Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (18)Книжкові видання та компакт-диски (111)
Пошуковий запит: (<.>U=Н332$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 97
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Савицкий Н. В. 
Разработка технических требований и составов инъекционных растворов / Н. В. Савицкий, А. Н. Пшинько, Е. А. Крекнина, А. Н. Зинкевич, А. Н. Савицкий, Г. Л. Шипко // Стр-во. Материаловедение. Машиностроение. - Д., 2001. - Вып. 14. - С. 121-123. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Приведены основые технические требования к высокотекучим инъекционным растворам для ремонтно-восстановительных работ. Рассмотрен перечень испытаний для определения характеристик материала, оценки его эффективности и возможности применения. Кратко описаны методики определения отдельных характеристик, не встречающиеся в нормативной литературе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.001

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рунова Р. Ф. 
Особливості технології застосування тонкошарових литих розчинових сумішей на будівельних об'єктах / Р. Ф. Рунова, Ю. Л. Носовський // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2004. - № 7/8. - С. 86-91. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Експериментально встановлено залежність тріщиноутворення тонкошарового покриття підлоги від водопоглинання основи. Показано, що водопоглинання значно зменшується у разі обробки поверхні матеріалу стіролакрилатною дисперсією. Досліджено вплив розміру міцели даного плівкоутворювача на його проникну здатність. Встановлено, що для пористих та слабких основ необхідно застосовувати грунтовки з більшим розміром міцел, а відносно щільні основи - за достатньо високого їх водопоглинання. Рекомендовано використання сухих будівельних сумішей у разі приготування та застосування тонкошарових литих розчинів високої якості.

Экспериментально установлена зависимость трещинообразования тонкослойного покрытия пола от водопоглащения основы. Показано, что водопоглащение значительно уменьшается при обработке поверхности материала стиролакрилатной дисперсией. Исследовано влияние размера мицеллы данного пленкообразователя на его проникающую способность. Установлено, что для пористых и слабых основ необходимо применять грунтовки с большим размером мицел, а относительно плотные основы - при достаточно высоком их водопоглощении. Даны рекомендации по использованию сухих строительных смесей при приготовлении и применении тонкослойных литых растворов высокого качества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н454.7 + Н332

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пушкарьова К. К. 
Принципи композиційної побудови та властивості розчинів як композиційних матеріалів. Сухі суміші різного призначення, особливості проектування їх складу, технологія виробництва : Конспект лекцій з дисципліни "Технологія буд. композиц. матеріалів та виробів спец. призначення" / К. К. Пушкарьова; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2001. - 20 c. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто основні положення композиційної побудови розчинів, а також одержаних сухих сумішей. Проаналізовано особливості проектування складу та технології виробництва даних сумішей, виготовлених з використанням різних видів мінеральних в'яжучих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332 я73-2 + Н639.102 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р94163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рунова Р. Ф. 
Вплив ефірів целюлози на властивості мурувального розчину для блоків з ніздрюватого та легкого бетону / Р. Ф. Рунова, Ю. Л. Косовський // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2002. - № 3-5. - С. 120-125. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Досліджено водоутримувальну домішку - ефір целюлози у процесі розробки сухої суміші для мурування стін з блоків ніздрюватого та легкого бетону. Розглянуто основні показники якості мурувального розчину: водоутримувальну здатність розчину, час утворення кірки (відкритий час) та коригування положення, густину розчину, міцність щеплення з основою, міцність на стиск та згин тощо. На підставі одержаних результатів встановлено, що за основними показниками розчини на відібраних ефірах целюлози відповідають вимогам до мурувальних розчинів та мають високі характеристики, а основним чинником під час вибору домішки до ефіру целюлози є економічний фактор.

Исследована водоудерживающая примесь - эфир целлюлози при разработке сухой смеси для кладки стен из блоков ячеистого и легкого бетона. Рассмотрены основные показатели качества кладочного раствора: водоудерживающую способность раствора, время образования корки (открытое время) корригирование положения, плотность раствора, прочность прищепливания с основой, прочность на сжатие и сгиб. На основании полученных результатов установлено, что по основным показателям растворы на отобранных эфирах целлюлози соответствуют требованием к кладочным растворам и имеют высокие характеристики, а основным фактором при выборе примеси для эфира целлюлози является экономический.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Bragov A.  
Study of dry and wet cement mortal dynamic properties = Исследование динамических свойств сухого и влажного цементного раствора / A. Bragov, A. Lomunov, L. Kruszka // Пробл. прочности. - 2002. - № 3. - С. 37-42. - Библиогр.: 2 назв. - англ.

За допомогою методу розрізного стрижня Гопкінсона проведено динамічні випробування на стиск зразків цементного розчину в сухому та зволоженому станах. Експериментально визначено руйнівні напруження та їх залежність від зростання швидкості прикладеного навантаження. Відзначено, що міцність сухого матеріалу на 10 - 15 % перевищує міцність матеріалу у зволоженому стані.


Ключ. слова: разрезной стержень Гопкинсона, цементный раствор, прочность, динамические испытания
Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Марків Т. Є. 
Будівельні розчини з мікроармувальними добавками / Т. Є. Марків, Х. С. Соболь, Т. П. Кропивницька, П. В. Новосад // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 602. - С. 139-142. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Показано вплив мікроармувальних домішок у поєднанні з комплексними модифікаторами пластифікуючо-прискорювальної дії в складі в'яжучих систем на будівельно-технічні властивості будівельних розчинів. За допомогою методу математичного планування експерименту встановлено оптимальний склад будівельних розчинів із поліпропіленовими волокнами та комплексними хімічними домішками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.001.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
7.

Кропивницька Т. П. 
Модифіковані малоенергомісні цементи для будівельних розчинів / Т. П. Кропивницька // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2009. - № 644. - С. 237-242. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Показано вплив мінеральних домішок в поєднанні з хімічними модифікаторами на фізико-хімічні та фізико-механічні властивості малоенергомісних цементів і будівельних розчинів на їх основі. Наведено результати досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.001.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Носовський Ю. Л. 
Будівельні розчини на основі композиційного в'яжучого для литих підлог : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Ю. Л. Носовський; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2004. - 21 c. - укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень, присвячених виробництву будівельного розчину для литих пілог, ефективність якого визначається розробленим безусадочним композиційним в'яжучим у системі портландцемент - глиноземистий цемент - шлак доменний - гіпс з високими показниками ранньої міцності та стабільним значенням властивостей у часі. Забезпечення високих реологічних властивостей розробленої розчинової суміші досягнуто як за рахунок поліфракційного заповнювача, який вміщує в тому числі золу-винесення, так і з з використанням комплексної органічної домішки, що складається з суперпластифікатора, редиспергованого порошку та ефіру целюлози. Вивчено властивості розчинових сумішей, одержаних за технологією сухих будівельних сумішей, а також будівельного розчину на їх основі. Встановлено основні технологічні параметри виготовлення, зберігання та застосування, що впливають на показники якості цих матеріалів. За промислових умов випущено дослідно-промислову партію сухої суміші розробленої рецептури та на її базі одержано розчин, який використано під час влаштування литих підлог у житловому будівництві. Визначено техніко-економічну доцільність розробки та економічний ефект застосування розробленого розчину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н305 + Н332.328

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Риженко І. М. 
Ефективні цементно-зольні сухі будівельні суміші для мурувальних розчинів : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / І. М. Риженко; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2009. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.001 + Н332.328

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Анопко Д. В. 
Металонасичені будівельні розчини з підвищеною температурою вилучення хімічно зв'язаної води : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / Д. В. Анопко; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2000. - 17 c. - укp.

Розроблено склади та екологічно чисту технологію отримання ефективних радіаційнозахисних в'яжучих та металонасичених розчинів на їх основі, що відповідають вимогам сучасних ядерних технологій, а також характеризуються підвищеною термостійкістю, розширенням за умов твердіння та підвищеною кількістю структурно зв'язаної води за температури 20 - 300 °C.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.012

Шифр НБУВ: РА308759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Алі М.Н. Салах 
Модифіковані сухі будівельні суміші для зовнішнього облицювання, армовані поліпропіленовими волокнами : автореф. дис... канд. техн. наук / Алі М.Н. Салах; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - Д., 2008. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н308.4 + Н332.001

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Зінкевич А. М. 
Модифіковані цементні композиції для ремонту залізобетонних конструкцій методом ін'єктування : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / А. М. Зінкевич; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - Д., 2004. - 20 c. - укp.

Визначено вимоги до властивостей ремонтних ін'єкційних розчинів та регламентовано їх кількісні значення, виконання яких забезпечує надійність роботи ремонтної системи на всіх стадіях її життєвого циклу. Розвинуто уявлення про взаємозв'язок між реологічними властивостями та стійкістю високорухомих розчинів за підвищених концентрацій суперпластифікатора. Досліджено закономірності кінетики коагуляційних структур у розчинних сумішах - концентрованих дисперсних системах, модифікованих комплексом домішок. Визначено закономірності впливу модифікаторів і вологісних умов середовища на величину власних деформацій високодисперсних цементних композицій та їх компенсування. Виявлено вплив комплексного модифікатора у складі суперпластифікатора, пластифікатора лігносульфонатного типу, прискорювача твердіння-сульфат натрію, редиспергуючого полімеру, активної мінеральної домішки на властивості ін'єкційних розчинів. За експериментальним та математично-статистичним методами обгрунтовано оптимальний склад композиції для ремонту конструкцій з використанням методу ін'єктування за встановленими критеріями: низька в'язкість, відсутність седиментації, висока міцність у ранній період твердіння, безусадковість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.9 + Н7-083-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Приходько А. П. 
Наукові основи модифікації будівельних матеріалів мінеральними дисперсними системами техногенного походження : автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / А. П. Приходько; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. - О., 2009. - 32 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455-3 + Н331.001.4 + Н332.001.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363407 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Піщева Т. І. 
Оптимізація реологічних та експлуатаційних властивостей спеціальних штукатурних розчинів із сухих сумішей : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / Т. І. Піщева; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. - О., 2002. - 17 c. - укp.

Визначено закономірності впливу факторів складу на реологічні та експлуатаційні властивості композицій для обробки та ремонту бетонних поверхонь із сухих будівельних сумішей на основі вітчизняних базових компонентів і ряду редиспергованих порошків полімерів вінілового ефіру, метілцелюлози, а також полімерної фібри. Наведені закономірності описано комплексом нелінійних багатофакторних експериментально-статистичних моделей реологічних показників - ефективної в'язкості, індексу темпу руйнування та тиксотропії, визначених у широкому діапазоні градієнтів швидкості деформацій з використанням сучасних комп'ютеризованих реометрів. Розглянуто можливість забезпечення необхідної ефективної в'язкості та тиксотропії, а також експлуатаційних властивостей за рахунок оптимізації основної рецептури вапняно-цементно-піщаного композита та оптимізації кількості наповнювачів, уведення раціональних домішок редиспергованого порошку. За результатами експериментальної оцінки параметрів якості затверділих розчинів із сухих сумішей, їх експериментально-статистичного моделювання та розв'язання багатокритеріальних рецептурних задач на підставі моделей запропоновано розчини для покриття бетонних поверхонь споруджень з покращаними в 1,3 - 2 рази експлуатаційними властивостями (адгезією, морозостійкістю). Визначено раціональний склад спеціалізованих сухих будівельних сумішей для ремотно-оздоблювальних робіт бетонних поверхонь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Теліцина Н. Є. 
Проектування оптимального складу сухих будівельних сумішей для мурувальних робіт : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / Н. Є. Теліцина; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. - О., 2009. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано та розроблено експертний метод проектування сухих будівельних сумішей (СБС) для мурувальних робіт з заданими показниками якості. Запропоновану експертну систему у вигляді класифікаційних моделей використано для формування параметрів оптимізації СБС і підбору якісного складу компонентів суміші. З використанням результатів проведених регресійного аналізу й активного експерименту встановлено залежності параметрів якості суміші від її складу. Реалізовано розрахунковий алгоритм пошуку оптимального гранулометричного складу наповнювачів, за допомогою якого є можливим одержання співвідношень фракцій суміші, за яких гранулометричний склад наближається до "ідеального". Проведено оптимізацію складів СБС для проведення мурувальних робіт з використанням функції Харінгтона. Оцінено екномічну ефективність зпроектованої суміші за допомогою коефіцієнта конкурентоспроможності. Проведено дослідно-промислову перевірку результатів роботи та розроблено технологічний регламент оптимальних складів СБС для мурувальниі робіт. З використанням технології розгортки функції якості запропоновано рекомендації щодо напрямку подальшого вдосконалення властивостей СБС, призначених для одержання мурувального розчину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.001

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шумик Д. В. 
Суперпластифікована цементно-водяна композиція для ремонту гірських тунелів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / Д. В. Шумик; Харк. держ. акад. залізнич. трансп. - Х., 2001. - 23 c. - укp.

Розроблено суперпластифіковану цементно-водяну суспензію (СПЦВС) з низьким В/Ц (зі збереженням її високого рівня плинності), високою міцністю цементного каменю та кінетикою твердіння за зниженої (4 °C) температури. Розвинуто уявлення про реологічні властивості (динамічну в'язкість, міцність на зсув і проникну здатність), гідратацію, структуроутворення, структуру та міцність цементного каменю зі СПЦВС. Встановлено критерії в'язкості, В/Ц і міцності, на базі яких розроблено оптимальний склад СПЦВС. Розроблена композиція успішно пройшла виробничо-експлуатаційні випробування та впроваджена на дослідній ділянці сильно обводненого аварійно-небезпечного гірського тунелю на Львівській залізниці та на ділянці, аналогічній за станом, Харківського метрополітену під час їх ремонту, а також у ході ремонту аварійної бутобетонної опори з кам'яним облицюванням мосту на Південній залізниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.532-083-3 + Н332.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Антонюк Н. Р. 
Сухі будівельні полімерцементні суміші з целюлозним волокном : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / Н. Р. Антонюк; Одес. держ. акад. буд-ва і архіт. - О., 2004. - 23 c. - укp.

Установлено роль типу волокон (целюлозних, метілцелюлозних та тонкодисперсного наповнювача) щодо течії технологічних сумішей, у тому числі таких реологічних показників, як ефективна в'язкість, темп руйнування структури за умов течії та тиксотропію. Для сухих полімерцементних сумішей, що містять целюлозні волокна та призначені для штукатурних робіт, визначено їх водопотребу та водовіддачу за умови рівності ефективної в'язкості у разі зміни складу. За результатами експериментальної оцінки та експериментально-статистичного моделювання параметрів якості затверділих полімерцементних композитів установлено закономірності впливу складу, зокрема вмісту целюлозних волокон, на їх міцність, у тому числі в ранній час твердіння. Визначено вплив целюлозних волокон і метилцелюлози на характер порового простору композитів з використанням нового показника - змінного у разі водопоглинання індексу повітряних пор. За допомогою обчислювальних експериментів визначено область раціональних складів полімерцементних сухих будівельних сумішей з целюлозними волокнами для високоякісних штукатурок і встановлено можливість зниження витрат метілцелюлози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.328

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шаповалова О. В. 
Сухі гіпсові суміші з комплексними добавками на основі вторинних продуктів цукрової та газової промисловості : Автореф. дис... канд. техн. наук / О. В. Шаповалова; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - Д., 2006. - 21 c. - укp.

Розглянуто питання розробки та дослідження сухих будівельних сумішей на основі гіпсу з комплексними домішками на основі вторинних продуктів цукрової та газової промисловості. Теоретично обгрунтовано та експериментельно підтверджено можливість збільшення часу придатності суміші за рахунок введення домішок на основі вторинних продуктів цукрової й газової промисловості. Досліджено вплив основних складових домішки (меляси та карбідного мулу) на властивості напівводного гіпсу. Запропоновано та установлено механізм одержання сухої домішки. Вивчено властивості розробленої домішки, яка дозволяє регулювати терміни тужавлення напівводного гіпсу, знижує водогіпсове відношення, має пластифікуючі властивості. Розроблено технологію виготовлення домішки та визначено оптимальні параметри технологічного процесу одержання сухої домішки на основі вторинних продуктів цукрової та газової промисловості. Визначено оптимальні сполуки компонентів сухих шпатлівочних і штукатурних сумішей на основі будівельного гіпсу з застосуванням комплексної домішки. Простежено її вплив на властивості шпатлівочних і штукатурних сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.322

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Вернигора Н. К. 
Сухі суміші на основі системи CaO - MgO - $Eroman bold {Al sub 2 O sub 3 ~-~SiO sub 2 } для торкрет-мас та бетонів : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.17.11 / Н. К. Вернигора; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2008. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Троян В. В. 
Сухі суміші та розчини на їх основі для влаштування підлог промислових будівель : Автореф. дис... канд. техн. наук / В. В. Троян; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2007. - 24 c. - укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень стосовно розробки сухих будівельних сумішей модифікованих для влаштування покриття підлог промислових будівель, ефективність яких визначається покращенням і забезпеченням стабільноті основних показників якості шляхом комплексної модифікації цементувальної матриці (з використанням термоактивованого каоліну) та регулювання мезоструктури. Вивчено властивості розчинових сумішей, одержаних за технологією сухих будівельних сумішей, а також будівельного розчину на їх основі. Визначено основні технологічні параметри виготовлення, що впливають на показники якості розроблених матеріалів. За промислових умов виготовлено дослідно-промислову партію сухої суміші за розробленою рецептурою та на її основі одержано розчини, використані під час влаштування литих підлог у промисловому будівництві. Визначено техніко-економічну доцільність розробки й економічний ефект її застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.8 + Н332.9 + Н454.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського