Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Н626.222$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Зеленський Д. Ю. 
Бетони, стійкі в умовах систем каналізації : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / Д. Ю. Зеленський; Харк. держ. автомоб.-дор. техн. ун-т. - Х., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі захисту систем каналізації від біогенної сірчанокислотної корозії. Обгрунтовано створення кислотостійких в'яжучих композицій з підвищеною водостійкістю за рахунок застосування кислототривкого наповнювача, що складається з висококремнеземистого порошку та тонкомеленого гранульованого металургійного шлаку. Зроблено термодинамічні розрахунки реакцій взаємодії рідкого скла з шлаковими мінералами у присутності кремнійфториду натрію, що показали найбільшу імовірність утворення лужних гідроалюмосилікатів та малорозчинного фториду кальцію. Розроблено склади кислототривких розчинів бетонів та замазок підвищеної водостійкості, що можуть бути використані як при зведенні нових, так і при ремонті діючих систем каналізації. Фізико-хімічні дослідження показали, що у традиційному кислототривкому в'яжучому розчині значним є вміст фториду натрію та присутні залишки кремнійфториду натрію, у модифікованому шлаком кислототривкому в'яжучому - фторид натрію повністю зв'язаний шлаком, залишків кремнійфториду натрію немає, присутніми є гідроалюмосилікати кальцію та натрію, а також гідросилікати кальцію. Натурні випробування в умовах підсклепінного простору міського колектора показали, що зразки модифікованого шлаком кислототривкого бетону за 4 роки експозиції не зазнали корозійних пошкоджень і мають найбільш високу корозійну стійкість. Розроблено технологічний регламент на виробництво труб з модифікованого кислототривкого бетону. Орієнтовний економічний ефект (для діаметра 400 мм) склав 20,18 гр. на 1 пог.м порівняно з керамічними трубами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9 + Н626.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Юніс Башір Н.  
Технологія труб із модифікованого бетону для мереж водовідведення та іррігації в умовах Іраку : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Башір Н. Юніс; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. - Х., 2010. - 21 c. - укp.

Розроблено нові аналітичні залежності у вигляді перетворення формул Ляме та Клейна. На основі одержаних формул встановлено величини напруг, що виникають в процесі зовнішнього навантаження та внутрішнього тиску. Для випробування труб розроблено конструкцію випробувального стенду, в якому на відміну від відомих пристроїв тиск у герметизувальному елементі змінюється автоматично та пропорційно величині випробувального тиску. Наведено способи підвищення міцності бетону шляхом його модифікації, удосконалення методів ущільнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201-041.3 + Н626.222 + П062

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бурлака О. О. 
Підвищення міцнісних і фільтраційних показників дренажних труб з пористого бетону : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. О. Бурлака; Харк. нац. ун-т буд-ва та архіт. - Х., 2013. - 18 c. - укp.

Наведено експериментально-теоретичне обгрунтування одержання пористих бетонних дренажних труб підвищеної якості для гідротехнічного та міського будівництва. Розглянуто теоретичну модель взаємодії пористого бетону, піску обсипання та води, що фільтрується. Визначено конфігурацію склепіння з частинок за яких не відбувається кольматація пор. Вивчено параметри контактної зони крупнопористого бетону та розроблено способи підвищення її міцності на розтяг за допомогою інтенсивних методів формування й уведення мікронаповнювача. Розроблено спосіб зменшення витрат матеріалів під час спорудження дренажного трубопроводу, який за дійсними нормами під час укладання в глинисті грунти та супесі потребує обсипання та підсипки шарів піску. Розроблено спосіб забезпечення гнучкого та герметичного стикування пористих бетонних труб і заходи щодо забезпечення зниження вартості дренажу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н778.712.7 + Н626.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Семко О. В. 
Вплив технології бетонування осердя трубобетону на його міцність / О. В. Семко, О. П. Воскобійник, О. М. Гукасян // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 27. - С. 200-206. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу умов виготовлення сталезалізобетонних конструкцій на фізико-механічні характеристики осердя та несучу здатність, міцність і деформативність трубобетонних елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н535.2 + Н626.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вандоловский А. Г. 
Бетонные трубы повышенной прочности : Дис...д-ра техн.наук:05.23.05 / А. Г. Вандоловский; ХИСИ. - Х., 1992. - 291 с. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41687 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Вандоловский А. Г. 
Бетонные трубы повышенной прочности : Дис...д-ра техн.наук:05.23.05 / А. Г. Вандоловский; ХИСИ. - Х., 1992. - 291 с. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41687 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Вандоловский А. Г. 
Бетонные трубы повышенной прочности : Дис...д-ра техн.наук:05.23.05 / А. Г. Вандоловский; ХИСИ. - Х., 1992. - 291 с. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41687 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Кострюков К. Б. 
Совершенствование технологии и разработка формующего устройства для изготовления безнапорных бетонных труб : Дис... канд. техн. наук: 05.23.05; 05.05.02 / К. Б. Кострюков; Харьковский гос. технический университет строительства и архитектуры. - Х., 1996. - 166 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50848 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Вандоловский А. Г. 
Бетонные трубы повышенной прочности : Дис...д-ра техн.наук:05.23.05 / А. Г. Вандоловский; ХИСИ. - Х., 1992. - 291 с. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41687 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Долгій В. П. 
Розробка високорухливих бетонних сумішей для трубобетону складного перетину : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / В. П. Долгій; Харківський національний університет будівництва та архітектури. - Харків, 2019. - 21 c. - укp.

Увагу присвячено розробці методу підбору складів бетонних сумішей зі спрямованим регулюванням їх реологічних характеристик за допомогою хімічних і мінеральних добавок, які призначені для заповнення нерозрізних трубобетонних конструкції складного перетину і великої довжини. Об'єкт дослідження. Процеси приготування і нагнітання бетонних сумішей для трубобетонних конструкцій складного перетину. Мета дослідження. Розробка методу підбору складів бетонних сумішей зі спрямованим регулюванням їх реологічних характеристик за допомогою хімічних і мінеральних добавок, які призначені для заповнення нерозрізних трубобетонних конструкції складного перетину і великої довжини. Методи досліджень. Дослідження виконувалися з використанням методів планування експериментів. Фізико-механічні дослідження проведено відповідно до нормативних вимог державних стандартів, а також за розробленими методиками з використанням прогиномірів 6 ПАО, відносні деформації в контрольних точках визначалися за допомогою індикаторів IМІГ і електронних датчиків деформацій. Реологічні властивості бетонних сумішей визначалися згідно діючих нормативних документів і за допомогою ротаційного віскозиметра. Подальшого розвитку набула методологія підбору складу багатокомпонентних бетонних сумішей для трубобетонних конструкцій складного перетину та великої довжини шляхом поетапної оцінки реологічних властивостей при варіюванні сировинних компонентів. Вперше розроблено склади багатокомпонентних високорухливих бетонних сумішей для трубобетонних конструкцій складного перетину довжиною 1000 м. Встановлено механізм утворення пробок при нагнітанні легких бетонних сумішей на пористих заповнювачах в трубобетонні конструкції. Показано, що забезпечення високої межі текучості бетонних сумішей і в'язкості при низькій швидкості зсуву, але з низьким опором потоку при високій швидкості зсуву, можливо шляхом введення водоутримуючих добавок. Показано роль тонкомолотих мінеральних наповнювачів в зниженні розшарування високорухливих і литих бетонних сумішей. Встановлено, що заповнення бетоном рейкового простору знижує рівень шуму на 9,6 Дб в діапазоні частот 63 ... 8000 Гц. Розроблено технологічний регламент приготування та нагнітання бетонних сумішей у довгомірні трубобетонні конструкції складного перетину. Практичні результати полягають у розробленні складів багатокомпонентних бетонних сумішей, які можна виготовляти на заводах товарного бетону. Наголошено, що розроблені бетонні суміші можуть використовуватися для бетонування густоармованих, віддалених і важкодоступних конструкцій, де неможливий під'їзд автотранспорту, а також трубобетонних конструкцій зі складною конфігурацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001 + Н535.2 + Н626.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443781 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського