Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (105)
Пошуковий запит: (<.>U=М2-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Зенкін М. А. 
Забезпечення працездатності та надійності машин : Навч. посіб. для студ. спец. "Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування" / М. А. Зенкін, І. Л. Оборський, Ю. Ю. Щербань; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. - К., 2001. - 87 c. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Викладено основні поняття та наукові положення щодо якості та надійності машин легкої промисловості. Значну увагу приділено законам розподілу випадкових величин і властивостям математичного очікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: М2-5-021.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Скиба М. Є. 
Методика розрахунку механізмів з гідравлічним приводом машин легкої промисловості / М. Є. Скиба. - Хмельницький, 1998. - 127 c. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

Розглядаються питання, пов'язані із вдосконаленням механізмів з гідравлічним приводом машин легкої промисловості. Наведено методи визначення впливу конструктивних та експлуатаційних параметрів на гідравлічний привод вирубних пресів легкої промисловості. Узагальнено і систематизовано матеріал науково-технічних робіт і досвід використання різних методів розрахунку гідравлічного привода прямолінійного руху, запропоновано метод такого розрахунку, розглянуті технологічні навантаження елементів гідропривода литтєвого обладнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: М2-5-040.72

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зенкін М. А. 
Методи підвищення надійності та довговічності деталей та вузлів машин легкої промисловості : Підруч. для студ. / М. А. Зенкін, Б. Ф. Піпа. - К. : КНУТД, 2003. - 263 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено основні відомості про експлуатаційну надійність та працездатність машин і механізмів. Проаналізовано вплив експлуатаційних факторів на навантаження, що виникають в механізмах машин. Описано математичні моделі процесу динамічної взаємодії голко-платинних виробів з клинами, динаміки напруг у голці в'язальної машини. Розглянуто конструкційні та технологічні методи підвищення довговічності деталей та вузлів машин.

Приведены основные сведения об эксплуатационной надежности и трудоспособности машин и механизмов. Проанализировано влияние эксплуатационных факторов на нагрузки, возникающие в механизмах машин. Описаны математические модели процесса динамического взаимодействия игольчато-платинных изделий с клиньями, динамики напряжений в иголке вяжущей машины. Рассмотрены конструкционные и технологические методы повышения долговечности деталей и узлов машин.


Індекс рубрикатора НБУВ: М2-5-02 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА651440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горобець В. А. 
Монтаж, експлуатація, обслуговування та ремонт обладнання легкої промисловості : навч. посіб. / В. А. Горобець, Л. М. Березін, Г. І. Коньков; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2007. - 266 c. - укp.

Викладено теоретичні засади експлуатаційної надійності та зношення обладнання підприємств легкої промисловості, методи та технологічні процеси його монтажу, технічного обслуговування та ремонту. Розкрито структуру, функції, задачі ремонтних і експлуатаційних служб, форми та зміст монтажної, експлуатаційної та ремонтної документації. Висвітлено особливості проектування дільниць ремонтно-механічного цеху.

Изложены теоретические основы эксплуатационной надежности и износа оборудования предприятий легкой промышленности, методы и технологические процессы его монтажа, технического обслуживания и ремонта. Раскрыты структура, функции, задачи ремонтных и эксплуатационных служб, формы и содержание монтажной, эксплуатационной и ремонтной документации. Освещены особенности проектирования участков ремонтно-механического цеха.


Індекс рубрикатора НБУВ: М2-5-08 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА687121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Стаценко В. В. 
Розробка автоматизованого відцентрового змішувача безперервної дії з додатковою зоною змішування для сипких матеріалів легкої промисловості : Автореф. дис... канд. техн. наук / В. В. Стаценко; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2007. - 21 c. - укp.

Розроблено автоматизований відцентровий змішувач безперервної дії з додатковою зоною змішування для сипких матеріалів легкої промисловості. З метою дослідження впливу параметрів змішувача на процес змішування та якість суміші розроблено математичні моделі кінематики та динаміки руху її частинок всередині змішувача. На підставі результатів аналітичного дослідження створено конструкцію змішувача безперервної дії для підвищення його продуктивності та згладжувальної здатності. Розроблено новий спосіб визначення параметрів суміші, який дозволяє корегувати відхилення відсоткового складу суміші від заданого значення під час роботи змішувача безперервної дії. Запропоновано систему керування режимом роботи відцентрового змішувача безперервної дії з додатковою зоною змішування, що дозволяє зменшити відхилення відсоткового складу суміші від заданого значення. Проведено експериментальні дослідження згладжувальної здатності та постійної часу змішувача, а також впливу параметрів системи керування на відхилення відсоткового складу суміші та потужності, що споживається змішувачем. Експериментально підтверджено достовірність розроблених математичних моделей. Запропоновано й апробовано інженерний метод проектування автоматизованого відцентрового змішувача безперервної дії з додатковою зоною змішування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М2-5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кириченко Ю. О. 
Удосконалення пристроїв з програмним керуванням для рулонування матеріалів легкої промисловості : Автореф. дис... канд. техн. наук / Ю. О. Кириченко; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2006. - 22 c. - укp.

Досліджено сучасні методи та пристрої керування намотуванням та формуванням рулонів з ізотропних та анізотропних матеріалів, а також існуючі теорії та математичні моделі рулонування виробів. Запропоновано математичну модель напружено-деформованого стану матеріалів з реальним дробовим параметром анізотропії у вигляді рівнянь, що дозволяють визначити стан конкретного шару рулону та вихідні параметри намотувального пристрою. Розроблено математичну модель намотувального пристрою з урахуванням в'язкопружних властивостей матеріалу для дослідження процесу намотування у взаємозалежній системі "електропривід роликів подачі - матеріал - електропривід моталки". Для непрямого регулювання натягу розроблено, розраховано й апробовано спеціальні системи керування (програмного та на основі принципу інваріантності), а також систему з еталонною моделлю, яка дозволяє реалізувати замкнутий контур регулювання натягу матеріалу без застосування датчика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М2-5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Павленко В. М. 
Удосконалення конструкцій з'єднань з натягом в машинах легкої промисловості : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.10 / В. М. Павленко; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Аналітичні дослідження процесів між контактуючими деталями з'єднання показали, що за значних величин натягу виникають деформації валу поза зоною контакту. Вперше аналітично обгрунтовано раціональний вибір теорії міцності для розрахунку натягу, за якого з'являються пластичні деформації в зоні контакту. Запропоновано аналітичні залежності для визначення зони пластичних деформацій на контактуючих поверхнях складених деталей. Створено математичну модель процесу розподілу напружень і деформацій валу в з'єднаннях з натягом як в зоні контакту, так і поза нею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М2-5-041.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Аль-Яфаї-Наср 
Застосування ультразвукових пристроїв для вдосконалення процесів різання матеріалів в машинах легкої промисловості / Аль-Яфаї-Наср, Г. Б. Параска, В. П. Місяць // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2014. - Вип. 1. - С. 83-87. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Представлено перспективу використання ультразвукових пристроїв для інтенсифікації технологічних процесів різання і проколювання тканин, штучних і натуральних шкір з накладенням ультразвукових коливань на інструмент. Мета роботи - підвищення ефективності різання і проколювання різних матеріалів з накладенням ультразвукових коливань на основі дослідження особливостей взаємодії інструмента і оброблюваного матеріалу. Метод дослідження поєднує теоретичний аналіз і фізичний експеримент. У теоретичних дослідженнях застосовуються методи теорії різання й теоретичної механіки. Показано, що при коливанні інструментів з ультразвуковими частотами значно зменшуються зусилля різання і проколювання матеріалів. Наведено конструктивні рішення застосування ультразвукових пристроїв в механізмах голки швейних машин і стрічкових ножах.


Індекс рубрикатора НБУВ: М2-5-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Абдукаримов А. 
Анализ зубчато-рычажного дифференциального передаточного механизма валковых машин с переменным межосевым расстоянием рабочих валов / А. Абдукаримов, Г. А. Бахадиров // Прогресив. технології і системи машинобуд. : міжнар. зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 44. - С. 3-9. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Проанализирован один тип зубчато-рычажного дифференциального передаточного механизма валковых машин с переменным шагом рабочих валов. Даны формулы для определения кинематических параметров рассматриваемого механизма. Показано изменение передаточного отношения трансмиссионного механизма при изменении межосевого расстояния рабочих валов.


Індекс рубрикатора НБУВ: М2-5-041.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Koshel S. 
Analysis of the reversing mechanism of light industry equipment = Аналіз реверсивного механізму обладнання легкої промисловості / S. Koshel, G. Koshel // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2021. - Вип. 1. - С. 38-43. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Для створення надійних і високоефективних, енергозбережувальних машин легкої промисловості (МЛП) необхідно проводити дослідження динамічних процесів руху ланок механізмів, з яких вони складаються. Особливо таким дослідженням необхідно приділяти увагу для машин, механізми якого мають цикловий характер дії. Під час виконання технологічної операції в МЛП із періодичним цикловим рухом робочих органів (РО) виникає нерівномірність руху головного валу внаслідок руху ланок механізму з певними прискореннями та з урахуванням періодичного характеру дії технологічних навантажень, що змінюються за величинами та напрямками. Нерівномірний характер руху спричиняє до появи додаткових навантажень у кінематичних парах механізмів, механічних коливань у механічних системах передачі руху, призводять до появи вібрацій і порушень у позиціонуванні РО, впливає на технологічний процес роботи обладнання. Рівномірний і стабільний натяг ниток є запорукою якісного виконання технологічної операції петлеутворення. Фактором, що впливає на технологічний натяг ниток під час роботи обладнання також є додаткові динамічні навантаження, що є особливо важливим для технологічного обладнання з наявністю реверсивного робочого ходу, тому що саме в таких механізмах величини кутових прискорень ланок і лінійні прискорення їх окремих точок можуть набувати критично допустимих величин. Забезпечити рух РО машини за необхідним законом за час циклу роботи, для якого натяг ниток буде оптимально необхідним, можна, якщо правильно підібрати тип механізму, що надає їм рух. Мета роботи - проведення структурно-кінематичного дослідження механізму реверсивного руху голкового барабана (ГБ) трикотажного автомата (ТА), які б надали обгрунтування щодо оптимального підбору типу механізму для такого обладнання. Отримано підтвердження покращання умов операції петлеутворення для ТА з кулісним механізмом реверсивного ходу в порівнянні з шарнірно-важільним за рахунок зменшення амплітуд зміни кутових прискорень руху коромисла приводу ГБ для положень головного вала, під час яких виконується технологічна операція в'язання.


Індекс рубрикатора НБУВ: М2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Залюбовський М. Г. 
Основи проектування машин зі складним рухом робочих ємкостей для фінішної обробки дрібних деталей : монографія / М. Г. Залюбовський, І. В. Панасюк; Київський національний університет технологій та дизайну. - Київ : КНУТД, 2022. - 351 c. - Бібліогр.: с. 334-351 - укp.

Розглянуто аспекти виконання фінішних галтувальних технологічних операцій у машинах зі складним рухом робочих ємкостей в галузевому машинобудуванні. Наведено принципи та закономірності раціонального проєктування такого обладнання. Розкрито технологічні вимоги, що ставляться до виробів легкої промисловості, які обробляються у машинах зі складним просторовим рухом ємностей. Увагу приділено аналітичному дослідженню характеру та режимів руху сипкого середовища в середині робочої ємкості базової конструкції машини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.52-5 + М2-5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859947 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського