виявлено й певні недоліків, що обмежують його поширення в цих технологічних процесах, головним чином пов'язаних із частковою або повною втратою його стійкості й переходом в інші, більш стабільні форми газового розряду. Тліючий розряд із порожнистим катодом в умовах прецизійного зварювання та паяння. Тривалий пошук способів удосконалення плазмових технологій, стосовно до умов зварювального нагріву, призвів до розробки нового джерела енергії для дифузійного зварювання та паяння на базі тліючого розряду, ініційованого в катодній порожнині. Володіючи більш високою щільністю енергії в плямі нагріву, в порівнянні з нормальним тліючим розрядом, унаслідок осциляції електронів у катодній порожнині, він дозволяє значно розширити номенклатуру з'єднуваних матеріалів і забезпечувати нагрів як струмопровідних матеріалів, так і діелектриків. Висновки: досвід застосування тліючого розряду в процесах зварювання в твердій фазі показує, що найбільш перспективними напрямками подальших розробок стануть створення автоматизованих установок та систем керування процесом дифузійного зварювання в тліючому розряді на базі мікропроцесорної техніки з використанням математичних моделей для формування оптимальних алгоритмів керування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.71-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського