Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Л749.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сім'ячко О. І. 
Властивості покриттів на основі модифікованих кремнієорганічних наповнених композицій / О. І. Сім'ячко // Хім. пром-сть України. - 2002. - № 1. - С. 26-29. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Охарактеризовано переваги та недоліки кремнієорганічних лакофарбових матеріалів. Обгрунтовано доцільність модифікації кремнієорганічної зв'язувальної речовини акрилами, вибір компонентів та їх співвідношення в композиції. Наведено та проаналізовано результати досліджень деяких фізико-механічних та фізико-хімічних властивостей покриттів на основі отриманих композицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Петрикова Є. М. 
Органосилікатні композиції на основі ізоціанатів для захисту та відновлення залізобетонних конструкцій : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / Є. М. Петрикова; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. - К., 2003. - 21 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено наукову гіпотезу про можливість одержання високоміцних корозійностійких композитів за рахунок хімічної взаємодії між поліізоціанатом, дисперсною гідросилікатною речовиною нестабільної структури та волокнистим армуючим водовмісним компонентом з утворенням на мікрорівні - дисперсноармованих композицій та синтезом на мікрорівні - сечовини, триізоціанурату та органосилікатних уретаноподібних сполук модифікованих лужноземельними елементами. Визначено оптимальний склад та досліджено фізико-механічні та спеціальні властивості органосилікатних захисних покриттів і будівельних розчинів. Зазначено, що дані системи характеризуються підвищеними фізико-механічними та експлуатаційними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-082.04 + Л749.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Терець М. І. 
Вогнезахисні композиційні матеріали. Термічне поводження / М. І. Терець, С. Я. Бричка, Г. М. Загоровський, І. Г. Сидоренко, О. І. Свістова // Хім. пром-сть України. - 2004. - № 5. - С. 60-62. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати досліджень за допомогою методу дериватографії зразків вогнезахисних лакофарбових матеріалів з різними наповнювачами, а також деревини нефарбованої та пофарбованої цими матеріалами. Доведено ефективність вогнезахисної дії розроблених матеріалів за допомогою цього методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8 + М130.374-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Караваєв Т. А. 
Товарознавча оцінка порошкових лакофарбових покриттів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.19.08 / Т. А. Караваєв; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2005. - 20 c. - укp.

На підставі комплексної товарознавчої оцінки лакофарбових покриттів на металевих підкладках встановлено їх високі фізико-механічні властивості, корозійну та атмосферостійкість, відзначено привабливий естетичний вигляд. Проведено порівняльний аналіз експлуатаційних властивостей порошкових лакофарбових покриттів на металевих підкладках, одержаних з порошкових фарб на основі термореактивних плівкоутворювачів різних виробників. З метою розширення галузей застосування порошкових фарб в Україні розроблено новий спосіб одержання порошкових лакофарбових покриттів на деревних матеріалах, що включає попереднє сушіння заготовок, їх грунтування, сушіння, охолодження, нанесення порошкової форби (електростатичним або трибостатичним методом) і формування порошкового лакофарбового покриття. Зазначено, що запропонований метод відрізняється тим, що поверхню деревного матеріалу попередньо покривають спеціальною електропровідною грунтовкою, а для формування порошкового лакофарбового покриття застосовують конвективне нагрівання. Встановлено вплив різних технологічних чинників на формування споживчих властивостей та якість одержаних виробів. Розроблено рецептуру вододисперсійної грунтовки для формування струмопровідного шару на поверхні діелектричних неметалевих матеріалів (таких як скло, кераміка, деревина, деревні плити). Встановлено закономірності процесів взаємодії між порошковою фарбою та грунтовим покриттям під час формування лакофарбового покриття на деревних матеріалах. Здійснено комплексну товарознавчу оцінку одержаних з використанням нової технології виробів "Фасад МДФ" з порошковим лакофарбовим покриттям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Довгань О. Д. 
Епоксидні полімерні розчини, модифіковані фурфуролом і цеолітом : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. Д. Довгань; Одес. держ. акад. буд-ва і архіт. - О., 2005. - 21 c. - укp.

Розроблено захисно-конструкційні матеріали на основі пластифікованої епоксидної смоли "Макро", які забезпечують підвищену надійність та довговічність водогосподарських споруд. Проаналізовано комплекс структурованих експериментально-статистичних моделей, вплив модифікаторів полімерної матриці та мінерального каркасу на властивості полімерних розчинів. Доведено, що введення оптимальної кількості фурфуролу та цеоліту допомагає одержувати полімерні розчини з високими показниками міцності та довговічності. Визначено фактори мінімального водо- та нафтопоглинання, а також максимальної водо- та нафтостійкості під час малої полімероємності для ремонту та захисту бетонних поверхней за різних умов експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чигиринець О. Е. 
Наукові основи створення антикорозійних наповнювачів з рослинних відходів для грунтових лакофарбованих покриттів : Автореф. дис... д-ра техн. наук / О. Е. Чигиринець; Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка НАН України. - Л., 2006. - 38 c. - укp.

Розроблено протикорозійний наповнювач з рослинних кісточкових відходів, що підвищує стійкість лакофарбових матеріалів, нанесених на іржу. Визначено хімічний склад кісточкових порошків та їх екстракційної частини. Установлено закономірності процесу взаємодії екстракційної частини порошкових перетворювачів іржі (ППІ) й іржі. Показано, що підвищення захисних властивостей лакофарбового грунту на його основі за умов експлуатації відбувається завдяки адгезійному механізму, який полягає в екстрагуванні хімічно активної частини ППІ у процесі вологонасичення лакофарбових матеріалів, що призводить до звуження капілярів покриття за умов набухання частинок наповнювача та сприяє гальмуванню дифузійних процесів на межі метал - покриття завдяки формуванню з іржею інертного шару низькорозчинних сполук. Розроблено технологію виготовлення ППІ, що базується на модифікації кісточкових порошків N-вмісними сполуками за методом механохімічного щеплення. Розроблено методику прискорених випробувань ефективності ППІ, що базується на визначенні швидкості корозії зразків з модельною іржею за поляризаційним методом у водних екстрактах кісточкових порошків. Базуючись на встановленому протикорозійному ефекті у сумішах ППІ з відомими пігментами, розроблено ефективні нетоксичні суміші для традиційних грунтів і формування іржі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.41-3 + Л749.8-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вахітова Л. М. 
Вогнезахисні покриття. Шляхи підвищення ефективності / Л. М. Вахітова, К. В. Калафат, М. П. Лапушкін, М. П. Жильцов // Хім. пром-сть України. - 2007. - № 5. - С. 11-15. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено вплив інертних наповнювачів на вогнезахисну ефективність покриттів, які містять у своєму складі графіт, що спучується, та інтумесцентну пару поліол/поліфосфат амонію. Показано, що найбільш позитивну дію на межу вогнестійкості виявляють арчуючі волокнисті матеріали, які зміцнюють каркас пінококсу, що утворюється з покриття під час термічного впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гуменецький Т. В. 
Захисні властивості поліуретанових покриттів, модифікованих інгібувальними пігментами / Т. В. Гуменецький, І. М. Зінь, Л. М. Білий, О. Р. Соколовський // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2008. - № 609. - С. 390-394. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

За допомогою електрохімічних та імпедансних методів вивчено корозійну стійкість сталі з захисними поліуретановими покриттями, модифікованими інгібувальними пігментами. Встановлено, що поєднання у складі поліуретанового грунту суміші фосфату/молібдату цинку та силікату кальцію підсилює його захисні властивості завдяки ефекту синергізму. Підвищення корозійної тривкості підтверджено кінетичними залежностями параметрів імпедансу системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8 + К663.44-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Юмина Ю. М. 
Біодеградація захисного покриття "Полікен 980-25" / Ю. М. Юмина, Ж. П. Коптєва, Н. М. Ласковенко, А. С. Бубнова, С. М. Остапюк // Полімер. журн. - 2009. - 31, № 4. - С. 349-352. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Сисюк В. Г. 
Модифіковані лакофарбові матеріали прискореної повітряної сушки для захисних антикорозійних покриттів / В. Г. Сисюк, В. К. Грищенко, В. М. Гранчак, А. С. Бубнова, П. М. Давискиба, В. В. Шевченко // Наука та інновації. - 2010. - 6, № 1. - С. 69-75. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

The modified paintwork materials with forced air-drying and perfected characteristic based on the urethane-alkyd and urethane-melamine-alkyd block copolymers which are used in protective anticorrosive coatings of different metallic constructions are designed. The kinetics of isocyanate oligomers and functional alkyd resins interaction during block copolymers-modifier synthesis is studied. The synthesized modifier composition was optimized along with the determination of the main characteristics influencing upon paintwork materials properties. The assortment of modified varnishes and enamels for different purposes with improved physical-mechanical characteristics are made; industry investigations of the experimental batch of the materials were conducted.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Солових Є. К. 
Науково-методологічні основи підвищення несучої здатності функціональних покриттів конструктивними і технологічними методами : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.03.07 / Є. К. Солових; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т" . - К., 2013. - 36 c. - укp.

Приділено увагу ефективному підвищенню несучої здатності функціональних покриттів (ФП) на відповідальних деталях сучасної техніки, які працюють за екстремальних умов експлуатації шляхом керування конструктивно-технологічними та експлуатаційними параметрами системи "ФП - основа" за критеріями міцності, зносостійкості та економічності. Вивчено сучасний стан проблеми інженерії поверхні та проаналізовано напрямки її вирішення. Показано, що ця проблема вирішується застосуванням функціональних покриттів. На підставі експериментальних і теоретичних досліджень фізико-механічних та експлуатаційних властивостей деталей з покриттями, одержаними сучасними альтернативними методами осадження, запропоновано методологію побудови систем "ФП - основа" з прогнозованою несучою здатністю. Розроблено методику вибору альтернативних технологій застосування ФП за критерієм наукоємності, яка також враховує безвихідний характер їх розвитку в разі зниження прибутку за умов нарощування інвестицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663-1 + Л749.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Плескачевский Ю. М. 
Основы технологии электроконтактного спекания наноструктурированных металлополимерных покрытий триботехнического назначения / Ю. М. Плескачевский, В. А. Ковтун // Автомат. сварка. - 2013. - № 10/11. - С. 72-79. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Представлены модельно-теоретические подходы к оптимизации структурно-технологических условий электроконтактного спекания металлополимерных покрытий. Показано, что применение методов компьютерного моделирования зон формирования порошковых композиционных материалов на принципах мезомеханического подхода с использованием структурных моделей, адаптированных к широкому диапазону значений технологических параметров и свойствам исходных компонентов порошковой системы, позволяет устанавливать закономерности влияния технологических факторов и структурных особенностей, а также характеристик исходных компонентов дисперсных порошковых систем на процессы структурообразования спеченных слоев. При этом определяющее значение имеет учет локального воздействия тепловых факторов и внутренних напряжений, возникающих в процессе формирования покрытий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Яремчук Л. А. 
Визначення стійкості адгезійного контакту олійної композиції до деревини / Л. А. Яремчук, Г. В. Нощенко // Техн. сервіс агропром., ліс. та транспорт. комплексів. - 2015. - № 3. - С. 157-162. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджена здатність льняної олії створювати деревини, базуючись на значеннях поверхневого натягу льняної олії та поверхневої енергії деревини. Величина поверхневого натягу лляної розрахована методом парахора. Міжфазовий натяг між лляною олією і поверхнею деревини розрахована згідно рівняння Джирифалко-Гуда. Розрахована робота адгезії лляної олії до поверхні деревини. Одержані значення роботи адгезії позитивні, про що свідчить стійкість адгезивного контакту.


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.37 + Л749.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Українець М. С. 
Особливості структуроутворення та експлуатаційні властивості композитів систем NiAl-MeB2 для високотемпературних зносостійких покриттів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / М. С. Українець; НАН України, Ін-т проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича. - Київ, 2017. - 19 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430433 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Костюк Г. И. 
Научные основы создания высокоэнтропийных карбидных и оксидных нанопокрытий на сверхтвердом материале кортинит / Г. И. Костюк, И. В. Кантемир // Авиац.-косм. техника и технология. - 2017. - № 3. - С. 77-84. - Библиогр.: 11 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8 + К663.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Вахітова Л. М. 
Дослідження впливу наносрібла на антибактеріальні покриття протипожежного призначення для фармацевтичних підприємств / Л. М. Вахітова, В. І. Бессарабов, К. В. Калафат, В. Л. Дріжд, Г. В. Загорій // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 4/6. - С. 4-9. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Синтезовано наносрібло методом інтеркаляції іонного срібла в міжшарові порожнини монтморилоніту. Визначено стійкість інтумесцентних покриттів складу поліфосфат амонію/пентаеритрит/меламін/співполімер етиленвінілацетату/оксид титану з домішками Ag-форми монтморилоніту по відношенню до цвілевих і деревофарбувальних грибів. Встановлено, що суміш Ag-монтморилоніту з монтморилонітом, модифікованим полігексаметилен гуанідиновим катіоном, забезпечує клас біоцидної ефективності покриття "високоефективний".


Індекс рубрикатора НБУВ: К724.66 + Л749.8

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кузьменко С. М. 
Вплив кількості і природи бортитанвмісного модифікатора на властивості алкідних захисних покриттів / С. М. Кузьменко, М. Я. Кузьменко, Н. М. Ласковенко, В. А. Гуменюк // Полімер. журн.. - 2018. - 40, № 2. - С. 106-112. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Крохмаль С. О. 
Газофазне осадження покриттів на основі карбіду хрому на внутрішніх поверхнях каналів і глухих порожнин : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / С. О. Крохмаль; Національна академія наук України, Інститут електрофізики і радіаційних технологій. - Харків, 2019. - 24 c. - укp.

Досліджено можливості одержання тугоплавких корозійно й ерозійностійких покриттів на основі карбідів хрому усередині довгомірних каналів малого перетину й глухих порожнин з високою швидкістю осадження, а також одержано композиційні матеріали із тугоплавкою матрицею й високим ступенем просочення (95-96%) при температурах 400–550ºС. Розроблено спосіб одержання й отримано карбідохромові покриття на внутрішній поверхні довгомірних каналів малого перетину (0,3 – 7 мм2) з високими швидкостями осадження (10 – 15 мкм/хв). Розроблено спосіб одержання композиційних матеріалів методом просочення осадженням з газової фази, що забезпечує заповнення об'єму 95-96%. Показано, що корозійна й ерозійна стійкість карбідохромових покриттів одержуваних з технічного продукту ХОР "Бархос" значно перевищує стійкість конструкційних матеріалів які широко застосовуються у промисловому виробництві. Підвищена стійкість карбідохромових покриттів у порівнянні зі стійкістю компонентів, що входять до їх складу, обумовлена нанорозмірами структурних елементів покриття і їх шаруватою структурою. Показано, що висока проникаюча здатність парів реагенту в процесі осадження дає можливість заповнювати мікротріщини й пори, поверхні, яку покривають, що і забезпечує згладжувальний ефект, знижуючи шорсткість поверхні у важкодоступних місцях.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.086 + К391.91 + Л749.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Яремчук Л. А. 
Науково-технічні основи створення захисно-декоративних покриттів деревини олійними лакофарбовими матеріалами : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.23.06 / Л. А. Яремчук; "Національний лісотехнічний університет України", державний вищий навчальний заклад. - Львів, 2019. - 36 c. - укp.

Висвітлено науково-прикладну проблему створення наукових і технологічних засад використання екологічно безпечних олійних лакофарбових матеріалів (ЛФМ) на основі відновлювальної сировини вітчизняного походження для формування захисно-декоративних покриттів деревини. Зазначено, що для створення якісних екологічно безпечних захисно-декоративних покриттів на основі лляної висихаючої олії, покращення фізико-механічних властивостей плівки та зменшення часу її висихання необхідно модифікувати олійні композиції. Вивчено, підібрано та досліджено екологічно безпечні модифікатори - каніфоль і віск. Теоретично визначено поверхневу енергію деревних підкладок дуба, бука та сосни й адгезійний контакт між олійною композицією і деревиною. Доведено, що крайовий кут змочування має безпосередній вплив на адгезію ЛФМ до підкладки та змінюється в часі. Визначено коефіцієнт дифузії модифікованої лляної олії, який є співрозмірним з коефіцієнтом вологопровідності деревини та залежить від температури композиції, її густини, породи деревини та тривалості висихання плівки. Досліджено вплив модифікаторів на здатність олійної композиції зменшити тривалість висихання плівки. Доведено, що сикатив (до 2,0 м.ч.) і каніфоль (до 3,0 м.ч.) пришвидшують процес плівкоутворення олійної композиції приблизно удвічі. На основі експериментальних даних розроблено математичні залежності впливу модифікаторів на основні експлуатаційні характеристики модифікованих олійних композицій, які дають змогу прогнозувати якісні показники захисно-декоративних покриттів деревини та підтверджують доцільність виготовлення та використання олійних композицій для опорядження деревини, як безпечних для довкілля, з достатніми експлуатаційними характеристиками й економічно та конкурентно привабливих.


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.073-1 + Л749.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Vakhitova L. 
Definition of the thermal and fire-protective properties of ethylene-vinyl acetate copolymer nanocomposites / L. Vakhitova, V. Bessarabov, N. Тaran, A. Redko, V. Anishchenko, G. Zagoriy, A. Popov // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 1/6. - С. 13-20. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8 + Л746.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського