Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (12)Книжкові видання та компакт-диски (97)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Н638$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 75
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Мірошніченко С. В. 
Склади на основі цементу, КВС та високоякісних смол для герметизації і лікування тріщин і швів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / С. В. Мірошніченко; Харк. держ. акад. залізн. трансп. - Х., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальних проблем герметизації від води дуже деформованих стиків залізобетонних конструкцій, тріщин обробок обводнених тунелів та тріщинуватих гірських порід. При цьому виконана розробка нових герметизуючих складів як полімерокомпозиційних пластоеластичних, так і суперпластифікованих цементно-водних, які мають високу проникну здатність у тріщини і шви, а також міцність та водонепроникність. Розробку виконано на основі досліджень структури, адгезійної міцності, реологічних та інших властивостей цих матеріалів та їх компонентів. Для цього були розроблені та використані нові методики визначення адгезійних та реологічних властивостей для лабораторних та польових умов, проведені електронно-мікроскопічні дослідження, а також дослідження методом інфрачервоної мікроскопії. На основі цих досліджень та основ фізико-хімічної механіки удосконалені уявлення про механізми структуроутворення, тріщиноутворення, про адгезійні, міцнісні, реологічні властивості та проникну здатність пластикоеластичних та цементно-водних складів. Результати досліджень пройшли експериментальні випробування та упровадження в дуже обводненому тунелі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.303.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Морковська Н. Г. 
Технологія безанкерного кріплення обладнання та інженерних комунікацій акриловими композиціями : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.08 / Н. Г. Морковська; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. - Х., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена розробці технологій безанкерного кріплення обладнання та інженерних комунікацій акриловими композиціями. Вона дозволяє здійснювати приклеювання кріпильних вузлів до горизонтальних та вертикальних поверхонь бетонних і залізобетонних конструкцій. Одержано аналітичні залежності для розрахунку процесу влаштування безанкерного кріплення акриловими композиціями при послідовному й паралельному способах виконання робіт. Експериментально встановлено вплив різних технологічних факторів на міцність клейового з'єднання сталь-бетон. Визначені способи підготовки поверхонь бетону і металу до склеювання і необхідні для цього механізми. Встановлені технологічні та конструктивні фактори, що впливають на час підготовки поверхні бетону до склеювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.303.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бабич Є. М. 
Бетонні та залізобетонні елементи в умовах малоциклових навантажень / Є. М. Бабич, Ю. О. Крусь; Рівн. держ. техн. ун-т. - Рівне, 1999. - 120 c. - Бібліогр.: 170 назв. - укp.

Встановлено основні режими та параметри малоциклових навантажень, розроблено для впровадження у державні будівельні норми пропозиції щодо загальної класифікації навантажень за різними ознаками з урахуванням їх можливої малоциклової дії. Проаналізовано дані з втомленості та пристосовності різних видів бетону, а також запропоновано розрахункові залежності, що дозволяють прогнозувати настання втомленісного руйнування. Розроблено теорію визначення малоциклової втомленості бетону та арматури, що базується на найбільш ефективних енергетичних критеріях і передумовах. Зроблено аналіз роботи залізобетонних елементів за умов малоциклових навантажень, запропоновано коефіцієнти умов роботи з метою врахування повторної дії навантажень для розрахунку міцності, деформативності та тріщиностійкості залізобетонних конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.3-028.69

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Диденко Л. М. 
Особенности производства монтажно-демонтажных работ при реконструкции жилых зданий / Л. М. Диденко, И. Ф. Огданский, Р. Б. Папирнык // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - Д., 2000. - № 10. - С. 17-23. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Рассмотрены особенности производства монтажно-демонтажных работ при реконструкции жилых зданий, в частности, надстройки. Предложены отдельные способы устройства надстройки (в основном мансардных этажей), а также некоторые вопросы обеспечения безопасного производства работ при проведении реконструкции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-09 + Н638,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Марюхін В. М. 
Удосконалення технолоії зведення багатоповерхових каркасних будівель : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.08 / В. М. Марюхін; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Розглянуто питання удосконалення технології зведення багатоповерхових каркасних будівель. Проаналізовано ключові техніко-економічні показники роботи будівельних організацій, відображені у бізнес-плані зведення та монтажу будівельних конструкцій багатоповерхових каркасних будівель. Досліджено організаційно-технологічні структури бізнес-плану зведення об'єктів багатоповерхового каркасного будівництва, служби маркетингу в будівельній організації та її функції. Встановлено, що однією з основних складових бізнес-плану технології зведення зазначених будівель є система постачання - резерв - установлення, яка залежить від геометричних параметрів, якості виготовлення та монтажу збірних залізобетонних конструкцій і особливостей розвитку потоку монтажу в просторі та часі. Розроблено методику оптимізації організаційно-технічних параметрів зведення об'єктів багатоповерхового каркасного будівництва та багатокритеріального вибору цих параметрів. Запропоновано технічні, технологічні й організаційні рішення, наявність яких у бізнес-плані дозволяє підвищити ефективність будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гречишкіна О. В. 
Формування і комплексна оцінка технологічних рішень при виконанні монтажно-демонтажних процесів (на прикладі реконструкції покриттів цехів металургійних заводів) : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.08 / О. В. Гречишкіна; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Виявлено основні фактори, що впливають на монтаж-демонтаж покриттів, виконано їх угрупування. Розглянуто можливі рішення в механізації, технології та організації монтажно-демонтажного процесу під час реконструкції покриттів. Запропоновано критерій комплексної оцінки технологічних рішень на підставі узгодженості з умовами проведення робіт. Визначено залежності між параметрами монтажно-демонтажного процесу та показниками комплексної оцінки технологічних рішень. Наведено основні положення щодо формування технологічних рішень під час проектування монтажно-демонтажних процесів за умов реконструкції. Розроблено методику комплексної оцінки рівня узгодженості технологічних рішень. Обгрунтовано вибір найбільш раціонального варіанта проведення робіт для конкретних умов реконструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н721.2-09 + Н638,2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кулик О. О. 
Дійсна робота монтажних стиків вертикальних циліндричних резервуарів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.01 / О. О. Кулик; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. - Макіївка, 2003. - 18 c. - укp.

З використанням реальної діаграми деформування сталі запропоновано методику, яка дає змогу уточнити параметри напружено-деформованого стану у зоні кутової недосконалості. На підставі даних випробувань фрагментів оболонки резервуара вперше одержано інформацію стосовно розподілу величин локальних кільцевих і меридіональних напружень у зоні кутової недосконалості. Установлено залежності для визначення статистичних характеристик величин локальних напружень у зоні стику залежно від мінливості товщини, межі текучості сталі, стрілки западання монтажних стиків резервуарів. Базуючись на засадах теорії надійності наведено залежності для визначення резерву несучої здібності зони стиків резервуарів з кутовою недосконалістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.403.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шульгин В. В. 
Восстановление горизонтальной гидроизоляции стен зданий / В. В. Шульгин // Бетон и железобетон в Украине. - 2003. - № 3. - С. 35-39. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Приведен анализ способов сушки стен и восстановления поврежденного гидроизоляционного слоя с использованием отечественных гидрофобных веществ. Результаты работы использованы при реконструкции аптеки в г. Полтаве. Стоимость 1 погонного метра восстановленной гидроизоляции при толщине стены 1 м - 8,5 грн. Сделаны выводы о целесообразности использования данного способа восстановления гидроизоляции стен зданий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307.5 + Н638.303.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Тонкачеев Г. Н. 
Основы формирования и выбора комплектов монтажной оснастки в строительстве / Г. Н. Тонкачеев // Містобудування та терит. планув. - 2003. - № 14. - С. 185-190. - рус.

Розглянуто питання формування та вибору комплектів монтажної оснастки для будівельних технологій. Монтажну оснастку подано у вигляді сукупності функцій і відношень між елементами цих функцій. Наведено приклад функційної структури оснастки для конкретної функції. Запропоновано принциповий підхід до формування конструктивно-технологічних рішень монтажної оснастки, який дозволяє одержати велику кількість структур та засобів реалізації окремої функції технологічного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бутнік С. В. 
Удосконалення технології монтажу будівельних конструкцій великопрогонових будівель : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / С. В. Бутнік; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - Д., 2003. - 19 c. - укp.

Наведено результати досліджень стосовно вибору раціональних параметрів монтажу будівельних конструкцій великопрогонових будівель, визначено архітектурно-конструктивні рішення великопрогонових будівель, їх роль та місце в сучасному будівництві, методику багатоцільового аналізу та вибору ефективних організаційно-технологічних рішень, які забезпечують раціональні параметри монтажу. Проведено ранжування та вибір домінуючих чинників, які забезпечують функціонування багаторівневих систем показників монтажу, виявлено їх вагомість. Наведено методику багатоцільового вибору раціональних параметрів монтажу на базі критерію близькості до ідеальної крапки. Досліджено стійкість будівельних конструкцій у процесі монтажу. Проаналізовано особливості болтових монтажних з'єднань. Розвинуто теоретичні засади моделювання складних багаторівневих об'єктів монтажу, керування ними, а також проектування оптимальних організаційно-технологічних рішень та економічну ефективність. Розглянуто питання використання програмних засобів моделювання та виконання процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.32

Шифр НБУВ: РА323268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гелета О. В. 
Технологія клейового закріплення у бетоні металевих анкерів не круглого перерізу : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.08 / О. В. Гелета; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. - Х., 2004. - 21 c. - укp.

Обгрунтовано технічну та економічну доцільність способу закріплення в готових бетонних конструкціях за допомогою клеїв металевих анкерів некруглого перерізу (штабів, кутиків, швелерів) та визначено технологічні параметри процесу їх закріплення. Установлено, що застосування таких анкерів має місце за меншої глибини їх закладення в бетон та дає змогу їх використання в тонкостійнних конструкціях. Досліджено технологічні особливості утворення шпурів прямокутного перерізу (буріння циліндричних шпурів з наступним видаленням перемичок між ними) з урахуванням розмірів і конфігурації елементів анкера. Обгрунтовано застосування епоксидних композицій, наповнених за великого ступеня. Показано, що дані композиції мають високі характеристики міцності та в'язкості, що дозволяє устанавлювати анкери у горизонтальних шпурах. Визначено залежності швидкості та тривалості буріння від класу бетону та діаметра шпурів за різних глибин, а також тривалості видалення перемичок від їх товщини. Запропоновано комплексні показники для оцінки загального технічного рівня ударно-обертальних машин. Проведено експериментальне дослідження несучої здатності анкерів прямокутного перерізу, за результатами яких доведено їх високу міцність за умов впливу навантаження, характерного для закладних деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.303.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мельман В. О. 
Міцність з'єднання бетонних елементів акриловими клеями при тривалому та багаторазово повторному навантаженнях : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.01 / В. О. Мельман; Укр. держ. акад. залізнич. трансп. - Х., 2004. - 21 c. - укp.

Визначено короткочасну, тривалу міцність, деформативність й витривалість центрально стиснених бетонних елементів, з'єднаних за допомогою акрилового клею. Установлено, що тривала міцність з'єднань залежить від рівня тривало діючого напруження та не залежить від товщини клейового шару. За результатами короткочасних випробувань доведено, що міцність на стиск цілих і склеєних акриловим клеєм бетонних елементів за умов використання бетону одного класу є практично однаковою та не залежить від товщини клейового шару. Зроблено висновок, що його міцнісні властивості визначаються тільки міцністю бетону, деформативність зі збільшенням товщини зростає, а модуль пружності - зменшується. За результатами експериментального дослідження тривалої міцності та деформативності установлено, що товщина клейового шару впливає на величину повзучості. Уперше досліджено зразки призм, з'єднаних акриловим клеєм за умов багаторазового повторного навантаження з частотами 7; 4,2 і 0,1 Гц. Наведено аналітичні залежності для визначення відносної межі витривалості. Установлено експериментально-теоретичний зв'язок між одиничними деформаціями повзучості й віброповзучості. Одержано залежності для визначення модуля пружності клейових з'єднань. Показано, що у разі зменшення частоти з 4,2 до 0,1 Гц відносна межа витривалості з'єднання знижується на 20 %, а довговічність - зменшується на порядок (більше, ніж у 10 разів). Запропоновано технологію з'єднання бетонних елементів акриловими клеями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.303.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Поплавський В. А. 
Дослідження вибухового руйнування та знеміцнення блокових середовищ типу цегляної кладки / В. А. Поплавський // Пробл. охорони праці в Україні. - 2005. - Вип. 9. - С. 97-108. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати експериментального дослідження закономірностей вибухового руйнування та ослаблення бетонних блокових середовищ типу цегляної кладки. Виявлено кількісні відмінності в кускуватості, швидкості ультразвуку, параметрах водонасичення блоків та їх кусків для зруйнованих вибухом середовищ з двома схемами контактування блоків. Встановлено кореляційний зв'язок між акустичними та водними властивостями блоків, які зазнали вибухового навантаження. Одержані результати свідчать про зниження міцності бетону в зоні вибухового руйнування блокових середовищ та за її межами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Золотов М. С. 
Анкерні болти: конструкція, розрахунок, проектування : Навч. посіб. для вищ. навч. закл. / М. С. Золотов; Харк. нац. акад. міск. госп-ва. - Х., 2005. - 122 c. - Бібліогр.: с. 113-119. - укp.

Розглянуто конструкції анкерних болтів, особливості їх розрахунку та проектування. Наведено матеріали для їх виготовлення, а також технології закладання в бетон і залізобетон. Запропоновано способи обпирання сталевих колон, устаткування на фундаменти.

Рассмотрены конструкции анкерных болтов, особенности их расчета и проектирования. Приведены материалы для их изготовления, а также технологии закладывания в бетон и железобетон. Предложены способы крепления стальных колонн, оборудования на фундаменты.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.303.51 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА668314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ковтун Р. М. 
Складання металоконструкцій : Підруч. / Р. М. Ковтун. - К. : Вища освіта, 2006. - 560 c. - (Проф.-техн. освіта України). - Бібліогр.: с. 551. - укp.

Висвітлено сучасні проблеми впровадження прогресивних технологій виробництва металоконструкцій. Наведено класифікацію сортового прокату, такелажних робіт, описано номенклатуру металевих конструкцій промислових будівель і споруд, листових конструкцій. Запропоновано сучасні методики складання металоконструкцій та викладено напрями зниження їх вартості. Охарактеризовано устаткування для холодної обробки металу, розглянуто питання захисту від корозії та маркування конструкцій, охорони праці. Проаналізовано сучасний стан і особливості подальшого вдосконалення складання металоконструкцій.

Освещены современные проблемы внедрения прогрессивных технологий производства металлоконструкций. Приведена классификация сортового проката, такелажных работ, описана номенклатура металлических конструкций промышленных сооружений и строений, листовых конструкций. Предложены современные методики сборки металлоконструкций и изложены направления по снижению их стоимости. Охарактеризовано оборудование для холодной обработки металла, рассмотрены вопросы защиты от коррозии и маркировки конструкций, охраны труда. Проанализированы современное состояние и особенности дальнейшего усовершенствования сборки металлоконструкций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н634 я722-1 + Н638.4 я722-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА678909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Власенко А. М. 
Монтаж збірних конструкцій цегляних будівель : Навч. посіб. / А. М. Власенко, Т. В. Прилипко, В. В. Джеджула; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2006. - 92 c. - укp.

Наведено відомості про конструкції, матеріали, інструменти, пристосування, безпечні методи монтажу залізобетонних конструкцій (ЗБК) і рассмотрены способи опанування практичними навичками. Описано властивості будівельних розчинів, викладено питання щодо визначення, вибору та використання бетону, підготовки залізобетонних елементів до монтажу. Охарактеризовано інструмент для монтажу ЗБК. Висвітлено особливості зображення будівель і споруд у масштабі з необхідними розмірами, які дозволяють зводити їх у натурі, а також монтажу перемичок, подушок, ригелів, сходових площадок, балконних плит.

Приведены сведения о конструкции, материалах, инструменте, приспособлениях, безопасных методах монтажа железобетонных конструкций (ЖБК) и изложены способы овладения практическими навыками. Описаны свойства строительных растворов, рассмотрены вопросы об определении, выборе и применении бетона, подготовке железобетонных элементов к монтажу. Охарактеризован инструмент для монтажа ЖБК. Освещены особенности изображения строений и сооружений в масштабе с необходимыми размерами, позволяющие возводить их в натуральную величину, а также монтажа перемычек, подушек, ригелей, лестничных площадок, балконных плит.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА680228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Салійчук Л. В. 
Дослідження роботи гнучких анкерів в закладних деталях і з'єднаннях залізобетонних конструкцій / Л. В. Салійчук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 562. - С. 81-95. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень напружено-деформованого стану та міцності гнучких арматурних анкерів як за групового їх розташування в закладних деталях, так і одиночних, що працюють на зріз, в з'єднаннях залізобетонних конструкцій. Запропоновано розрахункову модель одиночного анкера в бетонному масиві та методику розрахунку його міцності, деформативності і довжини анкерування в бетоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.303.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кубайчук О. О. 
Застосування систем різницевих обмежень у плануванні будівельно-монтажних робіт / О. О. Кубайчук, С. А. Теренчук // Містобудування та терит. планув. - 2007. - Вип. 27. - С. 126-129. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розроблено ефективну програму в середовищі MATHCAD для вирішення проблеми планування будівельно-монтажних робіт методами теорії графів. Наведено розв'язок системи різницевих обмежень.

Разработана эффективная программа в среде MATHCAD для решения проблемы планирования строительно-монтажных работ методами теории графов. Приведено решение системы разностных ограничений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-6 + Н638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Беликов А. С. 
Анализ эффективности специализированных стендов подготовки к проведению строительных и аварийно-ремонтных работ на высоте / А. С. Беликов, Ю. В. Котченко, В. А. Шаломов // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2007. - № 7. - С. 16-22. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Выполнен сравнительный анализ и установлена степень эффективности существующих высотных стендов в качестве средства безопасной подготовки монтажников-высотников.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.037

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Котченко Ю. В. 
Підвищення безпеки виконання спеціальних будівельних робіт монтажників-висотників : автореф. дис... канд. техн. наук / Ю. В. Котченко; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - Д., 2007. - 20 c. - укp.

Вивчено стенди висотної підготовки та встановлено їх основні технічні характеристики. Досліджено певні висотні стенди України, Росії та Західної Європи. Визначено вплив конструкційних особливостей стенду на безпеку монтажників-висотників у ході їх підготовки. Розраховано коефіцієнти значущості характеристик і розроблено методику оцінки ефективності технічних характеристик стенду. Визначено постійну величину максимальної суми балів усіх характеристик. Створено математичну модель критерію ефективності та безпеки висотного стенду. Розроблено експериментальну модель спеціалізованого комплексу підготовки монтажників-висотників і запропоновано методику його експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638 н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352580 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського