Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Л95-6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Лошак Т. В. 
Автоматизоване управління виробництвом багатоасортиментної продукції молокозаводу : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.07 / Т. В. Лошак; Укр. держ. ун-т харч. технологій. - К., 2002. - 16 c. - укp.

Висвітлено питання розробки методів та способів автоматизованого керування технологічним комплексом (ТК) молочного заводу на підставі інтелектуальних підсистем прийняття рішень та забезпечення надійності. Розроблено систему управління для вирішення організаційно-економічних завдань оптимізації та координації роботи підсистем. Проведено параметричну оптимізацію математичних моделей на підставі експериментальних даних. Створено алгоритмічне та програмне забезпечення інтелектуальних підсистем прийняття рішень, розглянуто функціональну структуру комп'ютерно-інтегрованої системи керування ТК молочного заводу. Запропоновану систему керування реалізовано за допомогою розподіленої мікропроцесорної мережі на базі контролерів і ПЕОМ, об'єднаних у мережі для створення комп'ютерно-інтегрованого виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.751.353-210.302 + Л95-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шкурін Г. Т. 
Методологічні та методичні засади формування нормативних систем у виробництві молочних продуктів / Г. Т. Шкурін, В. І. Ковальчук, Л. П. Корніяш, А. Л. Солошонок, М. І. Сіненко; Укр. НДІ продуктивності АПК М-ва аграр. політики України. - К., 2010. - 45 c. - (Б-ка спеціаліста АПК "Екон. нормативи"). - Бібліогр.: 11 назв - укp.

Висвітлено методологічні та методичні засади формування нормативних систем у виробництві молочних продуктів. Увагу приділено паспортизації умов виробництва та класифікації витрат молокопереробного підприємства, особливостям моделювання нормативної собівартості методом регресійного аналізу, питанням розрахунку нормативної собівартості молочних продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-605

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р117763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рудинець М. В. 
Управління роботами в інтегрованих проектах з технологічним ризиком (стосовно виробництва, заготівлі та переробки молока) : автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.22 / М. В. Рудинець; Львів. нац. аграр. ун-т. - Л., 2010. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності інтегрованих проектів виробництва (ІПВ), заготівлі та переробки молока (ЗПМ) з розробки та використання методів і моделей для управління змістом та часом з урахуванням мінливого стану проектного середовища. Розкрито особливості поведінки об'єктів управління та обгрунтовано основні задачі на підставі системного опису ІПВ та ЗПМ, розв'язання яких забезпечує доцільність ефективного управління змістом і часом у даних проектах. Розроблено науково-методичні засади узгодження робіт в ІПВ та ЗПМ, які базуються на концепції системотехніки, враховують ймовірні події проектного середовища (ПС) та обгрунтовують послідовність розв'язання системи задач узгодження робіт у даних проектах. Проаналізовано методи, моделі та методики розв'язання двох головних задач з обгрунтування змісту та часу виконання робіт у проектах виробництва (сезонного утримання корів) та заготівлі (добового звезення) молока. Досліджено головні характеристики ПС різних ІПВ та ЗПМ. Розроблено статистичну імітаційну модель функціонування віртуальних ІПВ та заготівлі молока, яка узгоджує ієрархічну структуру робіт щодо його заготівлі в окрему добу з прогнозованими подіями виробничого середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353-55 + Л95-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Луцька Н. М. 
Дослідження робастної стійкості оптимальної системи керування технологічним об'єктом харчової промисловості / Н. М. Луцька // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2012. - № 44. - С. 71-77. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено оптимальну систему керування технологічним об'єктом молочної промисловості, що працює за умов невизначеності. Наведено математичну модель об'єкта управління у вигляді диференціальних рівнянь та у просторі змінних стану, визначено характеристичні поліноми систем для неперервного та дискретного варіанту. На основі характеристичних поліномів неперервної та дискретної системи проведено аналітичні та графічні дослідження робастної стійкості системи в межах заданої невизначеності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пенчук Г. С. 
Методика оцінки результативності функціонування підприємств молокопереробної промисловості / Г. С. Пенчук // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2013. - № 50. - С. 184-190. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто проблему забезпечення пріоритетного розвитку молокопереробних підприємств, серед яких велике значення надається розробленню методики оцінки результативності. Проведено алгоритм розрахунків, які надали змогу провести інтегральну оцінку результативності, визначити вплив кожного показника на діяльність підприємства в цілому. Визначено області, управління якими надасть можливість підприємству успішно функціонувати за умов ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-6 + У9(4УКР)306.751.353

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мостенська Т. Л. 
Вплив ціни на конкурентоспроможність продукції на ринку молока / Т. Л. Мостенська, М. П. Сичевський // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2013. - № 52. - С. 165-175. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто основні методи ціноутворення та розкрито чинники формування ціни на молоко та молочні продукти. Визначено проблеми забезпечення молоком і молочними продуктами населення України та показано вплив цінової політики на обсяги споживання молочних продуктів. Охарактеризовано стан ринку молочних продуктів в Україні та світі. Визначено особливості формування ціни на молоко та молочні продукти в Україні, показано динаміку цін на молоко-сировину та роздрібних цін на окремі види молочних продуктів. Охарактеризовано існуючі тенденції формування ціни на групи молочних продуктів. Зроблено висновок щодо необхідності спрямування державного регулювання на соціальний захист населення для забезпечення споживання молока та молочних продуктів на рівні раціональних норм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-6 + У9(4УКР)306.751.353-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сарафаннікова Н. В. 
Планування технічного завдання для виробництва молочних продуктів / Н. В. Сарафаннікова // Систем. технології. - 2013. - № 2. - С. 132-138. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Відзначено розвиток виробництва молочної продукції з значним збільшенням сортаменту готової продукції технологічної модернізації підприємств, підвищення науково-технічного забезпечення і застосування сучасних систем керування виробництвом. Для забезпечення ефективного виробництва молочної продукції необхідно розв'язувати задачу оптимізації планування технічного завдання виробництва. Планування технічного завдання представлено задачею лінійного програмування і розв'язано за допомогою симплекс-методу. Оптимізацію проведено за параметром максимального прибутку підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-64 + У9(4УКР)306.751.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Міркевич Р. М. 
Оперативно-календарне планування як основа ефективної діяльності сучасних молочних підприємств / Р. М. Міркевич, О. М. Пупена // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 4. - С. 29-40. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розглянуто сучасні підходи до оперативно-календарного планування виробництвом та їх використання у молочному виробництві. Показано місце функцій планування в інтегрованій автоматизованій системі керування підприємством (ERP, MES/MOM) і наведено типову ієрархічну структуру підсистеми оперативно-календарного планування в її складі. Визначено особливості використовуваних концепцій планування і створення графіків виробництв у MRPII, APS і MES-плануванні та їх принципову відмінність. Зроблено огляд останніх статей зарубіжних видань і виділено загальні підходи до планування та створення графіків виробництв, особливостей їх функціонування на молочних підприємствах, загальні проблеми. Виділено основні підходи, моделі та методи вирішення, що використовуються під час планування на молочних підприємствах. Визначено особливості та зроблено аналіз найбільш актуальних проблем планування і створення графіків виробництва цільномолочних продуктів зі змінною рецептурою та гнучкими лініями. Показано необхідність інтеграції задач планування з даними ресурсів підприємства відповідно до стандартів ISA-95, взаємодії підсистеми планування з системою керування рецептами відповідно до ISA-88. Ці стандарти разом з рядом інших лежать в основі референтної моделі компонентів індустрії 4.0 (RAMI 4.0) та вже давно зарекомендували себе на багатьох підприємствах у світі. Показано можливі шляхи розвитку підсистем планування та створення графіків виробництв за їх використання з хмарними сервісами, можливість збирати дані (IoT, IIoT) з будь-яких об'єктів у великій кількості та використовувати їх як в аналітиці, так і в навчанні (наприклад, нейромереж). Робота має оглядовий характер і може бути корисною спеціалістам з комп'ютерно-інтегрованих систем керування, а також керівництву виробничих підприємств, системних інтеграторів і постачальників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Tryhuba A. 
Establishing patterns of change in the indicators of using milk processing shops at a community territory / A. Tryhuba, M. Rudynets, N. Pavlikha, I. Tryhuba, I. Kytsyuk, O. Korneliuk, V. Fedorchuk-Moroz, I. Androshchuk, I. Skorokhod, D. Seleznov // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 6/3. - С. 57-65. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Тригуба А. М. 
Системно-проектні основи управління розвитком технологічних структур виробництва молочної продукції : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.22 / А. М. Тригуба; Одес. нац. політехн. ун-т. - Одеса, 2017. - 46 c. - укp.

Виконано теоретичне узагальнення та вирішено актуальну науково-прикладну проблему створення методології системно-проектного управління, а саме моделей і методів управління програмами функціонування та розвитку технологічно інтегрованих систем кооперованого виробництва молочної продукції, що реалізуються у мінливому проектному середовищі за обмежених ресурсів. Означено складові й розкрито особливості функціонування технологічно інтегрованих систем виробництва молочної продукції та розроблено системно-ціннісні засади управління їх циклічними програмами. Розкрито синергетичну сутність формування програм розвитку технологічно інтегрованих систем кооперованого виробництва молочної продукції та розроблено системно-синергетичні засади управління ними. Розроблено моделі та методи управління програмами функціонування та розвитку технологічно інтегрованих систем кооперованого виробництва молочної продукції за мінливої конфігурації проектного середовища, наявності відмін параметрів однотипних об'єктів конфігурації та організаційно-технологічних взаємозв'язків між продуктами їх складових. Розроблено та впроваджено у практику інструментальні засоби розв'язання управлінських задач щодо реалізації програм функціонування та розвитку технологічно інтегрованих систем виробництва молочної продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-6 + У9(4УКР)325.250.0-451.51-210.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Міркевич Р. М. 
Автоматизоване управління виробництвом молочних продуктів з підсистемою оперативно-календарного планування : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / Р. М. Міркевич; Національний університет харчових технологій. - Київ, 2019. - 19 c. - укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності функціонування технологічного комплексу виробництва цільномолочних продуктів. В результаті проведеного аналізу технологічного процесу, обладнання в складі технологічного комплексу та особливостей функціонування системи вцілому, виявлено необхідність доповнення системи управління підсистемою ОКП з метою координації роботи обладнання в межах технологічного комплексу. Для розв’язання поставлених задач використовувались методи та підходи математичного програмування та теорії розкладів, імітаційного моделювання, сучасні інформаційні технології та сервіси хмарного обчислення в автоматизованих системах управління виробництвом. Розроблено концепції ОКП для інтегрованого виробництва цільномолочної продукції з урахуванням гнучких виробничих ліній, змінюваної номенклатури продуктів та з можливістю оперативної зміни плану на основі підходів RTN (ресурсно-задачні мережі). Удосконалено структуру інтегрованої автоматизованої системи управління молочним виробництвом з урахуванням сучасних стандартів управління виробництвом. В результаті теоретичних та експериментальних досліджень розроблено структуру, алгоритмічне та програмне забезпечення автоматизованої системи управління виробництвом молочних продуктів з модулем оперативно-календарного планування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-642

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Місюк М. В. 
Аналіз сучасного стану ринку молокопереробної продукції / М. В. Місюк, А. М. Місько // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2021. - № 9/10. - С. 78-85. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета дослідження - аналіз стану виробництва, реалізація продукції молочного скотарства; висвітлення основних проблем досліджуваної галузі; розроблення напрямів вирішення зазначених в даному дослідженні проблем розвитку молочного скотарства в Україні. Спираючись на діалектичний метод пізнання, використано загальнонаукові методи дослідження, а саме: абстрактно-логічний, монографічний, порівняльного аналізу, а також системний підхід. Розглянуто сучасний стан і тенденції розвитку молочного скотарства в Україні, динаміку поголів'я великої рогатої худоби, проаналізовано виробництво та реалізацію молока, досліджено їхню структуру. Визначено головні проблемні місця галузі. Визначено системні проблеми розвитку галузі, заходи щодо підвищення конкурентоспроможності виробництва молочних продуктів і напрямів зміцнення конкурентних позицій України, що призведе до підвищення конкурентоспроможності української молочної продукції на ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-6 + У9(4УКР)306.751.353

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського