Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Н5-028.69$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Пашинський В. А. 
Атмосферні навантаження на будівельні конструкції для території України / В. А. Пашинський. - К., 1999. - 185 c. - Бібліогр.: 75 назв. - укp.

Розглянуто проблеми статистичного дослідження та нормування навантажень на будівельні конструкції. Викладено основні питання методології та детально висвітлено отримані автором результати нормування снігового та вітрового навантажень. Розроблено карти територіального районування України за розрахунковими значеннями й основними статистичними характеристиками снігового та вітрового навантажень. Описані підходи до регулювання надійності несучих будівельних конструкцій методом граничних станів, а також ймовірнісні моделі та методи нормування змінних навантажень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.69

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Будівельні конструкції будівлі та споруди. Т. 1. Вплив вітру на будинки і споруди / ред.: Є. В. Горохов. - Макіївка, 2001. - 158 с. - (Вісн. Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт.; Вип. 4(29)). - укp.

Рассмотрены проблемы и принципы моделирования работы зданий и сооружений при динамических нагрузках. Проанализированы особенности напряженно-деформированного состояния сборной гиперболической оболочки от ветрового давления. Значительное внимание уделено ветровым волнам и морским сооружениям континентального шельфа. Описана двухмерная кинематическая модель ветрового срыва на углу высотного здания. Представлена методика расчета стальных конструкций опор воздушных линий электропередачи на действие ветра с учетом профиля трассы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.69я54(4Укр) + Н7-022.7я54(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Петренко Ю. В. 
Вплив вітрових навантажень на конструювання висотних будівель / Ю. В. Петренко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 585. - С. 108-111. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано основні конструктивні елементи висотних будівель і споруд, починаючи з найперших, та оцінено вплив на них вітрових навантажень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н702.3 + Н5-028.69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пашинський В. А. 
Методологія нормування навантажень на будівельні конструкції : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.23.01 / В. А. Пашинський; Полтав. держ. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. - Полтава, 1999. - 33 c. - укp. - рус.

Запропонована модифікація методу граничних станів, яка дозволяє проектувати несучі конструкції з урахуванням встановленого строку служби та необхідного рівня надійності. Залежно від фізичної природи, навантаження можуть мати до чотирьох розрахункових значень: граничні, експлуатаційні, циклічні та квазіпостійні. Виходячи з імовірнісного подання навантажень у формі випадкових величин та послідовностей максимальних значень, розроблена загальна методологія нормування навантажень, яка дозволяє встановлювати необхідні забезпеченості розрахункових значень, обчислювати розрахункові значення навантажень, оцінювати їх точність та виконувати територіальне районування розрахункових параметрів атмосферних навантажень і впливів на будівельні конструкції. Розроблені та апробовані на реальних прикладах імовірнісні моделі та методи нормування різноманітних атмосферних, технологічних та постійних навантажень і впливів на будівельні конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.69

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Деркач Т. М. 
Нормування вітрового навантаження на будівельні конструкції для території України : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.01 / Т. М. Деркач; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. - Полтава, 2002. - 20 c. - укp.

Розв'язано задачу статистичного дослідження та нормування середньої складової вітрового навантаження на території України. На базі загальної методології одержані конкретні робочі формули для обчислення граничних та експлуатаційних розрахункових значень вітрового навантаження. На підставі порівняльного аналізу ймовірнісних моделей з урахуванням випадкових і систематичних похибок доведено, що для нормування вітрового навантаження доцільно подавати швидкість вітру у формах диференційного випадкового процесу та послідовності місячних максимумів. Параметри моделей для 194-х метеостанцій України визначено за результатами строкових спостережень за вітром протягом двох десятиліть. Досліджено вплив напрямку вітру на величину вітрового навантаження та встановлено коефіцієнти напрямку для всіх областей України. Проведено граничні й експлуатаційні розрахунки вітрового навантаження, а також їх узагальнення та територіальне районування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.69

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пашинський В. А. 
Температурні впливи на огороджувальні конструкції будівель : [монографія] / В. А. Пашинський, Н. В. Пушкар, А. М. Карюк. - О. : Одес. держ. акад. буд-ва та архіт., 2012. - 179 c. - Бібліогр.: с. 138-147 - укp.

Узагальнено результати досліджень, присвячених імовірнісному поданню та встановленню мінімальних розрахункових значень температури атмосферного повітря в холодний період року, необхідних для виконання теплотехнічних розрахунків огороджувальних конструкцій будівель. Наведено методи ймовірнісного подання змін температури повітря у формі випадкового процесу та його статистичні характеристики для території України. Розроблено пропозиції з подальшого удосконалення нормативних документів, які істотно розширюють можливості проектувальника щодо урахування географічного району будівництва, встановленого терміну експлуатації та теплових характеристик огороджувальних конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 + Н5-028.69 + Д238,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кінаш Р. І. 
Застосування коефіцієнта географічної висоти для визначення вітрових навантажень у гірських районах Закарпатської області / Р. І. Кінаш, Я. С. Гук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 755. - С. 157-161. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Іваненко П. О. 
Врахування снігового навантаження на покрівлю при проектуванні сонячних батарей / П. О. Іваненко // Опір матеріалів і теорія споруд. - 2015. - Вип. 96. - С. 138-141. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено обгрунтування для вибору схеми снігових навантажень під час проектування сталевих решітчастих конструкції на плоских покрівлях. На базі основних положень ДБН одержано схему снігового навантаження. Проведено числові дослідження для обгрунтування достовірності результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.69 + З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лук'янченко О. О. 
Аналіз впливу вітрового навантаження на cтохастичну поведінку паливного резервуара / О. О. Лук'янченко, Ю. В. Ворона, О. В. Костіна, О. В. Геращенко // Опір матеріалів і теорія споруд. - 2016. - Вип. 97. - С. 155-174. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Побудовано імовірнісні моделі вітрового навантаження з урахуванням обмежених метеорологічних даних місцевості у вигляді квазістаціонарного диференціального випадкового процесу та послідовності екстремальних значень вітрового навантаження, яке описується подвійним експоненціальним законом розподілу Гумбеля. За допомогою неперервного вейвлет-перетворення одержано частотно-часові вейвлет-спектри відрізків реалізацій вітрового навантаження. Застосовано базисні неортогональні нормовані вейвлет-функції Морле (Morlet), Пауля (Paul) та "мексиканський капелюх" (Mexican Hat). Досліджено нелінійну поведінку паливного резервуара в системі із захисною ємністю за допомогою модифікованого методу Ньютона - Рафсона за статичної дії вітру. Виконано модальний аналіз системи методом Ланцоша. Застосовано спектральний метод оцінки відгуків системи у вигляді переміщень, напружень і прискорень під час дослідження її стохастичної поведінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сахно С. І. 
Аналіз вітрових навантажень на елементи малоповерхових будівель із двосхилим дахом методом обчислювальної гідрогазодинаміки / С. І. Сахно, Є. В. Люльченко, Л. О. Янова, О. В. Пищикова // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2020. - Вип. 107. - С. 26-32. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - знаходження вразливих для сильних вітрів місць в конструкції будинків з двосхилим дахом, що не враховуються стандартною методикою обліку вітрових навантажень. Методи досліджень. Для дослідження розроблена математична твердотільна модель будинку з двосхилим дахом. Розрахунок навантажень, згідно ДБН проводився в програмному комплексі SCAD ++, моделювання розподілу вітрових навантажень твердотільної моделі виконувалося в програмному комплексі SolidWorks корпорації Dassault Systemes. Дослідження проводилися з урахуванням статичних вітрових навантажень при швидкості вітру 25 м/с. Розглядались впливи з фронтального, бокового та діагонального вітру. Наукова новизна. В результаті досліджень отримав подальший розвиток метод кінцевих елементів для підвищення надійності елементів будівель, що зазнають вітрові впливи які відрізняються від стандартних. Виявлено значні вітрові впливи в районі піддашкового звису спроможні спричинити руйнування даху. Виявлено, що розподілення вітрових навантажень знайдених методом обчислювальної гідрогазодинаміки не співпадає з розподіленням вітрових навантажень відповідно до ДБН B.1.2-2:2006. Практичне значення. Запропонована методика дозволяє, приймаючи за базу стандартні вітрові навантаження, забезпечити більш надійну, довговічну і безпечну роботу елементів даху будівлі, які зазнають вітрових впливів, що відрізняються від стандартних. Результати. Виявлені розподілення вітрових навантажень на стіни і дах при різних напрямках вітру. Показано, що навантаження не має рівномірно розподілений характер, а концентрується в особливих точках конструкції будівлі. Особливі вітрові впливи спостерігаються в зонах козирків даху та карнизних звисів. В цих зонах на площину даху одночасно діє позитивний тиск знизу і негативний тиск зверху. Різниця в тисках створює великі відривні зусилляспроможні відірвати дах від будівлі. Запропонована методика дозволяє швидко виявляти нестандартні, стосовно до вітрового навантаження, вузли і з урахуванням виявлених додаткових вітрових впливів знаходити методи їх підсилення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського