Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Л411.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Собченко В. В. 
Розробка енегозберігаючої технології виробництва пористих заповнювачів із гідросилікатів в апаратах псевдозрідженого шару : Автореф. дис... канд. техн. наук / В. В. Собченко; НАН України. Ін-т газу. - К., 2006. - 21 c. - укp.

Розроблено технологію виробництва нового штучного пористого матеріалу з гідросилікатів - сиоспору, що має високі якісні характеристики та потребує низьких питомих енерговитрат під час його виготовлення. На підставі розрахунків й експериментальних даних визначено режими термообробки у процесі виготовлення сиоспору з метою одержання продукції високої якості. Створено апарати з псевдорозрідженим шаром для термообробки, охолодження та класифікації сиоспору. На підставі енерготехнологічного аналізу підібрано найбільш економічні схеми його виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л411.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Franus M. 
Modification of the lightweight aggregate with the use of spent zeolite sorbents after the sorption of diesel fuel / M. Franus, L. Bandura, W. Franus // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 781. - С. 32-41. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л411.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Коверніченко Л. М. 
Бетони на штучному пористому заповнювачі - актипорориту із техногенних відходів промислових підприємств Кривого Рогу / Л. М. Коверніченко, О. П. Хільченко // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2019. - Вип. 105. - С. 118-122. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - отримання штучного пористого заповнювача виготовленого із техногенної сировини гірничо-металургійних підприємств Кривого Рогу високої якості з порівняно низькою енергоємністю та бетонів на його основі. Сучасний напрямок у виробництві будівельних конструкцій грунтується на застосуванні легких і полегшених бетонів, для виробництва яких необхідно використовувати легкі заповнювачі. Сьогодні будівельні матеріали і вироби виготовляють, в основному, з природної сировини і рідше з побічних продуктів промисловості. Проте, щорічно здобич у великих кількостях сировини за наявності взаємозамінних техногенних відходів інших галузей промисловості погіршує екологічну обстановку. Техногенні відходи - це відходи виробництва, які шкідливо впливають на життєдіяльність людини та навколишнє середовище. Тому, що часто відходи підприємств викидають на звалище, оскільки не вважається потрібним їх використання в індустрії будівельних матеріалів. Для вирішення цієї мети застосовувалися стандартні та спеціальні методи для визначення й дослідження властивостей компонентів та складу шихти, а також сировинних гранул заповнювача. Для обробки результатів експериментів використовували статистичний аналіз. Проведенні наукові дослідження дали змогу розробити технологію виготовлення штучного пористого заповнювача - актипорориту на основі техногенних промислових відходів. У Криворізькому залізорудному басейні збагачення залізних руд гірничо-металургійними комбінатами супроводжується утворенням великої кількості відходів до 50 % від їх початкової маси. Ці відходи погіршують екологічну ситуацію на Криворіжжі та їх можна розглядати як штучно створену сировинну базу для будівництва та виготовлення будівельних матеріалів. Застосування техногенних відходів в технології виготовлення пористих заповнювачів розширює сировинну базу, зменшує матеріальні витрати та енергоресурси на виробництво і покращує екологічну обстановку. Виконані дослідження дозволили розробити спосіб виробництва штучного пористого заповнювача для бетону - актипопору із техногенної сировини гірничо-металургійних підприємств Кривого Рогу. Даний спосіб і використані компоненти шихти відрізняються від відомих і забезпечують отримання легкого заповнювача - актипорориту досить високої якості із економією енерговитрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л411.3 + Н331.652 + Ж692

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Атинян А. О. 
Вдосконалення технології отримання спученого вермикуліта з метою зниження енерговитрат : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / А. О. Атинян; Харків. нац. ун-т буд-ва та архітектури. - Харків, 2015. - 20 c. - укp.

Дослідження проведено на основі сировини Приазовського родовища (Україна). Показано, що сировинний вермикуліт складається з слюд флогопіт - біотітового ряду, склад якого неоднорідний через зміни, що відбулися внаслідок природного вивітрювання, тобто вермикулітізації та часткової гідратації. Зроблено висновок, що в процесі спучування вермикулітового сировини беруть участь лише ті мінерали, які пройшли повний процес вермикулітізації та гідратації за природних умов. Змодельовано штучний процес природного вивітрювання і гідратації шляхом насичення сировинних мінералів розчинами KNO{\dn\fs9 3}. Встановлено, що в процесі насичення 1М розчинами KNO{\dn\fs9 3} відбувається не тільки гідратація мінералу, а й його повна вермикулітізація, із зміною параметрів кристалічної решітки (її розсунення) за рахунок заміщення іонів магнію на іони калію. Встановлено оптимальний режим випалу за температури 400 °С.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л411.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Полюга В. 
Властивості зольних мікросфер як наповнювачів у сумішах для мурування / В. Полюга, О. Золотарьова, М. Жалдак // Товари і ринки. - 2022. - № 1. - С. 81-91. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Зважаючи на активний розвиток будівельної промисловості, виникає потреба у будівельних матеріалах з певними теплоізоляційними властивостями, які потребують використання сучасних в'яжучих із необхідним комплексом заданих властивостей. Розв'язання проблеми використання вітчизняних зольних мікросфер як наповнювачів будівельних матеріалів має значний науково-практичний інтерес. Мета статті - оцінка властивостей зольних мікросфер як товару, що використовується для наповнення будівельних матеріалів. Досліджено зольні мікросфери Курахівської, Придніпровської, Криворізької, Бурштинської та Трипільської ТЕС. Визначення складу мікросфер проведено ІЧ-спектроскопічним аналізом, кристалічної структури - рентгенофазовим, гранулометричного складу - ситовим методом. Висновки: переважними компонентами хімічного складу досліджених зольних мікросфер є оксиди кремнію та алюмінію для Трипільської ТЕС, а для Придніпровської - тільки оксиди алюмінію. За ІЧ-спектроскопією визначено, що мікросфери Бурштинської та Придніпровської ТЕС мають порівняно вищий вміст води, а при їх використанні як наповнювача для будівельних матеріалів зменшується щільність останніх. За гранулометричним складом зольних мікросфер доведено їх дрібнодисперсність, що значно скорочує фінансові витрати при застосуванні їх як наповнювачів у будівельних матеріалах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л411.3 + Н307.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського