Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Л822.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Таболич И. И. 
Исследование качества зародыша зерна тритикале / И. И. Таболич, И. Л. Гайдым // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2008. - № 25, ч. 2. - С. 30-32. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Установлено, что зародыш из зерна тритикале обладает сбалансированным аминокислотным, жирнокислотным, минеральным составом и может служить основой для создания ассортимента хлебобулочных и мучных кондитерских изделий функционального назначения, обладающих профилактическим действием.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л822.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Крошко О. С. 
Розробка технології виробництва борошняних сумішей підвищеної харчової цінності : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / О. С. Крошко; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2006. - 17 c. - укp.

Розроблено технологію виробництва борошняних композиційних сумішей з борошна різних зернових культур. Науково обгрунтовано доцільність і можливість підвищення харчової цінності борошна пшеничного хлібопекарського вищого сорту, розширення асортименту продукції, що виробляється на борошноземельних заводах, за рахунок складання композиційних сумішей. Проведено порівняльний аналіз хімічного складу та біохімічних властивостей борошна пшеничного вищого сорту, гречаного, ячмінного, вівсяного, кукурудзяного, рисового та тритикалевого. На підставі цих досліджень обгрунтовано якісний і кількісний склад борошняних композиційних сумішей. Установлено, що змішування сортового пшеничного борошна з борошном круп'яних культур у кількості 10 - 15 % дозволить підвищити її харчову та біологічну цінність: збільшити вміст білка, поліпшити його амінокислотний склад, збагатити борошно вітамінами, мікро- і макроелементами, баластними речовинами. Запропоновано технологію виробництва борошняних композиційних сумішей. Розроблено проект нормативної документації на борошняні суміші підвищеної харчової цінності. Технологію апробовано за виробничих умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л822.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ковтун Л. Я. 
Ефективне використання зерна жита при його переробці в муку хлібопекарську : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / Л. Я. Ковтун; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2009. - 29 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л822.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ящук Н. О. 
Технологічні властивості зерна і борошна озимого жита залежно від режимів та термінов зберігання : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.15 / Н. О. Ящук; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Визначено оптимальні режими та терміни зберігання продукції озимого жита залежно від її цільового призначення. Досліджено можливість зберігання та використання в хлібопеченні зерна жита з підвищеним вмістом пророслих зерен. Встановлено оптимальний термін зберігання зерна з вмістом пророслих зерен 15 % і одержаного з нього борошна - шість місяців. Проведено комплексні дослідження з одночасним вивченням змін якості зерна та борошна озимого жита сортів вітчизняної селекції в процесі зберігання за різних режимів. Висвітлено доцільність і ефективність використання хлібопекарських поліпшувачів у процесі зберігання зерна та борошна озимого жита та виявлено найкращі поліпшувачі для певної його якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.1-106.7 + Л822.1-106.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Верещинський О. П. 
Наукові основи і практика підвищення ефективності сортових хлібопекарських помелів пшениці : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.02 / О. П. Верещинський; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2013. - 35 c. - укp.

Обгрунтовано необхідність, розроблено наукові основи, методи і засоби підвищення ефективності сортових хлібопекарських помелів пшениці, що передбачають інтенсифікацію технологічних процесів і скорочення структур помелів з використанням операцій лущення зерна в спеціально створених оббивально-лущильній та лущильно-шліфувальній машинах, а також подрібнення проміжних продуктів у машинах дезінтеграторного типу. Створено універсальні типові технологічні модулі без збагачення і з ситовіяльним збагаченням проміжних продуктів як основа для проектування борошномельних заводів різної продуктивності. Розроблено технологічні схеми новостворюваних борошномельних заводів продуктивністю 30, 60, 120, 180, 240 т/добу та існуючих заводів продуктивністю 250 т/добу на комплектному устаткуванні для їх реконструкції за найбільш актуальними в промисловості напрямами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л822.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Петренко В. В. 
Технологічні властивості зерна та борошна пшениці озимої залежно від умов зберігання та систем землеробства : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.15 / В. В. Петренко; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Дослідження присвячено питанню зберігання зерна та борошна пшениці озимої, вирощеної за різних систем землеробства за умов Правобережного Лісостепу. Встановлено оптимальні режими та терміни зберігання продукції досліджуваної культури різної початкової якості. Досліджено вплив погодних умов, систем землеробства, а також режимів і термінів зберігання на збереженість основних технологічних показників зерна пшениці озимої за тривалого зберігання. На основі методів експериментально-статистичного моделювання розроблено математичні моделі, що дозволяють визначити хлібопекарські властивості зерна на 9-ий і 12-ий місяці зберігання, підтверджені одержаними даними. Виявлено доцільність та економічну ефективність використання покращувачів пшеничного борошна у процесі його зберігання. Визначено якісніші покращувачі для борошна із зерна, вирощеного за певних систем землеробства.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-264.22 + Л821.01-106 + Л822.106

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Махинько В. М. 
Вплив ізолятів рослинних білків на клейковинний комплекс пшеничного тіста / В. М. Махинько, А. В. Шаран, Л. О. Шаран, Л. М. Черниш // Харч. пром-сть. - 2018. - № 23. - С. 21-26. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено вплив високобілкових рослинних добавок (ізолятів і сухої пшеничної клейковини) на клейковинний комплекс тіста з пшеничного борошна першого сорту. Використовували білкові ізоляти сої, гороху та рису. Встановлено, що ізоляти рослинних білків, які мають високу водопоглинальну здатність, погіршують процес утворення клейковини. Порівнювали розрахункові та експериментальні дані щодо кількості сирої та сухої клейковини. Виявили, що в обох випадках дослідні значення менші за розрахункові. Також в усіх зразках знижується гідратаційна здатність клейковини та підвищується її пружність. для пояснення цих змін було вивчено фракційний склад білкових речовин досліджуваної сировини. Встановлено подібність білкових фракцій добавок із зернової та бобової сировини, однак ізолят рисового білка не містить проламінів, які наявні в пшеничному борошні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л822.1/9 + Л83-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гетьман І. А. 
Дослідження вуглеводно-амілазного комплексу борошна круп'яних культур і його сумішей з пшеничним / І. А. Гетьман, Л. А. Михонік, І. О. Кухаренко // Харч. пром-сть. - 2020. - № 27. - С. 46-52. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено показники вуглеводно-амілазного комплексу борошна круп'яних культур та його сумішей з пшеничним - вміст власних цукрів, цукроутворювальну здатність, автолітичну активність, газоутворювальну здатність, а також технологічні властивості, які тісно пов'язані з вищезазначеними показниками. Встановлено, що більшу кількість власних цукрів, порівняно з пшеничним борошном, мають ячмінне та гречане борошно, що позитивно впливає на газоутворення в тісті на початку бродіння. Дослідження формоутримувальної здатності показали, що більшість видів борошна можливо застосовувати в рецептурах не лише формового, але й подового хліба, адже показники розпливання кульки тіста незначно відрізнялись від контрольного зразка. Досліджені показники вуглеводно-амілазного комплексу, технологічних властивостей борошна круп'яних культур і його сумішей з пшеничним дають змогу використовувати їх в технології галузі, при цьому прогнозувати перебіг технологічних процесів у технології хліба з використанням борошна круп'яних культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л822.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Golea M.-C. 
Mineral composition of flours produced from modern and ancient wheat varieties cultivated in Romania = Мінеральний склад борошна із сучасних і румунських сортів пшениці / M.-C. Golea, M. D. Sandru, G.-G. Codina // Ukr. Food J. - 2022. - 11, № 1. - С. 78-89. - Бібліогр.: 87 назв. - англ.

Мета дослідження - вивчення мінерального складу борошна, отриманого з різних сортів пшениці колекції Банку генетичних ресурсів рослин "Mihai Cristea" м. Сучава, Румунія, вирощених в однакових умовах. Двадцять чотири зразки цільнозернового борошна, отриманого з різних сортів пшениці, зокрема 15 із м'якої пшениці (Triticum aestivum L.), 5 з однозернянки (Triticum monococcum L.) і 4 із пшениці спельти (Triticum spelta L.), проаналізовано для визначення їхнього мінерального складу за допомогою рентгенівського енергодисперсійного аналізу. Статистичний аналіз результатів проведено за допомогою методики ієрархічного кластерного аналізу за методом WARD як алгоритму групування. Загалом, старі види пшениці характеризувались вищим вмістом мінеральних речовин, ніж сучасні, особливо сорти однозернянки. Для всіх зразків борошна виявлено суттєві відмінності у кількості калію, фосфору, кальцію, марганцю, заліза, цинку та міді. Однак усі сорти пшениці мали високий вміст калію та низький вміст міді у порівнянні з іншими елементами, що визначалися. Деякі найбільш важливі для харчування людини мікромінерали, наприклад, залізо та цинк, у великій кількості виявлялися в борошні з різних сортів пшениці, але зразки давньої пшениці характеризувалися більшим вмістом цих елементів, ніж сучасні. У деяких сучасних сортах пшениці ці мінерали також були у достатній кількості. Вміст мінеральних речовин залежав від агрономічної врожайності, а не від приналежності сортів пшениці до давніх чи сучасних видів. Результати дослідження підтвердили велику відмінність у кількості мінералів між різними сортами. Інформація про цю варіацію може бути корисною у подальших селекційних дослідженнях, спрямованих на покращання поживної якості зерна пшениці та розробку стратегій біозбагачення мікроелементами. Як спельта, так і звичайна пшениця загалом показали високий вміст мінеральних речовин. Звісно ж, агрономічна врожайність значно впливає на кількість мінеральних речовин у пшениці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л822.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Omaraliyeva A. 
Determining the optimal parameters of ultra-high-frequency treatment of chickpeas for the production of gluten-free flour / A. Omaraliyeva, Z. Botbayeva, M. Agedilova, M. Abilova, A. Zhanaidarova // Eastern-Europ. J. of Enterprise Technologies. - 2021. - № 5/11. - С. 51-60. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.91 + Л822.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського