Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Л95-101$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Александров С. Н. 
Повышение качества молока и продуктивности коров в Донецком регионе : Метод. рекомендации / С. Н. Александров. - Донецк : Агентство "Мультипресс", 2002. - 102 c. - Библиогр.: с. 98-100 - рус.

Освещены вопросы роли молока в питании человека, образования, химического состава молока коров. С использованием положений, предусмотренных новым ДСТУ 3662-97 "Молоко коровье цельное. Требования при закупке", изложены методы определения его основных качественных и количественных показателей. На основе результатов экспериментальных исследований, проведенных в Донецком институте агропромышленного производства, а также путем обобщения передового опыта рассмотрены резервы повышения продуктивности коров и качества молока.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101с + П60-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА625649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гончарова Д. М. 
Використання електрофізичних властивостей молока для визначення вмісту жиру та білка при первинній обробці молока на тваринницьких фермах і комплексах : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.20.02 / Д. М. Гончарова; Тавр. держ. агротехн. акад. - Мелітополь, 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертація містить результати теоретичних та експериментальних досліджень взаємозв'язку між швидкістю ультразвуку в молоці і його фізико-хімічними властивостями. За результатами досліджень розроблений електроакустичний метод визначення вмісту жиру та білка в молоці. Вперше отримані аналітичні та номографічні залежності, які дозволяють визначати концентрації жиру та білка в молоці. Здійснена технічна реалізація розробленого методу в пристрої та його впровадження у виробництво. Економічна ефективність пристрою обгрунтована теоретично і підтверджена практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101с + П60-273.972,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шолудько Я. В. 
Обгрунтування параметрів аналізатора жирності молока відцентрового типу : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.05.11 / Я. В. Шолудько; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 17 c. - укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності виробництва молока внаслідок удосконалення технології та розробки нових технічних засобів, які забезпечують оптимальне керування виробничими процесами на підставі одержання об'єктивної та оперативної технологічної інформації, зокрема, щодо жирності молока. Розроблено новий метод визначення жирності молока шляхом прямого центрифугування у порожнистому диску аналізатора жирності. Теоретично досліджено процес руху молока та розділення його на вершки та відвійки у відцентровому полі диску аналізатора. Обгрунтовано технологічні, конструктивні, енергетичні параметри аналізатора та режими його роботи. Встановлено кореляційну залежність між об'ємом відцентрифугованих та упакованих жирових кульок та фактичною жирністю молока, досліджено вплив фізіологічних і технологічних факторів на процес вимірювання жирності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101с72

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Pertsevyi F.  
Technologies of Food Products on the Base of Milk Protein : monograph / F. Pertsevyi, P. Hurskyi, S. Yurchenko, V. Polevych, Yu. Savgira, M. Yancheva, G. Polishchuk, B. Gamcarek, Z. Gamcarek, T. Miskiewicz; Kharkiv State Univ. of Food Technology and Trade, Nat. Univ. of Food Technology, Wroclaw Univ. of Econ. (Poland), San Sebastian Transucrania, S.A. (Spain). - Kh.; Wroclaw; San Sebastian, 2009. - 204 p. c. - Библиогр.: 51 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-33 + Л95-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: ІВ213440 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Голова Н. В. 
Вплив додавання до раціону корів селену на активність антиоксидантних ферментів у молоці / Н. В. Голова // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 1. - С. 88-91. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено вплив згодовування селеніту натрію та селен-метіоніну в кількості 0,2 і 0,5 мг/кг сухої речовини корму (у перерахунку на селен) на антиоксидантний статус молока корів. Установлено зростання активності глутатіонпероксидази та супероксиддисмутази в молоці корів у разі збільшення дози селену, причому дія селен-метіоніну виражена більшою мірою, ніж дія селеніту натрію. Каталазна активність молока також залежала від хімічної структури згодовуваного селену, проте у цьому випадку стимулювальну дію селеніту натрію виявлено лише за дози 0,5 мг/кг, тоді як селен-метіонін однаково підвищував активність каталази молока за згодовування його коровам в обох досліджуваних дозах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232 + Л95-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Болгова Н. В. 
Дослідження сезонних змін в складі жирних кислот молока / Н. В. Болгова, В. Д. Чіванов // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2011. - Вип. 11, т. 6. - С. 263-267. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано мас-спектрометричні експериментальні дані щодо вмісту жирних кислот у молоці корів бурих порід різних генотипів. Показано, що сезон достовірно впливає на кількісний склад тригліцеридної фракції молока.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101 + П60-273.974

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Новак І. В. 
Жирнокислотний склад молока корів української чорно-рябої молочної породи / І. В. Новак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 1. - С. 64-67. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено жирнокислотний склад (ЖКС) молока корів української чорно-рябої молочної породи. Встановлено, що домінуючими у ЖКС молока корів є мононенасичена олеїнова, а тоді - насичені стеаринова, пальмітинова та міристинова кислоти. Середньодобовий надій молока корів становив 17,07 кг, середньодобове виділення жирних кислот (ЖК) загальних ліпідів з молоком - 574,15 г/голову. Найвищий коефіцієнт варіації у ЖСК і у середньодобовому виділенні ЖК із молоком корів мала ліноленова кислота.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-2 + Л95-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Юкало В. Г. 
Кількісне визначення фосфопротеїдів коров'ячого молока / В. Г. Юкало, Л. А. Сторож // Харч. пром-сть. - 2010. - № 9. - С. 62-64. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано методику для кількісного аналізу електрофореграм, яка дозволяє визначити вміст фосфопротеїдів коров'ячого молока після електрофоретичного розділення в лужній системі поліакриламідного гелю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Русько Н. П. 
Оцінка вмісту протеїну в молоці / Н. П. Русько, С. О. Шаповалов, Л. М. Россо // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 3. - С. 83-87. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У ході дослідження понад 13,5 тисяч зразків молока за масовою часткою загального (total) протеїну, "істинного" (tru) білка та небілкових нітрогенмістких (НБN) речовин встановлено, що рівень НБN у молоці непостійний і сезонно-залежний: коливається у межах 6,6 - 7 % від загального протеїну, що суттєво маскує частку істинного білка. У зв'язку з тим, що для переробників молока (особливо виробників сиру) важливе саме вміст істинного білка у молоці, є сенс вести розрахунки під час закупівлі молока саме за цим показником. У ході оцінювання племінних корів за якістю молока також краще відстежувати вміст істинного білка без маскувальної дії небілкового нітрогену. Методами у процесі інструментальної оцінки якості молока за загальним протеїном є метод К'єльдаля (ДСТУ ISO 8968-1:2005), істинного білка - ДСТУ ISO 8968-5:2005.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бурда Л. Р. 
Хімічний склад молока овець української гірськокарпатської породи за умов стійлового та пасовищного утримання / Л. Р. Бурда, П. В. Стапай // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 1. - С. 25-29. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено хімічний склад молока вівцематок української гірськокарпатської породи з різним кольором вовнового покриву та за різних умов їх утримання. Показано, що молоко, одержане від вівцематок у пасовищний період, характеризується кращим хімічним складом за рахунок вищого вмісту у ньому сухої речовини, білка, жиру, вуглеводів, золи. Калорійність такого молока є на 31 % вищою у порівнянні з молоком, одержаним у стійловий період. Установлено також деякі різниці у хімічному складі молока тварин із різним кольором вовнового покриву. Показано, що найкращим за хімічним складом і біологічною цінністю є молоко вівцематок із пігментованою вовною, особливо чорною. Тварини з пігментованою вовною характеризуються також вищими надоями молока.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-42 + П661-41 + Л95-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Малик О. В. 
Система виявлення зайвої води у молоці / О. В. Малик, П. Г. Столярчук // Електротехн. та комп'ют. системи. - 2012. - № 6. - С. 194-197. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Запропоновано систему для тестування наявності зайвої води у молокопродуктах. За результатами експериментальних досліджень створюється можливість використання системи нового швидкого способу для визначення вмісту води у молочній сировині та готовій продукції за характеристиками електромагнітного сигналу. Як інформативний параметр використовується амплітуда вихідного сигналу в діапазоні частот 2-10 МГц.

Предложена система для тестирования наличия лишней воды в молокопродуктах. По результатам экспериментальных исследований создается возможность использования системы нового быстрого способа для определения содержания воды в молоке-сырье и готовой продукции по характеристикам электромагнитного сигнала. Как информативный параметр используется амплитуда выходного сигнала в диапазоне частот 2-10 МГц.

A system for testing the presence of excess water in milk. According to the results of experimental studies established the use of a new rapid method for determining water content in milk raw materials and finished products for electromagnetic signal.As an informative parameter is used the amplitude of the output signal in the frequency range 2-10 MHz.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Рашевська Т. О. 
Мікроструктурні дослідження впливу швидкості охолодження на твердіння і співкристалізацію гліцеридів молочного жиру / Т. О. Рашевська, С. В. Іванов // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2012. - № 47. - С. 102-109. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено результати мікроструктурних досліджень впливу режимів швидкого і повільного охолодження розплаву молочного жиру на формування кристалоутворень та їх структуру, величину, співкристалізацію груп гліцеридів і температури їх плавлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Плотнікова Р. В. 
Теоретичні та практичні передумови регулювання складу сольової системи молочної сировини / Р. В. Плотнікова, Н. Г. Гринченко, О. В. Мороз, П. П. Пивоваров // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2013. - № 4/10. - С. 47-53. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обговорено можливість регулювання складу сольової системи молока з метою зміни його функціонально-технологічних властивостей шляхом демінералізації альгінатом натрію, для чого вивчено вміст кальцію та його зміну в процесі демінералізації, середній діаметр міцел казеїну та молекулярно-масовий розподіл. Одержані результати вказують на підвищення кислото- та термостабільності молочної сировини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Голубець О. В. 
Визначення співвідношення триацилгліцеролів молочного жиру методом газової хроматографії / О. В. Голубець, І. В. Вудмаска // Біологія тварин. - 2007. - 9, № 1/2. - С. 275-280. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проведено визначення триацилгліцерольного складу зразків молочного жиру за допомогою методу високотемпературної газової хроматографії. Вимірювання проводилось на газовому хроматографі СР-3800 (Varian), оснащеному полум'яно-іонізаційним детектором. Для розділення триацилгліцеролів використовувалась капілярна високотемпературна колонка з неполярною фазою. Введення зразка у хроматографічну колонку здійснювалось методом "гарячої інжекції". За обраних умов аналізу вдалося одержати розділення основних груп триацилгліцеролів молочного жиру від С24 до С54. Масову частку кожної групи триацилгліцеролів у досліджуваних зразках визначено з урахуванням коригувальних факторів, одержаних у ході аналізу сертифікованого зразка молочного жиру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сторож Л. А. 
Електронна мікроскопія нативних казеїнових міцел / Л. А. Сторож, А. В. Юкало // Біологія тварин. - 2011. - 13, № 1/2. - С. 436-440. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено казеїнові міцели, виділені в системі вода - білки молока - пектин. За допомогою електронної мікроскопії розраховано середній частинковий діаметр міцел білкової фази, одержаної у разі розшарування даної системи, та міцел знежиреного молока. Середній діаметр виділених міцел становив 23,60 нм, середній діаметр міцел молока - 24,84 нм. Проведені дослідження показали, що казеїнові міцели у знежиреному молоці та білковій фазі мають подібні форму і розміри.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сидір Н. П. 
Вміст і склад білків молока вівцематок української гірськокарпатської породи і породи прекос за умов згодовування їм підвищених рівнів макро- і мікроелементів та фільтроперліту / Н. П. Сидір // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 193-197. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-451.2 + Л95-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Юкало А. В. 
Протеїни казеїнового комплексу молока корів (BIBos taurusD) як попередники біологічно активних пептидів / А. В. Юкало, Л. А. Сторож, В. Г. Юкало // Біотехнологія. - 2012. - 5, № 4. - С. 21-33. - Бібліогр.: 91 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Kudryavtsev V. Y. 
Application of optical and positron spectroscopy to structure transformation study in milk fat and its simple purified fractions / V. Y. Kudryavtsev, S. M. Yablochkov, S. P. Likhtorovich, M. M. Nishchenko, T. A. Rashevskaya, I. S. Gulyi // Functional Materials. - 2000. - 7, № 3. - С. 525-528. - Бібліогр.: 3 назв. - англ.

Методами оптичної та позитронної спектроскопії досліджено структурні перетворення з аморфного на кристалічний стан у молочному жирі та його простих фракціях. Кристалізація аморфного жиру призводить до появи інтенсивного піка в спектрі люмінесценції. Досліджено спектри пропускання та збудження люмінесценції жиру та його фракцій за різних температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Пабат В. О. 
Варіабельність та кореляційні співвідношення між основними складовими молока протягом року / В. О. Пабат, Д. Т. Вінничук, І. В. Гончаренко, В. К. Шинкаренко // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 7. - С. 28-31. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено динаміку та кореляційні взаємозв'язки вмісту сухої речовини, жиру, білка та лактози збірного молока протягом року. Встановлено, що вміст основних складових, співвідношення між ними та їх варіація протягом доби мають чітко виражений сезонний характер.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.12(4Укр) + Л95-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кимачинський С. І. 
До питання визначення електростатичного заряду жирових кульок молока / С. І. Кимачинський // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 9. - С. 79-81. - укp.

Проаналізовано електрофізичні структури жирової дисперсії та отримано аналітичну формулу для розрахунку електростатичного заряду жирових кульок молока і вершків залежно від їх радіуса та температури. Встановлено можливість використання отриманих результатів під час вирішення теоретичних і практичних питань виробництва вершкового масла, розвитку теорії сколочування вершків і розробки електрофізичних методів переробки молока.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101с72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського