Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (37)
Пошуковий запит: (<.>U=Л91-309.1/9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Томчик О. М. 
Вдосконалення засобів зниження тепловитрат малих охолоджуваних об'єктів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.14 / О. М. Томчик; Одеська національна академія харчових технологій. - Одеса, 2019. - 23 c. - укp.

Представлено результати досліджень перспектив застосування охолоджуваних ємностей з підвищеною тепловою інерційністю та акумулюючою здатністю для стабілізації температури продукту і зниження енергетичних витрат під час зберігання і транспортування. Охолоджувана ємність виконана з полімерного матеріалу, з подвійними стінками, прошарки між якими по всьому периметру заповнені рідиною з високою тепловою інерційністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л818-3 + Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Благополучна А. Г. 
Вплив обробки хітозаном на фізико-хімічні показники свіжої суниці під час зберігання / А. Г. Благополучна, І. Л. Заморська, Н. О. Ляховська // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2018. - Вип. 194. - С. 150-157. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запропоновано спосіб зберігання свіжих ягід суниці у холодильній камері з попередньою обробкою хітозаном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9 + Л914

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Jgenti M. 
Effect of methyl jasmonate, salicylic acid and ascorbic acid on quality parameters of strawberry (Fragaria x ananassa Duch) fruit during cold storage = Вплив метилжасмонату, саліцилової кислоти та аскорбінової кислоти на якісні показники полуничних плодів (Fragaria x ananassa Duch) під час холодного зберігання / M. Jgenti, L. Gulua, T. Turmanidze // Ukr. Food J.. - 2018. - 7, № 3. - С. 367-378. - Бібліогр.: 42 назв. - англ.

Проведено дослідження з метою вивчення комбінованого ефекту розчину метилжасмонату (MJ), саліцилової кислоти (SA) та аскорбінової кислоти (AA) на зберігання полуничних плодів. Антоціани кількісно визначено рН-диференційованим методом. Загальні фенольні сполуки (ЗФС) визначено за допомогою реагенту Фоліна - Цикальте. Аналіз FRAP (відновлення флюоресценції після фотознебарвлення) застосовано для визначення антиоксидантної активності (АОА). Визначення окремих антоціанів проведено за допомогою високоефективної рідинної хроматографії (HPLC) із використанням рідинного хроматографа марки Varian-Prostar-500. Аналіз текстури полуниці проведено з використанням аналізатора текстур. Досліджено вплив комбінованого розчину MJ, SA та AA на зберігання полуничних плодів (сортів Вікторії та Камарози). Оброблення за допомогою MJ, SA та AA позитивно вплинуло на рівень вмісту вітаміну С у плодах полуниці під час зберігання. Загальні антоціани в контрольних зразках сорту Вікторії поступово знижувались з 21,35 +- 1,06 до 13,35 +- 0,66 мг/100 г на 13-й день зберігання. Щодо оброблених зразків, то вміст антоціанів зменшувався до 15,49 +- 0,77 мг/100 г. У зразках сорту Карамоза загальний вміст антоціанів знизився з 46,93 +- 2,34 до 20,41 +- 1,02 і до 34,59 +- 1,72 мг на 100 г плодів у контрольних і оброблених зразках відповідно. ЗФС у контрольних зразках сорту Вікторія спочатку складали 129,86 +- 6,49 мг/100г, а в кінці експерименту знизилися до 111,15 +- 5,55 мг/100 г, у той час як у досліджуваному зразку ЗФС залишалися незмінними. ЗФС у Карамоза спочатку були на 40 % більше, ніж у Вікторії, тобто складали 181,51 +- 9,07 мг/100 г. Після 13 діб зберігання ЗФС зменшувалися до 131,00 +- 6,55 і 150,2 +- 7,50 мг/100 г у контрольних та оброблених зразках відповідно. Вплив обробки був статистично та практично значущим. Під час зберігання АОА плодів зменшувалася поступово. Зміна АОА оброблених зразків була менш значною, ніж у необробленому зразку, тобто на 17,9 і 23,3 % для плодів сортів Вікторія та Камароса відповідно. Основним антоціаніном у плодах обох сортів був пеларгонідин-3-O-глюкозид. Його початковий вміст у плодах становив 68,45 +- 3,42 і 65,28 +- 3,26 % від загальної кількості антоціанів для сортів Вікторії та Камарози відповідно. Зроблено висновок, що обробка фруктів суниці за допомогою комбінованих розчинів MJ, SA та AA позитивно вплинула на зберігання плодів. Вмісту антоціанів і загальних фенолів, а також антиоксидантного потенціалу протягом періоду зберігання було значно підвищено. Оброблення комбінованим розчином призвело до поліпшення текстури плодів під час процесу зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9 + Л914

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бородай І. І. 
Електромагнітний метод та система контролю газового середовища для підвищення зберігання плодів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / І. І. Бородай; Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка. - Харків, 2018. - 28 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-486 + Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434627 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Заморська І. Л. 
Теоретичне обгрунтування і розроблення технологій зберігання та консервування ягід суниці садової : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.13 / І. Л. Заморська; Національний університет харчових технологій. - Київ, 2018. - 40, [1] c. - укp.

Представлено результати теоретичного обґрунтування та розробки технологій зберігання і консервування ягід суниці садової залежно від абіотичних та агротехнологічних факторів, холодильного зберігання, заморожування і консервування. Вперше встановлено комплекс об'єктивних показників споживної стиглості ягід суниці різних помологічних сортів, вирощених в умовах Правобережного Лісостепу України, що включає агрокліматичні показники, забарвлення та вміст компонентів хімічного складу. Науково обґрунтовано строки збирання врожаю на основі досліджень впливу абіотичних факторів. Доведено, що ягоди суниці, вирощені без мульчування ґрунту, мають переваги під час зберігання внаслідок зниження втрат маси й інтенсивності дихання, підвищення виходу товарної продукції. Показано, що вирощування рослин суниці смугою, завширшки 90 см, і застосування розрахункової дози удобрення, скоригованої за аналізом ґрунту та листковою діагностикою, знижує втрати маси, витрати органічних речовин за вищого виходу товарної продукції під час зберігання ягід. З'ясовано зміни вмісту летких і фенольних сполук ягід суниці під час холодильного зберігання, що полягають у зменшенні вмісту складних ефірів, фуранових сполук та антоціанів. Установлено кореляційний зв'язок між втратами маси ягід суниці під час зберігання та зміною ознак свіжості. Доведено вплив заморожування на якість ягід суниці залежно від агротехнологічних прийомів вирощування. Виявлено, що втрати маси та кріорезистентність заморожених ягід залежать від їх розміру за найбільшим поперечним діаметром, оптимальний розмір ягід - 18 … 25 мм. Досліджено зміну кольору продуктів переробки з ягід суниці різних помологічних сортів упродовж 18 міс. зберігання. Науково обґрунтовано строки зберігання соку суничного натурального неосвітленого до 6 міс., джему та компоту - 12 міс., варення - 18 міс. Поглиблено вивчення взаємозв'язку абіотичних факторів із накопиченням компонентів хімічного складу методом кореляційних плеяд, а також дослідження товарної якості ягід суниці залежно від затримування охолодження, що після збирання врожаю не повинно перевищувати 0,5 год.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9 + Л961.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Федюшко О. Ю. 
Електромагнітний метод і технічні системи захисту плодів від грибкових хвороб : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / О. Ю. Федюшко; Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка. - Харків, 2018. - 23 c. - укp.

На основі розробленої моделі вперше досліджено процес взаємодії низькоенергетичних ЕМП з мікроорганізмами, що викликають хвороби плодів яблунь. Вперше, на основі теоретичних досліджень визначено параметри низькоенергетичних ЕМВ для знищення грибної мікрофлори на плодах яблунь. Одержала подальший розвиток теорія досліджень, пов’язана з розробкою високостабільного, перебудовуваного по частоті генератора для знищення мікроорганізмів на поверхні плодів під час їх тривалого зберігання, яка відрізняється від відомих тим, що в ній НВЧ система побудована на основі ФАПЧ, а у вихідному каскаді використано систему на основі відкритого бочкоподібного резонатора з лавино-пролітними діодами. Вперше математично інтерпретований вплив параметрів низькоенергетичного ЕМП із знищення грибних мікроорганізмів на поверхні плодів під час їх тривалого зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бородай И. И. 
Принципы построения дифференциальных резонаторных систем для измерения диэлектрической проницаемости газовой среды с этиленом / И. И. Бородай // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 187. - С. 97-99. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Рассмотрены принципы построения дифференциальных резонаторных систем для контроля газовой среды с этиленом при хранении яблок, обработанных электромагнитным излучением.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федюшко А. Ю. 
Определение параметров электромагнитного излучения для уничтожения микроорганизмов на поверхности яблок / А. Ю. Федюшко // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 187. - С. 105-106. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Решена задача по определению биотропных параметров электромагнитного излучения для уничтожения микроорганизмов на поверхности яблок при их длительном хранении в условиях внешней среды.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Прісс О. П. 
Наукові основи зберігання плодових овочів з використанням обробки біологічно активними речовинами : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.13 / О. П. Прісс; Нац. ун-т харч. технологій. - Київ, 2017. - 43 c. - укp.

Розроблено наукові основи зберігання плодових овочів з використанням обробки біологічно активними речовинами. Обгрунтовано науково-теоретичні положення формування антиоксидантного статусу плодових овочів і використання композицій екзогенних біологічно активних речовин антиоксидантної дії у поєднанні з післязбиральною тепловою обробкою для максимальної збереженосгі фітонутріентів та товарної якості плодових овочів під час подовжених термінів зберігання в охолодженому стані. Розроблено склад композицій біологічно активних речовин і встановлено оптимальні концентрації, які забезпечують максимальну збереженість фітонутріентів і підвищення виходу стандартної продукції після зберігання плодових овочів в охолодженому стані. Удосконалено технологію зберігання плодових овочів з використанням післязбиральної обробки біологічно активними речовинами біогенного і синтетичного походження та показано її економічну ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сердюк М. Є. 
Вплив абіотичних факторів на розвиток фізіологічних розладів та мікробіологічних захворювань під час холодильного зберігання плодів яблуні / М. Є. Сердюк, С. С. Байбєрова // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2016. - Вип. 16, т. 1. - С. 192-203. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вплив погодних чинників на рівень втрат плодів яблуні від фізіологічних розладів і мікробіологічних захворювань під час холодильного зберігання. Встановлено, що основним погодним чинником, який має найбільш істотний вплив на рівень розвитку як фізіологічних розладів, так і мікробіологічних захворювань у процесі зберігання плодів яблуні, вирощених за умов Південної степової підзони України, є мінімальні температури останнього місяця формування плодів. При цьому, аномально високі значення даного показника стимулюють розвиток фізіологічних розладів і зменшують ризик поширення мікробіологічних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сердюк М. Є. 
Обгрунтування вибору способу попереднього охолодження плодів / М. Є. Сердюк, Д. С. Степаненко, С. С. Байбєрова, Н. А. Гапріндашвілі, А. С. Кулік // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2016. - № 4/11. - С. 62-68. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Встановлено, що комбінований спосіб попереднього охолодження плодів відрізняється високою константою швидкості зниження інтенсивності дихання та тепловиділення і низькими втратами маси. Їх кількісне значення варіює в межах від 0,005 до 0,014 % залежно від виду плодів. Одержані результати надають змогу рекомендувати цей спосіб попереднього охолодження плодів для використання за виробничих умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Priss O. 
Effect of heat treatment with antioxidants on oxygen radical scavenging during storage of bell pepper fruits = Влияние тепловой обработки антиоксидантами на утилизацию активных форм кислорода при хранении сладкого перца / O. Priss // Ukr. Food J.. - 2016. - 5, № 1. - С. 16-26. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Котов Б. И. 
Математическое моделирование динамических режимов принудительного вентилирования плодов и овощей в плотном слое / Б. И. Котов, В. А. Грищенко // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2014. - Вип. 148. - С. 382-388. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Исследована математическая модель процессов тепломассопереноса в плотном слое плодов и овощей при принудительном вентилировании.


Індекс рубрикатора НБУВ: П148.6 + Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дрозд О. О. 
Збереженість яблук за післязбиральної обробки інгібітором етилену : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.15 / О. О. Дрозд; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2013. - 22 c. - укp.

Дослідження присвячено удосконаленню зберігання яблук сортів Айдаред, Голден Делішес, Джонаголд і Ренет Симиренка шляхом післязбиральної обробки 1-МЦП. Встановлено позитивний вплив післязбиральної обробки 1-МЦП на вихід товарної продукції після семимісячного зберігання, збереження щільності м'якуша й основного забарвлення шкірки плодів, вміст сухих розчинних речовин, титрованих кислот та хлорофілу в шкірці яблук. Післязбиральна обробка 1-МЦП гальмує виділення етилену під час зберігання та подальшої експозиції за температури 20 °С. Обгрунтовано доцільність післязбиральної обробки 1-МЦП плодів сортів Голден Делішес, Джонаголд і Ренет Симиренка з подальшим зберіганням у фруктосховищі-холодильнику за температури 3 ± 1 °С та відносної вологості повітря 85 - 90 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ялпачик В. Ф. 
Нові методи контролю якості плодів при зберіганні холодом / В. Ф. Ялпачик, Ф. Ю. Ялпачик, М. І. Стручаєв // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2013. - Вип. 13, т. 7. - С. 3-10. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати розробки способів контролю якості плодів від фізичних показників. Розглянуто перспективу впровадження нових пристроїв контролю плодів у випадку зберігання холодом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Радіоненко В. М. 
Удосконалення холодильного зберігання продукції рослинного походження в модулях з модифікованим газовим середовищем : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.13 / В. М. Радіоненко; Одес. держ. акад. холоду. - О., 2011. - 20 c. - укp.

Розглянуто проблеми підвищення термінів зберігання рослинної продукції в камерах холодильного і торговельного обладнання (ХТО), що є одним з найбільш простих і екологічно безпечних підходів до енергоощадження в елементах холодильного ланцюга. Показано, що якість яблук зберігається у процесі використання напівпроникних мембран як засобу управління складом середовища в компактних модулях. Побудовано модель газообміну для кисню та вуглекислого газу в продуктах на базі рівнянь реакційної дифузії. Розроблено прогностичну модель визначення термінів зберігання рослинної продукції в компактних модулях на базі методу штучних нейронних мереж, а також встановлено взаємозв'язок між цільовою функцією - часом зберігання продукту та змінними управління - умовами зберігання та властивостями мембрани. Вперше запропоновано нечіткий узагальнений критерій якості рослинної продукції, який об'єднує множину показників різної природи, а також є мірою деградації продуктів у разі холодильного зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Радионенко В. Н. 
Нейросетевое прогнозирование сроков холодильного хранения растительного сырья в модулях с модифицированной атмосферой / В. Н. Радионенко // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2010. - № 2/7. - С. 48-52. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Рассмотрено использование компактных модулей с модифицированной атмосферой в технологии холодильного хранения продуктов растительного происхождения в камерах домашних холодильников. На основе ограниченных экспериментальных данных о кинетике порчи яблок в зависимости от различных факторов построены искусственные нейронные сети для предсказания сроков хранения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Масліков М. М. 
Дослідження зміни розподілу вологовмісту у просторі модифікованого газового середовища / М. М. Масліков, С. Г. Потапов, М. М. Старенький // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2010. - № 32. - С. 35-36. - укp.

Проведено дослід зі зберігання яблук "Джонаголд" у контейнері з модифікованим газовим середовищем. Опрацьовано результати досліду та встановлено залежності зміни вологовмісту в просторі контейнера.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Янчарек М. М. 
Науково-технічні основи процесів тепломасообміну в теплових камерах при зберіганні фруктів : автореф. дис... д-ра техн. наук / М. М. Янчарек; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2008. - 40 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Нгуєн В'єн Зунг 
Розробка процесів холодильної технології плодів манго методами теплофізичного моделювання : автореф. дис... канд. техн. наук / Нгуєн В'єн Зунг; Одес. держ. акад. холоду. - О., 2008. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9 + Л913.307

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358844 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського