Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (23)Книжкові видання та компакт-диски (188)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=М52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 117
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шоаземед Гуду Гембрескемел 
Использование местных жирующих материалов в кожевенной промышленности в Республике Эфиопии : Дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / Шоаземед Гуду Гембрескемел; Государственная академия легкой промышленности Украины. - К., 1995. - 86 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-3 + Л782.127

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49766 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Гуменюк А. Б. 
Разработка устройств для механического разволокнения отходов натуральных кож : Дис... канд. техн. наук: 05.19.09 / А. Б. Гуменюк; Государственная академия легкой промышленности Украины. - К., 1996. - 253 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50595 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Сатианарайан Паниграхи 
Применение коллагенсодержащих продуктов, модифицированных триэтаноламином, в производстве кож : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / Сатианарайан Паниграхи; Гос. акад. легкой пром-сти. - К., 1999. - 17 c. - рус.

Дисертація присвячена одержанню, дослідженню та застосуванню у виробництві шкір модифікованих триетаноламіном колагенвмісних продуктів - гідролізатів колагену. Встановлена взаємодія вихідних колагенвмісних продуктів з триетаноламіном, модифікованих - з хромовим дубителем та барвником. Доведена доцільність використання модифікованих колагенвмісних продуктів у шкіряному виробництві: у переддубильно-дубильних та фарбувально-жирувальних процесах, при оздоблюванні. При цьому підвищується активність ферментних препаратів, прискорюється процес хромового дублення, поліпшуються використання хімічних матеріалів, якість та вихід шкір по площі. Розроблену методику виробництва шкіри хромового дублення для верху взуття із застосуванням модифікованого триетаноламіном продукту КФО апробовано у виробничих умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сатіанарайан Паніграхі 
Застосування колагенвмісних продуктів, які модифіковані триетаноламіном, у виробництві шкір : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.19.05 / Сатіанарайан Паніграхі; Держ. акад. лег. пром-сті України. - К., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена одержанню, дослідженню та застосуванню у виробництві шкір модифікованих триетаноламіном колагенвмісних продуктів - гідролізатів колагену. Встановлена взаємодія вихідних колагенвмісних продуктів з триетаноламіном, модифікованих - з хромовим дубитилем та барвником. Доведена доцільність використання модифікованих колагенвмісних продуктів у шкіряному виробництві: у переддубильно-дубильних та фарбувально-жирувальних процесах, при оздоблюванні. При цьому підвищується активність ферментних препаратів, прискорюється процес хромового дублення, поліпшуються використання хімічних матеріалів, якість та вихід шкір по площі. Розроблену методику виробництва шкір хромового дублення для верху взуття із застосуванням модифікованого триетаноламіном продукту КФО (гідролізат після обробки ферментами та пероксидом водню) апробовано у виробничих умовах. Виконані дослідження поглиблюють теоретичні знання про властивості колагену, як високомолекулярної сполуки, розширюють його практичне використання, підвищують рентабельність як основної продукції, так і вторинної сировини в шкіряному виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Плаван В. П. 
Застосування маскованих дубителів, синтезованих з хромомістких відходів, у виробництві шкір : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / В. П. Плаван; Держ. акад. лег. пром-сті України. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена розробці засобу отримання маскованих дубителів з хромомістких відходів гальванічного та фармацевтичного виробництва і технології їхнього застосування, реалізація якого у виробничих умовах дозволить вирішити проблему утилізації хромомістких промислових відходів, розширити асортимент хромових дубителів та зекономити кошти від придбання їх за кордоном. За допомогою хімічних і фізико-хімічних методів досліджень вивчені склад і властивості маскованих хромових дубителів, досліджено характер їхньої взаємодії з колагеном. Доведено вплив природи і витрати відновників для синтезу маскованих дубителів на їхні властивості, динаміку процесу дублення, хімічний склад, фізико-механічні властивості готових шкір та показники їхнього об'ємного виходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л766.5 + М520.322

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Крюкова О. А. 
Поліпшення якості рекуперованих хромових дубителів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.19.05 / О. А. Крюкова; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Розроблено спосіб поліпшення якості рекуперованих дубителів із хромовмісних відходів шкіряного виробництва. Коливальною й електронною спектроскопією досліджено вплив хімічної природи маскувальних додатків на властивості дубильних композицій. Вивчено природу взаємодії з колагеном маскувальних додатків із поліфункціональними властивостями триетаноламіна та сечовини. Запропоновано технологію дублення з високим ступенем відпрацювання сполук хрому. Визначено вплив поліфункціональних додатків на хімічний склад і фізико-механічні властивості готових шкір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.322

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Данилкович А. Г. 
Наукові основи ресурсоенергозберігаючих технологій формування структури шкіри та хутра в дубильно-оздоблювальних процесах : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.19.05 / А. Г. Данилкович; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. - К., 2000. - 40 c. - укp.

Розроблено наукові основи ресурсоенергоощадних, екологічно безпечних технологій цілеспрямованого формування структури шкіри та хутра на базі встановлених механізмів і закономірностей дубильно-оздоблювальних процесів: деагломераційного дублення, наповнювання, жирування та фарбування. Кількісний аналіз структури колагену, що включає розрахунок відстаней між його карбоксильними групами в мікрофібрилах з урахуванням розміру диядерних гідроксосульфатохромових комплексів, дозволив встановити двостадійний механізм аніонно-катіонного дублення голини. Процес дублення колагену з попередньою обробкою етаноламінами аліфатичних і нафтенових кислот, дигліколевими ефірами суміші даних кислот інтенсифіковано завдяки їх пенетруючій здатності, зростанню рухомості елементів структури колагену та зменшенню на першій стадії дублення реакційної здатності хромових комплексів. Внаслідок проведеного комплексу теоретичних та експериментальних досліджень з використанням фізико-хімічних і математичних методів розроблено науково обгрунтовані ресурсоенергоощадні технології, аніонно-катіонного дублення голини підвищених товщин і подвоєної голини без використання пікельної обробки, рідинного оздоблювання шкіряного напівфабрикату, аніонно-катіонного дублення-жирування овчини хутрової та шкурок кроля маловідходного й одноетапного варіантів обробки. Впровадження розроблених технологій у виробництво дало загальний фактичний прибуток, отриманий, в основному, внаслідок економії сировини, хімічних реагентів і підвищення сортності готової продукції, що становить 4 млн 250 тис. гривень, запобігло екологічному збитку та склало на 1 млн

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-1 + М57-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Касьян Е. Є. 
Основи технології шкіри та хутра : Посіб. для студ. вищ. навч. закл., які навчаються за спец. "Технологія шкіри і хутра" / Е. Є. Касьян; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. - К., 2001. - 252 c. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Наведено основні відомості щодо класифікації та властивостей шкіряно-хутрової сировини та готової продукції. Розкрито структуру шкіряного та хутрового виробництва. Визначено суть, основні параметри та описано практичне виконання технологічних процесів і операцій. Враховано досягнення сучасних технологій. Особливу увагу приділено контролю технологічних процесів і запобіганню виробничим дефектам. Висвітлено напрямки використання побічних продуктів і шляхи зменшення водоспоживання підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: М52я73-1 + М55я73-1

Шифр НБУВ: ВА606476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Орлова Е. Д. 
Разработка нового ассортимента кож с учетом анионно-катионного баланса в отделочных композициях : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / Е. Д. Орлова; Киев. гос. ун-т технологий и дизайна. - К., 2001. - 18 c. - рус.

Розроблено теорію про взаємодію заряджених частинок покривної композиції з функціональними групами на поверхні шкіри, на підставі якої створено та впроваджено екологічно чисту технологію жиро-воскового оздоблювання нового асортименту шкір. Розроблено оперативний індикаторний метод визначення заряду поверхні шкір. Установлено закономірності та механізм процесу формування жиро-воскового покриття з урахуванням колоїдно-фізичних властивостей та аніонно-катіонного балансу досліджуваних систем. Нова технологія дозволяє уникнути використання шкідливих органічних розчинників, знизити витрати та застосовувати вітчизняні хімічні матеріали, підвищити сортність готової продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Орлова О. Д. 
Розробка нового асортименту шкір з урахуванням аніонно-катіонного балансу в оздоблювальних композиціях : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.19.05 / О. Д. Орлова; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Розроблено теорію про взаємодію заряджених частинок покривної композиції з функціональними групами на поверхні шкіри. Створено та впроваджено екологічно чисту технологію жиро-воскового оздоблювання нового асортименту шкір. Наведено оперативний індикаторний метод визначення заряду поверхні шкір. Установлено закономірності та механізм процесу формування жиро-воскового покриття з урахуванням колоїдно-фізичних властивостей та аніонно-катіонного балансу досліджуваних систем. Нова технологія дозволяє виключити використання шкідливих органічних розчинників, знизити витрати та застосовувати вітчизняні хімічні матеріали, підвищити сортність готової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сакалова Г. В. 
Розробка екологічно безпечної технології зоління шкіряної сировини : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.19.05 / Г. В. Сакалова; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2001. - 21 c. - укp.

Наведено результати комплексних теоретичних та експериментальних досліджень, пов'язаних з впливом компонентів зольної рідини на структуру дерми у процесі її обробки. Встановлено залежність змін у структурі дерми від умов взаємодії колагену з лугом. Зазначено, що створена саморегульована зольна система, де застосовується гідроксид натрія, сприяє зменшенню надмірного розпушування структури дерми, деполімеризувальної дії лугу на колаген. Систему створено шляхом додавання до зольного розчину каоліну - речовини з високими іонообмінними властивостями - та устоюванням розчину. Вивчено вплив на процес зоління концентрацій гідроксиду натрію та каоліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.21-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА3161313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Охмат О. А. 
Розробка процесу фарбування напівфабрикату видубленого із застосуванням солей цирконію : Автореф. дис... канд. техн. наук, 05.19.05 / О. А. Охмат; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2002. - 17 c. - укp.

На підставі встановленого механізму взаємодії аніонних барвників, сполук хрому та цирконію з функціональними групами колагену розроблено та випробувано ресурсоощадну технологію фарбування шкіри хромцирконієвого способу дублення. Встановлено характер зв'язування солей цирконію з колагеном дерми й аніонними барвниками, а також взаємозв'язок між зарядом фарбованого напівфабрикату та вмістом у ньому жирової речовини. Розроблена ресурсоощадна технологія дозволяє застосувати вітчизняні хімічні матеріали, отримати шкіру для верху взуття нового асортименту високої якості, покращати екологічний аспект виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.46-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Масленнікова Л. Д. 
Молекулярні взаємодії, структура і властивості полімерних сумішей-плівкоутворювачів для оздоблення натуральних та створення синтетичних шкір : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.19.05 / Л. Д. Масленнікова; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2002. - 38 c. - укp.

Досліджено молекулярні взаємодії у ліофобно-ліофільних полімерних сумішах внаслідок деформаційних ефектів електронних хмар з енергетичним перерозподілом, що призводить до нового структуроутворення з упровадженням сформованих полімолекулярних структур у структуру вихідних полімерів. Для одержання перспективних технічних рішень, конкурентоспроможних та екологічно чистих матеріалів встановлено механізми взаємодії, що базуються на ефектах деформації електронних хмар у ненасичених, аніонних, складноефірних, бензолвінільних, гідроксиловмісних полімерах з застосуванням структурних, релаксаційних і фізико-механічних методів. На підставі досліджень експериментально підтверджено правильність головних теоретичних положень та одержано нові дані про структурні, реологічні, діелектричні, теплофізичні та фізико-механічні властивості новостворених синтетичних шкір, плівкоутворювачів щодо оздоблення натуральних шкір та шкірної тканини хутра. Створено плівкоутворювачі на основі таких полімерних сумішей: поліізопрен-полівінілацетат, поліізопренсилікатний поліаніоніт натрію (іоногенний у водному середовищі), поліефірмалеїнатуретанові іоногенні композиції та полімерцелюлозні матеріали різних співвідношень компонентів. Доведено, що відсутність органічних розчинників під час одержання композиційних полімерних матеріалів забезпечує екологічність виробництва та експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4 + М520.4/5-3 + М53-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Горбачев А. А. 
Научные основы технологических процессов производства кожи и производных коллагена с позиции термодинамики : Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.05 / А. А. Горбачев; Киев. нац. ун-т технологий и дизайна. - К., 2002. - 45 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319663 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Горбачов А. А. 
Наукові основи технологічних процесів виробництва шкіри та похідних колагену з позиції термодинаміки : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.19.05 / А. А. Горбачов; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2002. - 44 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Касьян Е. Є. 
Розрахунки у шкіряному та хутровому виробництві : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Е. Є. Касьян; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2002. - 307 c. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Наведено основні теоретичні відомості з технології шкіри та хутра, нормативну та довідкову інформацію. Систематизовано й детально описано числові методи та варіанти розрахунків, що охоплюють усі аспекти шкіряно-хутрового виробництва. Особливу увагу приділено розрахункам, пов'язаним з використанням сировини, хімічних матеріалів і виконанням аналітичного контролю виробництва як одній з головних умов одержання якісної продукції.

Представлены основные теоретические сведения по технологии кожи и меха, нормативная и справочная информация. Систематизированы и детально описаны численные методы и варианты расчетов, которые охватывают все аспекты кожано-мехового производства. Особое внимание уделено расчетам, связанным с использованием сырья, химических материалов и выполнения аналитического контроля производства как одного из главных условий получения качественной продукции.


Індекс рубрикатора НБУВ: М52я73-4 + М57я73-4

Шифр НБУВ: ВА625537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Погромская В. А. 
Основные результаты по созданию жирующей композиции для кожевенных заводов / В. А. Погромская, Л. К. Джелмач, Г. М. Зубрицкая // Хім. пром-сть України. - 2002. - № 3. - С. 21-24. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Розроблено процес сульфування ріпакової олії з наступним введенням одержаних сульфопродуктів у композиції для жирування шкір, випробуваних на кафедрі шкір та хутра Київского національного університету технологій та дизайну, в ЗАТ "Чинбар" (Київ) і "Більшовик" (Харків).


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Скиба М. Є. 
Технологічні процеси і обладнання для розволокнення шкіряних та волокнистих матеріалів : Моногр. / М. Є. Скиба. - Хмельниц. : ПП Ковал. В.В., 2003. - 135 c. - Бібліогр.: 321 назв. - укp.

Розглянуто способи механічного розволокнення шкіряних та волокнистих матеріалів. Визначено основні чинники процесу розволокнення і розмелу у виробництві взуттєвих картонів. Проаналізовано конструкції обладнання для механічного розволокнення матеріалів легкої промисловості та гідродинамічні методи подрібнення шкіряних матеріалів у рідкому та газоподібному середовищах. Висвітлено оптимальні методи розволокнення шкіри, за яких вона зберігає свою волокнисту структуру і фізико-механічні властивості.

Рассмотрены способы механического разволакивания кожаных и волокнистых материалов. Определены основные факторы процесса разволакивания и размеления в производстве обувных картонов. Проанализированы конструкции оборудования для механического разволакивания материалов легкой промышленности и гидромеханические методы подребнения кожаных материалов в жидкой и газообразной средах. Освещены оптимальные методы разволакивания кожи, при которых она сохраняет свою волокнистую структуру и физико-механические свойства.


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.9 + М550.9 + П526.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА646206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Романюк О. О. 
Вплив пінного зволоження деталей виробів легкої промисловості на кінетику релаксації та розвиток напружень в них під час формування / О. О. Романюк, Р. В. Луцик // Пробл. лег. и текстил. пром-сти. - 2003. - № 1. - С. 88-92. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено вплив пінного зволоження деталей виробів легкої промисловості на кінетику релаксації та розвиток напружень в матеріалі під час формування. Досліджено матеріали - натуральну шкіру хромового дублення для верху взуття та шерстяні костюмні тканини.


Індекс рубрикатора НБУВ: М3-9-1 + М52-9-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Процышин Б. Н. 
Исследование процесса концентрирования белоксодержащих растворов из отходов кожевенного производства с целью получения концентратов с высоким содержанием белка / Б. Н. Процышин, В. В. Михалевич // Пром. теплотехника. - 2003. - 25, № 5. - С. 38-40. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Розглянуто переробку відходів шкіряного виробництва, розробку нової ресурсоощадної технології та устаткування для утилізації відходів шкіряної промисловості, що дозволяє повернути у виробництво колаген-речовини, зменшити забруднення навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського