Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Л821.017$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Колесников Л. О. 
Вредители зерна при хранении и меры борьбы с ними / Л. О. Колесников, В. А. Ошкодеров, О. А. Лоботенко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 3. - С. 17-20. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Боротьба за врожай не закінчується збором хлібів. Щорічно 30 % зерна витрачається або пошкоджується шкідниками і хворобами у зерносховищах. У зв'язку зі вступом України у ВТО підвищуються вимоги до якості зерна і зернопродуктів. Окрім хімічних методів захисту зерна з використанням широкого спектра препаратів і препаративних форм, санітарних і карантинних заходів розроблено комплекс екологічно безпечних методів, які дозволяють контролювати чисельність шкідливих організмів. Із цією метою використовуються заходи зі зниження температури зернової маси за допомогою поетапної аерації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бондаренко И. В. 
Химический и биологический контроль численности вредителей хлебных запасов / И. В. Бондаренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2014. - № 2. - С. 161-164. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Представлены результаты экспериментальных исследований химического и биологического способов контроля численности вредителей хлебных запасов. В ходе опытов определено техническую эффективность инсектицидов контактного действия - "Актеллик" (пиримифос-метил, 0,016 мл/кг), "К-Обиоль" (дельтаметрин + пиперонил бутоксид, 0,042 мл/кг; 0,084 мл/кг), биологического препарата - "Битокси-бациллин" (Bacillus thuringiensis, 3 мл/кг; 6 мл/кг), их смесей против вредителей запасов зерна. Также установлено наличие токсических свойств у ряда растительных препаратов: гвоздика, тмин, ванилин, чабрец, горчица, корица, лавровый лист, кориандр; определено результативность их действия по отношению к доминирующим видам вредителей запасов зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.017 + П415.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Juodeikiene G. 
Single laboratory validation of acoustic method for screening Fusarium mycotoxins in cereals = Валідація в одній лабораторії акустичного методу для скринінгу Fusarium мікотоксинів у зернових / G. Juodeikiene, L. Basinskiene, D. Vidmantiene, D. Cernauskas, A. Petrauskas, E. Bartkiene, W. J. de Koe // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3/4. - С. 275-285. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

ДОН (деоксиніваленол) є токсичним метаболітом, якого роблять декілька видів мікроскопічних грибів роду Fusarium, і поширений по всьому світу. Підраховано, що близько чверті світових продовольчих культур (в основному зернових) заражена цим мікотоксином, недостатня обізнаність з приводу якості, здоров'я і безпеки, пов'язаних з цим мікотоксином, і відсутність ефективних методів контролю призвела до численних проблем здоров'я у всьому світі. Оскільки близько 60 % вироблюваних у світі харчових продуктів і кормів походять із зернових культур, легко можна представити масштаби цієї проблеми. У межах EUREKA ITEA2 проекту АКУСТИКА перший портативний акустичний спектрометр для виявлення ДОН в зернових був розроблений в Каунаському технологічному університеті (Литва). Акустичний метод повністю відрізняється від вживаних нині хімічних методів визначення ДОН і грунтований на вимірі амплітуди акустичного сигналу, що пройшов через і/або відбитого від пористих матеріалів, таких як неконсолідовані тверді намистини зерна. Для визначення параметрів ефективності акустичного методу зроблено його валідацію в одній лабораторії. Для визначення характеристик точності вимірів було використано різні модельні системи пшениці (з ДОН концентрацією в діапазоні 0 - 4300 мкг/кг). Для збільшення точності аналізу й оптимізації акустичного сигналу оптимальну частоту було визначено. Високу кореляцію між ДОН концентрацією в зразках пшениці та різною кількістю зморщених зерен в суміші, визначених за допомогою акустичного методу, було одержано. Знайдено надійні характеристики повторюваності. Це підтверджує, що акустичний метод є точним і може бути використаний для виявлення ДОН, а також для визначення його кількості і в зернових культурах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П458.13 + Л821.017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кунденко М. П. 
Особливості керування процесом бактерицидної та інсектицидної обробки зернової продукції / М. П. Кунденко, Л. О. Захаров // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 187. - С. 82-83. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Виконано аналіз параметрів технологічного процесу знезараження зернової продукції. Розроблено функціональну схему процесу бактерицидної та інсектицидної обробки зернової маси в полі високочастотного коронного розряду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Drozda V. 
Technological features of biological protection of grain stocks against complex of phytophages of Lepidoptera (Pyralidae, Tineidae, Gelechiidae) = Технологічні особливості біологічного захисту запасів зерна від комплексу лускокрилих-фітофагів (Lepidoptera: Pyralidae, Tineidae, Gelechiidae) / V. Drozda, I. Bondarenko // Ukr. Food J.. - 2018. - 7, № 1. - С. 79-95. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Науково обгрунтовано прийоми біологічного захисту з використанням ентомофагів та ентомопатогенів за умов зерносховищ щодокомплексу домінувальних популяцій лускокрилих-фітофагів (ЛКФ) зернових запасів. Протягом 2010 - 2017 рр. досліджувались зернові запаси зернових колосових, зернобобових, технічних культур продовольчого, фуражного та насіннєвого призначення, комплекс членистоногих (комахи та кліщі), які трофічно та екологічно пов'язані з ними, а також лабораторні культури ентомофагів та ентомопатогенів. Для досліджень використано прийоми візуального (середні проби) та інструментального (харчові принади, феромонні пастки) моніторингу, мікробіологічні, популяційні та статистичні методи. В результаті багаторічних досліджень показано принципову можливість ефективного біологічного захисту, а також контролю чисельності домінувального комплексу ЛКФ зернових запасів. Оптимізовано технологічні параметри та доцільність використання лабораторних культур ентомофагів сумісно з мікробіологічними препаратами (МБП). Важливо, що весь арсенал біологічного захисту використовувався в критичні періоди онтогенезу комах-фітофагів, що супроводжувалось не тільки винищувальною дією оперативного характеру, але й регуляторним впливом із подальшим переведенням популяцій у тривалий депресивний стан. Встановлено специфічну біоценотичну закономірність, яка полягає у тому, що популяції ентомофагів та діючі речовини біопрепаратів характеризувалися вираженою післядією, що проявлялась фізіологічними аномаліями, зокрема порушенням ритміки оогенезу з подальшим зниженням реальної плодючості самиць і трофічної активності гусениць. Складові частини оригінальної технології проявили виражену ефективність щодо фітофагів. Так, лабораторні культури ентомофагів уражували відповідні стадії фітофагів на рівні 64,2 %. Не менш ефективною була дія та післядія МБП у складі технології, що стало причиною загибелі 70,4 %. У підсумку, біологічна стратегія захисту зернових запасів забезпечила кінцеву ефективність на рівні 82,7 % проти 93,1 % у хімічному еталоні. Апробація біологічних прийомів показала їх технологічність і сприйнятливість практикою захисту рослин за таких специфічних умов. Зроблено висновки, що реалізація технології надає змогу зберегти 96,6 % валового запасу зерна від ЛКФ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.017 + П148.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Tytar V. M. 
Modelling the bioclimatic niche of a cohort of selected mite species (Acari, Acariformes) associated with the infestation of stored products = Моделювання біокліматичної ніші когорти комірних кліщів (Acari, Acariformes), що завдають значної шкоди зерну, що зберігається / V. M. Tytar, Ya. R. Oksentyuk // Vestnik zoologii. - 2019. - 53, № 5. - С. 399-416. - Бібліогр.: 413 назв. - англ.

Зроблено спробу визначити важливі кліматичні показники, що формують сучасну біокліматичну нішу низки видів кліщів-шкідників, пов'язаних з зерном та зернопродуктами, що зберігаються тривалий час. Для цього застосовано підхід, заснований на моделюванні поширення видів (МПВ). Використано базу біокліматичних показників ENVIREM. На надійність моделей найбільше впливали: показники, в основі яких лежить потенційна евапотранспірація, яка характеризує енергію навколишнього середовища, та які переважно корелюють з температурою та режимами зволоження та сильними коливаннями температури, що відображають суворість клімату та/або екстремальних погодних явищ. Хоча розглянуті види кліщів займають антропогенні екосистеми, вони більш або менш залишаються під впливом навколишнього біокліматичного середовища і тому в перспективі можуть зазнати вплив кліматичних змін. У цьому аспекті необхідні дослідження, щоб визначити, як це вплине на майбутні цілі менеджменту стосовно безпеки зберігання продуктів харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.151.251*80 + Л821.017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського